Informacje prasowe
wstecz

Informacje prasowe

Zapraszamy do interaktywnego biura prasowego FB ANTCZAK na Prowly

Nasze interaktywne biuro prasowe jest już dostępne. Wszystkie informacje o kluczowych segmentach naszej działalności możecie Państwo znaleźć w jednym miejscu - Zapraszamy!!!

INTERAKTYWNE BIURO PRASOWE FB ANTCZAK:

Antczak Residential - inwestycje mieszkaniowe - TUTAJ

Antczak Construction - inwestycje w systemie generalnego wykonawstwa - TUTAJ

Antczak Investments - własne inwestycje firmy - TUTAJ

FB Antczak buduje w Kamiennej koło Namysłowa

FB Antczak generalnym wykonawcą budynku handlowo-ekspozycyjno-magazynowego "Majster" w Kamiennej koło Namysłowa. Projekt obejmuje całość prac budowlanych oraz stworzenie infrastruktury komunikacyjnej i wystawienniczej na terenie obiektu.

Zobacz więcej

Powstający na terenie prawie 10 000 m2, jednokondygnacyjny pawilon "Majster" w Kamiennej koło Namysłowa to obiekt o funkcji handlowo ? usługowej z częścią magazynową. Pawilon będzie przestrzenią ekspozycyjną dla materiałów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz jak również dobrze zaopatrzony w produkty budowlane i wykończeniowe.

 FB Antczak jest generalnym wykonawcą projektu wraz z instalacjami wewnętrznymi: wentylacją mechaniczną, wodno-kanalizacyjną, gazu oraz instalacjami zewnętrznymi: kanalizacją wody deszczowej, sanitarnej i wodociągową. Prace na terenie obiektu obejmować będą budowę słupa reklamowego, układu komunikacyjnego wraz z parkingiem na 80 pojazdów oraz dwóch podziemnych zbiorników przeciwpożarowych i podziemnego zbiornika na gaz. Powierzchnia zabudowy to 3320 m2, powierzchnia użytkowa to 3270 m2

 Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu a planowane zakończenie to październik 2017 roku.

Zwiń

Biurowiec CALISIA ONE rewitalizowany zgodnie z systemem certyfikacji BREEAM

Dawna fabryka fortepianów Calisia rewitalizowana jest zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego. Powstający biurowiec, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego CALISIA ONE, jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out).

Zobacz więcej

CALISIA ONE  to kameralny biurowiec powstający w gruntownie rewitalizowanym budynku dawnej fabryki fortepianów Calisia, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego, w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. CALISIA ONE będzie jednym z pierwszych biurowców w Polsce, realizowanym zgodnie z zasadami międzynarodowego systemu certyfikacji  BREEAM (BRE Environmental Assessment Metod). Biurowiec, w trakcie procesu certyfikacji, jest oceniany pod kątem wpływu na środowisko naturalne oraz komfortu przyszłego użytkownika. Inwestycja oceniana jest także w kategoriach: zarządzania projektem, prowadzenia procesu budowy czy zużycia energii.

CALISIA ONE to przykład obiektu rewitalizowanego odpowiedzialnie - zarówno na etapie  projektu, jak i budowy i zawsze z myślą o przyszłym użytkowaniu. W kompleksie zaprojektowano szereg rozwiązań zwiększających wydajność oraz komfort. Wodooszczędna armatura, odpowiednia ilość i jakość świeżego powietrza w budynku oraz wykorzystanie energooszczędnych lamp to standardy zrównoważonego budownictwa XXI wieku. Plany zakładają wyposażenie obiektu w nowoczesne technologie takie jak system sterowania oświetleniem zapewniający bezpieczny i optymalny poziom natężenia światła. Uzupełnieniem biurowca CALISIA ONE jest ozdobione roślinnością patio dostępne dla użytkowników kompleksu oraz  mieszkańców Kalisza. W procesie projektowania zieleni, równie istotne jak estetyka były względy ekologiczne.

Wszelkie prace przy budowie CALISA ONE, prowadzone są z myślą o komforcie przyszłego użytkownika oraz rozwiązaniach przyjaznych naturze. Całość prac rewitalizacyjnych przebiega pod ścisłym nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz zgodnie z wielokryterialnym systemem certyfikacji środowiskowej BREEAM. Na nas jako inwestora, taki model budowy nakłada dużo więcej obowiązków. Budowanie w sposób zrównoważony, z troską o zasoby naturalne to wyzwanie, któremu jednak musi podołać nowoczesny deweloper - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. 

Certyfikację BREEAM  prowadzi firma WSP Polska Sp. z o. o, licencjonowany asesor BREEAM International, odpowiedzialny za proces certyfikacji z ramienia brytyjskiej organizacji BRE (Building Research Establishment) i przy współpracy z inwestorem FB Antczak.

Zwiń

Osiedle w Kościelnej Wsi będzie samowystarczalne

Kaliski deweloper FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodzą inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnią dostęp dla podstawowych usług mieszkańcom osiedla i okolic.

Zobacz więcej

Kaliski deweloper FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodzą inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnią dostęp dla podstawowych usług mieszkańcom osiedla i okolic.

Osiedle Panorama Park II dostarczy na rynek wysokiej jakości mieszkań. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, ale także 14 lokali usługowych o zróżnicowanych powierzchni od 30 do 900 mkw. Budowana przestrzeń handlowo-usługowa będzie miejscem zakupów oraz realizacji codziennych potrzeb dla mieszkańców osiedli przy ul. Poligonowej oraz okolicznych mieszkańców. Komercjalizacja obejmie między innymi usługi z zakresu opieki lekarskiej i stomatologicznej. Poza powierzchniami handlowymi znajdzie się również przestrzeń dostosowana pod działalności biurową.

Dzięki kompleksowości rozwiązań jakie zostały zastosowanych w projekcie, osiedle wpisuje się w zasady budownictwa zrównoważonego, które zakłada tworzenie zabudowy umożliwiającej mieszkańcom pracę, zamieszkanie i wypoczynek w jednym miejscu. Pierwotne założenia architektoniczne części komercyjnej osiedla zostały w pewnym stopniu zmodyfikowane. Niezbędne korekty wynikające z bieżącej, dynamicznej sytuacji budowy są nanoszone przez projektanta.

Budowa to praca na żywym organizmie, przy której możliwe są zmiany na każdym etapie. Podczas ostatniej fazy prac zdecydowaliśmy o podjęciu działań i skorygowaniu niektórych elementów obiektu handlowo ? usługowego aby jeszcze lepiej dostosować tą cześć osiedla do potrzeb mieszkańców ? komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Obiekt handlowo - usługowy zamknie przestrzeń osiedla od strony ulicy Poznańskiej.

Projekt architektoniczny osiedla przygotowała pracownia Decone z Poznania.

Zwiń

Rok 2016 dla FB Antczak - wyzwania i sukcesy

2016 to kolejny bardzo udany rok dla FB Antczak. Czas wypełniony był intensywną pracą na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, odważnymi decyzjami, rozpoczęciem nowych projektów oraz podsumowaniem dotychczasowych realizacji. Ukoronowaniem tych działań była nagrodą za budowę roku 2015 dla Maszt Wolności w Warszawie.

Zobacz więcej

2016 to kolejny bardzo udany rok dla FB Antczak. Czas wypełniony był intensywną pracą na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, odważnymi decyzjami, rozpoczęciem nowych projektów oraz podsumowaniem dotychczasowych realizacji. Ukoronowaniem tych działań była nagrodą za budowę roku 2015 dla Maszt Wolności w Warszawie.

Firma podjęła się realizacji sześciu ambitnych projektów przemysłowych o łącznej powierzchni ok. 20.500 mkw. Część z nich została już oddana do użytku. Mieszkańcy Sandomierza mogą zrobić zakupy w najnowocześniejszej i największej galerii handlowej w mieście (Galeria Królewska). Kalisz natomiast zyskał dwie ważne dla miasta i jego przemysłu hale produkcyjne Zentex (1816 m.kw.) oraz dla czołowego producenta ciągników Zetor Polska (3840 mkw + 17.000 m.kw.) infrastruktury komunikacyjnej na terenie obiektu.

Jednym z ciekawszych przedsięwzięć FB Antczak jest Calisia One ? centrum kultury i biznesu. Niszczejącą, Fabryka Fortepianów i Pianin Calisia przeistoczy się w wysokiej klasy hotel o powierzchni 3000 m.kw. z 96 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem. W zrewitalizowanej fabryce znajdzie się również część biznesowo ? usługowa oraz przestrzeń publiczna dla mieszkańców o powierzchni 4000 mkw.

W 2016 FB Antczak rozpoczęła realizację czterech projektów mieszkaniowych w Kaliszu, Kościelnej Wsi oraz Koninie. Inwestycje łączyć będą funkcje mieszkaniowe z funkcjami zarobkowymi i wypoczynkowymi. Poprzez kompleksowość przyjętych rozwiązań inwestycje wpisują się w zasady zrównoważonego budownictwa, zgodne obecnymi trendami. Łącznie 242 mieszkania w metrażach od 28 mkw do 104 mkw zostaną udostępniane mieszkańcom w ciągu całego 2017 roku.

Koniec roku nie pozwolił zwolnić tempa. FB Antczak została generalnym wykonawcą dwóch ważnych kompleksów mieszkalnych. W poznaniu będzie to Malta Nowa 2 i równolegle w Warszawie budynek Verbel w Soho Factory.

Rok 2016 nie był tym idealnym i prawdopodobnie przyzna to wielu przedsiębiorców. Jesteśmy jednak zadowoleni z wyników jakie osiągnęliśmy. Zdecydowanie nie spoczywamy na laurach. Rok rozpoczęliśmy od rozpoczęcia generalnego wykonawstwa rozbudowy hali w parku  MLP Pruszków II oraz prac właśnie przy Calisi One. Na 2017 spoglądam jako na dużą szansę rozwojową dla sektora. Nowa perspektywa unijna oraz szereg planowanych inwestycji w infrastrukturę to możliwości, które na pewno wykorzystamy - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. 

FB Antczak w roku 2016 otrzymała tytuł Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski. Wyróżnienie ?Budowa Roku 2015? w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Firma znalazła się na liście Diamenty Forbesa a także otrzymała certyfikaty, potwierdzające wiarygodność i rzetelność m.in. po raz kolejny Statuetkę Fair Play, przyznawaną firmom, które hołdując zasadom społecznej odpowiedzialności, nie wahają się poddać obiektywnej weryfikacji niezależnej instytucji. Firma posiadamy też tytuł  Złoty Płatnik ? przyznawany przez  Euler Hermes ? światowego lidera w ubezpieczeniu należności. Plebiscyt Złoty Płatnik organizowany przez Euler Hermes ma na celu promocję firm spełniających kluczowe kryteria, związane z moralnością płatniczą w swojej działalności biznesowej.

Zwiń

CALISIA ONE - biznesowy adres w prestiżowej lokalizacji

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin "Calisia" zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. CALISA ONE to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Zobacz więcej

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin "Calisia" zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. CALISA ONE to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, zintegrowanie wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałość o wykończenie zabytkowych detali to elementy, które składają się na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015, planowane zakończenie to III kwartał 2018 roku.

Rewitalizacja zabytków to zawsze wyzwanie dla wykonawcy. Wszelakie prace przy budynku "CALISII" prowadzone są na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakres działań rewitalizacyjnych obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz pieczołowite odtworzenie wielu detali architektonicznych. Zmiana oblicza zabytkowej części Kalisza powoduje, że możemy sięgać po niecodzienne rozwiązania. Przywracamy świetność symbolowi miasta, jakim jest fabryka ?Calisia? korzystając z metod zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa. CALISIA ONE to dla nas wyzwanie, ale też ogromne możliwości - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. 

Biurowiec CALISIA ONE to unikatowe przestrzenie biurowo-usługowe. Na 6 kondygnacjach znajduje się łącznie 3600 mkw powierzchni biurowych w standardzie A. Układ piętra pozwala na elastyczną i efektywną aranżację powierzchni biurowej w formule "open space" oraz z podziałem na pokoje biurowe. Powierzchnia piętra od 270 do 490 mkw, powierzchnia typowego modułu to zaś od 180 do 370 mkw. Inwestor dopuszcza również możliwość przystosowania powierzchni do celów innych niż biurowe. Garaż podziemny, windy, przystosowanie powierzchni dla osób niepełnosprawnych i dostęp dla najemców do sal konferencyjnych to tylko niektóre z wielu udogodnień jakie planowane są w CALISI ONE. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią dostępną dla pracowników kompleksu ale również mieszkańców Kalisza.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania. Projekt Lobby oraz klatek schodowych powstał dzięki współpracy z pracownią Jeske Design Plus.

Zwiń

FB Antczak generalnym wykonawcą rozbudowy hali w parku MLP Pruszków II

FB Antczak wybrany generalnym wykonawcą rozbudowy istniejącej już hali w parku MLP Pruszków II. Inwestorem projektu jest MLP Group - jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Pracę rozpoczęły się w styczniu, planowane zakończenie projektu to czerwiec bieżącego roku.

Zobacz więcej

FB Antczak wybrany generalnym wykonawcą rozbudowy istniejącej już hali w parku MLP Pruszków II. Inwestorem projektu jest MLP Group - jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Pracę rozpoczęły się w styczniu, planowane zakończenie projektu to czerwiec bieżącego roku.

Projekt stanowi rozbudowę przestrzeni magazynowej na terenie parku MLP Pruszków II.  Zakres prac obejmuje wybudowanie dwóch funkcjonalnie powiązanych ze sobą budynków: hali magazynowej oraz budynku socjalno-biurowego, który został wyodrębniony ścianą oddzielenia pożarowego.

Hala magazynowa o łącznej powierzchni 10 920 m2, będzie podzielona na dwie, niezależne przestrzenie przeznaczone dla indywidualnych najemców.

Do hali magazynowej będzie przylegał dwukondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni 1200m2. Znajdą  się w nim biura, pomieszczenie obsługi serwisowej, pomieszczenia socjalne i sanitarne dla pracowników oraz showroomy przeznaczane do prezentacji produktów.

Wzdłuż elewacji budynku przewidziano lokalizację doków rozładunkowych dostępnych z placu manewrowego dla samochodów ciężarowych oraz bram wjazdowych wyposażonych w rampy umożliwiające wjazd do wnętrza hali. Wzdłuż doków planowana jest strefa rozładunku oraz kompletacji towarów.

Zwiń

FB Antczak z mieszkaniowymi GW w Poznaniu i Warszawie

Zakończenie roku to dla wielu firm czas na podejmowanie decyzji inwestycyjnych i rozpoczynanie nowych projektów. Uwi Inwestycje S.A. oraz Soho Development S.A. podjęły decyzję o kontynuacji projektów Malta Nowa 2 oraz Soho Factory. Na generalnego wykonawcę powstających obiektów wybrano FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Malta Nowa 2 to kontynuacja cieszącej się dużym powodzeniem inwestycji UWI na poznańskich Ratajach. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oddanego do użytku 2 lata temu I etapu przy ul. Inflanckiej 20 w Poznaniu. FB Antczak odpowiada za realizację dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków na wspólnej płycie fundamentowej z garażem podziemnym. Dostarczą one na rynek łączenie 148 mieszkań (budynek A - 78, budynek B - 70) o zróżnicowanych układach i powierzchniach od 26  do 150 mkw. Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę 2017 roku.

Równolegle FB Antczak będzie prowadzić także prace na placu budowy w Warszawie, gdzie odpowiada za realizację budynku Verbel, stanowiącego  kolejny etap projektu Soho Factory zlokalizowanego przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. Firma odpowiada za wybudowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym. Na 12 kondygnacjach naziemnych znajdą się 63 lokale mieszkalne oraz 4 lokale usługowe. W hali garażowej zlokalizowanej na kondygnacji podziemnej zaplanowano 68 stanowisk parkingowych. Planowana data  zakończenia budowy budynku Verbel to styczeń 2018 r.

Projekty z zakresu generalnego wykonawstwa to dla nas doskonała okazja, żeby sprawdzić się w nieznanych warunkach, starając się sprostać wymaganiom zleceniodawcy. Bardzo cenimy sobie takie przedsięwzięcia i to właśnie podczas ich realizacji zdobywamy cenne doświadczenie. Równoległe prowadzenie projektów w Poznaniu i Warszawie będzie wyzwaniem, ale jestem przekonany, że mu podołamy - komentuje Marcin Antczak. 

Zwiń

Wiecha na osiedlu Nowy Korczak

Trwają zaawansowane prace przy budowie I etapu osiedla Nowy Korczak w Kaliszu, który właśnie osiągnął stan surowy. Planowany termin oddania budynku do użytku to II kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach I etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Na dachu konstrukcji właśnie zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac przy stanie surowym.

I etap budowy osiedla rozpoczął się w IV kwartale 2015. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na II kwartał 2017. Sprzedaż lokali osiągnęła poziom 78 proc. - swoich nabywców znalazło już 55 z 70 dostępnych mieszkań. 

Na spotkaniach z potencjalnymi nabywcami najczęściej słyszymy, że zainteresował ich niestandardowy - jak na warunki Kalisza, projekt osiedla, który bardziej przypomina wielkomiejskie realizacje, niż te dobrze znane z ulic naszego miasta. Być może jest to właśnie klucz do sukcesu tej inwestycji? Dobra sprzedaż nie oznacza jednak, że nie mamy już nic ciekawego do zaoferowania ? na Nowym Korczaku dostępne są wciąż ciekawe mieszkania o funkcjonalnych rozkładach i optymalnym nasłonecznieniu - komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Nowy Korczak to nowoczesne osiedle zaprojektowane przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina. Bryły budynków charakteryzuje nowoczesność i minimalizm. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki, a wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji.

Zwiń

Zielone światło dla Calisii

Antczak Calisia Spółka Komandytowa, spółka zależna Firmy Budowlanej Antczak, pod koniec września uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę i przystępuje do realizacji centrum hotelowo-biznesowego Calisia. Przy współpracy z grupą Hilton Worldwide, w byłej fabryce fortepianów i pianin, powstanie hotel Hampton by Hilton Kalisz. Pozostałą część kompleksu zajmą biura i lokale handlowo-usługowe.

Zobacz więcej

Nieruchomość zlokalizowana przy ul. Fryderyka Chopina 9 w Kaliszu, została nabyta przez FB Antczak jesienią 2015 roku. Od momentu nabycia poszukiwano optymalnej koncepcji rewitalizacji obiektu, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał przestrzeni i służyć mieszkańcom.

Rewitalizacja obiektów historycznych i adaptacja ich wnętrz dla potrzeb biznesu to trend, który w branży nieruchomościowej istnieje od kilku lat. Wiele przykładów takich realizacji znajdziemy w stolicy ? spójrzmy na takie projekty jak Ufficio Primo, czy też kompleks Dzielna 60. Zakup niszczejącej Fabryki Fortepianów i Pianin ?Calisia? ma wymiar symboliczny. Przed laty było to prężnie działające przedsiębiorstwo, które produkowało wysokiej jakości instrumenty, pożądane na całym świecie. Decydując o dostosowaniu tej nieruchomości do potrzeb biznesu, chcemy przywrócić jego dawną świetność i dobrą sławę - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.  

W lipcu 2016 FB Antczak podpisało umowę franczyzową z marką Hilton Worldwide - światowym liderem branży hotelarskiej, która w swoim portfolio posiada trzynaście marek i ponad 4 700 hoteli zlokalizowanych w 104 krajach. Pod  marką Hampton by Hilton znajdzie się ponad 3000 mkw. powierzchni hotelowej zaplanowanej w ramach projektu "Calisia - centrum kultury i biznesu". Powstały na tej powierzchni hotel będzie dysponował 96 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

Oprócz części hotelowej, na projekt Calisia składać się będzie także przestrzeń biurowo-usługowa o łącznej powierzchni 4000 mkw. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią publiczną dostępną dla mieszkańców, gdzie w przyjaznej atmosferze będą mieli okazję skorzystać z oferty restauracji i showroom-ów.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania.  

Zwiń

FB Antczak z pozwoleniem na budowę osiedla Panorama Park II

Kaliski deweloper uzyskał pozwolenie na realizację swojej nowej inwestycji w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza - osiedla Panorama Park II. W ramach projektu powstanie 148 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Zobacz więcej

Panorama Park II wkracza w pierwszą fazę realizacji. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, co zapewni mieszkańcom maksymalny komfort. Do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały tarasy. Na terenie osiedla zabezpieczono 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Projekt Panorama Park II dostarczy na rynek nie tylko wysokiej jakości mieszkania, ale także 14 lokali handlowo-usługowych o zróżnicowanych powierzchniach, które odpowiadać będą na najważniejsze potrzeby mieszkańców osiedla.

Projekt Panorama Park II to nowość na lokalnym rynku. Zaplanowanie osiedla w taki sposób, aby funkcja mieszkaniowa łączyła się z funkcjami zarobkowymi i wypoczynkowymi to trend, który możemy zaobserwować w największych miastach. Zainteresowanie osiedlem jeszcze przed rozpoczęciem prac, pokazuje nam, że jest to trafione rozwiązanie -komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak

Panorama Park II to kontynuacja flagowych projektów dewelopera w Kościelnej Wsi - osiedli Panorama Park i Panorama. Nowa inwestycja spójnie łączy w sobie kameralność i wygodę. Dzięki kompleksowości rozwiązań, wpisuje się w zasady budownictwa zrównoważonego, które zakłada tworzenie zabudowy umożliwiającej mieszkańcom pracę, zamieszkanie i wypoczynek w jednym miejscu pozwalając zaoszczędzić najcenniejszy dziś czas. 

Projekt architektoniczny osiedla przygotowała pracownia Decone z Poznania. 

Zwiń

DHL wybrało FB Antczak

Firma DHL, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec - listopad 2016.

Zobacz więcej

DHL Express (Poland) to wielotysięczna organizacja, która rocznie dostarcza do Polski ponad 28 mln przesyłek. Aktualnie firma posiada swoje oddziały w 51 polskich miastach, jednak perspektywiczny wzrost rynku, owocna współpraca ze wschodem oraz rosnąca popularność e-commerce sprawiły, że uruchomienie kolejnych parceli w północno ? wschodniej Polsce, było naturalną konsekwencją dalszego rozwoju firmy.

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.

Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding sp. z o.o. będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak kompleksową realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów. To pierwsze doświadczenia kaliskiej firmy we współpracy z operatorem logistycznym, jednakże posiada ona wieloletnią praktykę w realizacji obiektów magazynowych i produkcyjnych, jak np. obiekt na zlecenie MTM Industries w Kaliszu lub projekt Teknia Kalisz w Gołuchowie. 

Oba budynki zaprojektowane zostały przez Pracownię Projektową "JB - Projekt" z Ełku.

Zwiń

FB Antczak rozpoczyna prace w Koninie

Właśnie ruszyły prace na inwestycji mieszkaniowej FB Antczak, zlokalizowanej nieopodal konińskiego ratusza. W obiekcie, którego zakończenie planowane jest w II kwartale 2017 roku, znajdą się 24 lokale o metrażach od 30 do 104 mkw.

Zobacz więcej

Na placu budowy w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie, przeprowadzono rozbiórkę i uporządkowanie terenu pod dalsze działania. Na finiszu są już także prace gruntowe prowadzone pod okiem archeologa. Fundamenty budynku powinny być gotowe już na początku lipca.

W obiekcie do dyspozycji oddane zostaną 24 lokale ? będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Większość lokali posiadać będzie balkony lub tarasy. Koszt mkw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4000 zł. 

Konin to kolejny, po Ostrowie Wlkp. i Kaliszu, projekt FB Antczak zlokalizowany w Wielkopolsce. Kamienica usytuowana będzie w pobliżu placu Wolności, Placu Zamkowego, a także w bliskim sąsiedztwie ważnych budynków administracyjnych. Ze względu na strategiczne położenie w centrum miasta, dołożono starań, aby realizowany projekt był spójny z okolicznymi zabudowaniami. Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia Decone z Poznania. 

Zwiń

Tytuł Budowa Roku 2015 dla Masztu Wolności!

Maszt Wolności - niezwykła konstrukcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie, zlokalizowana na Rondzie Radosława w Warszawie, została wyróżniona tytułem "Budowa Roku 2015" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak.

Zobacz więcej

"Budowa Roku" to tytuł, który przyznawany jest inwestycjom o wyróżniających się wynikach realizacyjnych. Przy ocenie projektu pod uwagę brane są takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Masztu Wolności zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników i otrzymała nagrodę III-go stopnia w swojej kategorii.

Nagrodzony projekt jest największym tego typu konceptem w Polsce. 60 metrowa konstrukcja ze stali o wadze ponad 40 ton do Warszawy trafiła z Poznania. Na maszcie zawisła flaga polska państwowa o pow. 100 mkw. W tym celu konstrukcję wyposażono w specjalny system elektryczny wciągający flagę, a zastosowanie obrotowego uchwytu, do którego jest ona mocowana, zapobiega owijaniu się materiału.

FB Antczak, jako generalny wykonawca projektu, odpowiadało za kompleksową realizację Masztu Wolności wraz z tablicami informacyjnymi w formie ławek, upamiętniającymi wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej, rolą wykonawcy była także przebudowa infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. 

Zwiń

Postępy na budowie Nowego Korczaka

Pierwszy budynek powstający w ramach inwestycji mieszkaniowej Nowy Korczak, wkracza w kluczową fazę realizacji. Rozpoczęto już prace nad budową pierwszego piętra. Planowany termin oddania budynku do użytku to II kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Po bezproblemowym zakończeniu robót konstrukcyjnych kondygnacji podziemnej oraz parteru, przyszedł czas na budowę pierwszego piętra. Prace nad stropem nad parterem wykonano już w ponad 80%. Równolegle trwają także roboty murowe drugiej kondygnacji naziemnej. Powstanie pierwszego, ośmiokondygnacyjnego budynku, dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie blisko 3600 mkw.

Osiedle Nowy Korczak to nietypowy, jak na warunki Kalisza projekt, który trafia w gusta zarówno młodych ludzi, jak również rodzin i osób starszych. Nowoczesna koncepcja architektoniczna, dobra lokalizacja oraz atrakcyjna cena, sprawiły, że już na tym etapie możemy się pochwalić wynikami sprzedaży oscylującymi w okolicy 55% - komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Nowy Korczak to nowoczesne osiedle zaprojektowane przez GPA Gurbiel Pracownię Architektoniczną z Lublina. Bryły budynków charakteryzuje nowoczesność i minimalizm. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki, a wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji.

Niewątpliwym atutem inwestycji, jest położenie w spokojnej części Kalisza, zaledwie 8 minut podróży samochodem do miejskiej starówki. W bliskiej okolicy osiedla znajduje się szpital wojewódzki, szkoła podstawowa, przedszkole "Stokrotka", Galeria Kalisz oraz liczne sklepy spożywczo-przemysłowe i supermarkety. Okolica osiedla jest zielona i przyjazna, a położony nieopodal Park nad Krępicą uprzyjemnia aktywny i pasywny wypoczynek na łonie natury.  

Zwiń

Kolejne generalne wykonawstwo FB Antczak w Kaliszu

Z końcem marca FB Antczak rozpoczęło prace na placu budowy przy ul. Metalowców w Kaliszu. Firma Zentex - producent rozwiązań do redukcji i segregacji odpadów wybrała FB Antczak na realizatora swojej nowej hali produkcyjnej wraz z zapleczem socjalnym. Zakończenie prac planowane jest na przełom października i listopada 2016 roku.

Zobacz więcej

Na zlecenie inwestora, na działce przy ul. Metalowców 36-44 FB Antczak wybuduje halę do montażu i serwisowania pras hydraulicznych w kontenerach komunalnych wraz z częścią socjalną dla pracowników. Powierzchnia użytkowa całego obiektu to 1816 mkw. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie podjazdów z istniejącego układu drogowego na terenie zakładu oraz przeprowadzenie niewielkich modyfikacji w wewnętrznych sieciach kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej w zakresie kolidującym z lokalizacją hali. Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest Pracownia Projektowa mgr inż. Ryszard Laleko z Kalisza.  

Zentex to kaliska firma działająca na rynku od 1991 roku. Od 25 lat dostarcza rozwiązania służące segregacji i kompensacji odpadów, wspierając swoich klientów w osiągnięciu sukcesu ekologicznego i ekonomicznego. Do ich grona należą przede wszystkim: sieci handlowe takie jak Auchan, Carrefour, Kaufland, Tesco, firmy branży surowcowej takie jak Stena, firmy branży komunalnej takie jak Remondis, Veolia, Sita, Grupa Alba, jak również firmy komunalne działające na rynkach lokalnych. Najbliższe plany firmy obejmują intensyfikację działań na rynkach zagranicznych, co stało się przyczyną wdrożenia planów inwestycyjnych i realizacji nowej hali produkcyjnej.

To już kolejna realizacja GW realizowana przez FB Antczak w Kaliszu. Firma właśnie finalizuje realizację hali produkcyjnej dla jednego z czołowych producentów ciągników - firmy Zetor Polska. Zgodnie z harmonogramem obiekt będzie gotowy już w II kwartale 2016 roku. 

Zwiń

Postępy w budowie Galerii Królewskiej w Sandomierzu

Galeria Królewska - największy obiekt handlowy w Sandomierzu, wkracza w kluczową fazę realizacji. FB Antczak odpowiadające za generalne wykonawstwo obiektu, zakończyło już roboty ziemne oraz przeprowadziło większość prac konstrukcyjnych. Zakończenie prac planowane jest III kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Prace na placu budowy rozpoczęto w III kwartale 2015 roku, jednakże łagodna zima i sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na realizację wielu prac w terminie szybszym, niż to przewidziano w harmonogramie. Aktualnie zakończono już wszystkie roboty ziemne. Trwają prace końcowe nad konstrukcją żelbetową, murami  oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już także prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Plany na najbliższe tygodnie obejmują: położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek oraz elewacji, a także rozpoczęcie prac na płycie parkingu. 

Postępy w realizacji Galerii Królewskiej w Sandomierzu są bardzo zadawalające. Dzięki łagodnej aurze, udało nam się wykonać wiele prac przed czasem. Na tym etapie mogę zapewnić, że zaplanowany termin ukończenia obiektu - III kwartał 2016 roku, jest zupełnie niezagrożony, a przyszłe zakupy świąteczne Sandomierzanie zrobią już w nowym centrum - skomentował Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Galeria Królewska docelowo stanie się największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w Sandomierzu. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 m kw. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci sklepy i lokale usługowe będą zlokalizowane na dwóch poziomach. Na dachu galerii powstanie natomiast parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową.

Do grona najemców galerii należą: market spożywczy Lidl, salon sportowy - Martes Sport, salon Pepco, KIK, Szachownica oraz Apteka i Drogeria DOZ.  Komercjalizacja obiektu prowadzona jest przez firmę Adept Investment z Warszawy.

Zwiń

UTC Aerospace Wrocław ze złotym certyfikatem LEED

Inżynieryjne Centrum Badawczo - Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu pomyślnie przeszło proces oceny zrównoważonego budownictwa i z końcem 2015 roku uzyskało złoty certyfikat LEED. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Certyfikacja LEED jest jednym z najpopularniejszych systemów klasyfikacji budynków proekologicznych. Ocena budynku przeprowadzana jest na podstawie spełnienia wysokich standardów w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami, wewnętrznego mikroklimatu, optymalnego zużycia energii, minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów, czy lokalizacji.

Realizacja obiektu na zlecenie UTC Aerospace Systems była jednym z największych i najbardziej angażujących przedsięwzięć FB Antczak w całej historii firmy. Zainwestowany wysiłek obecnie procentuje - w czerwcu budynek otrzymał ważny tytuł "Budowa Roku 2014", a z końcem roku - wspaniałą wiadomość o przyznaniu złotego certyfikatu LEED. Trudno o lepsze uhonorowanie naszej pracy  - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, zajmująca  się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. We wrocławskim obiekcie opracowywane są zespoły hydrauliczne i paliwowe wykorzystywane w większości nowych modeli samolotów. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam ponad 400 inżynierów.  

Realizacja inwestycji przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu była kolejnym etapem rozwoju firmy w Europie. Prace realizacyjne na placu budowy rozpoczęto w  grudniu 2012 roku, a już w lipcu 2014 roku obiekt został oddany do użytku. Kompleks składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 2496,31 mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. 

Zwiń

Debiut FB Antczak w Koninie

Po Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Łodzi nadszedł czas na Konin. FB Antczak startuje z przygotowaniami do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym. Nieopodal konińskiego ratusza powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Zobacz więcej

Kamienica zlokalizowana w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie to unikalny projekt wpisujący się w panoramę starego miasta. W nowym obiekcie znajdą się 24 lokale - będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska wydzielona na poddaszu. Większość lokali posiadać będzie także taras. Cena za mkw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4000 zł.

Wielkopolski rodowód firmy sprawia, że wciąż poszukujemy możliwości do realizowania ciekawych projektów na rodzimym rynku. Piękna działka położona w centrum Konina to świetnie miejsce do zamieszkania, jak również prowadzenia firmy. Mamy nadzieję, że zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również aspekty wizualne projektu oraz jego wysoka jakość wykonania i wykończenia, spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Konina - komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Konin to nie tylko zupełnie nowa lokalizacja w portfolio firmy, ale także projekt z zlokalizowany w centrum miasta wymagający kompleksowego podejścia do kwestii estetycznych. Kamienica położona będzie w pobliżu placu Wolności, Placu Zamkowego, a także w bliskim sąsiedztwie ważnych budynków administracyjnych. Takie otoczenia wymagało zastosowania wysokiej jakości architektury, dlatego zdecydowano o podjęciu współpracy z pracownią architektoniczną Decone z Poznania.

Jednym z wyzwań tego projektu było dostosowanie gabarytowe i wysokościowe kamienicy do okolicznych budynków. Praca nad kształtem oraz kolorystyką obiektu odbywała się w ścisłej współpracy z biurem konserwatora. Te konsultacje pozwoliły na wypracowanie kompromisu między klasyczną formą kamienicy śródmiejskiej wypełniającej narożnik, a współczesnym w detalu i wyrazie architektonicznym reprezentacyjnym budynkiem mieszkalno-usługowym - dodają Marcin Lewandowicz i Konrad Idaszewski, architekci Decone.

Zgodnie z harmonogramem zakończenie prac realizacyjnych zaplanowano na wiosnę 2017 roku. 

Zwiń

FB Antczak inwestuje w Wielkopolsce

Kaliski deweloper FB Antczak stale poszerza portfolio swoich inwestycji na rodzimym rynku. Kolejne budynki na osiedlu Panorama Park i Słonecznym Osiedlu oraz zupełnie nowe projekty: Panorama Park II, Nowy Korczak, fabryka Calisia i kamienica w Koninie ? to najważniejsze plany firmy na nadchodzący rok.

Zobacz więcej

Kościelna Wieś

FB Antczak realizuje obecnie wiele interesujących projektów w Kaliszu i okolicach, oferując lokalnym nabywcom szerokie spektrum wyboru. Kluczowe prace toczą się obecnie na flagowym projekcie firmy ? osiedlu Panorama Park zlokalizowanym w Kościelnej Wsi. W II kwartale 2016 roku planowane jest oddanie do użytku budynku F o podwyższonym standardzie ? ostatniego w ramach tego projektu. Znajdą się w nim głównie lokale trzy- i czteropokojowe z dużymi tarasami o pow. od 14 do 30 mkw., dostępne zarówno z pokoi dziennych jak i sypialni. Na nabywców czekają również udogodnienia w postaci windy z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach.

Wiosną 2016 roku firma rozpoczyna realizację projektu Panorama Park II, który jest kontynuacją wcześniejszych realizacji w Kościelnej Wsi. Projekt opiera się nie tylko na założeniu dostarczenia na rynek wysokiej jakości lokali, ale także uzupełnienia osiedla o niezbędną ofertę handlowo-usługową, która wypełni najważniejsze potrzeby mieszkańców. Z tego powodu, na inwestycję składać się będzie 148 nowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Kalisz

Z początkiem listopada ruszyła realizacja pierwszego budynku na projekcie Nowy Korczak, którego zakończenie planowane jest w II kwartale 2017 roku. To nowoczesny projekt mieszkaniowy odpowiadający potrzebom mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Docelowo inwestycja dostarczy na kaliski rynek blisko 400 mieszkań. W pierwszym z planowanych budynków znajdzie się 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 69 mkw. z możliwością łączenia lokali. Ceny za mkw. powierzchni rozpoczynają się od 3950 zł.

Interesującym projektem, do którego FB Antczak przystępować będzie w przyszłości jest także rewitalizacja Fabryki Fortepianów Calisia, którą nabyto w drodze licytacji jesienią bieżącego roku. Deweloper planuje przywrócić budynkowi dawną świetność. Obecnie prowadzone są gruntowne analizy i przygotowywanie planów dot. przyszłego przeznaczenia obiektu.

Ostrów Wielkopolski

Jednym z  kluczowych projektów w portfolio FB Antczak jest Słoneczne Osiedle zlokalizowane w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim. Rozpoczęto właśnie realizację dwóch nowych, jednoklatkowych budynków będących kontynuacją drugiego etapu osiedla. W każdym z nich powstanie 14 mieszkań o powierzchni od 41,16 do 89,76 mkw. Planowana cena za mkw. powierzchni wyniesie około 3900 zł.

Konin

Do lokalizacji FB Antczak w Wielkopolsce dołączył także Konin. Firma wystartowała właśnie z przygotowaniami do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym. Nieopodal konińskiego ratusza powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Zwiń

Grupa Lux Med wybrała FB Antczak

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą przebudowy obiektu Garden Plaza położonego w pobliżu skrzyżowania ulic Elbląskiej i Szamockiej w Warszawie. Biurowiec zostanie przekształcony na kolejny prywatny szpital Lux Med w stolicy. Zakończenie prac planowane jest na 2017 rok. Wartość zamówienia to blisko 30 mln. złotych.

Zobacz więcej

Obiekt nabyty pod koniec października przez Grupę Lux Med. składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi blisko 9 tys. mkw. Projekt architektoniczny nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które stwarza optymalną przestrzeń do relaksu.

Pierwotnie w budynku miały znaleźć się biura klasy A z częścią handlowo-usługową. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu i rozpoczęto poszukiwania nabywcy, rozważającego zakup całego obiektu z możliwością kompleksowego dostosowania do jego potrzeb. Oferta spotkała się za zainteresowaniem Grupy Lux Med, która już od pewnego czasu poszukiwała optymalnej lokalizacji dla swojego nowego szpitala.

Gruntowną przebudowę obiektu i dostosowanie do nowego przeznaczenia powierzono FB Antczak. O wyborze firmy zadecydowała wieloletnia praktyka, jaką posiada w generalnym wykonawstwie obiektów użyteczności publicznej. W jej portfolio znajdują się projekty dla takich firm, jak: Nestle Polska, Pratt & Whitney, MAKRO-Metro Group, Politechnika Warszawska, TVN S.A, Energa oraz Zetor Polska.  

Zwiń

Prace wykończeniowe na łódzkich Siedmiu Klonach

Pierwszy etap realizacji łódzkiego osiedla Siedem Klonów dobiega końca. W ramach inwestycji przy ul. Złotno powstało 27 domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Na koniec października planowane jest zakończenie prac na placu budowy.

Zobacz więcej

Osiedle Siedem Klonów to nietuzinkowa inwestycja obejmująca realizację 50 domów o podwyższonym standardzie. W ramach pierwszego etapu powstaje 27 budynków o niespotykanej na rynku łódzkim architekturze. Każdy z nich posiada dwustanowiskowy garaż oraz działkę zapewniającą intymność i prywatność ponadto do dyspozycji jest kilkanaście tysięcy m2 terenów zieleni. Wykonano już ponad 85% prac objętych harmonogramem realizacyjnym. Działania skupiają się teraz na wykończeniu lokali i przestrzeni towarzyszących oraz przygotowaniu infrastruktury drogowej i terenów wspólnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych nabywców, którzy często szukają ciekawego pomysłu na aranżację wnętrz, podjęto decyzję o stworzeniu domu pokazowego. Stanowi on przykład, jak w funkcjonalny i estetyczny sposób zaprojektować swój dom marzeń na długie lata. Inspiracją do projektu był minimalizm bazujący na wysokiej jakości materiałach, meblach i dodatkach. Autorką projektu jest właścicielka studia architektonicznego Decada - arch. Anna Rogowska. 

Rozwiązania zastosowane w domu pokazowym spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów, którzy odwiedzili stoisko osiedla podczas ostatnich Łódzkich Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz w Atlas Arenie.

Dom lub mieszkanie pokazowe to dobre rozwiązanie, dające wyobrażenie, jak można urządzić swoje przyszłe lokum. Często korzystamy z tego udogodnienia, bo pobudza ono wyobraźnię nabywców. Również w przypadku osiedla Siedem Klonów takie rozwiązanie sprawdziło się, co odczuliśmy szczególnie podczas targów i bezpośrednio po nich ? odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań na terenie inwestycji, z kilkoma rodzinami prowadzimy zaawansowane rozmowy dot. sprzedaży, a jedna z nich właśnie zdecydowała się na zakup - komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.   

Dom pokazowy można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biura sprzedaży (10:00 - 18:00) oraz w innych terminach po umówieniu indywidualnego spotkania. 

Luksusowe Osiedle Siedem Klonów to projekt powstający we współpracy kaliskiego dewelopera FB Antczak i spółki Comfortime. Projekt realizowany jest przy ulicy Złotno, na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. Inwestycja Siedem Klonów uplasowała się na wysokim trzecim miejscu wśród blisko 350 projektów zgłoszonych z całej Polski do Rankingu Inwestycji Deweloperskich 2015 organizowanego przez portal otodom.pl. 

Zwiń

FB Antczak generalnym wykonawcą nowej siedziby dla Zetor Polska

FB Antczak rozpoczyna właśnie prace na placu budowy przy ul. Inwestorskiej w Kaliszu. Na zlecenie firmy Zetor Polska - producenta ciągników rolniczych, powstanie tam hala magazynowo - serwisowa wraz z powierzchnią biurową. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Inwestor zlecił FB  Antczak wybudowanie hali magazynowo-serwisowej z częścią ekspozycyjno-biurową o powierzchni 3840 mkw. W budynku znajdzie się pokaźne zaplecze dla pracowników z szatniami i pomieszczeniami socjalnymi. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej na terenie obiektu o łącznej powierzchni 17000 mkw. Koncepcja architektoniczna obiektu powstała w oparciu o minimalizm i maksymalizację użyteczności. Jej autorem jest firma OMIS z Ostrołęki, posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i realizacji obiektów przemysłowych.

Zetor Tractors to firma o czeskim kapitale produkujących ciągniki rolnicze. Główna siedziba polskiego oddziału firmy znajduje się w Kaliszu. Według oficjalnych statystyk, do firmy należy ok. 14% polskiego rynku maszyn rolniczych. Zetor w tym roku świętował dwudziestolecie obecności w Polsce, podczas którego sprzedał niemal 34,5 tys. traktorów. Przychody firmy w 2014 roku przekroczyły 250 mln zł. 

Zwiń

Złota jesień FB Antczak

Zakończenie wakacji to okres, który powoduje wzrost aktywności w wielu branżach. Jedną z nich jest branża budowlana, która po wakacyjnym spowolnieniu budzi się do życia. Wiele firm właśnie jesienią rozpoczyna nowe projekty lub wprowadza te już realizowane w kluczowe fazy. Będzie to również intensywny okres dla FB Antczak, kaliskiego dewelopera, który prowadzi projekty budowlane w całej Polsce.

Zobacz więcej

Podwyższony standard na osiedlu Panorama Park

Panorama Park to inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ulicy Osiedle Złote Łąki. W II kwartale 2016 roku planowane jest oddanie do użytku budynku F o podwyższonym standardzie ? ostatniego w ramach projektu. Prace na placu budowy ruszyły wiosną, a obecnie wkraczają w najwyższą fazę zaawansowania. W budynku dostępne będą głównie lokale trzy- i czteropokojowe z dużymi tarasami o pow. od 14 do 30 mkw., dostępne zarówno z pokoi dziennych jak i sypialni. Na nabywców czekają również udogodnienia w postaci windy z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach.

Kameralnie na Słonecznym Osiedlu

Intensywna jesień zapowiada się również na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim. Klucze do bloku nr 6 z 32 lokalami o metrażach od 41,71 do 62,65 mkw., którego oddanie do użytku planowano na koniec grudnia 2015 roku, trafią do mieszkańców już na przełomie października i listopada. Z końcem wakacji planowane jest tam także rozpoczęcie realizacji dwóch nowych, jednoklatkowych budynków. W każdym z nich powstanie 14 mieszkań o powierzchni od 41,16 do 89,76 mkw. Planowana cena za mkw. powierzchni wyniesie około 3900 zł.

Wielkomiejski styl w Nowym Korczaku

Nowy Korczak to kolejny z nowych projektów mieszkaniowych w portfolio dewelopera. Ta nowoczesna inwestycja odpowiada na potrzeby mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Docelowo dostarczy na kaliski rynek blisko 400 mieszkań. Z początkiem jesieni rusza realizacja pierwszego budynku, którego zakończenie planowane jest w III kwartale 2016 roku. Na ośmiu kondygnacjach naziemnych zaplanowano 71 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 140 mkw. 

Zwiń

Panorama Park II kontynuacją flagowego projektu FB Antczak

148 nowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. powstanie w ramach projektu Panorama Park II realizowanego w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Start inwestycji ? wiosna 2016.

Zobacz więcej

Panorama Park II to nowoczesne osiedle, które spójnie łączy w sobie kameralność i wygodę. Projekt opiera się nie tylko na założeniu dostarczenia na rynek wysokiej jakości lokali, ale także uzupełnienia oferty osiedla o niezbędną ofertę handlowo-usługową, która wypełni najważniejsze potrzeby mieszkańców. Koncepcja osiedla wpisuje się tym samym w zasady budownictwa zrównoważonego, które zakłada tworzenie kompleksowej zabudowy umożliwiającej mieszkańcom pracę, zamieszkanie i wypoczynek w jednym miejscu, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, takie jak Panorama Park II, łączą w sobie zalety atrakcyjnego miejsca zamieszkania i wypoczynku z  przestrzenią przyjazną do rozwoju małego i średniego biznesu. Mamy nadzieję, że rozszerzenie oferty osiedla o przestrzeń handlowo-usługową wpłynie na zwiększenie jego atrakcyjności, a nabywcy docenią możliwość załatwienia najważniejszych spraw bez konieczności opuszczania najbliższych okolic miejsca zamieszkania ? komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak

W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, co zagwarantuje maksymalny komfort mieszkańców. Do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały tarasy. Na terenie osiedla zabezpieczono 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Autorem koncepcji architektonicznej osiedla jest pracownia Decone z Poznania. Jak podkreśla arch. Marcin Lewandowicz, jeden z autorów projektu ? inspiracją dla projektu były surowe materiały i minimalistyczny design:

Nadrzędnym celem w tworzeniu koncepcji Panorama Park II było nawiązanie do wcześniejszej zabudowy osiedla przy jednoczesnym podniesieniu standardu oferowanych lokali. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, chcieliśmy także nieco obniżyć zabudowę i nadać jej unikalny, nowoczesny charakter, co udało nam się osiągnąć przez zastosowanie wysokich okien, czy wyostrzenie kątów dachów ? dodaje  współautor koncepcji arch. Konrad Idaszewski.

Zwiń

Moda na równowagę - komentarz Marcina Antczaka

Współczesne osiedla mieszkaniowe zmieniają się tak samo dynamicznie jak społeczeństwo, któremu muszą dotrzymać kroku. Nie bez powodu pełnią teraz znacznie więcej funkcji niż np. 20 lat temu. Osiedlowe enklawy, czy swoiste ?miasteczka w miastach? to trend, który w ostatnich latach zdominował budownictwo mieszkaniowe. Kluczem do sukcesu takiej inwestycji jest równowaga, której nabywcy szukają po ciężkich godzinach pracy i życia na wysokich obrotach

Zobacz więcej

Osiedla mieszkaniowe muszą odpowiadać oczekiwaniom wymagających mieszkańców - posiadać liczne walory estetyczne i użytkowe. Spełniają wiele funkcji, ale przede wszystkim są to miejsca, w których się żyje, a nie tylko mieszka. Z tego powodu na zakup wymarzonego lokum składa się zazwyczaj bardzo wiele czynników takich jak: lokalizacja, cena, liczba pięter czy dostępność infrastruktury. Każdy nabywca przy wyborze mieszkania kieruje się podobnymi czynnikami, nadając im jednak kryteria ważności dostosowane do swoich potrzeb. Czasami jest to atrakcyjne położenie względem centrum miasta, innym razem - duży taras i piękna okolica. Dla przyszłego nabywcy są to najważniejsze zalety i to właśnie w oparciu o nie podejmuje decyzję o zakupie. Coraz częściej o potencjale danej inwestycji świadczy nie tylko dobra lokalizacja, ale przede wszystkim przemyślane zagospodarowanie przestrzeni oparte o zasady zrównoważonego budownictwa, które łączy zalety miejsca do zamieszkania z przestrzenią do wypoczynku.

Istota równowagi

Zrównoważone budownictwo od kilku dobrych lat święci triumfy nie tylko w sektorze budownictwa komercyjnego, ale także w obszarze mieszkaniowym. Koncepcja przywędrowała do nas podobnie jak wiele innych - z Zachodu. Zasada "lepiej mieszkać na pełnych spokoju i zieleni przedmieściach, niż w głośnym i zatłoczonym centrum miasta" sprawdza się w kontekście każdej lokalizacji. Tego typu obiektów nie należy jednak mylić z zielonym budownictwem, którego głównym założeniem jest tworzenie obiektów o możliwie najmniejszym negatywnym wpływie na środowisko. W przypadku realizacji projektów zrównoważonych, punktem odniesienia do wszystkiego jest człowiek i jego komfort - przede wszystkim mieszkania, ale także odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy. Zrównoważone osiedla pozwalają przede wszystkim zyskać cenny czas. Budowanie zgodnie z tym trendem, wymaga wzięcia pod uwagę takich aspektów, jak: miejsce, w którym mieszkańcy mogą wypocząć (poprzez np. wyciszanie mieszkań, tworzenie wspólnych miejsc relaksu dla mieszkańców), bliskość punktów istotnych dla mieszkańców osiedla (sklepy, przedszkola, restauracje itp.) oraz rozbudowana komunikacja miejska ułatwiająca poruszanie się w mieście i w obrębie osiedla. To wszystko ułatwia życie zwykłego człowieka, daje mu możliwość oszczędzenia kilku cennych chwil i wykorzystanie ich np. do relaksu na łonie natury.

Równowaga a inwestycja

Współcześnie wielu deweloperów podejmuje decyzję, aby dostarczać na rynek kompleksową ofertę. Nowe inwestycje mieszkaniowe niejednokrotnie łączą w sobie zalety dobrego miejsca do zamieszkania z optymalną przestrzenią do wypoczynku np.: poprzez tworzenie wewnętrznych obszarów zieleni, placów zabaw, ogólnodostępnych tarasów, a nawet darmowych siłowni i basenów dla mieszkańców. Już na etapie projektowym kładziony jest nacisk na estetyczne zagospodarowanie przestrzeni, dobrze dobraną roślinność, czy rozlokowanie ciągów komunikacyjnych w taki sposób, aby były najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Równie ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego nowo powstałe osiedla często posiadają system monitoringu, videodomofony i ochronę. W wielu projektach, tak jak np. na naszym nowym osiedlu Panorama Park II w Kaliszu, uwzględniane są także dodatkowe przestrzenie na lokale handlowo-usługowe, które swoim zakresem mają wypełnić najważniejsze potrzeby mieszkańców. Chcemy powierzyć je podmiotom, które wpiszą się w koncepcję osiedla: osiedlowemu sklepowi spożywczo-przemysłowemu, dentyście, kosmetyczce, fryzjerowi, pralni i siłowni. Takie rozwiązanie to odczuwalna korzyść dla każdego uczestnika procesu: dewelopera ? który z sukcesem wynajmie powierzchnię,  najemcy ? który zyska grono nowych, oddanych klientów i przyszłych mieszkańców - którzy wszystkie najważniejsze sprawy będą mogli załatwić nie przekraczając granic swojego osiedla.  

Zwiń

Drugi etap Słonecznego Osiedla nabiera rozpędu!

Przedterminowe zakończenie realizacji drugiego budynku powstającego w ramach drugiego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle oraz rozpoczęcie prac na placu budowy dwóch nowych bloków to najbliższe plany FB Antczak w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz więcej

Klucze do bloku nr 6 z 32 lokalami o metrażach od 41,71 do 62,65 mkw., którego oddanie do użytku planowano na koniec grudnia 2015 roku, trafią do mieszkańców już na przełomie października i listopada. Obecnie w budynku zakończono prace tynkarskie, na finiszu są prace elewacyjne i wykończenie powierzchni wspólnych. W najbliższych tygodniach zostaną zamontowane balustrady i drzwi wejściowe na klatkach schodowych. Przyspieszenie prac jest wynikiem zarówno sprzyjających warunków realizacyjnych, jak również rosnącego zainteresowania inwestycją - na tym etapie sprzedane jest już blisko 60 proc. dostępnych lokali.

Z końcem wakacji planowane jest rozpoczęcie realizacji dwóch nowych, jednoklatkowych budynków. W każdym z nich powstanie 14 mieszkań o powierzchni od 41,16 do 89,76 mkw. Planowana cena za mkw. powierzchni wyniesie około 3900 zł.

Kameralne inwestycje w ciągu ostatnich lat systematycznie zdobywały serca nabywców. Polacy tęsknią za okresem, kiedy sąsiedzi byli sobie bliscy, a mieszkanie i cały majątek mogły zostać powierzone komuś pod opiekę. Duże osiedla uniemożliwiają budowanie takich relacji, dlatego co raz bardziej popularne stają się mniejsze bloki i osiedla, w oddalonych od zgiełku miasta rejonach. W nawiązaniu do tego trendu, również my proponujemy mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego kameralne bloki z zaledwie 14 lokalami - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Słoneczne Osiedle położone jest w kameralnej dzielnicy Zębców, którą charakteryzuje niska zabudowa oraz dogodna komunikacja z centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się punkty handlowe i usługowe, nowe przedszkole oraz szkoła podstawowa, która wraz  z boiskiem Orlik sprawia, że inwestycja jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Na całość projektu docelowo będzie składało się ośmiu trzypiętrowych budynków. Do dyspozycji Klientów zostanie oddanych blisko 200 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. 

Zwiń

MLP Lublin z FB Antczak

Firma Budowlana Antczak z Kalisza została generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Inwestorem jest MLP Group S.A. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Zobacz więcej

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie, w bliskiej okolicy obwodnicy miasta. W ramach projektu powstanie hala o powierzchni 5650 mkw., jednokondygnacyjny budynek biurowy o pow. 334 mkw. oraz infrastruktura komunikacyjna w postaci dróg, placów manewrowych i parkingów o łącznej powierzchni 7500 mkw. Autorem koncepcji architektonicznej jest firma DST sp. z o.o. z Bielska-Białej. Prace na placu budowy wystartowały na początku lipca, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku.

FB ANTCZAK posiada duże doświadczenie w realizacji obiektów tego typu. W naszym portfolio znajduje się także sporo inwestycji wykonanych w specjalnych strefach ekonomicznych, szczególnie w tej najbliższej nam, kaliskiej. Wiedza i doświadczenie, które zdobyliśmy przy okazji tych realizacji sprawia, że dla inwestorów jesteśmy dobrym partnerem do rozmowy ? znamy ich oczekiwania i wiemy, jak najlepiej im sprostać. Współpraca z MLP Group na Lubelszczyźnie to kolejny dowód na to, że profesjonalizm i zaufanie są kluczowymi czynnikami w relacjach biznesowych  - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB ANTCZAK.

Docelowo na terenie MLP Lublin powstanie kompleks obiektów magazynowo?produkcyjno ? biurowych wraz z infrastrukturą techniczną, wspólnymi powierzchniami i układem komunikacyjnym. Powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie ok. 55 tys. mkw. Pierwszymi najemcami powierzchni w MLP Lublin są ABM Greiffenberger Polska oraz Stokrotka Sp. z o.o.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Aktualnie rozwija sześć parków logistycznych: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań, MLP Bieruń oraz MLP Lublin. Docelowa powierzchnia w tych inwestycjach sięga 775 tys. mkw.

Zwiń

FB Antczak rusza z nową inwestycją mieszkaniową w Kaliszu

Nowy Korczak to projekt mieszkaniowy, który dostarczy na kaliski rynek blisko 400 mieszkań. Z początkiem jesieni rusza realizacja pierwszego budynku. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2016 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt odpowiadający na potrzeby mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Pierwszy budynek to osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 71 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 140 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3700 mkw. 

Przyszli mieszkańcy Nowego Korczaka będą mogli liczyć na wiele udogodnień. Dla każdego obiektu przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki. Ponadto wybrane budynki będą posiadać duży i przestronny taras na ostatniej kondygnacji. Dodatkowym atutem jest także bliskie otoczenie inwestycji, bogate w dobrze zaplanowane obszary zieleni umożliwiających wypoczynek i aktywności fizyczną.

Projekt utrzymany będzie w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Dominować będą proste, geometryczne bryły z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi. Autorem koncepcji jest GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina, która została wybrana w konkursie ofert. 

Zwiń

UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014!

Inżynieryjne Centrum Badawczo ? Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu zostało wyróżnione tytułem "Budowa Roku 2014" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak, które całość prac wykonało w zaledwie 21 miesięcy.

Zobacz więcej

Tytuł "Budowa Roku" przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Globalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

Realizacja obiektu dla UTC Aerospace Systems wymagała od nas dużej ostrożności i niezwykłej precyzji - ze względu na specyfikę branży, inwestor wymagał od przemyślanych i bezkompromisowych decyzji na każdym etapie realizacji. Sprostaliśmy temu wyzwaniu, a tytuł ?Budowa Roku 2014? jest swoistym ukoronowaniem wysiłku i zaangażowania włożonego w ten projekt - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Nagrodzona inwestycja składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 2496,31 mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. Prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęto w grudniu 2012 roku, a już w lipcu 2014 roku obiekt został oddany do użytku. Projekt jest spójnym połączeniem oryginalnej formy, funkcjonalności i zoptymalizowanej konstrukcji, która została zaprojektowana i wykonana zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, która zajmuje się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. We wrocławskim obiekcie opracowywane są zespoły hydrauliczne i paliwowe wykorzystywane w większości nowych modeli samolotów. Dzięki hali badań i testów możliwe jest ich natychmiastowe sprawdzenie, a bliskość zakładu produkcyjnego pozwala na niezwłoczne rozpoczęcie produkcji. Docelowo w Centrum Badawczo-Rozwojowym UTC Aerospace Systems zatrudnienie znajdzie ponad 400 inżynierów.

Zwiń

FB Antczak buduje na Szczęśliwicach

Apartamenty przy ul. Harfowej 4 na warszawskiej Ochocie to nowa inwestycja mieszkaniowa, której generalnym wykonawcą zostało FB Antczak. Kameralny budynek będzie dysponował 26 lokalami o powierzchni od 32 do 78 mkw. Przekazanie kluczy planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Inwestycja przy ul. Harfowej 4 to propozycja dla osób szukających kameralnego projektu z mieszkaniami w przystępnej cenie. W trosce o komfort mieszkańców, w apartamentowcu znajdzie się zaledwie 26 lokali mieszkalnych rozlokowanych na 4 kondygnacjach budynku oraz jeden lokal użytkowy położony na parterze. Do dyspozycji oddany zostanie także jednokondygnacyjny parking podziemny. Projekt apartamentowca utrzymany jest w minimalistycznym, nowoczesnym stylu, który zaakcentowano licznymi przeszkleniami i ozdobnymi metalowymi wykończeniami. Jego autorem jest biuro architektoniczne AD3 Architektura Design z Warszawy.

Pomysłodawcą i inwestorem projektu jest firma Budromex, a jego kompleksowa realizacja została powierzona FB Antczak. Prace na placu budowy rozpoczęto w kwietniu 2015 roku, a ich zakończenie planowane jest na listopad 2016 roku.

Apartamenty przy ul. Harfowej 4 dostarczą na warszawski rynek ponad 1241 mkw. powierzchni mieszkalnej. Dobre skomunikowanie inwestycji z pozostałymi rejonami miasta pozwoli nabywcom zaoszczędzić czas przeznaczony na dojazdy i wykorzystać go do odpoczynku. Relaksowi sprzyjać będzie bliskie sąsiedztwo Parku Szczęśliwieckiego, który oprócz 30 ha powierzchni zielonej, oferuje także całoroczny stok narciarski, miejsce do gry w piłkę plażową, korty tenisowe, place zabaw, stawy, basen odkryty oraz liczne trasy rowerowe.

Zwiń

FB Antczak odbuduje halę targową w Broniszach

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno - Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. W grudniu ubiegłego spłonęła blisko połowa budynku i od tego czasu korzystanie z niego było zabronione. Remontowana część obiektu będzie gotowa już w lipcu, a na stanowiska w odbudowywanej części hurtownicy będą mogli wrócić już w grudniu.

Zobacz więcej

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy zlokalizowany jest przy głównej drodze z Warszawy do Poznania. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. W wyniku ubiegłorocznego pożaru hala targowa o powierzchni prawie 8000 mkw. została w znacznym stopniu zniszczona, a ponad 70 hurtowników straciło swoje stanowiska pracy i zapasy. Zakres prac FB Antczak obejmuje kompleksową odbudowę zniszczonego obiektu OW?2 o powierzchni 7400 mkw. oraz wykonanie robót naprawczych na 2600 mkw. hali, które nie uległy zniszczeniu w wyniku pożaru.

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy w Broniszach to najnowocześniejsze miejsce sprzedaży hurtowej produktów rolno-spożywczych w całej Polsce. Na ponad 42 hektarach znajdują się hale targowe wyposażone w chłodnie oraz magazyn wysokiego składowania. Powierzchnię wynajmuje tam około 550 stałych najemców, a ponad 1000 dodatkowych stanowisk umożliwia handel z samochodów. Roczna sprzedaż rynku szacowana jest na 1 200 000 tys. ton. Ocenia się, że z obiektu korzysta ok. 14 mln konsumentów.

Zwiń

Łódzkie Siedem Klonów trzecim najlepszym osiedlem w Polsce

Luksusowe osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów położone na łódzkim Polesiu zdobyło uznanie internautów i zajęło wysokie, trzecie miejsce spośród blisko 350 inwestycji zgłoszonych z całej Polski do Rankingu Inwestycji Deweloperskich 2015.

Zobacz więcej

Ranking Inwestycji Deweloperskich jest corocznym plebiscytem portalu Otodom, w którym inwestycje oceniane są przez internautów, czyli potencjalnych nabywców. W tegorocznej edycji poszukiwań "Inwestycji Marzeń Internautów" oddano rekordową liczbę aż 280 tysięcy głosów. Osiedle Siedem Klonów zdobyło aż 78 proc. pozytywnych ocen, dając wyprzedzić się o zaledwie 1 proc. inwestycji ?Ramiszów?, która zajęła drugie miejsce oraz projektowi ?Dom dla każdego? zwyciężającemu w rankingu z wynikiem 81 proc. Wszystkie zgłoszone inwestycje zostały także poddane ocenie jury, które główną nagrodę, tytuł "Inwestycja Roku 2015" przyznało osiedlu Fi w Krakowie.

Projekt Siedem Klonów jest pierwszym realizowanym przez FB Antczak na łódzkim rynku i z każdym dniem utwierdzamy się w przekonaniu, że możemy określać go mianem sukcesu. Zdobyte wyróżnienie jest cenne ze względu na to, że zostało przyznane przez internautów, którzy często szukają własnego lokum i bliskie są im realia polskiego rynku budownictwa mieszkalnego. Wysokie noty, jakie otrzymała nasza inwestycja są potwierdzeniem wyboru dobrej koncepcji projektowej i dopasowania jej do oczekiwań nabywców ? komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów to projekt powstający we współpracy kaliskiego dewelopera FB Antczak i spółki Comfortime. Zlokalizowane jest przy ul. Podchorążych 60a na terenie łódzkiej dzielnicy Polesie. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy, które docelowo dostarczą na rynek 51 domów o zróżnicowanej powierzchni od 125 do 180 mkw. W ramach pierwszego etapu powstanie 27 domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiadać będzie własny garaż oraz obszerną działkę zapewniającą intymność i prywatność. Przyszli mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych domów już w IV kwartale 2015 roku. 

Zwiń

Ponad połowa sprzedanych mieszkań na osiedlu Zielona Klecina

Ponad połowa lokali na powstającym we Wrocławiu osiedlu Zielona Klecina znalazła już nabywców. Zainteresowani mają jeszcze ostatnią szansę na nabycie najbardziej pożądanych lokali w inwestycji - dwupokojowych o powierzchni do 43 mkw. oraz trzy- i czteropokojowych od 55 do 71 mkw. Mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do lokali jeszcze przed końcem roku.

Zobacz więcej

Inwestycja Zielona Klecina znalazła się na półmetku sprzedaży. Projekt realizowany przez TIM Development i FB Antczak cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia, o czym świadczy 47 sfinalizowanych z sukcesem procedur zakupu oraz spore zainteresowanie inwestycją podczas ostatnich Targów Mieszkań i Domów w Hali Stulecia.

Od ponad 200 potencjalnych nabywców odwiedzających stanowisko Zielonej Kleciny na targach najczęściej słyszeliśmy pytania dot. mieszkań trzy- i czteropokojowe powyżej 80 mkw. oraz mieszkań dwupokojowe do 43 mkw. Zaobserwowaliśmy, że właśnie te dwa typy lokali cieszą się wśród Wrocławian największym zainteresowaniem. Odwiedzający często pytali również o ofertę wykończenia mieszkania pod klucz, lokale z ogródkami oraz mieszkania w systemie MDM. Często poruszana była także kwestia windy oraz rolet, czyli dodatkowych udogodnień, w które wyposażono inwestycję - Krzysztof Jabłoński specjalista ds. rynku nieruchomości, właściciel wrocławskiej agencji Iglica Nieruchomości.

W ofercie inwestycji przy ulicy Wałbrzyskiej 1-3 we Wrocławiu pozostało jeszcze około 40 lokali, które cechują się sprawdzonymi układami wnętrz gwarantującymi maksymalną wygodą użytkowania oraz łatwą aranżację. Każde z mieszkań posiada własny balkon, taras lub ogródek. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać na co dzień z wielu udogodnień inwestycji: parkingu podziemnego i naziemnego, przechowalni rowerów, komórek lokatorskich oraz wygodnych wind z poziomu parkingu podziemnego. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców oddany zostanie także wewnętrzny zielony dziedziniec z bogatą roślinnością i placem zabaw, przynoszący relaks i wyciszenie. Bezpieczeństwo na osiedlu zagwarantuje ogrodzenie terenu oraz prywatna ochrona.

Do największych atutów Zielonej Kleciny bez wątpienia można zaliczyć kameralność inwestycji oraz jej atrakcyjne otoczenie, na które składają się: przedszkola i szkoły, rekreacyjne tereny zieleni, ścieżki rowerowe, trasy spacerowe oraz Park Kleciński. W okolicy znajduje się również bogata infrastruktura handlowo ? usługowa np. Centrum Handlowe Krzyki oraz supermarket Auchan. Takie połączenie czynników jest gwarancją wygody i bezpieczeństwa przyszłych mieszkańców, które z pewnością docenią młodzi ludzie zakładający właśnie rodziny - dodaje Jabłoński.  

Zwiń

Łodzianie szukają luksusu w pobliżu centrum

Targi mieszkaniowe, który odbyły się w ostatnim czasie w Atlas Arenie przy ul. Bandurskiego w Łodzi były dobrą okazją, aby zapoznać się z ofertą mieszkań i domów dostępnych na rynku pierwotnym i wtórnym. Jakie są oczekiwania mieszkańców Łodzi i gdzie najchętniej chcieliby zamieszkać?

Zobacz więcej

W ostatnim czasie nastąpił bardzo dynamiczny rozwój Łodzi. Powstają tu nowe inwestycje, modernizowane są drogi, wiele zabytkowych obiektów doczekało się renowacji  - warunki do życia i stabilizacji są znacznie lepsze niż kilka lat temu. Wielu młodych ludzi decyduje się związać swoje życie na stałe z tym miejscem. Rozwój rynku mieszkaniowego jest naturalną konsekwencją tego procesu, dlatego Łódź należy do miast, które cechują się dość dużą podażą mieszkań. Niestety nie zawsze nowe inwestycje trafiają w potrzeby, a zwłaszcza możliwości Łodzian. Targi nieruchomości były okazją do skonfrontowania swoich oczekiwań i wyobrażeń z możliwościami finansowymi i aktualną podażą lokali mieszkalnych na rynku.

Osoby odwiedzające Atlas Arenę mogły znaleźć komplet informacji potrzebny do zakupu lokalu. Swoje stoiska mieli tu zarówno deweloperzy z szeroką ofertą mieszkań nowych, jak również pośrednicy oferujący mieszkania z rynku wtórnego. Na targach można było zasięgnąć także porady doradców finansowych i przedstawicieli banków, a także porozmawiać ze specjalistami od rządowego programu wsparcia "Mieszkanie dla Młodych".  

Największym zainteresowaniem Łodzian nieustannie cieszą się lokale dwu- i trzypokojowe, jednak podczas tegorocznych targów zauważalna była większa otwartość potencjalnych nabywców i myślenie perspektywiczne. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych małżeństw, cieszyły się domy jednorodzinne i segmenty mieszkalne - komentuje Maciej Garbowicz, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak.

Jedną z takich inwestycji jest ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów zlokalizowane na terenie dzielnicy Polesie. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy, które docelowo dostarczą na rynek 51 domów o zróżnicowanej powierzchni od 125 do 180 mkw. W ramach pierwszego etapu powstanie 27 domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiadać będzie własny garaż oraz obszerną działkę zapewniającą intymność i prywatność. Przyszli mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do nowych domów już w IV kwartale 2015 roku.

Łodzianom szczególnie przypadła do gustu atrakcyjna lokalizacja osiedla - położone jest ono zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta, co pozwala na komfort posiadania własnego domu, bez konieczności rezygnowania z uroków życia miejskiego. Na łódzkim rynku nie ma zbyt wiele takich inwestycji, dlatego ten aspekt był najbardziej docenianym. Przyszłym nabywcom przypadła także do gustu ciekawa koncepcja architektoniczna osiedla oraz możliwość dopasowania i aranżacji wnętrz do indywidualnych oczekiwań. Na pochwałę zasłużyło także szerokie spectrum wyboru różnych metraży domów i działek - dodaje Garbowicz. 

Zwiń

FB Antczak obiera kurs na wymagających nabywców

Na osiedlu Panorama Park w Kościelnej Wsi obok Kalisza rozpoczęto właśnie realizację budynku F o podwyższonym standardzie. W nowym, ostatnim już obiekcie w ramach tej inwestycji, dostępne będą głównie lokale trzy- i czteropokojowe z dużymi tarasami. Na nabywców czekają również udogodnienia w postaci windy z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Ruszający właśnie budynek F odpowiada na zapotrzebowanie na tego typu inwestycje w Kaliszu i jego najbliższych okolicach. Nowy obiekt będzie najbardziej oddalony od ulicy, co zagwarantuje przyszłym mieszkańcom spokój i wyciszenie. Każdy z lokali mieszkalnych posiadać będzie duży, nasłoneczniony taras o powierzchni od 14 do 30 mkw., dostępny zarówno z pokoi dziennych jak i sypialni. W kuchniach i łazienkach zastosowano ogrzewanie podłogowe, które znacznie podwyższy komfort przyszłych mieszkańców. Łazienki wyposażono dodatkowo w podwójne umywalki.

Oprócz ciekawych aranżacji powierzchniowych i udogodnień technologicznych w lokalach, dopełnieniem wysokiej jakości inwestycji jest także zewnętrzny wygląd budynku nawiązujący do nowoczesnej architektury z klasycznymi elementami. Dużym atutem obiektu będzie również winda łącząca mieszkania z halą garażową, w której zabezpieczono miejsca postojowe dla każdego mieszkania. Standard wykończenia klatki schodowej oraz elewacji opiera się na  rozwiązaniach stosowanych w wysokiej jakości obiektach mieszkalnych w Poznaniu, Wrocławiu, czy Łodzi.

 Plany inwestycyjne FB Antczak na 2015 dotyczą głównie rozwoju propozycji dla bardziej zamożnych i wymagających klientów. Szukają oni większych, bardziej przestronnych lokali o wyższym standardzie wykończenia i z dodatkowymi udogodnieniami. Realizacja budynku F na osiedlu Panorama Park dobrze wpisuje się w tę strategię, a ponadto wypełnia lukę istniejącą na kaliskim rynku - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Osiedle Panorama Park to inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ulicy Osiedle Złote Łąki. W ramach całego kompleksu deweloper wybuduje 238 mieszkań. Docelowo w sześciu etapach projektu powstanie dziesięć 4-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system oświetleniowy. Ponadto osiedle zlokalizowane jest w sąsiedztwie terenów zieleni i dobrze skomunikowane z centrum miasta. Odległość do centrum handlowego Galeria Kaliska to jeden kilometr, a do studenckiego campusu z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami sportowymi jest 400 metrów.

Zwiń

FB Antczak rozbuduje salon Audi Volkswagen Ignaszak

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się rozbudowa salonu Audi Volkswagen Ignaszak położonego przy Al. Wojska Polskiego 5 w Kaliszu. Dzięki inwestycji obiekt powiększy się m.in. o serwis samochodowy i stację kontroli pojazdów. Generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Zobacz więcej

W ramach gruntownej przebudowy kompleksu Audi Volkswagen Ignaszak powstanie: punkt przyjęć aut na serwis, stacja kontroli pojazdów, lakiernia samochodowa z blacharnią, myjnia oraz przestrzeń socjalno ? biurowa. Najważniejsze prace skupią się na powiększeniu już istniejącego budynku warsztatowego z 600 mkw. do blisko 1100 mkw. Wspomniana stacja kontroli pojazdów z pomieszczeniami do obsługi klienta zajmie dodatkowo powierzchnię 125 mkw., a zaplecze socjalno-biurowe ? około 165 mkw.

Rozbudowa salonu Audi Volkswagen Ignaszak ma na celu rozszerzenie funkcji i maksymalizację wydajności obecnego obiektu w ramach powierzchni dostępnej na działce inwestora. Dzięki przebudowie znacznie poszerzy się zakres wykonywanych usług. Ze względu na zmiany funkcjonalne i utworzenie pomieszczeń obsługi klienta poprawi się także standard i szybkość obsługi.

- Tradycja, wieloletnie doświadczenie i wysoki standard obsługi klienta sprawiły, że marka Ignaszak ma nie tylko silną pozycję w Kaliszu, ale także w całej Wielkopolsce. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć firmę na kluczowym etapie jej rozwoju, dostosowując obiekt do rozszerzonego zakresu działalności. Inwestycja jest obecnie na etapie przygotowywania projektów wykonawczych i terenu budowy. Realizacja rozbudowy salonu potrwa maksymalnie do siedmiu miesięcy - komentuje Maciej Garbowicz, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak. 

Zwiń

Inwestycje FB Antczak nabierają rozpędu na wiosnę

Przedwiośnie to doskonały okres, aby nabyć mieszkanie i cieszyć nowym lokum jeszcze przed końcem roku. W ofercie FB Antczak, kaliskiego dewelopera z ponad 30 letnim doświadczeniem, znajdują się mieszkania i segmenty jednorodzinne dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagających nabywców. Dzięki sprzyjającej aurze pogodowej wiele prac na placach budowy przyspieszyło, a na wybranych inwestycjach na nabywców czekają specjalne okazje.

Zobacz więcej

Ostatnia szansa na dom na osiedlu Panorama

Własny dom to marzenie wielu osób, jednakże jest to często wydatek przekraczający ich możliwości. Osiedle Panorama, którego realizację rozpoczęto w 2005 roku, to rozwiązanie odpowiadające ich potrzebom. Największymi atutami osiedla są: atrakcyjne położenie, optymalne wykorzystanie przestrzeni i dopasowanie projektów do wymiarów poszczególnych działek i indywidualnych oczekiwań nabywców. Na całość inwestycji będzie składać się 100 domów. Aktualnie realizowane są cztery domu bazujące na projektach Prymus Mini i Dom w Aksamitkach. Deweloper oferuje też projekty willowe, czy takie realizowane według projektu klienta. Pozostałe sześć działek, którymi dysponuje deweloper to już ostatnia szansa, aby zamieszkać w tej urokliwej, zielonej okolicy. 

Niesłabnące zainteresowanie Panorama Park

Panorama Park to inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ulicy Osiedle Złote Łąki. Plany dewelopera obejmują wybudowanie 238 mieszkań w ramach całego kompleksu. Obecnie realizowany jest piąty etap inwestycji (budynki E1/E2), w których docelowo mają powstać 42 lokale. Blisko połowa z nich jest już sprzedana lub zarezerwowana, co świadczy o dużym zainteresowaniu osiedlem jeszcze przed zakończeniem prac na placu budowy. Specjalne okazje czekają na nabywców w budynku D1/D2, który dysponuje dwoma ostatnimi mieszkaniami. Na swoich nabywców czeka także mieszkanie pokazowe, które przy współpracy z projektantami wnętrz zostało gustownie urządzone i jest gotowe do zamieszkania od zaraz.

Słoneczne Osiedle wciąż doceniane przez Ostrowian

Z końcem 2015 roku planowane jest oddanie do użytku już czwartego budynku na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim. Nabywców znalazło już ponad 30% powstających lokali. Słoneczne Osiedle cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców od wielu lat. Położone jest w kameralnej dzielnicy Zębców, którą charakteryzuje niska zabudowa oraz dogodna komunikacja z centrum miasta. Do największych atutów inwestycji można zaliczyć: bezpośrednie sąsiedztwo punktów handlowych i usługowych, nowego przedszkola oraz szkoły podstawowej, która wraz z boiskiem Orlik sprawia, że nieruchomość jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Łódzkie Siedem Klonów nabiera rozpędu

Znacznie przyspieszyły także prace na luksusowym osiedlu domków jednorodzinnych Siedem Klonów w Łodzi. Realizowany właśnie pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie 27 domów o metrażach od 125 do 180 mkw. Rozpoczęto już prace elewacyjne na segmentach C, G, H.  Ponadto w segmencie G zakończono już wszelkie prace murowe i żelbetowe oraz montaż więźby dachowej. W segmentach C i F trwają właśnie roboty pokrywcze dachu. W najpóźniej rozpoczętym segmencie B zakończono już realizację stropów, a obecnie trwają tam prace murowe i żelbetowe ścian piętra. Pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do domów już w IV kwartale 2015 roku.

Zwiń

Nowelizacja PZP i dyrektywy unijne - czy to faktycznie koniec dyktatu najniższej ceny?

Zmiany, które zostały wprowadzone pod koniec zeszłego roku w prawie zamówień publicznych po pierwszym kwartale obowiązywania wydają się pozytywnie wpływać na sytuację rynkową. Widać już pierwsze efekty ich oddziaływania. Dane zebrane przez Urząd Zamówień Publicznych do końca 2014 roku pokazują, że w przypadku postępowań o udzielenie zamówień publicznych o wartościach poniżej progów UE, odsetek ogłoszeń, w których jako jedyne kryterium wskazano cenę spadł z 93% do poziomu 31%. Natomiast w postępowaniach o wartościach powyżej progów UE ? z 85% do poziomu 33%. Widocznie zmieniły się też kryteria oceny ofert. Zamawiający najczęściej stosowali takie czynniki jak: termin realizacji zamówienia, okres i warunki gwarancji czy jakość .

Zobacz więcej

Tak entuzjastyczne podejście rynku i szybkie wdrożenie nowych przepisów przez inwestorów po raz kolejny udowadnia, że obowiązujące do niedawna w przetargach publicznych kryterium najniższej ceny było niekorzystne dla obu stron relacji biznesowej ? zamawiającego i wykonawcy. Brakowało skutecznego narzędzia wyboru rzetelnych partnerów biznesowych. Dla zleceniobiorcy natomiast konieczność sprostania wymaganiom przetargów często leżała w sprzeczności z możliwością zachowania postawy fair play i wywiązywania się na czas z obowiązków wobec pracowników czy dostawców.

Nowe zapisy prawne będą korzystne dla tych inwestorów, którym zależy na dobrze wykonanej pracy. Obecnie nie są już zmuszani by stawiać na pierwszym miejscu cenę i mogą nie współpracować z podmiotami, które w przeszłości z powodu rażącego niedbalstwa nie wykonały lub nienależycie wykonały inne zamówienia. Ważne jest także to, że zamawiający może wymagać od wykonawcy zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę. To ważne dla pracowników, zwłaszcza branży budowlanej, gdzie do tej pory firmy takie jak FB ANTCZAK, które rzetelnie wypełniały obowiązki pracodawcy i nie stosowały umów śmieciowych były w pewien sposób dyskryminowane. Ich koszty zawsze były bowiem delikatnie wyższe. Właśnie dlatego część mniejszych firm, aby zachować konkurencyjność zmuszona była zatrudniać na umowę o dzieło czy kontrakt. Teraz wzorem zachodnich standardów, to, w jaki sposób przedsiębiorstwo tratuje swoich pracowników może stać się ważną przewagą konkurencyjną. Jeśli oczywiście zamawiający zechcą to kryterium uwzględniać, a to będziemy mogli ocenić po dłuższym czasie obowiązywania nowych zapisów.

Wcześniejsze zapisy niekorzystne dla obu stron

Branża budowlana, w której finalna jakość usługi zależy w dużej mierze od zastosowanych technologii i materiałów kryterium najniższej ceny odczuwała bardzo dotkliwie. Zwłaszcza w obszarze wykonawców inwestycji infrastrukturalnych. Wiele z dobrze wcześniej prosperujących podmiotów nie wytrzymało wyśrubowanych zasad przetargów i ogłosiło upadłość zostawiając niedokończone obiekty, niezapłacone faktury i wynagrodzenia.

Część firm rezygnowała z publicznych przetargów

Jako firma realizująca inwestycje w obszarze generalnego wykonawstwa od wielu lat bacznie obserwowaliśmy sytuację rynkową. W pewnym momencie, gdy różnice w oferowanych cenach różniły wzrosły ponad 30% (co w wypadku branży budowlanej właściwie jest równoznaczne z brakiem możliwości realizacji inwestycji zgodnie z założeniami projektowymi) zrezygnowaliśmy z udziału w niektórych przetargach, skupiając się na współpracy z sektorem biznesowym, który sam dobiera kryteria oceny.  W naszej pracy zawsze stawialiśmy na jakość realizowanych obiektów, a skoro w oczekiwanych cenach nie dałoby się jej zagwarantować nie chcieliśmy się w to angażować.

Nasze podejście i obawy w pełni odzwierciedlił ustawodawca uznając, że obowiązek udzielenia wyjaśnienia z powodu rażąco niskiej ceny ciąży na wykonawcy, który zaproponuje ofertę niższą o 30%  od wartości zamówienia lub od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert. Także przy mniejszej różnicy inwestor ma dziś możliwość zweryfikowania swoich wątpliwości co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w zamówieniu.

Zmiany ucywilizują polski rynek

Wszystkie zmiany, które tą patologiczną, zwłaszcza dla branży budowlanej sytuację zmieniają, są bardzo pożądane. Cywilizują nasz rynek i pozwalają na zwiększenie konkurencyjności podmiotów w obszarze jakości, rzetelności i innowacyjności. Otwartym pozostaje jednak pytanie ile z nowych zapisów, rzeczywiście zostanie przez zleceniodawców wdrożona, co będziemy mogli podsumować po około roku funkcjonowania nowych norm.

Zwiń

Nowe tytuły dla FB Antczak na początek 2015 r.

FB Antczak, deweloper i generalny wykonawca specjalizujący się w budowie wysokiej jakości obiektów biurowych, użyteczności publicznej, domów i mieszkań, po raz kolejny znalazł się w gronie prestiżowych firm uhonorowanych Diamentem Forbes. Ponadto firma zdobyła także dwa wyróżnienia przyznawane przez magazyn branżowy Builder: Budowlana Firma Roku 2014 oraz Osobowość Branży 2014 dla Pana Marka Antczaka, prezesa FB Antczak. Zdobyte tytuły są efektem sukcesywnego rozwoju firmy i umacniania jej pozycji na rynku.

Zobacz więcej

Diamenty Forbes

Diamenty Forbes to ranking klasyfikujący przedsiębiorstwa mogące pochwalić się szybkim wzrostem wartości rynkowej. Najważniejsze dane uwzględnione w rankingu to: wartość aktywów trwałych, zysk netto, dynamika wzrostu sprzedaży, wolumen zapasów, należności oraz wielkość nakładów na inwestycje. Nagrody przyznawane są w ujęciu ogólnopolskim oraz dla poszczególnych województw. FB Antczak zostało sklasyfikowane na 33 miejscu spośród firm osiągających roczne przychody między 50 a 250 mln zł w ramach wielkopolskiej listy regionalnej. W 2015 roku do grona Diamentów magazynu gospodarczego Forbes zaliczonych zostało ponad 1,7 tys. przedsiębiorstw.

Builder Awards

Z kolei 12 lutego 2015 w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się gala Builder Awards, podczas której  przyznane zostały wyróżnienia i nagrody dla najlepszych firm budowlanych, instytucji branżowych i przedstawicieli uczelni wyższych działających na rzecz branży budowlanej lub wspierających ją swoją wiedzą, technologiami i usługami w roku 2014. Wśród nagrodzonych w kategorii Budowlana Firma Roku 2014 i Osobowość Branży 2014 znalazło się FB Antczak z Prezesem Markiem Antczakiem na czele.

FB Antczak od wielu lat w swojej działalności kieruje się znajomością rynku, kompleksowym podejściem do inwestycji oraz otwartością na dialog z klientem. Zasady te pozwoliły nam bez żadnych trudności przetrwać okres stagnacji i patrząc na to, jak wiele firm nie poradziło sobie w tym czasie ? jest to dla nas największa nagroda. Uznanie branży budowlanej i świata biznesu wyrażane w różnorodnych nagrodach i certyfikatach, to motywacja do dalszego doskonalenia i sukcesywnej realizacji obranej strategii rozwoju - komentuje Marek Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

FB Antczak wybuduje Galerię Królewską w Sandomierzu

FB Antczak kaliski deweloper i generalny wykonawca podpisał kontrakt na realizację nowej galerii handlowej w Sandomierzu. Nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 14 600 m kw. powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego. Prace budowlane rozpoczną się w I kwartale 2015 roku, a zakończą w analogicznym okresie 2016 roku.

Zobacz więcej

Galeria Królewska będzie największym i najnowocześniejszym centrum handlowym w mieście. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 m kw. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci sklepy i lokale usługowe będą zlokalizowane na dwóch poziomach. Na dachu galerii powstanie natomiast parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową. Na uwagę zasługuje również sam projekt inwestycji, która kształtem przypominać będzie statek oceaniczny.

Będzie to kolejna kompleksowa realizacja w portfolio FB ANTCZAK. Firma ma bogate doświadczenie w budowie różnorodnych obiektów przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej Przedsiębiorstwo odpowiadało m.in. za realizację hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej czy pierwszego zielonego biurowca na warszawskim Żoliborzu - Garden Plaza. Wspierało też inwestycję Galerii Amber w Kaliszu, gdzie dostarczało wysokiej jakości beton towarowy. W tej chwili firma realizuje m.in. budynek handlowo-biurowy dla Perfect Clean sp. z o.o oraz szereg inwestycji deweloperskich, zarówno pod szyldem własnym, jak i w systemie generalnego wykonawstwa.

Realizacja budowy Galerii Królewskiej stanowi wyraźny sygnał, że rynek budowalny docenia nas, jako generalnego wykonawcę. Inwestorom zależy na rzetelności, terminowości oraz profesjonalizmie firm,
z którymi współpracują, a to są nasze mocne strony. Mamy na swoim koncie szereg obiektów o podobnej skali jak inwestycja w Sandomierzu. Jako przedsiębiorstwo od lat obecne na rynku dążymy jednak do tego, aby wachlarz naszych realizacji stale się powiększał. Dzięki temu zyskujemy nowe doświadczenia i możemy się rozwijać
- zapewnił Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Łagodna zima sprzyja firmom budowlanym

Harmonogram prac budowlanych realizowanych w okresie jesienno-zimowym w Polsce, co roku przysparza kilku siwych włosów na głowach przedsiębiorców odpowiedzialnych za generalne wykonawstwo.

Zobacz więcej

W napiętych terminach realizacji i oczekiwaniach inwestorów bezwzględnie muszą uwzględnić ryzyka związane z minusowymi temperaturami. A w razie ich wystąpienia mieć w gotowości plan "B". Jednak tegoroczna zima, choć nie rozpieszcza tych, którzy marzą o wypoczynku na ośnieżonych stokach budowlańcom wyraźnie sprzyja.

Ostatni kwartał 2014 roku oraz początek nowego roku okazały się wręcz idealne do prowadzenia regularnych prac budowlanych. Temperatury sięgające 7-8 stopni Celsjusza umożliwiły m.in. kontynuowanie robót żelbetowych bez konieczności stosowania kosztownej, odpornej na mrozy chemii budowlanej. Na wyniki finansowe budów przełożyło się także ograniczenie kosztów związanych z podgrzewaniem niektórych materiałów,  a także  zapewnianiem pracownikom ogrzewanych pomieszczeń. Przedsiębiorcy dostrzegają również pozytywne aspekty kadrowe. Cieplejsza zima to zawsze mniej zwolnień lekarskich.

W FB ANTCZAK planując realizację prac zimą stawiamy na wykorzystywanie m.in. zaawansowanych technologii. Własny, sterowany cyfrowo węzeł betoniarski dostarcza nam mieszankę betonową z dodatkiem specjalnego składnika, umożliwiającego wiązanie materiału nawet w ujemnych temperaturach - podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB ANTCZAK, kaliskiego dewelopera i generalnego wykonawcy. W harmonogramie zawsze uwzględniamy też wystąpienie wyjątkowo niekorzystnych warunków atmosferycznych. W takiej sytuacji skupiamy się na realizacji prac projektowych czy zaopatrzeniowych. Część ekip przesuwamy też na inne inwestycje, do prac remontowych czy wykończeniowych - dodaje Marcin Antczak.

Korzystając ze sprzyjającej aury firmie FB Antczak w sezonie zimowym udało się między innymi przyspieszyć realizację kolejnego etapu osiedla Panorama Park pod Kaliszem. W wielorodzinnych budynkach E1 i E2 cały czas kontynuowane są prace nad powstaniem kolejnych kondygnacji. Prace trwają również na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim czy realizowanej we Wrocławiu, dla Vantage Development, inwestycji Patio House.

Łagodna zima pozwala również na szybszą budowę obiektów komercyjnych. W budynku powstającym w warszawskim Ursusie dla Perfect Clean sp. z o.o. znajdzie się ponad 1300 mkw. powierzchni użytkowej, na którą będą składać się pomieszczenia biurowe, magazyny, pralnia oraz blisko 600 mkw. powierzchni pomocniczej. Gotowa jest już bryła inwestycji. Trwa montaż stolarki okiennej, co pozwoli na ogrzewanie budynku i kontynuowanie prac wewnątrz. W najbliższych tygodniach wykonane zostaną m.in. Instalacje elektryczne, sanitarne oraz montaż systemów wentylacji i klimatyzacji. Powstaną też ściany działowe.

 Dzięki znaczącemu przyspieszeniu prac na wszystkich inwestycjach nawet gwałtowny powrót zimowej aury nie przeszkodzi firmom budowlanym w działaniu zgodnie z harmonogramami.

Zwiń

Królewski rodowód osiedla Panorama

Osiedle ekskluzywnych domów jednorodzinnych Panorama w Kościelnej Wsi oraz sąsiadujące z nim Panorama Park wyróżnia przede wszystkim malownicze położenie z dostępem do lasu, panująca cisza i spokój. Jednak to nie wszystko. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że teren ten w pierwszej połowie XIX wieku należał do majątku króla Bawarii Maksymiliana I Józefa, a także jego syna Ludwika I, który jest twórcą słynnego festynu piwa Okroberfest.

Zobacz więcej

Pierwsze historyczne wzmianki na temat Kościelnej Wsi pochodzą z początku XII wieku, gdy doradca Bolesława Krzywoustego wracając z wojennej wyprawy do Kalisza zatrzymał się na skarpie pradoliny Prosny. Efektowna panorama rozciągająca się, aż po gród na Zawodziu urzekła go na tyle, że postanowił ufundować kościół. Wkrótce po tym, do wsi przyjechali norbertanie, którzy założyli tu klasztor.

Kościelna Wieś przez lata zachwycała uznane i majętne osoby, które chętnie wracały tu podziwiać piękno natury. Na początku XIX wieku teren ten został przejęty przez księcia i landgrafa hesko-darmstadzkiego Jerzego Karola. W 1806 roku wieś zakupił bawarski król Maksymilian I Józef, znany przede wszystkim z wprowadzenia nowego kodeksu karnego, podatków we wszystkich grupach społecznych czy założenia Bawarskiej Akademii Nauk. Po jego śmierci, majątek w 1840 roku odziedziczył król Ludwik I. Z okazji jego ślubu, 12 października 1810 roku na monachijskich łąkach przed murami miasta zorganizowano wyścigi konne. Zawody odbyły się w stylu starożytnych igrzysk olimpijskich i z uwagi na ich sukces oraz popularność, dwór królewski zdecydował o powtórzeniu imprezy rok później. Tak zrodziła się tradycja festynu Oktoberfest.

- Wybierając lokalizację osiedla Panorama kierowaliśmy się jej wyjątkowym położeniem i bliskością natury. Jak widać, okolice Kościelnej Wsi przypadły do gustu nie tylko kaliszanom, ale również doradcom Bolesława Krzywoustego czy bawarskim królom. Niewiele osiedli w Wielkopolsce, a nawet w Polsce może pochwalić się taką przeszłością i królewskimi korzeniami. To ciekawostka, która na pewno zainteresuje wszystkich miłośników historii - komentuje Maciej Garbowicz, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak.

Osiedla Panorama i Panorama Park znajdują się w Kościelnej Wsi. Miejsca te cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie z uwagi na bardzo dobrą lokalizację i komunikację z centrum Kalisza, a także bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych, idealnych dla osób ceniących sobie spokój, ciszę i świeże powietrze. 

Zwiń

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Zakup mieszkania lub domu to poważna decyzja i dla wielu osób niejednokrotnie inwestycja na całe życie. Przed podpisaniem umowy z deweloperem warto dokładnie sprawdzić jego wiarygodność, rzetelność i kondycję finansową. Oto kilka porad jak uniknąć rozczarowań, wynikających z bankructwa firmy odpowiedzialnej za wybudowanie naszego przyszłego M.

Zobacz więcej

Zasada ograniczonego zaufania powinna towarzyszyć nam nie tylko na drodze. Zakup mieszkania lub domu to poważna inwestycja, często obejmująca całe życiowe oszczędności oraz zmuszająca do zaciągnięcia poważnego zobowiązania finansowego w postaci kredytu hipotecznego. Biorąc pod uwagę te czynniki, nie należy zapominać o sprawdzeniu dewelopera, gdyż uzyskane informacje mogą uchronić nas przed podpisaniem niekorzystnej umowy lub utwierdzić w przekonaniu o słuszności podjętej decyzji.

Kluczowy aspekt doświadczenia

W pierwszym kroku warto wziąć pod lupę to, co sam deweloper mówi o sobie. Analiza strony internetowej, katalogów, materiałów o firmie i co najważniejsze - artykułów w mediach, które pojawiły się na jego temat, może dać wyraźny obraz całej sytuacji. Przeglądając wymienione powyżej treści należy zwrócić szczególną uwagę na aspekt doświadczenia - ile projektów deweloper zrealizował dotychczas, czy wywiązał się z umów terminowo, czy inwestycje zostały wykonane ze sztuką budowalną. Można również odwiedzić wybudowane już osiedla i zasięgnąć opinii ich mieszkańców, a także zajrzeć na plac budowy by ocenić stan zaawansowania prac. Często zdarza się, że do realizacji poszczególnych inwestycji deweloperzy zakładają spółki celowe, które na pierwszy rzut oka wydają się nabywcy zupełnie nieznane. Warto wówczas poświęcić trochę czasu na prześledzenie doświadczenia każdej z części składowych spółki.

Nie należy zapominać, że równie ważne jak sprawdzenie samego dewelopera, jest także zweryfikowanie generalnego wykonawcy naszej inwestycji. Powinniśmy być spokojni, jeśli jest to firma o uznanej renomie na rynku budowlanym, posiadająca spore doświadczenie w realizacji takich obiektów.

O renomie dewelopera świadczy przynależność do najważniejszych organizacji branżowych. Wzorem jest tutaj Polski Związek Firm Deweloperskich, który nie tylko weryfikuje działalność swoich członków, ale również wymaga od nich stosowania dobrych praktyk przy kontaktach z klientami.

Cenną podpowiedzią potwierdzającą wiarygodność dewelopera są również certyfikaty przyznawane przez program "Przedsiębiorstwo Fair Play". Organizatorem plebiscytu jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który dokłada wszelkich starań, aby laureaci prezentowali najwyższy poziom w swoich kategoriach. Kapituła Programu w pierwszym etapie analizuje informacje zebrane w ankietach przygotowanych przez firmy, natomiast w dalszej kolejności, przeprowadzane są weryfikacje odpowiedzi wraz z pracownikami następujących instytucji: bankami, organizacjami przedsiębiorców, Urzędami Pracy, Urzędami Skarbowymi czy lokalnymi oddziałami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jedną z firm regularnie nagradzanych przez Kapitułę Programu jest FB Antczak, które 12 grudnia otrzymało certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play 2014". 

Rzecz o rachunkach powierniczych

Wspomniana już wcześniej ustawa deweloperska, reguluje jeszcze jedną, kluczową dla nabywcy kwestię. Mowa o otwartych rachunkach powierniczych zawieranych przez deweloperów z poszczególnymi bankami. Na taki rachunek, a nie bezpośrednio na konto dewelopera, nabywcy dokonują wpłat. Uzyskane w ten sposób środki bank wypłaca w określonych transzach. Każda transza wypłacana jest po zakończeniu przez dewelopera określonego etapu prac. Istotne jest to, że prawidłowość realizacji etapu prac stwierdza osoba posiadająca uprawnienia budowlane, którą wyznacza bank - odwrotnie niż miało to miejsce w przeszłości, kiedy takiego specjalistę musieli samodzielnie wytypować i opłacić nabywcy. Tymczasem, gdy specjalista powołany przez bank kwestionuje prawidłowość wykonanych prac, to deweloper nie dostaje wówczas wpłaty od żadnego z nabywców. W obliczu tego wymogu, można pokusić się o stwierdzenie, że obowiązek prowadzenia rachunków powierniczych powoduje dodatkową selekcję na rynku deweloperów. Nie ma już możliwości budowania ze środków wpłacanych przez Kupujących, a same banki nie chcą udzielać kredytów, czy prowadzić rachunków powierniczych firmom bez doświadczenia i zaplecza finansowego.

Prospekt na wagę złota

Od kwietnia 2012 deweloper ma obowiązek przedstawić każdemu potencjalnemu klientowi tzw. prospekt informacyjny. Jest to dokument o ustawowo określonej formie, w którym powinny znaleźć się: pełne dane dewelopera, informacje o inwestycjach zrealizowanych przez firmę, informacje o prowadzonych postępowaniach egzekucyjnych wobec dewelopera, dane dotyczące gruntu (szczególnie numer Księgi Wieczystej oraz obciążenia hipoteczne itp.), informacje dotyczące inwestycji (wśród nich najważniejsze - ostateczne pozwolenie na budowę), dane dotyczące mieszkania i budynku oraz warunki odstąpienia od umowy deweloperskiej.

Chcąc uniknąć rozczarowań dotyczących naszego przyszłego mieszkania, powinniśmy przeanalizować w prospekcie informacje o inwestycji, okolicy i nabywanym mieszkaniu. Dowiemy się wtedy, jakie są plany zagospodarowania przestrzennego i jakie inwazyjne zmiany w infrastrukturze są przewidziane w promieniu jednego kilometra. Zaoszczędzimy sobie wtedy nerwów, gdy nagle okaże się, że w pobliżu naszego domu zostanie zbudowane wysypisko śmieci, cmentarz czy oczyszczalnia ścieków. Warto pamiętać, że gdy brakuje takich danych w prospekcie, to nabywca może odstąpić od umowy z deweloperem bez żadnych konsekwencji - radzi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Umowa prawdę Ci powie

A na sam koniec - sporo o wiarygodności dewelopera mówią zapisy umowy, którą z nami zawiera. Najbardziej rzetelną i wręcz niepodważalną formą jej zawarcia jest oczywiście akt notarialny. Nowa ustawa deweloperska nakłada obowiązek podpisania umowy przedwstępnej w formie notarialnej, która lepiej chroni interesy nabywcy. Przy jej podpisywaniu warto zwrócić szczególną uwagę na prawa i obowiązki stron umowy oraz czy umowa nie zawiera, tzw. klauzul niedozwolonych, których wykaz znajdziemy na stronie internetowej UOKiK. W umowie powinna się znaleźć nie tylko data wydania lokalu, ale również data przeniesienia jego własności oraz sankcje za niedotrzymanie wskazanych terminów. 

Zwiń

Mieszkanie na Bank!

FB Antczak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów zaprasza między 8 a 13 grudnia wszystkich planujących zakup nieruchomości na spotkanie z pracownikami banku PKO BP. Podczas konsultacji zostanie zaprezentowana oferta mieszkań w najnowszym etapie osiedla Panorama Park na obrzeżach Kalisza, a doradcy kredytowi podpowiedzą jak dopasować finanse do wymarzonego M.

Zobacz więcej

Według ekspertów końcówka 2014 roku sprzyja inwestycjom na pierwotnym rynku nieruchomości. Niski poziom stóp procentowych, nowe regulacje w programie Mieszkanie dla Młodych, a także 5% limit wkładu własnego zachęcają do zakupu własnego M. Co zrobić, aby wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dopasowany do własnych możliwości finansowych? W jaki sposób optymalnie rozłożyć raty? Jakie trzeba spełnić formalności, aby uruchomić procedurę kredytową? Na te oraz inne pytania odpowiedzą doradcy kredytowi PKO BP zaproszeni przez FB Antczak.

Zachęcam wszystkich rozważających zakup własnych czterech kątów do spotkania się z naszymi specjalistami, którzy przedstawią naszą ofertę mieszkań na nowym osiedlu Panorama Park. Co więcej zaprosiliśmy do współpracy doradców kredytowych z PKO BP. To doskonała szansa na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących finansowania zakupu nieruchomości. Tego typu spotkania to przykład proaktywnego podejścia do Klienta i powinny być częściej praktykowane na naszym rynku - podkreślił Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

 Pracownicy banku PKO BP będą do dyspozycji w siedzibie FB Antczak przy ulicy Hanki Sawickiej 2b w Kaliszu. 

Zwiń

Garden Plaza z BREEAM na piątkę

Garden Plaza, pierwszy zielony budynek biurowy na warszawskim Żoliborzu, uzyskał certyfikat BREEAM. Po uwzględnieniu rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej zakończył proces oceny standardów z wynikiem bardzo dobrym (Very Good).

Zobacz więcej

Garden Plaza, obiekt biurowy o standardzie klasy A, jest pierwszym ekologicznym biurowcem na warszawskim Żoliborzu zaprojektowanym zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM. Ekologiczność nowoczesnych biurowców przejawia się w zastosowaniu w nich rozwiązań dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, obiekty te są zaprojektowane tak, by do absolutnego minimum zredukować zużycie wody i energii elektrycznej oraz cieplnej. Po drugie ? są one przyjazne nie tylko środowisku naturalnemu, ale przede wszystkim człowiekowi. Ekologiczność w tym rozumieniu przejawia się w obecności systemów pozwalających pracownikom w jak największym stopniu dostosować stanowisko pracy do ich osobistych potrzeb i preferencji.

W obiekcie Garden Plaza zastosowano szereg rozwiązań wpływających na znaczące obniżenie zużycia energii, wody, a także na racjonalne gospodarowanie odpadami. Dodatkowym udogodnieniem wpływającym na zachowanie równowagi ekologicznej jest system indywidualnej regulacji temperatury oraz mechanizm równomiernego oświetlenia pomieszczeń, dzięki którym obiekt stanowi także komfortowe miejsce pracy.W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększają bezpieczeństwo, maksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zmniejszają koszty eksploatacji i modernizacji. Proces certyfikacji budynku BREEAM przeprowadziła firma BuroHappold.

Zrównoważone rozwiązania zastosowane w biurowcu Garden Plaza mają na celu poprawę zarządzania energią, ogrzewaniem i zużyciem wody. Wybór ekologicznych rozwiązań już na etapie planowania i realizacji obiektu pozwoli w przyszłości na ważną z perspektywy najemcy redukcję kosztów oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Żoliborz w porównaniu np. do Służewca staje się w oczach najemców bardzo atrakcyjną lokalizacją ? dobrze skomunikowaną, optymalnie położoną. Do tej pory brakowało tutaj zielonych rozwiązań i cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy zrealizować taki projekt z bardzo dobrym rezultatem - komentuje Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA.  

Z przyjemnością gratulujemy Inwestorowi uzyskania przez Garden Plaza certyfikatu BREEAM z bardzo dobrym wynikiem. Jest to sukces będący efektem wszystkich zaangażowanych stron-także architektów, projektantów branżowych i osób odpowiedzialnych bezpośrednio za realizację. Dziękujemy za wszelkie wsparcie asesora BuroHappold Engineering. Doceniamy zaufanie jakim nas obdarzono i mamy nadzieję na kolejne inwestycje przyczyniające się do zwiększenia zrównoważonego charakteru otaczającego nas środowiska zabudowanego - dodaje Jan Cieśla, Associate, BuroHappold.

Prace na placu budowy właśnie dobiegły końca. Biurowiec Garden Plaza składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Elewacja budynku została wykonana w przeważającej części ze szła połączonego ze stalą, granitem i marmurem. Wyróżniający się na tle otoczenia, unikatowy projekt architektoniczny nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi blisko 9 tys. mkw. Na parterze wydzielono przestrzeń o objętości ok. 1,8 tys. mkw. na usługi. Górne piętra, każde o pow. ok. 2,2 tys. mkw., zajmą biura.

Więcej informacji: http://gardenplazaoffice.com/

Zwiń

Studenci już nie chcą kawalerek, czyli co przyniosła jesień na rynku nieruchomości. Komentarz rynkowy Marcina Antczaka.

Końcówka 2014 roku zapowiada się obiecująco na pierwotnym rynku nieruchomości. Pierwsze trzy kwartały obecnego roku były dla deweloperów udane, a utrzymujący się trend sprzedaży pozwala mieć nadzieję na korzystne wyniki w skali całego roku. Aktywności nabywców sprzyjają wciąż niskie stopy procentowe, ostatnie tygodnie 5% limitu wkładu własnego oraz nowe warunki MdM. Zmieniają się też preferencje klientów.

Zobacz więcej

Jesień - pora na inwestycje

Jesień to najaktywniejszy sprzedażowo okres roku dla firm deweloperskich. W tym roku jednak trend ten jest szczególnie wyraźny. Rozpoczęcie roku akademickiego determinuje u osób dysponujących większą gotówką decyzję o inwestycji oszczędności na stabilnym rynku nieruchomości. Wiele zakupów to mieszkania dla studiujących dzieci, ale coraz częściej też z myślą o studentach kupowane są mieszkania na wynajem. Co ciekawe o ile wcześniej największą popularnością cieszyły się kawalerki lub małe dwupokojowe lokale, to obecnie prym na tym rynku wiodą dwu lub trzypokojowe mieszkania. Nabywcy odchodzą od kupowania lokalu tylko na czas studiów, traktując zakup długoterminowo i  z myślą o dalszym wykorzystaniu po studiach. Wtedy też zysk jest podwójny, bo pociecha nie musi płacić za stancję, a dodatkowo czerpie zysk z wynajmu pozostałych pokoi.  Ma też pierwsze lokum na rozpoczęcie rodzinnego życia.

Niższe stopy procentowe = tańszy kredyt

8 października Rada Polityki Pieniężnej wbrew oczekiwaniom większości analityków zdecydowała się na znaczącą obniżkę stóp procentowych, aż o 0,5 pkt proc. Mniejsze oprocentowanie korzystnie wpływa na niższą ratę kredytu, co oczywiście zwiększa zdolność kredytową. Oznacza to, że kredytobiorca może płacić niższe raty o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych. Wielu ekonomistów liczyło, że w listopadzie RPP obniży po raz kolejny stopy procentowe o co najmniej 25 punktów bazowych. Mimo, że na listopadowym posiedzeniu RPP podjęła decyzję o pozostawieniu ich bez zmian, nadal są one - po październikowym cięciu - rekordowo niskie.

Korekty kryteriów w MdM

Jednocześnie zmieniają się warunki w rządowym programie ?Mieszkanie dla Młodych?, który od swojego początku w  styczniu 2014 roku nie wpłynął znacząco na przyrost klientów firm deweloperskich, zwłaszcza w dużych miastach. Teraz jest szansa na efektywniejsze wykorzystanie pomocy państwa, głównie z uwagi na korekty wskaźników programu MdM. Zmiany pozwolą na objęcie dofinansowaniem do kredytów większej liczby osób. Poprawił się wskaźnik ceny maksymalnej za 1 mkw mieszkań kwalifikujących się do dopłat. Przykładowo według danych przedstawionych przez Bank Gospodarstwa Krajowego wartość wskaźnika dla mieszkań w Warszawie wzrosła o 7,5 proc. i wynosi obecnie 5,98 tys. zł za mkw. Na mniejszych rynkach regionalnych klienci mają większy komfort wyboru, bowiem nawet wysokiej jakości nieruchomości,
w dobrym standardzie i lokalizacji spełniają tam kryteria MdM. W naszych inwestycjach, realizowanych w Kaliszu oraz Ostrowie Wielkopolskim wszystkie mieszkania mieszczą się w warunkach programu.

Lokata na lata

Wciąż popularny pozostaje trend zakupu nieruchomości, jako doskonałego sposobu na ulokowanie własnej gotówki. Szacuje się, że utrzymujące się od dłuższego czasu obniżki stóp procentowych skłonią osoby zamożne do lokowania pieniędzy w nieruchomościach. Banki coraz rzadziej kuszą nowych klientów promocjami i korzystnymi warunkami lokat, a produkty oszczędnościowe nie cieszą się dobrą sławą. Tym samym więcej ludzi decyduje się na bardziej opłacalny zakup własnego M i czerpanie zysków z wynajmu, który zarówno w dużych i średnich miastach jest rynkiem rozwojowym.

Wkład własny coraz trudniejszą przeszkodą

Niezwykle ważnym czynnikiem powodującym większy ruch na rynku nieruchomości jest również kończący się okres 5-proc. wkładu własnego wymaganego przez banki udzielające kredytów hipotecznych. Od 2015 roku osoby zaciągające kredyt będą musiały dysponować gotówką sięgającą 10 proc. wartości nieruchomości. Jak do tej pory nie miało to odczuwalnego wpływu na rynek, ponieważ kredytobiorcy w dużej mierze posiadali wkład własny obligatoryjny np. do 5-proc. opłaty rezerwacyjnej. Wymagania będą jednak wciąż rosły, aż do 2017 roku, gdy potrzebna będzie jedna piąta ceny wymarzonego lokum. Wtedy część osób stanie przed barierą nie do pokonania i nie będzie w stanie dokonać zakupu własnej nieruchomości. Niewykluczone, że to ożywi także rynek najmu.

W naszych biurach sprzedaży obserwujemy, że wielu klientów wciąż nie zdaje sobie sprawy z nowych regulacji dot. wkładu własnego. Często dopiero od naszych specjalistów i współpracujących z nami banków dowiadują się, że to ostatnia chwila, aby skorzystać z niższego progu. Część ostatnich decyzji zakupowych w naszych inwestycjach została przyspieszona właśnie z tego powodu.  

Popyt na rynku korzystny dla deweloperów

Wzmożone zainteresowanie nabywców przed końcem roku może zachęcić deweloperów do podwyżki cen. Będzie to jednak widoczne raczej w dużych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Kwestią otwartą pozostaje skala wzrostu cen za mkw. Na rynkach regionalnych, gdzie ceny są bardziej stabilne, nie będzie to mocno odczuwalne.

Zwiń

Oficjalne odsłonięcie Masztu Wolności

Kaliski deweloper, FB Antczak właśnie zakończył realizację Masztu Wolności w Warszawie. 10 listopada 2014r, przy udziale inwestorów, wykonawców i władz miejskich dokonano oficjalnego odsłonięcia konstrukcji. Stolica zyskała ważny symbol narodowy, dorównując tym samym najważniejszym ośrodkom europejskim - Berlinowi, Paryżowi, Lizbonie.

Zobacz więcej

W porannej uroczystości odsłonięcia masztu uczestniczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W swoim przemówieniu prezydent podziękowała za taki prywatny dar dla stolicy. Poniedziałkowa uroczystość to jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń celebrowanych w ramach obchodów tegorocznej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.

Maszt Wolności zlokalizowany wewnątrz ronda Zgrupowania ?AK Radosław? jest kolejnym symbolem upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Położenie Masztu Wolności nie jest przypadkowe. Dzięki takiej lokalizacji jest on łatwo dostępny dla mieszkańców i setek turystów odwiedzających miasto. Obiekt jest także podświetlany, tak aby niezależnie od pory dnia był dobrze widoczny. Na maszcie znajduje się inskrypcja: "W 96. rocznicę odzyskania niepodległości Polski, w 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce, w 10. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w hołdzie wszystkim, dzięki którym Polska jest dziś wolnym, odrodzonym krajem". Obok znajduje się tłumaczenie tekstu w języku angielskim.

Maszt Wolności jest największym projektem tego typu w Polsce. 60 metrowa konstrukcja ze stali o wadze ponad 40 ton powstała w Poznaniu. Na maszcie zawisła flaga polska państwowa o pow. 100 mkw. Miasto oprócz samego masztu, otrzyma także kilka zapasowych flag ? w tym taką z symbolem Polski Walczącej. Na prośbę inwestorów w każdą kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia i przez kolejne 63 dni będzie ona powiewała na maszcie. Wymiary każdej z flag zgodne z normą dla flagi narodowej - zachowano proporcje 5 do 8 - krótszy bok ma 8 metrów, a dłuższy ponad 12. Specjalny system elektryczny wciąga flagę na maszt, a zastosowanie obrotowego uchwytu, do którego jest ona mocowana, ma w przyszłości zapobiec owijaniu się materiału wokół konstrukcji.

FB Antczak jak generalny wykonawca projektu odpowiadało za kompleksową realizację Masztu Wolności. Nieopodal konstrukcji powstały trzy tablice informacyjne w formie ławek nawiązujące do wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej FB Antczak odpowiadało także za przebudowę infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. 

Zwiń

Maszt Wolności na finiszu!

Budowa Masztu Wolności w Warszawie, którego generalnym wykonawcą jest FB Antczak, właśnie dobiega końca. 11 listopada 2014 o godz. 10:00 zaplanowano oficjalne odsłonięcie konstrukcji. W uroczystości uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele władz miasta oraz Prezydent Bronisław Komorowski.

Zobacz więcej

Maszt Wolności zlokalizowany wewnątrz ronda Zgrupowania "AK Radosław" jest kolejnym symbolem upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Położenie masztu w tak ważnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, tuż przy centrum handlowym Arkadia nie jest przypadkowe. Jest to pomysł fundatora projektu. Dzięki temu Masz Wolności będzie bardzo łatwo dostępny dla mieszkańców i setek turystów odwiedzających miasto. Obiekt będzie podświetlany, tak aby niezależnie od pory dnia był dobrze widoczny.

Jako generalny wykonawca z dużym doświadczeniem często mamy okazję brać udział w ciekawych przedsięwzięciach, jednak realizacja Masztu Wolności jest jednym z naszych najbardziej niezwykłych doświadczeń. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tego projektu i przyczynić się do zachowania pamięci o niezwykłych bohaterach - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Imponujące wymiary Masztu Wolności sprawiły, że jest to największy projekt tego typu w Polsce. 60 metrowa konstrukcja o wadze ponad 40 ton powstała w Poznaniu,. Szkielet obiektu stanowi dziewięć 14-metrowych ramion, osadzonych w ziemi. Nieopodal konstrukcji powstały także trzy tablice informacyjne w formie ławek nawiązujące do wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim.

Już 10 listopada na Maszcie Wolności zawiśnie flaga Polskiego Państwa Podziemnego o pow. 100 mkw. Następnego dnia, w ramach obchodów Święta Niepodległości odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej konstrukcji.

Zwiń

Już ponad 150 sprzedanych mieszkań na osiedlu Panorama Park

FB Antczak rozpoczęło przekazywanie kluczy właścicielom lokali w kolejnym etapie osiedla Panorama Park w Kościelnej Wsi obok Kalisza. W dwóch nowo powstałych budynkach zrealizowano 41 mieszkań, z których 73% znalazło już nabywców. Budowa IV etapu popularnego wśród Kaliszan osiedla rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku.

Zobacz więcej

W IV etapie osiedla powstały lokale o metrażach od 29 do 101 m kw. Pojawienie się większych powierzchni dyktują trendy  rynkowe:  W ostatnim czasie pojawiła się grupa nabywców zainteresowanych większymi powierzchniami. Pytania o trzy-, czy czteropokojowe mieszkania padają coraz częściej, dlatego zwiększyliśmy ofertę mieszkań powyżej 80 m kw.  Zawsze elastycznie podchodzimy do oczekiwań klientów, więc w razie potrzeby możemy też połączyć sąsiadujące mieszkania i stworzyć lokal szyty na miarę - podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

93% z 164 dostępnych na osiedlu lokali zostało już sprzedanych. 15% dostępnych mieszkań na etapie oddawania do użytku to według Macieja Garbowicza, Kierownika Działu Marketingu i Sprzedaży, duży sukces:  Z każdym kolejnym etapem naszego osiedla, szczyt sprzedaży przypada na wcześniejszym etapie budowy.  Osiedle ma już swoją markę, a nasi mieszkańcy są jej najlepszymi ambasadorami. W tej chwili dostaję już pytania od osób zainteresowanych nabyciem lokali w kolejnych planowanych dwóch budynkach - podkreśla.

Co jest przyczyną sukcesu osiedla? To kompilacja czynników wynikających z filozofii działania firmy, którą od początku jej istnienia wdraża prezes Marek Antczak. Są to m.in. dbałość o standardy i detale wykończenia, używanie wysokiej jakości materiałów, a przede wszystkim otwartości na klienta. Nie bez znaczenia jest też podejście do pracowników, którzy identyfikują się z wyznawanymi przez zarząd wartościami. Do tego dochodzi lokalizacja, łącząca bliskość miasta z możliwością kontaktu z naturą oraz oparcie o funkcjonalne projekty lokali.

Osiedle Panorama Park to inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ulicy Osiedle Złote Łąki. W ramach całego kompleksu deweloper wybuduje 238 mieszkań. Docelowo w sześciu etapach projektu powstanie dziesięć 4-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system oświetleniowy.

Osiedle Panorama Park jest zlokalizowane w sąsiedztwie terenów zieleni i dobrze skomunikowane z centrum miasta. Odległość do centrum handlowego Galeria Kaliska to jeden kilometr, a do studenckiego campusu z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami sportowymi jest 400 metrów.

Co ważne FB Antczak jest nie tylko deweloperem, ale także generalnym wykonawcą wszystkich swoich osiedli mieszkaniowych. Fakt, że firmie zaufały największe polskie i światowe marki, takie jak: Nestle, Meyer Tool Poland, UTC Aerospace Systems jest potwierdzeniem wysokiej jakości oferowanych usług.

Zwiń

FB Antczak zakończyło realizację UTC Aerospace Wrocław

Kaliska firma budowlana "Marek Antczak" zakończyła realizację Inżynieryjnego Centrum Badawczo - Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu. Nowy ośrodek badawczy zajmuje powierzchnię ponad 3 700 mkw. i już od połowy lipca 2014 służy inżynierom lotniczym współpracującym z amerykańską spółką.

Zobacz więcej

Generalny wykonawca inwestycji - FB Antczak, prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczął w grudniu 2012 roku. Nowo powstałe Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems to budynek o powierzchni blisko 3700 mkw., z czego ponad 1000 mkw. przeznaczono na laboratoria badawcze. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Projekt Centrum Badawczo - Rozwojowego UTC Aerospace to kolejne wyzwanie, które FB Antczak zrealizowało z sukcesem. Tak niestandardowe projekty, jak ten we Wrocławiu pozwalają wzmacniać nasze kompetencje wykonawcze i sprawiają, że co raz częściej kierują do nas kroki inwestorzy, którzy planują realizację takich obiektów - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

UTC Aerospace Systems to spółka z amerykańskim kapitałem, która zajmuje się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. Obecnie w nowej siedzibie firmy zatrudnionych jest 130 inżynierów, ale kierownictwo firmy podkreśla, że za niecałe trzy lata liczba to wzrośnie do 400. Część produkcyjna wrocławskiego zakładu zatrudnia obecnie prawie 800 osób.

Zwiń

Łódzkie Siedem Klonów rośnie w oczach

Łódzkie osiedle luksusowych domków jednorodzinnych Siedem Klonów jest już na etapie fundamentów. Realizowany właśnie pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie 27 domów o metrażach od 125 do 180 mkw. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do lokali już w IV kwartale 2015 roku.

Zobacz więcej

Prace na osiedlu Siedem Klonów są coraz bardziej zaawansowane. Budynki w segmentach H i F posiadają już mury na poziomie parteru. Ponadto w segmentach B, C i G zakończono realizację fundamentów i trwają tam dalsze prace budowlane. Nowością na terenie inwestycji jest także biuro sprzedaży, które mieści się pod adresem Podchorążych 60 A.

Pogodne i słoneczne lato sprzyjało wszelkim pracom budowlanym, które podjęliśmy na terenie osiedla Siedem Klonów. Spodziewamy się, że końcówka wakacji będzie okresem wzmożonego zainteresowania Klientów łódzkim rynkiem nieruchomości mieszkaniowych, a tym samym także naszym projektem -komentuje Marta Kuroszczyk, Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu FB Antczak.

Siedem Klonów to pierwszy i unikalny na skale Łodzi projekt osiedla ekskluzywnych domków jednorodzinnych. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Złotno, na terenie dzielnicy Polesie, zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta. Realizację projektu podzielono na dwa etapy, które docelowo dostarczą na rynek 50 domów o zróżnicowanej powierzchni od 125 do 180 mkw. W ramach pierwszego etapu powstanie 27 domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiadać będzie własny garaż oraz działkę zapewniającą intymność i prywatność. Dodatkowym atutem osiedla Siedem Klonów jest bezpośredni dostęp do 25 000 mkw. terenów rekreacyjnych, których bliskość sprawia, że Siedem Klonów jest idealnym miejscem do wypoczynku i prowadzenia aktywnego trybu życia. 

Zwiń

Kolejna realizacja FB Antczak w stolicy

Kaliski deweloper, FB Antczak podpisał umowę na realizację kolejnego projektu w Warszawie. Obiekt o powierzchni ponad 3000 mkw. powstanie na zlecenie firmy Perfect Clean sp. z o.o., polskiego lidera usług pralniczych. Inwestycję podzielono na dwa etapy. Planowany termin zakończenia pierwszego z nich to październik 2015 r.

Zobacz więcej

Na zlecenie Perfect Clean sp. z o.o. powstanie nowoczesna pralnia wraz z kompleksem biurowym w warszawskiej dzielnicy Ursus. To już drugi samodzielny obiekt tego inwestora powstający w stolicy. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie ponad 1300 mkw. powierzchni użytkowej, na którą będą składać się pomieszczenia biurowe, magazyny, pralnia oraz blisko 600 mkw. powierzchni pomocniczej.

Kolejna realizacja w Warszawie to dla nas dowód na to, że jako generalny wykonawca jesteśmy doceniani na rynku budowlanym. Inwestorzy nie boją się oddać w nasze ręce ich flagowych projektów, co jest dla nas sporym wyróżnieniem. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby takich projektów było w naszym portfolio jak najwięcej ? skomentował Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Całkowita powierzchnia kompleksu po drugim etapie realizacji wyniesie ponad 3000 mkw. FB Antczak oprócz realizacji obiektu odpowiada także za przygotowanie drogi wewnętrznej oraz infrastruktury parkingowej towarzyszącej obiektowi. 

Zwiń

Pamiątkowy maszt w wykonaniu FB Antczak

FB Antczak została generalnym wykonawcą masztu upamiętniającego Powstanie Warszawskie, który stanie na Rondzie Radosława w Warszawie. Projekt realizowany będzie na styku trzech warszawskich dzielnic, na których terenie miały miejsce kluczowe wydarzenia związane z Powstaniem: Śródmieścia, Żoliborza i Woli. Pomysłodawcą i fundatorem masztu flagowego jest Artur Nowakowski. Podobne maszty znajdują się w Berlinie, Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

Zobacz więcej

60 metrowa konstrukcja w kształcie wrzeciona o ażurowej podstawie zaprojektowana przez pracownię JSK Architekci będzie kolejnym symbolem upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Położona będzie na trawniku wewnątrz ronda Zgrupowania AK "Radosław". Lokalizacja masztu jest pomysłem fundatora projektu. Wiąże się ona w bezpośredni sposób z zaangażowaniem mieszkańców Woli, Śródmieścia i Żoliborza w wydarzenia powstańcze. Jednocześnie, dzięki stykowi ważnych arterii komunikacyjnych Warszawy ? ul. Okopowej, Al. Jana Pawła oraz ul. Z. Słomińskiego będzie on dobrze widoczny i dostępny dla osób podróżujących przez stolicę. Przy wyborze lokalizacji nie bez znaczenia było także bliskie sąsiedztwo centrum handlowego Arkadia, które każdego roku odwiedza blisko 27 mln. osób.

Oprócz masztu, na którym zawiśnie flaga Polskiego Państwa Podziemnego o pow. 100 mkw., powstaną także trzy tablice informacyjne w formie ławek nawiązujące do wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej FB Antczak odpowiada także za przebudowę infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. Planowany termin zakończenia prac to październik 2014r. 

Zwiń

Na wakacje z FB Antczak

Kaliski deweloper przygotował dla swoich nowych klientów wyjątkową, wakacyjną promocję. Każdy, kto do końca sierpnia zakupi mieszkanie na osiedlu Panorama Park w Kościelnej Wsi otrzyma rabat o wartości wakacyjnego wyjazdu dla dwóch osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu zakup mieszkania nie musi wiązać się z rezygnacją w letniego odpoczynku.

Zobacz więcej

Osiedle Panorama Park to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ul. Osiedle Złote Łąki. Docelowo w sześciu etapach projektu powstanie 10 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Osiedle jest zlokalizowane w sąsiedztwie terenów zieleni i dobrze skomunikowane z centrum miasta. Odległość do centrum handlowego Galeria Kaliska to jeden kilometr, a do studenckiego campusu z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami sportowymi jest 400 metrów.

 

Dla wielu osób zakup mieszkania to poważne nadwyrężenie domowego budżetu. Aby nasi klienci nie musieli rezygnować z wakacyjnego wypoczynku, który każdemu z nas jest potrzebny zdecydowaliśmy się wprowadzić specjalną letnią promocję, w której zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na wyjazd np. do Grecji czy Chorwacji - podpowiada Maciej Garbowicz, z FB ANTCZAK.  Letni wypoczynek to nie tylko okazja do poszukiwania inspiracji i przywiezienia pierwszych dodatków do nowego wnętrza, ale też czas, aby na spokojnie przejrzeć magazyny wnętrzarskie i zaplanować wygląd swojego nowego lokum - podsumowuje Garbowicz.

 

Informacji o szczegółach promocji udzielają pracownicy biura sprzedaży przy ul. Hanki Sawickiej 2b, w Kaliszu.

Zwiń

Wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję Teknia Kalisz

Prezes FB Antczak, Marek Antczak oraz Wiceprezes Zarządu Teknia Kalisz, Robert Wdowczyk wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod realizowany przez firmę FB Antczak kompleks przemysłowy Teknia Kalisz. Nowoczesna hala produkcyjna o pow. 9 tys. mkw. powstanie pod Kaliszem, na terenie sąsiedniej gminy Gołuchów. W nowym zakładzie zatrudnionych będzie ok. 220 pracowników.

Zobacz więcej

Nowoczesny kompleks Teknia Kalisz to blisko 12 tys. mkw. całkowitej powierzchni użytkowej. Największy budynek - hala produkcyjna - będzie zajmował obszar 9 tys. mkw. Znajdzie się w nim linia technologiczna przeniesiona z obecnego zakładu przy ul. Złotej rozbudowana o dodatkowe maszyny oraz nowe suwnice i wiatę, służące do produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego i metalowego. Przy hali produkcyjnej powstanie budynek biurowy przeznaczony dla kierownictwa i pracowników administracyjnych. Będzie to dwukondygnacyjny obiekt z recepcją i salami konferencyjnymi z widokiem na przestrzeń produkcyjną. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwszy kwartał 2015 r.

Kompleks Teknia Kalisz to kolejny projekt, który realizujemy w ramach generalnego wykonawstwa. Założono, że nowoczesny kompleks będzie zatrudniał docelowo ok. 220 pracowników w systemie trzyzmianowym. Z tego powodu, największe wyzwanie jakie stoi przed nami przy okazji realizacji tego projektu to zapewnienie maksymalnego komfortu ich pracy. W tym celu zadbano o komfortowo zaplanowaną przestrzeń produkcyjną, a także zaprojektowano specjalny budynek, w którym znajdą się szatnie damskie i męskie z umywalniami i toaletami. Ponadto, powstanie także przestrzeń odpoczynku oraz pomieszczenia pełniące funkcję magazynów podręcznych i BHP - mówi Marek Antczak, Prezes FB Antczak, generalnego wykonawcy projektu.

Firma FB Antczak odpowiada także za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej kompleksu. Na terenie inwestycji powstaną parkingi dla pracowników, place manewrowe i drogi wewnętrzne. Przy wjeździe znajdzie się portiernia oraz waga drogowa. Ponadto, cechą wyróżniającą nowy kompleks Teknia Kalisz będzie nowoczesny i minimalistyczny design, który przykuwać będzie uwagę podróżujących drogą krajową DK 12 przebiegającą w pobliżu.

Zwiń

FB Antczak z nową inwestycją deweloperską w Łodzi

Osiedle luksusowych domków jednorodzinnych Siedem Klonów w Łodzi to nowy projekt kaliskiego dewelopera FB Antczak. Właśnie rozpoczęto prace nad pierwszym etapem inwestycji, w ramach którego powstanie 27 domów o metrażach od 125 do 180 mkw. Planowany termin oddania pierwszego etapu osiedla do użytkowania to IV kwartał 2015 roku.

Zobacz więcej

Firma FB Antczak rozpoczyna nową inwestycję mieszkaniową w Łodzi. Projekt Siedem Klonów to ekskluzywne osiedle domków jednorodzinnych zlokalizowane w dzielnicy Polesie, w odległości zaledwie 5 km od ścisłego centrum miasta. Realizację inwestycji podzielono na dwa etapy, które docelowo dostarczą na rynek 51 domów o zróżnicowanej powierzchni od 125 do 180 mkw. W ramach pierwszego etapu powstanie 27 domów jednorodzinnych. Każdy z nich posiadać będzie własny garaż oraz obszerną działkę zapewniającą intymność i prywatność.

Dodatkowym atutem osiedla Siedem Klonów są nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne oraz wysoki standard wykończenia. Zabudowa została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi, a jej prestiż podkreślą stylowe materiały użyte do wykończenia. Wysoka jakość projektu w połączeniu ze szczególną dbałością o tereny zielone oraz powierzchnie wspólne, zapewnią przyszłym mieszkańcom poczucie komfortu, wygody i luksusu.

FB Antczak do tej pory realizowało swoje projekty głównie na terenie województwa wielkopolskiego oraz w Warszawie. Nasza pierwsza inwestycja w Łodzi to działanie, które w naturalny sposób wynikło z rozwoju firmy i poszukiwania nowych, atrakcyjnych rynków inwestycyjnych. W ostatnich latach zaobserwowaliśmy dynamiczny rozwój Łodzi ? powstają tu nowe inwestycje, modernizowane są drogi, wiele zabytkowych obiektów doczekało się renowacji- podsumowuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Luksusowe osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów to niestandardowa propozycja dla wymagających Klientów, którzy marzą o własnej działce i domu, jednak nie chcą rezygnować z bliskości miasta. Nasz projekt jest właśnie optymalnym połączeniem obu tych cech. Jestem przekonany, że spotka się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi ? dodaje Antczak.

Osiedle Siedem Klonów zlokalizowane będzie przy ul. Złotno w Łodzi, z dojazdem od ul. Podchorążych. Na jego terenie znajdują się rozległe tereny zieleni, które są gwarancją ciszy i spokoju. Bezpośredni dostęp do 25 000 mkw. terenów rekreacyjnych sprawia, że Siedem Klonów jest idealnym miejscem do wypoczynku oraz prowadzenia aktywnego trybu życia.

Zwiń

Trzeci budynek na Słonecznym Osiedlu oddany do użytkowania!

Firma FB Antczak zakończyła realizację pierwszego budynku w ramach drugiego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle w Ostrowie Wielkopolskim. Nowy obiekt przy ulicy Zębcowskiej oferuje 32 mieszkania. Blisko 2/3 z nich zostało wykupione jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Już na początku III kwartału 2014 roku rozpocznie się realizacja kolejnego bloku, który zostanie oddany do użytku pod koniec grudnia 2015 roku.

Zobacz więcej

Aktualnie ukończony obiekt to już trzeci budynek Słonecznego Osiedla. W ramach całego projektu powstały dotychczas łącznie 92 lokale. Oddany właśnie do użytku budynek spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem nabywców. Ponad 70% mieszkań zostało sprzedanych jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Dla Klientów Słonecznego Osiedla, na czas realizacji tego bloku, przygotowano specjalną ofertę promocyjną, obejmującą trzy programy (Diamentowy, Szafirowy oraz Rubinowy), w których różne grupy Klientów miały możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza dodatkowych korzyści. Nabywcy, którzy podjęli decyzję o zakupie na tak wczesnym etapie realizacji mogli skorzystać ze specjalnej oferty cenowej i kupić lokal na bardzo preferencyjnych warunkach. Obecnie firma szykuje podobną ofertę dla kolejnego bloku.

Już na początku III-go kwartału 2014 rozpocznie się budowa kolejnego budynku, który będzie oferował 32 lokale mieszkalne o metrażach od 45 do 63 mkw. Wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających Klientów, przygotowano także ofertę zakładającą możliwość modyfikacji projektu podczas budowy i stworzenia mieszkań o powierzchni około 100-110 mkw. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec grudnia 2015 roku.

Dobre wyniki sprzedaży budynków zrealizowanych w ramach drugiego etapu Słonecznego Osiedla to dla nas potwierdzenie, że na rynku wciąż istnieje zapotrzebowanie na małe i średnie lokale. W sukurs temu przychodzi rosnąca popularność mieszkań, których powierzchnia oscyluje w okolicy 100 mkw. Coraz częściej trafiają do nas zapytania o tego typu lokale, dlatego przy okazji realizacji kolejnego budynku postanowiliśmy udostępnić taką możliwość naszym potencjalnym Klientom - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Nieruchomość jest położona w kameralnej dzielnicy Zębców, którą charakteryzuje niska zabudowa oraz dogodna komunikacja z centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się punkty handlowe i usługowe, nowe przedszkole oraz szkoła podstawowa, która wraz z boiskiem Orlik sprawia, że inwestycja jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Warto pamiętać, że o decyzji kupującego często przesądzają funkcjonalne udogodnienia, dlatego też wraz z nowym budynkiem na Słonecznym Osiedlu powstaną dodatkowe garaże oraz plac zabaw zlokalizowany w bezpiecznej przestrzeni na tyłach osiedla ? dodaje Marcin Antczak.

Słoneczne Osiedle docelowo będzie składało się z ośmiu trzypiętrowych budynków. Do dyspozycji Klientów zostanie oddanych blisko 200 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Większość wyposażona będzie w balkon, a właściciele lokali na parterze będą mieli do dyspozycji przydomowe ogródki. Dla wszystkich mieszkań przewidziano komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe. Budynki utrzymane są w nowoczesnej i eleganckiej stylistyce. W elewacji wykorzystano elementy dekoracyjne, które stanowią ciekawe uzupełnienie klasycznej bieli. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa "Janusz Krajewski".

Dla klientów przygotowano także mieszkanie pokazowe, które jest pełne funkcjonalnych rozwiązań i stanowi ciekawą propozycją aranżacji lokali dostępnych w ofercie Słonecznego Osiedla. Biuro sprzedaży FB Antczak znajduje się przy ul. Zębcowskiej 53b/3 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 do 17:00.

Zwiń

FB Antczak generalnym wykonawcą zakładu produkcyjnego TEKNIA

W styczniu 2014 FB Antczak została wybrana generalnym wykonawcą nowej hali produkcyjnej dla firmy TEKNIA. Nowoczesny budynek, zaprojektowany przez MODO Architektura powstanie w gminie Gołuchów w pobliżu Kalisza. W obiekcie znajdzie się linia technologiczna przeniesiona z obecnego zakładu przy ul. Złotej rozbudowana o dodatkowe maszyny oraz nowe suwnice i wiatę, służące do produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego i metalowego. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwszy kwartał 2015 r.

Zobacz więcej

Na działce o powierzchni blisko 6 ha powstanie nowoczesny obiekt składający się z części produkcyjnej, biurowej, sanitarnej oraz zaplecza technicznego. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu będzie wynosiła blisko 12 tys. mkw. Największy budynek - hala produkcyjna - będzie zajmował obszar 9 tys. mkw. Będzie on podzielony na dwa główne pomieszczenia zlokalizowane w trzech nawach. W hali produkcyjnej realizowane będą procesy  z zakresu obróbki plastycznej metali, obróbki skrawaniem oraz działania montażowe.

Przy zachodniej ścianie hali produkcyjnej powstanie budynek biurowy przeznaczony dla kierownictwa oraz pracowników administracyjnych. Będzie to dwukondygnacyjny obiekt
z recepcją oraz salami konferencyjnymi z widokiem na przestrzeń produkcyjną. Takie rozwiązanie będzie możliwe ze względu na wewnętrzne okna w ścianie pomiędzy budynkami.

W kompleksie przemysłowym TEKNIA priorytetowa będzie dbałość o bardzo liczną grupę pracowników. Przewiduje się, że zakład będzie zatrudniał ok. 220 pracowników w systemie trzyzmianowym. Z tego powodu, ze szczególną starannością potraktowano kwestię spełnienia wysokich standardów higieniczno-sanitarnych. W przeznaczonym dla tego celu osobnym budynku zaprojektowano szatnie damskie i męskie z umywalniami i toaletami. Wyznaczono także specjalną przestrzeń odpoczynku oraz pomieszczenia pełniące funkcję magazynów podręcznych i BHP ? dodaje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

FB Antczak jest także odpowiedzialna za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej
na terenie całego kompleksu. Na obszarze inwestycji powstaną parkingi dla pracowników, place manewrowe i drogi wewnętrzne. Przy wjeździe do zakładu powstanie nowoczesna portiernia oraz waga drogowa. Całość kompleksu utrzymana jest w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, co przykuwać będzie uwagę podróżujących drogą krajową DK 12 przebiegającą w pobliżu.

Zwiń

Podstawą jest elastyczność, czyli biurowce klasy A również dla BPO. Komentarz Marcina Antczaka, prezesa SGB Fortune MA

W ostatnich latach Polska weszła do grona światowych liderów offshoringu usług biznesowych. W samej Warszawie znajduje się ponad 30 proc. wszystkich zasobów biurowych Europy Środkowej. Stolica Polski bardzo dynamicznie się rozwija i jak pokazują statystyki, szeroko rozumiany sektor BPO (ang. Business Process Offshoring) odgrywa w tym rozwoju kluczową rolę.

Zobacz więcej

Nie call center, lecz consulting

Na wstępie warto podkreślić, że tzw. usługi dla biznesu to współcześnie bardzo zróżnicowany sektor. Jeszcze 5 lat temu kojarzono BPO głównie z różnego rodzaju "call centers" i prostą księgowością. Obecnie jednak, w biznesie panuje trend polegający na outsourcingu wszelkiego rodzaju usług-również tych specjalistycznych. Mowa m.in. o IT, HR, czy consultingu. Coraz więcej firm, zwłaszcza oferujących usługi doradcze, wybiera najwyższej klasy obiekty biurowe, zlokalizowane w prestiżowych, łatwo dostępnych lokalizacjach. W tych okolicznościach rodzi się pytanie, czy oferowane obecnie na stołecznym rynku biura spełniają oczekiwania wymagających podmiotów z sektora BPO?

 Open space szyty na miarę

Przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na wydajności zasobów ludzkich poszukują coraz lepszych rozwiązań umożliwiających dostosowanie obiektu do indywidualnych potrzeb. Choć firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych pracują zwykle w przestrzeniach typu "open space", poszukują biur "szytych na miarę", idealnie dopasowanych do specyfiki prowadzonej działalności. Najnowsze rozwiązania stosowane dziś w budynkach biurowych zakładają możliwość samodzielnego regulowania temperatury przy stanowisku pracy czy indywidualnej konfiguracji oświetlenia biurka. Standardem jest też całodobowy dostęp do budynku, niezwykle ważny dla firm pracujących na rzecz klientów mających siedziby w innych niż nasza strefach czasowych. Przedsiębiorstwa zajmujące się offshoringiem procesów biznesowych muszą nie tylko oferować rozwiązania tańsze niż realizacja analogicznych działań za pomocą zasobów wewnętrznych swoich klientów, ale również przewyższające je pod względem jakości. Przestrzeń biurowa musi temu sprzyjać.

Transport publiczny ważniejszy niż lokalizacja

Dla najemców ogromne znaczenie ma skomunikowanie obiektu z najważniejszymi strefami biznesowymi miasta, lotniskiem i dworcem kolejowym. Istotny jest też dostęp do transportu publicznego,  z którego na co dzień korzysta większość pracowników. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskał również dostęp do rowerów publicznych, np. Veturilo i innych udogodnień dla zwolenników aktywnego transportu. W sezonie letnim coraz więcej osób zamiast autobusu czy tramwaju wybiera właśnie jednoślad. 

Więcej niż biuro

Najemcy oczekują, że biurowiec dostarczy im nie tylko wysokiej klasy spersonalizowanej przestrzeni do pracy, ale również ułatwi pracownikom zaspokajanie codziennych potrzeb. Obiekty oferujące bazę usług dodatkowych, takich jak przedszkola, restauracje, urzędy pocztowe czy pralnie chemiczne, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem klientów z sektora BPO. Tego rodzaju udogodnienia są szczególnie istotne w przypadku obiektów ulokowanych poza centrum miasta. Pracownicy, mając do dyspozycji dobre zaplecze usługowe, mogą się w pełni skupić na pracy. Zatopione w zieleni strefy wypoczynkowe stanowią dodatkowy, bardzo ceniony atut.

Uważna obserwacja trendów rynkowych i wsłuchiwanie się w potrzeby najemców, również tych z sektora BPO, pozwalają stwierdzić, że przy wyborze biura priorytetem firm jest dziś komfort pracowników. To oni generują dochód spółek i w znacznej mierze od ich wydajności zależy pozycja przedsiębiorstwa na tle konkurencji. Rozwiązania, jakich dostarcza zielone budownictwo zwiększają komfort zatrudnionych przy jednoczesnym obniżaniu kosztów eksploatacyjnych. Najnowsze prognozy wskazują, że sektor BPO pozostanie w 2014 roku głównym motorem rozwoju stołecznego rynku nieruchomości biurowych. W dobie wysokiej i stale rosnącej stopy podaży nowych powierzchni, najbardziej skorzystają na tym trendzie deweloperzy najcelniej identyfikujący potrzeby szerokiego grona klientów i najsprawniej na te potrzeby reagujący.  

Zielonym biurowcem przyjaznym BPO będzie Garden Plaza ? pierwszy ekologiczny obiekt komercyjny na warszawskim Żoliborzu. Biurowiec klasy A zostanie wyposażony w zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w nim instalacjami, który pozwoli m.in zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale bieżącego roku.

Zwiń

"Mieszkanie dla Młodych" szansą i wyzwaniem dla deweloperów

Rządowy projekt "Mieszkanie dla Młodych", który najprawdopodobniej ruszy w styczniu 2014 roku to dla deweloperów szansa na jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Jednocześnie, zaspokojenie potrzeb beneficjentów programu stanowić będzie dla branży niemałe wyzwanie.

Zobacz więcej

Przyjęty 17 września przez  Senat projekt rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych" przewiduje dopłaty wyłącznie dla osób, które zdecydują się na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym. Chociaż program w obecnie proponowanym kształcie jest korzystny dla deweloperów, limity cenowe i warunki obliczania wysokości dopłat stanowić będą również wyzwanie. Firmy deweloperskie będą musiały zaoferować mieszkania o metrażach i cenach pozwalających klientom uzyskać rządowe dopłaty, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnych lokalizacji.

Niewątpliwym atutem "MDM" jest to, że skorzystać z niego będą mogły również osoby decydujące się na zakup lub budowę domu. To dobra wiadomość dla deweloperów działających w tym segmencie rynku, lecz podobnie jak w przypadku budownictwa wielorodzinnego, rządowy program będzie miał wpływ na przyszłą ofertę.

Metraże

Powierzchnia większości mieszkań objętych programem nie będzie mogła przekraczać 75m2. W przypadku domów, limit ten wyniesie 100m2. Mimo to, przewiduję, że mieszkania i domy o powierzchni zbliżonej do górnych limitów, stanowić będą zdecydowaną mniejszość wśród nieruchomości nabywanych z pomocą "MDM". Duże metraże pozostaną domeną klientów powyżej 35-go roku życia, a zatem niemogących skorzystać już z kredytu preferencyjnego. Takie osoby nie potrzebują rządowego wsparcia, a mieszkania i domy traktują jako lokatę kapitału.  O tych klientach również należy pamiętać, dlatego oferty deweloperskie będą musiały zawierać zarówno nieruchomości dostosowane do wymagań osób korzystających z "MDM", jak i te spełniające wymagania zamożnych klientów planujących zakup kolejnych mieszkań i domów.

Limit cenowy

Limitem ceny 1 m? powierzchni użytkowej mieszkania nabywanego w ramach "MDM" będzie średnia arytmetyczna dwóch ostatnio ogłoszonych wartości wskaźników przeliczeniowych kosztu odtworzenia 1 m? powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Występować będą 3 kategorie limitów: obowiązujące dla stolic województw, dla gmin sąsiadujących ze stolicami i dla pozostałych miejscowości w danym województwie. Oznacza to, że sytuacja firm deweloperskich działających w różnych częściach kraju będzie bardzo zróżnicowana. Tam, gdzie koszty budowy są niskie, nie będzie potrzeby by wprowadzać zasadnicze zmiany w ofercie. W przypadku miast wojewódzkich jednak, gdzie koszty związane z budową są wyższe, deweloperzy będą musieli szczególnie zadbać o swój rachunek ekonomiczny.

Kredytowanie

Nie bez znaczenia pozostanie sytuacja na rynku kredytów hipotecznych. Analitycy zwracają uwagę, że będą one drożały, a w dodatku od początku 2014 roku kredytobiorcy będą musieli dysponować wkładem własnym. Ponadto, Rada Polityki Pieniężnej będzie najpewniej stopniowo podnosić stopy procentowe.
Te czynniki mogą nieco spowolnić rozwój rynku pierwotnego nieruchomości, lecz "MDM" ma potencjał by zniwelować ich wpływ.

Po rekordowym lecie?

W tym roku branża uniknęła wakacyjnego zastoju. Popyt na mieszkania był stabilny, głównie dzięki niebywale niskim stopom procentowym. To bezpośrednio przełożyło się na niskie koszty kredytów i ich większą dostępność. Co ciekawe, zainteresowanych zakupem nieruchomości wciąż przybywa i rynek notuje nadal szybki wzrost. Ceny nieruchomości są dziś zbliżone do tych obowiązujących w 2006 roku, który poprzedził nieruchomościowy boom. Nawet uwzględniając przewidywane działania RPP sądzę, że budownictwo mieszkaniowe czeka dobry czas. Zyskają przede wszystkim Klienci i zaradni, elastyczni deweloperzy, którzy sprostają wyzwaniom "MDM".

Efektywność programu leży zatem w dużej mierze w rękach deweloperów. Ci, którzy wykażą się elastycznością i tam gdzie to konieczne będą budować taniej, jednocześnie oferując wysoką jakość, mogą na "MDM" skorzystać.

Komentarz Marcina Antczaka, Wiceprezesa FB ANTCZAK

Zwiń

Garden Plaza już stoi!

Zakończono prace nad tzw. stanem surowym otwartym pierwszego zielonego biurowca na Żoliborzu. Garden Plaza, który powstaje przy ulicy Elbląskiej dostarczy na stołeczny rynek ponad 13 000 m. kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym budynku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku w II kwartale 2014 roku.

Zobacz więcej

Realizacja obiektu Garden Plaza przebiega zgodnie z przyjętym przez inwestora - firmę SGB Fortune MA - harmonogramem. Dobiegły końca prace nad ostatnią kondygnacją budynku i widać już pełną bryłę biurowca. Generalny Wykonawca firma FB Antczak pracuje obecnie nad stalową konstrukcją poziomu technicznego. W budynku zakładana jest instalacja elektryczna, sanitarna i wentylacyjna. Trwa również montaż stolarki okiennej. W połowie września br. rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym.

Garden Plaza to pierwszy obiekt biurowy w tej części Warszawy zaprojektowany zgodnie z rygorystycznymi wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM. Biurowiec o standardzie klasy A będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów. Całkowita powierzchnia najmu (GLA) wyniesie ok. 9000 mkw.

Najemcy powierzchni biurowej coraz chętniej szukają na mapie Warszawy miejsc nie tylko dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych, ale także nieco spokojniejszych oraz posiadających dodatkowe atuty, jak choćby zielone otoczenie obiektu - podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA.

Nowym kierunkiem dla najemców jest także  Żoliborz, który ze względu na duży potencjał ponownie staje się celem inwestorów. W ostatnim czasie w okolicach ul. Powązkowskiej oraz Elbląskiej powstają nowoczesne inwestycje biurowe takie jak Garden Plaza. Realizacje komercyjne uzupełnia bogata oferta mieszkaniowa. W okolicy Garden Plaza powstaje wiele nowych osiedli. Dzięki równolegle prowadzonym inwestycjom komercyjnym i mieszkaniowym dzielnica rozwija się w sposób zrównoważony, co jest jej dużym atutem - dodaje Marcin Antczak.

Żoliborz jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy, gdzie można dotrzeć w zaledwie 7 minut. Bliskość trasy S8 pozwala także na szybki dojazd do Dworca Zachodniego, Lotniska Fryderyka Chopina i portu lotniczego w Modlinie. Okolica jest także niezwykle atrakcyjna ze względu na zielone otoczenie, dzięki któremu obiekty są odizolowane od miejskiego zgiełku.

Zwiń

Sukces osiedli wieloetapowych

FB Antczak rozpoczyna kolejny etap inwestycji Panorama Park zlokalizowanej tuż pod Kaliszem. Do pięciu już ukończonych budynków dołączą dwa nowe, w których znajdzie się ok. 40 mieszkań o powierzchni od 29 do 87 m. kw. Lokale zostaną oddane do użytku w październiku 2014 r. Zainteresowanie mieszkaniami z inwestycji wciąż nie słabnie. Panorama Park nie jest wyjątkiem, gdyż na mapie nieruchomości mieszkaniowych właśnie duże realizacje cieszą się sporym powodzeniem. Skąd bierze się wciąż wzrastającą popularność mieszkań z inwestycji wieloetapowych?

Zobacz więcej

Miejsce godne polecenia!

 Z doświadczenia zdobytego przy osiedlu Panorama Park wiemy, iż kluczowym argumentem przemawiającym za kupnem mieszkania z inwestycji wieloetapowej, jest poczucie pewności zdobyte dzięki powodzeniu wcześniejszych realizacji. Widząc uprzednio wzniesione obiekty kupujący częściej decydują się na zainwestowanie pieniędzy w mieszkanie nawet, w początkowej fazie budowy.  Jednocześnie duże inwestycje maja bogatą ofertę mieszkaniową, dzięki której nabywcy mogą wybierać spośród licznych oraz różnorodnych lokali. Szeroki wachlarz mieszkań pozwala na znalezienie nie tylko tego o odpowiednim metrażu, ale przede wszystkim o właściwym usytuowaniu, czy rozkładzie. Preferencje nabywców są  bardzo zróżnicowane, a osiedla wieloetapowe, pozwalają na stałe udoskonalanie projektów i dopasowanie ich do potrzeb mieszkańców. Przy wieloetapowych realizacjach inwestorzy często decydują się na przygotowanie mieszkań pokazowych. Dzięki temu potencjalny nabywca bez trudu może wyobrazić sobie własne "M".

 Infrastruktura przede wszystkim

 Realizacja osiedla wieloetapowego zwykle wiąże się z koniecznością skomunikowania go z centrum oraz kluczowymi punktami w mieście. Dzięki skali inwestycji zwykle już w trakcie budowy powstaje osobny przystanek, a czasami nawet uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusowa. Dzieci muszą mieć możliwość dojazdu do szkół, a dorośli do miejsca pracy. Jest to odpowiedź na potrzeby mieszkańców,
o które dba inwestor już na etapie realizacji obiektu.  Klienci doceniają wyjątkową lokalizację osiedla Panorama Park, które jest usytuowane tuż pod miastem, będąc jednocześnie doskonale skomunikowane z Kaliszem.

 Ponadto w inwestycjach wieloetapowych integralną częścią kompleksu są drogi wewnętrzne oraz chodniki, które znacznie ułatwiają poruszanie się po osiedlu. Potencjalnych klientów przekonuje także  bogata strefa usługowo-handlowa, dzięki której mieszkańcy mogą zrealizować na miejscu wszystkie najpilniejsze potrzeby: zrobić zakupy, wysłać list, założyć konto bankowe, czy pójść do kosmetyczki lub fryzjera.

 Miejski klimat w przyjaznym otoczeniu

 Niewątpliwą zaletą dla potencjalnych mieszkańców jest przestronność oraz swoboda jaką dają duże realizacje. Osiedla wieloetapowe tworzą klimat nowoczesnego i kameralnego miasteczka. Kompleks mieszkaniowy wyposażony we wszelkie udogodnienia, sprzyja życiu społecznemu,  stając się jednocześnie enklawą tętniącą życiem i  energią. Elementy małej architektury urozmaicają przestrzeń i sprzyjają kontaktom międzyludzkim. Jednym z istotniejszych dla mieszkańców elementów programu osiedla jest plac zabaw. Tam ich pociechy mogą nie tylko spędzić wolny czas na świeżym powietrzu, ale także integrować się z rówieśnikami. Równie istotne są meble miejskie takie jak: ławki, czy stoły umiejscowione na skwerach oraz wzdłuż alejek. Pozwalają na wypoczynek także osobom starszym, czy matkom spacerującym z wózkami.  Budynki, dzięki kompleksowo zaprojektowanej zieleni zyskują niebanalne otoczenie oraz klimat przestrzeni miejskiej.

Zwiń

FB Antczak po raz kolejny buduje dla Nestle Polska i T.EL

FB Antczak (www.antczak.pl) kaliski deweloper i generalny wykonawca zrealizuje w Kaliszu kolejną halę produkcyjną dla Nestle Polska. Obiekt, w którym znajdzie się rozlewnia przypraw powstanie, przy ul. Łódzkiej 153. FB Antczak jest także generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji polskiego oddziału włoskiej firmy T.EL., hali do produkcji części do sprzętu AGD. Powierzchnia użytkowa obydwu obiektów wyniesie ponad 7, 000 m. kw.

Zobacz więcej

Hala realizowana dla Nestle Polska jest częścią fabryki przypraw Nestle - Winiary w Kaliszu. Nowy budynek rozlewni powstanie w miejscu wyburzonej hali, która pełniła podobną funkcję, ale wymagała rozbudowy i modernizacji. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ok. 2 230 m. kw. Budynek będzie wyposażony w rampę, część socjalną zlokalizowaną na piętrze oraz  pomieszczenia techniczne, m.in warsztat i myjnię. Dzięki łącznikom będzie także funkcjonalnie połączony z pozostałymi częściami zakładu. FB Antczak już wcześniej współpracowała z firmą Nestle. W 2010 roku zakończyła budowę hali produkcyjno - magazynowej o powierzchni 11 200 m. kw.

FB Antczak jako generalny wykonawca buduje również halę produkcyjną dla T.EL. Poland. Na dwuhektarowej działce powstanie budynek o powierzchni ok. 5000 mkw. Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2013 r. Jest to kolejny budynek, którego realizację firma T.EL. powierzyła FB ANTCZAK. Wcześniej przedsiębiorstwa współpracowały przy realizacji biurowca z halą produkcyjną, który usytuowany jest przy ul. Metalowców w Kaliszu.

W portfolio zrealizowanych przez nas obiektów przemysłowych mamy wiele zakładów produkcyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu realizujemy obiekty o najwyższej funkcjonalności, w pełni przystosowane do oczekiwań nowoczesnego biznesu. Cieszymy się, że dwa kolejne kontrakty realizujemy dla firm, z którymi wcześniej już współpracowaliśmy. To ważne, że darzą nas one dużym zaufaniem i doceniają jakość naszej pracy.  Nie ma lepszej  rekomendacji w branży budowlanej niż kolejne kontrakty realizowane dla tego samego klienta - podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. Jako firma kaliska cieszymy się również z tego, że możemy współpracować przy kolejnych dużych inwestycjach w regionie. Widać, ze miasto konsekwentnie się rozwija i przyciąga przemysł tworząc nowe miejsca pracy ? dodaje Marcin Antczak.


FB Antczak w systemie generalnego wykonawstwa realizuje obecnie m.in. halę magazynową dla CHAMPINI sp. z o.o. w Kaliszu oraz Centrum Duchowności Kościoła Parafialnego im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie. Jedną z kluczowych inwestycji własnych FB Antczak jest Garden Plaza - pierwszy zielony biurowiec na warszawskim Żoliborzu o powierzchni 13 000 m. kw., do którego pierwsi najemcy wprowadzą się  w II kwartale 2014 roku.  W trzecim kwartale br. firma rozpoczęła także budowę obiektu biurowego. Realizacja o powierzchni użytkowej ok. 2000 mkw. powstaje pomiędzy ulicami Drewny i Waflową na warszawskim Wilanowie. We Wrocławiu trwają prace budowlane Centrum Badawczo ? Rozwojowego UTC. W ramach inwestycji powstanie  budynek biurowy o pow. ok. 5.500 m. kw. oraz hala testów. Pierwsza część inwestycji zostanie oddana do użytku w styczniu 2014 roku.

Zwiń

Nowe ciekawe kontrakty w portfolio FB Antczak

FB ANTCZAK kaliski deweloper i generalny wykonawca obiektów budowlanych, poszerzył katalog realizowanych inwestycji o kompleksowe wykonawstwo dwóch nowych projektów. Przedsiębiorstwo wybuduje halę magazynowo - chłodniczą w Jankowie Trzecim koło Kalisza dla CHAMPINI sp. z o.o., a także kolejny obiekt z kompleksu parafialnego im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie. Oprócz właśnie podpisanych kontraktów firma realizuje obiekty biurowe i przemysłowe w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu.

Zobacz więcej

Kaliski deweloper zrealizuje dla  CHAMPINI sp. z o.o., halę magazynową w Kaliszu. Obiekt będzie służył do składowania oraz bezpiecznego przechowywania zbiorów owocowych, a także warzyw. Inwestycja jest istotna z punktu widzenia rozwoju lokalnego biznesu oraz miejscowej przedsiębiorczości.

Realizacja tego typu obiektów wymaga nie tylko doświadczenia, ale także znajomości różnorodnych rozwiązań, pomagających dostosować budynek do pełnionej funkcji oraz sposobu funkcjonowania. Priorytetem przy budowie tego typu hal jest zapewnienie możliwości przechowywania, sortowania oraz ekspedycji produktów, bez  uszczerbku na walorach smakowych oraz jakości  - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Do katalogu realizowanych inwestycji firmy dołączyło także Centrum Duchowości Kościoła Parafialnego oraz plebania imienia błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie.  Inwestycja jest ostatnim etapem rozbudowy parafii przy ul. Kokosowej 12. W pierwszej fazie projektu FB Antczak zrealizował świątynię usytuowaną na zboczu skarpy, której budowa była niezwykle wymagająca ze względu na specyficzne położenie obiektu. Minimalistyczny projekt Kościoła ma eksponować wyjątkowe otoczenie budynku.  W Centrum Duchowości oraz plebanii przewidziane są: biblioteka, świetlica, ośrodek multimedialny oraz pomieszczenia dla przychodni psychoterapeutycznej. Inwestycja jest częścią kompleksu parafialnego, realizowanego od 2009 roku. FB Antczak rozpoczęła prace w lipcu, a pierwszy etap budowy ma zostać sfinalizowany do końca bieżącego roku.

Cały kompleks parafialny musi stanowić spójną oraz funkcjonalną całość. Dotychczas realizowaliśmy projekty typowo komercyjne ten jednak jest szczególny ze względu na wartość dodaną, jaką jest jego społeczny wymiar. Plebania została zaprojektowana tak by wpisywała się w koncepcję całego kompleksu parafialnego i spełniała różnorodne funkcje - dodaje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Poza nowymi kontraktami FB Antczak  realizuje liczne inwestycje w systemie generalnego wykonawstwa na terenie całej Polski. Jedną z nich jest pierwszy zielony biurowiec na warszawskim Żoliborzu - Garden Plaza o powierzchni 13 tys. mkw. Z kolei we Wrocławiu oraz Kaliszu firma buduje nowoczesne kompleksy magazynowo - usługowe dla Hamilton Sundstrand, o całkowitej powierzchni użytkowej 16,9 tys. mkw. Obydwa obiekty zostaną oddane do użytku w 2014 roku.  Ponadto FB Antczak niedawno zakończył prace budowlane nad kompleksem produkcyjnym z zapleczem biurowym i infrastrukturą techniczno-komunikacyjną w Kaliszu, realizowanym dla firmy Mayer Tool, światowego lidera przemysłu lotniczego.

Zwiń

25% Słonecznego Osiedla już sprzedane!

Drugi etap inwestycji Słoneczne Osiedle przy ul. Zębcowskiej w Ostrowie Wielkopolskim cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Jedna czwarta oferowanych mieszkań już ma właścicieli. Wyraźnie widać, że obecna sytuacja na rynku kredytów hipotecznych sprzyja kupowaniu nowych nieruchomości. Rosną jednak oczekiwania nabywców.

Zobacz więcej

Stan zaawansowania robót na budowie II etapu Słonecznego Osiedla osiągnął 20%. Pomimo tak wczesnego stadium prac, wśród kupujących daje się zauważyć bardzo duże zainteresowanie mieszkaniami powstającymi przy ul. Zębcowskiej. Wyprzedano już 25% oferty. Wynika to m.in. z większej niż dotychczas dostępności kredytów hipotecznych oraz ich najniższego w historii oprocentowania. Mając możliwość pozyskania środków na zakup własnego "M", nabywcy bardzo uważnie przyglądają się rynkowi i dziś oczekują od deweloperów znacznie więcej niż tylko solidnie wykonanych prac budowlanych.

Jeśli chodzi o oczekiwania względem oferowanych mieszkań, najważniejszymi czynnikami, na jakie kupujący zwracają uwagę są dziś:  marka dewelopera, dogodna lokalizacja, obecność balkonu lub przydomowego ogródka i dobre nasłonecznienie.

W budownictwie wielorodzinnym, balkon stanowi swoisty odpowiednik ogrodu. Im większą ma powierzchnię w proporcji do metrażu mieszkania, z tym większym zainteresowaniem spotyka się oferta. Ponadto, wszystkie mieszkania na Słonecznym Osiedlu zlokalizowane na parterze, mają dostęp do przydomowego ogródka. To istotny atut dla osób, które są przyzwyczajone do choćby niewielkiego skrawka ziemi na wyłączność.

Wybierając z katalogu mieszkanie, które dopiero powstanie, klienci często zadają szczegółowe pytania dotyczące jego nasłonecznienia. Ilość światła dziennego trafiającego do wnętrza w ciągu doby jest niezwykle ważna, zwłaszcza jesienią i zimą. Ten czynnik ma bezpośrednie przełożenie na wysokość rachunków za prąd i ogrzewanie, jak również na kondycję psychofizyczną mieszkańców. 

Marta Kuroszczyk, Specjalista ds. Sprzedaży i Marketingu FB Antczak wyjaśnia, że dobre wyniki sprzedażowe to efekt wyjścia naprzeciw nowym, wzmożonym oczekiwaniom nabywców: Mimo że w centrum uwagi klientów nadal pozostają takie kwestie jak dogodna lokalizacja, czy nasłonecznienie, ich oczekiwania znacznie się zmieniły i obecnie wykraczają poza sferę budowlano-wykonawczą. Odpowiedzią na to jest nasza nowa oferta handlowa, uruchomiona wraz z rozpoczęciem II etapu inwestycji.

W nowej ofercie znalazła się m.in. możliwość skorzystania z porady projektanta wnętrz ze Studia Projektowego Stylano oraz wspólne zakupy z deweloperem w kaliskim salonie wyposażenia wnętrz Strefa Architekta.

Ponadto, do dyspozycji klientów oddano nowe mieszkanie pokazowe, zlokalizowane przy ul. Zębcowskiej 53b/3. Cieszy się ono dużym zainteresowaniem klientów, gdyż pomaga odczuć przestrzeń właśnie nabywanego mieszkania, które jest jeszcze w fazie budowy.

Słoneczne Osiedle docelowo składać się będzie z ośmiu budynków, razem liczących ponad 200 mieszkań. W pierwszym etapie inwestycji wzniesiono dwa nowoczesne budynki wielorodzinne.  Drugi etap, rozpoczyna się realizowanym właśnie budynkiem nr 8, który będzie gotowy już w I kwartale 2014 roku.

 

Zwiń

Wmurowano akt erekcyjny pod Garden Plaza Pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Przedstawiciele SGB Fortune MA, Prezes Marcin Antczak oraz Wiceprezes Maciej Sikorski wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod realizowany przez firmę FB Antczak na Żoliborzu biurowiec Garden Plaza. Obiekt dostarczy na stołeczny rynek ok. 9 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A.

Zobacz więcej

Garden Plaza będzie pierwszym obiektem biurowym w tej części Warszawy zaprojektowanym zgodnie z rygorystycznymi wymogami certyfikatu BREEAM. Prace budowlane ruszyły w styczniu br., a pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale 2014 r.Biurowiec będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów.

Najemcy coraz częściej oczekują, że siedziba ich firmy nie tylko będzie spełniała swoje podstawowe funkcje, ale zapewni również widoczną wartość dodaną. Przyjazne środowisko pracy wpływa korzystnie na komfort i efektywność pracowników. Jesteśmy przekonani, że Garden Plaza będzie optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą działać zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zadbaliśmy o to, aby projekt spójnie łączył w sobie pięć kluczowych dla użytkowników cech - elegancję, nowoczesność, światło, energię i harmonię  - podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA

Elegancja - widoczna będzie w wyjątkowej dbałości o szczegóły wykończenia. W budynku zostaną wykorzystane wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak granit czy marmur oraz stal i szkło. Monochromatyczne wnętrza w spokojnych kolorach wraz z ciepłym oświetleniem, nadadzą wnętrzu prestiżowy charakter.

Nowoczesność - biurowiec będzie odznaczał się nowoczesną architekturą oraz wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Garden Plaza zostanie wyposażony w inteligentny, zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami (BMS), który pozwoli m.in. zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji.

Harmonia - wyrażona zostanie w komfortowym połączeniu miejsca pracy z naturą. Garden Plaza będzie idealnie komponować się z otoczeniem dzięki niskiej zabudowie oraz estetycznemu nawiązaniu do okolicznych skwerów i parków. Unikalny kształt budynku umożliwi stworzenie wewnętrznego patio, będącego doskonałym miejscem do kameralnych spotkań biznesowych oraz odpoczynku. 

Energia - Garden Plaza powstaje z poszanowaniem zasady work-life balance. Zatrudnionym w biurowcu osobom zostanie zaoferowana przestrzeń usługowa, co będzie dodatnio wpływać na ich samopoczucie, zwiększając tym samym wydajność. Znajdzie się tu m.in miejsce na restauracje, kluby fitness oraz bank.

Światło - dzięki przeszklonej fasadzie budynku oraz czterokondygnacyjnej zabudowie w Garden Plaza zmaksymalizowana zostanie dostępność światła dziennego. Dzięki unikalnemu kształtowi budynku największa odległość biurka od okna to jedynie 4,6 m. W biurowcu będzie również działał system indywidualnej regulacji oświetlenia.

 Szczególnym wyróżnikiem kompleksu jest także unikalna lokalizacja. Dzielnica posiada dogodną komunikację ze Śródmieściem i Wolą, oraz z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi stolicy. Dodatkowo, Garden Plaza znajduje się w strefie bezpłatnego parkowania, a w pobliżu budynku powstanie stacja rowerów miejskich Verturilo.

 Polscy najemcy coraz częściej poszukują nowoczesnych, proekologicznych powierzchni biurowych. Na tle innych państw Europy Środkowej, ilość tego typu obiektów w naszym kraju wciąż jest niewielka. Przykładowo, w Budapeszcie jest ich aż dwukrotnie więcej. Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do rozwoju i popularyzacji tego pozytywnego trendu - dodaje Marcin Antczak.

 Za komercjalizację obiektu odpowiedzialne są agencje Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości oraz Nuvalu ? wiodąca polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych.

 

 

Zwiń

Garden Plaza pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Warszawski Żoliborz wzbogaci się o 13 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W sąsiedztwie trasy S8, przy ul. Elbląskiej powstaje czteropiętrowy budynek o standardzie klasy A, zaprojektowany zgodnie z wymaganiami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM. Projekt jest realizowany przez firmę SGB Fortune MA. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowych biur już w III kwartale 2014 r.

Zobacz więcej

Garden Plaza to pierwszy projekt na Żoliborzu łączący nowoczesność i funkcjonalność z rozwiązaniami pro-ekologicznymi. Biurowiec będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla ponad 130 pojazdów. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów. Całkowita powierzchnia najmu (GLA) wyniesie ok. 9000 mkw.

Wyróżniający się na tle otoczenia, unikalny projekt architektoniczny nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Dużo miejsca poświęcono również otoczeniu inwestycji. Wspólna przestrzeń ze specjalnie zaprojektowaną roślinnością i elementami małej architektury stanowi dodatkowe uzupełnienie komfortowych przestrzeni biurowych. W projekcie zapewniono również miejsce na lokale handlowo-usługowe, takie jak: placówka banku, restauracje, przedszkole czy klub fitness. Generalnym wykonawcą projektu jest FB Marek Antczak.

Garden Plaza stara się o ekologiczną certyfikację BREEAM, świadczącą o jakości środowiska wewnętrznego, efektywności energetycznej oraz odpowiednim zarządzaniu eksploatacją budynku. Niewątpliwym atutem inwestycji jest zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Obiekt zostanie wyposażony w zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami, który pozwoli m.in zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zmniejszają koszty eksploatacji i modernizacji. Dodatkowym udogodnieniem dla najemców będzie także system wewnętrznych projektorów multimedialnych pozwalający na efektywną promocję firm na terenie obiektu.

Elegancki charakter obiektu zapewni wykorzystanie wysokiej jakości naturalnych materiałów wykończeniowych takich jak: granit, marmur, stal oraz szkło. Przeszklona fasada sprawi, że biurowiec będzie dobrze doświetlony, a otwierane okna zapewnią dostęp świeżego powietrza, gwarantując przyjazne środowisko pracy. Ponadto wszystkie nowoczesne rozwiązania budowlane pozwolą
na elastyczny podział powierzchni.

Żoliborz, na terenie którego powstaje Garden Plaza posiada rozwinięta infrastrukturę transportową zapewniającą dobrą komunikację z centrum miasta, gdzie można dotrzeć w zaledwie 7 minut. Bliskość trasy S8 pozwala na szybki dojazd do Dworca Zachodniego, Lotniska Fryderyka Chopina
i portu lotniczego w Modlinie. W okolicy kompleksu znajdują się także liczne przystanki komunikacji miejskiej. Dodatkowym atutem inwestycji jest położenie kompleksu na terenie strefy bezpłatnego parkowania.

 

Zwiń

Osiedle Panorama w Kaliszu wygrało Wojnę Domową 2013!

Kaliska inwestycja dewelopera FB ANTCZAK zwyciężyła w prestiżowym plebiscycie portalu OTOdom.pl i Bankier.pl pokonując 103 inne inwestycje z 38 miejscowości. Internauci wybierali inwestycję, która najbliższa była ich wyobrażeniom o idealnym mieszkaniu. Na podstawie 180 tysięcy głosów zwycięski tytuł Inwestycji Deweloperskiej Roku 2013 przyznano osiedlu domków jednorodzinnych Panorama.

Zobacz więcej

Jak napisało Jury, uzasadniając wybór Internautów: "Osiedle Panorama to odzwierciedlenie marzeń Polaków o kameralnym osiedlu, zbudowanym myśl tradycyjnej polskiej architektury." Osiedle swój tytuł zawdzięcza również bliskości terenów zielonych i oryginalnej aranżacji terenu.

Marek Antczak, Prezes FB ANTCZAK nie kryje radości z przyznanego wyróżnienia: Zależało nam by osiedle Panorama było miejscem, w którym po prostu chce się żyć- wkomponowane w otaczającą przyrodę, wygodne i ładne. Dlatego tak dużą wagę przykładaliśmy do detali: doboru kolorystyki czy aranżacji zieleni. Szczególnie cieszy mnie fakt, że takie podejście docenili nie tylko mieszkańcy Kalisza, ale również głosujący Internauci z całej Polski.

Takie wyróżnienie to jednak nie tylko radość, ale zobowiązanie do dalszej rzetelnej pracydodaje Pan Marek.

Plebiscyt Wojna Domowa 2013, w którym głosy można było oddawać przez cały luty 2013 przebiegał w wyjątkowy sposób. Internauci głosowali w formie gry karcianej - wojny. Każdy z nich oglądał kolejno pary karty, prezentujących poszczególne inwestycje i zgodnie z osobistymi preferencjami wybierał tę, w której chciałby zamieszkać.

Najczęściej doceniane w Wojnie Domowej 2013 atrybuty nowych nieruchomości to oryginalna aranżacja terenu i kameralny charakter. W czołówce najważniejszych cech nieruchomości mieszkaniowych znalazły się również: lokalizacja w obszarze podmiejskim, spokojna okolica, obecność tarasów i przydomowych ogródków.

Zwiń

Kalisz ma własną, warszawską syrenkę!

Figura polskiej syrenki, promująca reprezentację naszego kraju podczas EURO 2012 została wylicytowana na tegorocznej aukcji WOŚP przez kaliskie przedsiębiorstwo FB Antczak. Posąg dotarł właśnie do miasta, gdzie chwilowo zajął honorowe miejsce przed siedzibą firmy na ulicy Metalowców. Docelowo zostanie przetransportowany do Kościelnej Wsi, położonej tuż za rogatkami Kalisza, gdzie stanie się ozdobą Osiedla Panorama wybudowanego przez dewelopera.

Zobacz więcej

Zwycięstwo w zaciętej licytacji polskiej syrenki na aukcji WOŚP ma dla nas wymiar symboliczny i sentymentalny. Nasza firma od lat wspiera działalność Jurka Owsiaka, jednak okazja, aby połączyć to z naszym silnym zamiłowaniem do piłki nożnej nadarzyła się po raz pierwszy. Nie mogliśmy jej nie wykorzystać, tym bardziej, że sami czynnie kibicowaliśmy naszej drużynie podczas EURO 2012, a cel licytacji był szczytny- mówi Marek Antczak, Prezes FB Antczak.

Ozdobne figury syrenek powstały na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawa z myślą o promocji uczestników piłkarskich mistrzostw EURO 2012 w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku władze Warszawy przekazały 16 syrenek narodowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pół kobiety, pół ryby łudząco podobne do Warszawskiej Syrenki , trzymają w dłoniach piłki zamiast miecza, a ich cokoły i tarcze zdobią barwy państw uczestników mistrzostw.

Podczas tegorocznego, 21 finału WOŚP zbierano środki na ratowanie życia najmłodszych oraz godną opiekę medyczną seniorów. Licytacja 15 syrenek przekazanych na aukcje zasiliła konto fundacji o  91 408 zł.  

Dalsze losy syrenki możecie śledzić na facebooku FB Antczak!               

Zwiń

FB Antczak wiarygodnym partnerem w biznesie

Firma Antczak zdobyła w ostatnim czasie dwa ważne wyróżnienia biznesowe. Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz platynowa statuetka Przedsiębiorstwa Fair Play są wyrazem rzetelności finansowej oraz solidność firmy jako godnego zaufania partnera biznesowego.

Zobacz więcej

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej jest przyznawany przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland na podstawie badań wiarygodności finansowej i kondycji firm. Do grona uhonorowanych mogą należeć wyłącznie przedsiębiorstwa spełniające ściśle określone kryteria rzetelności finansowej, o wysokiej ocenie stabilności wystawianej według standardów D&B Poland. Wyróżnienie ma na celu promowanie najlepszych firm, które cechują się wysokim poziomem rentowności i płynności finansowej.

Z dumą i ogromną satysfakcją przyjmujemy wyróżnienie, jakim jest Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Nasze codzienne relacje z Klientami oraz współpracę z partnerami biznesowymi opieramy o przejrzyste i zrozumiałe zasady. Cieszymy się, że transparentność, rzetelność i wiarygodność naszej firmy zostały potwierdzone przez niezależnych ekspertów - mówi Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Firma po raz kolejny została także wyróżniona Certyfikatem Przedsiębiorstwa Fair Play. Tegoroczna nagroda jest szczególna, ponieważ FB Antczak została uhonorowana najcenniejszą, platynową statuetką. Tytuł jest przyznawany od 1998 roku i cieszy się dużym społecznym zaufaniem. Celem przedsięwzięcia jest promowanie etyki w codziennej działalności gospodarczej oraz we wzajemnych relacjach przedsiębiorców zarówno z klientami, partnerami i pracownikami, jak i społecznością lokalną. Organizatorem programu jest Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym", która realizuje go we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą. Szansę na zdobycie wyróżnienia mają przedsiębiorstwa dobrze prosperujące na rynku, które w swojej działalności kierują się etyką i rzetelnością.                                         

Cieszymy się, ze już po raz kolejny nasza firma została doceniona wyróżnieniem Przedsiębiorstwo Fair Play. Jest to zarówno dla nas, jak i dla naszych współpracowników ogromny zaszczyt, a także potwierdzenie, że w codziennej działalności zawsze kierujemy się zasadą fair-play - mówi Marcin Antczak, Wiceprezes Firmy Budowlanej Antczak.

 

Zwiń

Wysokie loty FB Antczak - Kaliskie przedsiębiorstwo generalnym wykonawcą dwóch inwestycji budowlanych w branży lotniczej

FB Antczak, firma z wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej zrealizuje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe HS we Wrocławiu należące do UTC Aerospace Systems. Firma jest także generalnym wykonawcą hali produkcyjnej z zapleczem biurowym i infrastrukturą techniczno-komunikacyjną, która na zlecenie firmy Meyer Tool Poland powstanie w Kaliszu.

Zobacz więcej

FB Antczak rozpoczęła prace na terenie nowej inwestycji we Wrocławiu. Projekt Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems obejmuje realizację nowoczesnego budynku biurowego o powierzchni blisko 4300 mkw. oraz hali testowej o powierzchni 1244 mkw. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Bierutowskiej na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral). Obiekt ubiega się o prestiżowy, ekologiczny certyfikat LEED świadczący o funkcjonalnym zagospodarowaniu i wykorzystaniu w kompleksie różnorodnych technologii wpisujących się w ideę zielonego budownictwa.

Wybór rzetelnego generalnego wykonawcy jest jednym z czynników determinujących sukces projektu. Bogate doświadczenie zrealizowanych przez naszą firmę inwestycji buduje naszą silną pozycję na rynku budowlanym. Kolejne pozyskane przez FB Antczak projekty z zakresu GW są potwierdzeniem naszego profesjonalizmu i zaufania inwestorów - mówi Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

FB Antczak zbuduje także nowoczesną halę produkcyjną dla firmy Meyer Tool Poland, która dotychczas mieściła się przy ul. Elektrycznej 6. Nowa siedziba o łącznej powierzchni blisko 4700 mkw., powstanie na przedłużeniu Al. Wojska Polskiego w Kaliszu. FB Antczak oprócz realizacji obiektu, odpowiada także za przygotowanie infrastruktury drogowej oraz parkingów na terenie inwestycji.

Meyer Tool Poland oraz UTC Aerospace Systems to spółki z amerykańskim kapitałem. Obie firmy zajmują się produkcją i serwisowaniem części oraz podzespołów dla branży lotniczej. Obsługują klientów globalnie dysponując zapleczem produkcyjnym na całym świecie.

 

Zwiń

FB Antczak realizuje II etap Słonecznego Osiedla

FB Antczak, kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, rozpoczyna realizację drugiego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach projektu przy ulicy Zębcowskiej powstanie kolejny budynek z 32 mieszkaniami. Zakończenie budowy zaplanowano na I kwartał 2014 roku.

Zobacz więcej

W listopadzie rusza budowa drugiego etapu inwestycji na Słonecznym Osiedlu. Po zrealizowaniu z sukcesem dwóch pierwszych budynków firma przystąpiła do kontynuacji projektu. W nowym obiekcie powstaną funkcjonalne lokale o metrażach od 45 do 63 mkw.

Od dłuższego czasu obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na lokale o mniejszej powierzchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, dostosowaliśmy przestrzeń nowego budynku do ich potrzeb. Pojawiły się nowe propozycje mieszkań dwu- i trzypokojowych, a także nowe aranżacje lokali cieszących się dużym powodzeniem na I etapie- mówi Marcin Antczak, wiceprezes Firmy Budowlanej Antczak. Elastyczność oferty oraz atrakcyjna lokalizacja czynią Słoneczne Osiedle jedną z najbardziej interesujących propozycji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach - dodaje Marcin Antczak.

Nieruchomość jest położona w kameralnej dzielnicy Zębców, którą charakteryzuje niska zabudowa oraz dogodna komunikacja z centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się punkty handlowe i usługowe, nowe przedszkole oraz szkoła podstawowa, która wraz z boiskiem Orlik sprawia, że inwestycja jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi.

Wraz z II etapem inwestycji deweloper wprowadził nową ofertę handlową. Stworzono ją w oparciu o wieloletnie doświadczenie we współpracy z Klientami. Przygotowano trzy programy (Diamentowy, Szafirowy oraz Rubinowy), w których różne grupy Klientów będą miały możliwość skorzystania z szerokiego wachlarza dodatkowych korzyści.

Nowa propozycja firmy jest odpowiedzią na indywidualne potrzeby poszczególnych grup nabywców i pozwala najlepiej dostosować naszą ofertę do ich oczekiwań. Nowi klienci, w zależności od sposobu finansowania zakupu mogą uzyskać różnorodne korzyści, takie jak atrakcyjne rabaty na zakup mieszkania lub wartościowe bony do wykorzystania w salonie Strefy Architekta w Kaliszu, szczególnie przydatne przy wykańczaniu własnego ?M?. Stali Klienci również mogą liczyć na specjalną ofertę. W ten sposób chcemy docenić lojalność wobec firmy oraz zaufanie, którym nas obdarzyli. Szczegółowych informacji chętnie udzielą pracownicy firmy podczas indywidualnego spotkania w biurze sprzedaży na Słonecznym Osiedlu- dodaje Marcin Antczak.

Słoneczne Osiedle docelowo będzie składało się z ośmiu trzypiętrowych budynków. Do dyspozycji Klientów zostanie oddanych blisko 200 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Zdecydowana większość wyposażona będzie w balkon, a właściciele lokali na parterze będą mieli do dyspozycji przydomowe ogródki. Dla wszystkich mieszkań przewidziano komórki lokatorskie oraz miejsca parkingowe. Budynki utrzymane są w nowoczesnej i eleganckiej stylistyce. W elewacji wykorzystano elementy dekoracyjne takie, jak drewno oraz szkło, które stanowią ciekawe uzupełnienie klasycznej bieli. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa "Janusz Krajewski". 

Dla klientów przygotowano także mieszkanie pokazowe, które jest pełne funkcjonalnych rozwiązań i stanowi ciekawą propozycją aranżacji lokali dostępnych w ofercie Słonecznego Osiedla. Biuro sprzedaży FB Antczak znajduje się przy ul. Zębcowskiej 53b/3 i jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 do 17:00.

 

Zwiń

Na osiedlu Panorama w Kaliszu powstał dom pokazowy

FB Antczak kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości domów i mieszkań (www.antczak.pl) przygotował dla swoich klientów dom pokazowy na osiedlu Panorama w Kaliszu. Projekt 130-metrowego wnętrza został przygotowany przez Sylwię Antczak. Partnerem projektu jest Leroy Merlin, który dostarczył materiały wykończeniowe do jego realizacji.

Zobacz więcej

Dom pokazowy został przygotowany w jednym z dostępnym w ofercie dewelopera, realizowanych na osiedlu projektów firmy Archon "Dom w Rukoli".  Trzy pokoje oraz salon zaaranżowano w klimacie stylowej podmiejskiej rezydencji. Jasne i przestronne wnętrza łączą w sobie klasyczną elegancję z prostotą nowoczesnych rozwiązań.

Znajdujący się na parterze salon został utrzymany w ciepłej beżowo-kremowej kolorystyce, uzupełnionej przez biel mebli i brązowe akcenty ram oraz krzeseł.  Po przeciwnej stronie holu, znajduje się otwarta kuchnia. W pozostałych pomieszczeniach zaaranżowano sypialnię, pokój dziecięcy, pokój do pracy oraz dwie łazienki. Dom pokazowy ma być dla klientów firmy inspiracją do realizacji własnych pomysłów dekoratorskich:

Wiele osób szukających nowego lokum ma trudności by na podstawie projektu, czy już nawet surowego wnętrza wyobrazić sobie, jak można zagospodarować konkretną przestrzeń. Za pomocą tego projektu chcieliśmy pokazać klientom pomysł na spożytkowanie tej powierzchni. Mam nadzieję, że nasze propozycje będą dla nich inspiracją w urządzaniu własnego domu czy mieszkania - podkreśla Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak

Osiedle domków jednorodzinnych Panorama usytuowane jest na obrzeżach, Kalisza w Kościelnej Wsi. Docelowo będzie się składało z 95-100 wolnostojących domków jednorodzinnych. Dotychczas oddano do użytku ponad 65 projektów. Aktualnie realizowany jest IV etap inwestycji. Osiedle zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie spokój i bliskość natury, a jednocześnie nie chcą wyprowadzać się zbyt daleko od centrum miasta.

 

Zwiń

FB Antczak zrealizuje II etap Słonecznego Osiedla w Ostrowie Wielkopolskim

Kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości domów i mieszkań, FB Antczak (www.antczak.pl) rozpoczyna realizację kolejnego etapu Słonecznego Osiedla w Ostrowie Wielkopolskim. W nowo powstającym budynku znajdzie się trzydzieści dwu-, trzy- i czteropokojowych lokali, o powierzchni od 45 do 79 mkw. Całość zostanie oddana do użytku w czerwcu 2014 roku. Zainteresowani kupnem mieszkania mogą obejrzeć przygotowane dla nich nowe mieszkanie pokazowe.

Zobacz więcej

Słoneczne Osiedle zlokalizowane jest w kameralnej dzielnicy Ostrowa Wielkopolskiego przy ulicy Zębcowskiej. W pierwszym ukończonym w sierpniu zeszłego roku etapie powstało 60 mieszkań. Jesienią rozpocznie się budowa kolejnego, czterokondygnacyjnego budynku, w którym powstanie 30 lokali. Docelowo znajdzie się tu blisko 200 mieszkań. Budynki utrzymane są w nowoczesnej i eleganckiej stylistyce. W elewacji wykorzystano elementy dekoracyjne takie jak drewno oraz szkło, które stanowią ciekawe uzupełnienie klasycznej bieli. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa "Janusz Krajewski".

Mieszkania na Słonecznym Osiedlu charakteryzuje funkcjonalny układ przestrzenny, pozwalający optymalnie wykorzystać nawet niewielką powierzchnię. Większość lokali posiada nasłoneczniony aneks kuchenny, który może z łatwością zostać przekształcony w samodzielną kuchnię. Każde mieszkanie będzie wyposażone w balkon, a właściciele tych zlokalizowanych na parterze będą mieli do dyspozycji przydomowe ogródki. Dla wszystkich lokali przewidziano komórkę lokatorską oraz miejsce parkingowe.

Inwestycja zlokalizowana jest blisko centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się supermarket, przedszkole oraz restauracja. Osiedle jest także dobrze skomunikowane ze szkołą podstawową. Sąsiedztwo Parku 3 Maja oraz boiska Orlik 2012 umożliwia mieszkańcom zarówno relaks na łonie przyrody, jak i aktywny wypoczynek.

Słoneczne Osiedle to optymalne połączenie nowoczesnej architektury mieszkaniowej z naturą. Wkomponowane w zielone tereny miasta budynki zapewniają mieszkańcom wysoki komfort życia, gwarantując jednocześnie szybki dostęp do centrum Ostrowa - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Marek Antczak.

W ostatnim miesiącu na Osiedlu powstało nowe mieszkanie pokazowe. Jego aranżacja i kolorystyka nawiązują do aktualnych trendów ze świata mody. Przy realizacji projektu mieszkania dla FB Antczak w pierwszej kolejności zastanawialiśmy się nad przestrzenią mieszkania i jego funkcjonalnością. Z drugiej strony chcieliśmy zaproponować klientom coś odważnego i pokazać, jak poprzez proste zabiegi można znacząco uatrakcyjnić wnętrze mieszkania - podkreśla Monika Łubniewska, projektantka mieszkania pokazowego na Słonecznym Osiedlu. Dziś obszary mody i architektury wnętrz bardzo mocno się zazębiają i inspirują nawzajem. Są to nie tylko określone linie kolorystyczne, ale także faktury tkanin, styl wnętrz czy design jako taki.  Przykładem może tu być coraz częściej wykorzystywany w projektach róż i jego odcienie np. fuksja, ale także pomarańcz czy butelkowa zieleń. Czyli to wszystko, co oglądaliśmy jeszcze przed chwilą na wybiegach największych domów mody, a teraz możemy kupić w supermarketach budowlanych - podsumowuje Monika Łubniewska.

Nowe mieszkanie pokazowe oraz biuro sprzedaży znajdują się przy ul. Zębcowskiej 53b/3. Można je odwiedzić od poniedziałku do piątku w godzinach: pon.-wt. od 10:00-18:00, śr.- pt. od 8:00 do 16:00.

 

Zwiń

FB Antczak dostarczy beton do budowy Galerii Amber w Kaliszu

Firma Budowlana FB Antczak podpisała umowę na dostawę mieszanki betonowej na potrzeby budowy Galerii Amber w Kaliszu. Firma dostarczy łącznie na budowę ok 42000 metrów sześciennych betonu towarowego klasy C 30/37.

Zobacz więcej

Galeria Amber, której generalnym wykonawcą jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A., to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw. Galeria Amber będzie największym centrum handlowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej liczącej prawie 350 000 mieszkańców. Otwarcie obiektu nastąpi w II kwartale 2013 roku.

Firma Budowlana FB Antczak posiada sterowany cyfrowo, nowoczesny węzeł betoniarski z własnym laboratorium. Dzięki wysoko wyspecjalizowanej kadrze pracowniczej oraz zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologii produkcji, dostarcza klientom beton najwyższej jakości w zakresie od B- 7,5 do B 40 lub inny na życzenie klienta. Produkowany beton oraz zaprawy realizowane są w oparciu o certyfikowane wysokiej klasy cementy, kruszywa oraz dodatki chemiczne posiadające znak CE.  

Firma posiada także szeroko rozbudowany park maszynowy, który umożliwia transport betonu w miejsce wskazane przez klienta, jak  również jego bezpośredni rozładunek za pomocą pompy do wysokości 30 metrów. FB Atczak dostarcza beton między innymi do takich firm jak: Budimex SA, Skanska SA, Bilfinger Berger Polska, czy  Eurovia Polska.

 

Zwiń

Kawalerki znów na topie

Zmiany w programie "Rodzina na swoim", zaostrzenie ocen zdolności kredytowej przez banki oraz rosnące koszty utrzymania mieszkań to tylko niektóre czynniki wpływające na rosnące zainteresowanie Polaków lokalami o mniejszej powierzchni. Ponownie modne kawalerki cieszą się dużym powodzeniem. Tym bardziej, że nowoczesne projekty oraz rozmaite możliwości aranżacji wnętrz pozwalają na bardzo wygodne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni.

Zobacz więcej

W ostatnich miesiącach na rynku nieruchomości zaszło wiele zmian, które miały wpływ na preferencje Polaków odnośnie wielkości nabywanych mieszkań. Wprowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego Rekomendacja S zobowiązuje banki do zaostrzenia ocen zdolności kredytowej. Wysokość udzielonego kredytu jest uzależniona od dochodu. Rata nie może przekraczać połowy miesięcznego wynagrodzenia. W związku z tym osoby, które dotychczas mogły otrzymać optymalny kredyt, dostaną nawet o jedną piątą mniej środków na zakup mieszkania. Wpływa to na wybór lokali o mniejszych metrażach.

Kolejnym czynnikiem podnoszącym popularność kawalerek są wprowadzone zmiany w programie "Rodzina na swoim". Jesienią umożliwiono uzyskanie dopłat nowej grupie beneficjentów - singlom. Według danych GUS jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowią aż 5 milionów i zgodnie z prognozami ich liczba będzie wzrastać. A to właśnie single decydują się na wybór mniejszych lokali, ale z jak najlepszą funkcjonalnością.

Kawalerki są też świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości. Wynajmowane mieszkanie o dobrej lokalizacji zawsze znajdzie najemcę.

Nowym trendem na rynku nieruchomości są ciekawie zaprojektowane mieszkania o mniejszej powierzchni, w których stosowane są nowatorskie rozwiązania. Znajdują one zainteresowanie głównie wśród młodych par, które wchodzą w dorosłe życie, a także osób samotnych tzw. singli. Staramy się dostosowywać naszą ofertę mieszkaniową do zmian, jakie mają miejsce na polskim rynku. Mamy do dyspozycji lokale odpowiadające oczekiwaniom klientów, również te o najmniejszej powierzchni. Odpowiednia ich aranżacja pozwala dostosować niewielką przestrzeń do potrzeb singla, pary, a nawet trzyosobowej rodziny -mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Mieszkania o małych metrażach mają wiele zalet. Zdecydowanie łatwiej je urządzić, a przede wszystkim są tańsze w utrzymaniu. Dobrze zaprojektowane małe M można umeblować bardzo wygodnie i funkcjonalnie. Podstawą jest staranna aranżacja każdego kawałka ściany czy podłogi. W takich lokalach sprawdzą się meble wykonane na wymiar, wykorzystujące wnęki, miejsca pod parapetami na szafki czy półki. Meble powinny być proste i funkcjonalne, a także lekkie w konstrukcji i łatwe do przestawiania. Dobrze jest zastosować również ażurowe parawany wydzielające miejsca o różnym przeznaczeniu użytkowym, a także sprzęty na kółkach.

Uzyskanie estetycznego wyglądu małego mieszkania wymaga wystroju zgodnego z konkretną konwencję stylistyczną. W kawalerkach sprawdzi się nowoczesny styl minimalistyczny, dzięki któremu wnętrze wygląda na przestronniejsze. Kolorystyka w takiej aranżacji opiera się najczęściej na jasnych odcieniach, które spowodują, że mieszkanie będzie sprawiać wrażenie przestronniejszego. Dodatkowo, fronty szaf można zabudować lustrem, co również optycznie powiększy pomieszczenie. Niezbędny element stanowią odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak grafiki czy proste lampy, które nadadzą wnętrzu nowoczesnego designu.

 

Zwiń

FB Antczak buduje dla Novamedia Innovision

FB "MAREK ANTCZAK" (www.antczak.pl) kaliski deweloper i generalny wykonawca obiektów budowlanych, wybuduje nowoczesną halę produkcyjno-magazynową dla firmy Novamedia Innovision Sp. z o. o. - producenta systemów mobilnej rejestracji obrazu oraz mobilnej wizualizacji w pojazdach komunikacji zbiorowej. W ramach kontraktu firma Marek Antczak zbuduje halę produkcyjno-magazynową wraz z częścią biurowo-socjalną w Kaliszu przy ul. Złotej. Obiekt zostanie oddany do użytku w połowie lipca 2012 r.

Zobacz więcej

Na placu budowy ruszają prace przygotowawcze. Obiekt będzie realizowany w systemie "pod klucz" wwysokim standardzie wykończenia. Swoją formą będzie nawiązywał do obiektów przemysłowych z przełomu XIX i XX wieku. Taki efekt pozwoli osiągnąć wykorzystanie w elewacji budynku ceramicznej cegły czerwonej w połączeniu z elementami stalowymi i drewnianymi.

 Obiekt charakteryzuje wysoka jakość wykończenia pomieszczeń zarówno biurowych jak i produkcyjnych. W części produkcyjnej zastosowana będzie duża ilość przeszkleń zapewniających dopływ światła i niepowtarzalny charakter wnętrza. W żywiczną posadzkę antystatyczną wkomponowane zostaną donice z żywą zielenią.  Nietynkowana cegła będzie występować również wewnątrz budynku - w części biurowej, gdzie w połączeniu z łukową stolarką otrzymamy wnętrze porównywalne ze "Starym Browarem" w Poznaniu. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3 586,07 mkw.

Specyfikacja obiektu daje nam duże pole do zaprezentowania naszych możliwości wykonawczych. Wnętrza łączą tradycyjne murowanie z konstrukcją stalową i drewnianą, dając bardzo ciekawy efekt wizualny i zapewniając wysoki komfort osobom przebywającym w budynku - komentuje Tomasz Antczak Specjalista ds. kosztorysowania i logistyki FB Antczak

Umowa z inwestorem obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół budynku: wykonanie ciągów komunikacyjnych, placów, parkingu, sieci elektrycznych i sanitarnych oraz oświetlenia terenu. Autorem projektu jest kaliskie biuro projektowe Konopski & Konopski.

Firma Marek Antczak posiada bogate doświadczenia w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych takich jak hale przemysłowo-magazynowe, budynki biurowe, budynki użyteczności publicznej, hotele czy budynki mieszkaniowe. Zrealizowała projekty dla takich firm jak Hamilton Sundstrand Poland, Nestle Polska, Pratt&Whitney, Dossche, MAKRO-Metro Group, TEL Poland, Zakłady przemysłu Spożywczego "Ostrowin", Politechnika Warszawska, TVN S.A, Ostsped, Raben Polska, Energa czy Grundig Polska. 

 

 

Zwiń

Słoneczny Stok w Kielcach już stoi - trwają prace montażowe i instalacyjne

FB Marek Antczak (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów w całej Polsce, zakończył kolejny etap inwestycji Słoneczny Stok w Kielcach. Dobiegły końca prace nad ostatnią kondygnacją budynku i widać już pełną bryłę obiektu. Szacowana wartość pierwszej kieleckiej inwestycji dewelopera to 32 mln złotych. Budynek, który już dziś cieszy się dużym zainteresowaniem Kielczan, zostanie oddany do użytku w grudniu 2012 roku.

Zobacz więcej

Mieszkańcy Kielc mogą regularnie obserwować postęp prac na osiedlu Słoneczny Stok. Inwestycja krok po kroku nabiera ostatecznego kształtu. Niedawno zakończono prace nad stropami ostatniej, czwartej kondygnacji i ścianami działowymi lokali. W chwili obecnej w budynku zakładana jest instalacja elektryczna, sanitarna i wentylacyjna. Trwa również montaż stolarki okiennej.

Sprzyjające warunki pogodowe jakie panowały do połowy stycznia pozwoliły nam na prężną pracę także w okresie zimowym. Wczesną wiosną będziemy pracować nad elewacją budynku oraz tynkami zewnętrznymi. Zakończenie ostatniej kondygnacji to ważny moment również dla naszych Klientów. Teraz dokładnie widać, jak będzie wyglądał budynek, mogą więc powoli wyobrażać sobie swoje przyszłe mieszkania- podsumowuje Marcin Antczak, Wice Prezes FB ANTCZAK.

Do wykończenia inwestycji będą wykorzystane najwyższej jakości materiały zapewniające wysoki standard techniczny mieszkań. Elementy silikatowe gwarantują wysoki komfort akustyczny, a zastosowany system wentylacji hybrydowej zadba o dobrą cyrkulację powietrza. Każda z pięciu klatek schodowych wyposażona będzie w cichobieżne windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Realizację czterokondygnacyjnego, eleganckiego budynku mieszkalnego, Firma Antczak rozpoczęła w kwietniu 2011 r. Obiekt jest usytuowany, przy ulicy Piłsudskiego, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio będzie składała się z 94 mieszkań. W sprzedaży znajdują się lokale jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu (od 30 mkw do 79 mkw) i funkcjonalnym rozkładzie. Wszystkie mieszkania posiadają balkon (od 4 do 16 mkw.) Do dyspozycji mieszkańców będzie także poziom podziemny, gdzie usytuowane będą komórki lokatorskie oraz garaż.

Cieszę się, że nasza pierwsza inwestycja w Kielcach spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta.  Część naszych Klientów to mieszkańcy osiedla Na Stoku, którzy przywiązani są do okolicy, mają tu sąsiadów i znajomych, ale chcą zmienić mieszkanie na większe lub bardziej komfortowe. Wielu z nich kupuje też lokale z myślą o swoich bliskich - dzieciach lub rodzicach, których dzięki temu mogą mieć blisko siebie - dodaje Marcin Antczak.

Przyszli mieszkańcy "Słonecznego Stoku" będą mogli korzystać z zalet wewnętrznego patio, nadającego inwestycji atmosferę prywatności i ekskluzywności. Elegancki budynek będzie wyposażony w całodobowy monitoring oraz ogrodzenie z systemem domofonowym, które zapewnią spokój i bezpieczeństwo. Na parterze budynku znajdą się pomieszczenia usługowo-handlowe. Teren, na którym powstaje budynek gwarantuje wygodną komunikację z centrum miasta oraz rozbudowaną infrastrukturę. W otoczeniu inwestycji znajdują się szkoły, basen, centra handlowe oraz wiele instytucji użyteczności publicznej.


    

Zwiń

Kaliska Firma doceniona w świecie biznesu!

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów został laureatem nagrody Gazele Biznesu - 12 edycji prestiżowego rankingu przygotowywanego przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu, w którym nagradzane są najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy. Kaliska firma zajęła 18 miejsce w rankingu wojewódzkim - w regionie Wielkopolski.

Zobacz więcej

Historia kaliskiej firmy FB Antczak pokazuje, że lokalne, rodzinne przedsiębiorstwo może być interesującym partnerem biznesowym dla krajowych i międzynarodowych inwestorów. Kluczem do sukcesu są niezmienne od ponad 30 lat zasady - otwartość na dialog z klientem, kompleksowość i solidność.

Za swoją działalność firma była wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. W 2011 roku została jednym z 5 laureatów ogólnopolskiego konkursu Własny Dom Wspaniałe Miejsce za realizację osiedla Panorama. Zdobyła też dwa tytuły Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski. Posiada także certyfikaty: Solidnej Firmy, Przedsiębiorstwa Fair Play, Certyfikat Dewelopera. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Rok 2011 był dla nas szczególnie udany.  Cieszę się, że właśnie w tym roku, kiedy przypada 30-lecie naszej działalności zostaliśmy wyróżnieni zarówno w konkursach branżowych, jak i biznesowych. To dla nas dobra wróżba na przyszłość. Tym bardziej, iż wiem, że to nie koniec wyróżnień, gdyż będą następne, ale do czasu ich oficjalnego ogłoszenia nie mogę nic więcej powiedzieć - komentujeprezes firmy Marek Antczak.

FB Antczak specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań, biurowców, obiektów użyteczności publicznej, a także hal przemysłowo-magazynowych. Realizuje liczne inwestycje mieszkaniowe i budowlane w wielu regionach Polski, m.in. w Kaliszu, Kielcach, Warszawie i Poznaniu. W jej dorobku znajduje się ponad 3,3 tys. zrealizowanych mieszkań i domów oraz 8 tys. mkw. powierzchni biurowych i produkcyjnych. Wyjątkową jakość usług gwarantuje m.in wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów, której doświadczenie pozwala na stosowanie w projektach firmy nowoczesnych rozwiązań inżynieryjno-technologicznych.

Budowa hali czy osiedla to wielkie wyzwanie. Od pomysłu poprzez wybór lokalizacji, prace projektowe,
a wreszcie budowlane i wykończeniowe, nasza firma stawia na rzetelność i profesjonalizm -
podkreśla prezes firmy, Marek Antczak. W swojej działalności kierujemy się zasadą kompleksowego podejścia do każdej inwestycji, a także dbałością o wysoki komfort realizowanych obiektów.  Chcemy mieć swój wkład w podnoszenie jakości przestrzeni miejskiej i życia mieszkańców oraz w tworzenie wysokich standardów branżowych - dodaje prezes.


                                                                   

Zwiń

FB Marek Antczak w nowej odsłonie

FB "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów z okazji 30-lecia działalności zmienia logo. Nowy znak graficzny łączy w sobie doświadczenie trzech dekad działalności na terenie Kalisza i innych regionów Polski, a także plany dalszego rozwoju firmy.

Zobacz więcej

Podsumowując 30-lecie działalności firma postanowiła odświeżyć swój wizerunek. Nowoczesne logo ma wskazywać na stabilność i doświadczenie przedsiębiorstwa jednocześnie podkreślając jej dynamiczny rozwój i nowatorskie podejście do realizowanych inwestycji.

Firma na przestrzeni tych 30 lat bardzo się zmieniła, rozwinęła. Zmieniły się także oczekiwania naszych klientów i ich podejście do inwestycji.  Zachowując pewne niezmienne zasady takie jak: solidność, terminowość czy pro klienckie nastawienie, staramy się podążać za potrzebami przyszłych użytkowników naszych inwestycji, a wręcz je wyprzedzać - podkreśla Marek Antczak, Prezes Firmy. Zmieniając nasze logo chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi na kolejną dekadę prężnej działalności i otwarci na nowe obszary działania - dodaje Wiceprezes Marcin Antczak.

W swoim dorobku na koniec 2011 roku Firma będzie miała ponad 2700 mieszkań i 264 domów, a także aż 17 000 mkw powierzchni biurowych oraz 62 000 mkw powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Za swoją działalność deweloper był wielokrotnie doceniany w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Platynowe Wiertło, Mister Budownictwa, Złota Kielnia z różą. W 2006 roku został nagrodzony przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu. Firmie wielokrotnie przyznano także liczne certyfikaty: "Solidna Firma", "Przedsiębiorstwo Fair Play", "Certyfikat Dewelopera", czy "Certyfikat Dobrej Roboty". Firma jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Zwiń

Uroczysta inauguracja osiedla Słoneczny Stok

Prezes Firmy Budowlanej Marek Antczak wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego - dokumentu inicjującego budowę - pod nowopowstający kompleks mieszkaniowy Słoneczny Stok. Osiedle jest pierwszą inwestycją firmy w Kielcach. Szacowana wartość inwestycji wynosi 32 mln złotych. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 roku.

Zobacz więcej

Osiedle Słoneczny Stok to czterokondygnacyjny, elegancki budynek mieszkalny, usytuowany przy ulicy Piłsudskiego, w niedalekim sąsiedztwie osiedla Na Stoku. W ofercie Firmy Antczak znajdują się 94 komfortowe lokale mieszkalne z możliwością aranżacji według indywidualnych upodobań przyszłych mieszkańców. Łączna powierzchnia użytkowa inwestycji to 8962,22 mkw.

Powstający budynek mieszkaniowy będzie składał się z czterech pięter oraz poziomu podziemnego, w którym usytuowane będą garaże oraz komórki lokatorskie dla mieszkańców. W ofercie znajdują się lokale jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu ? od 30 do 79 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania posiadają balkony lub tarasy o powierzchni od 4 do 16 metrów kwadratowych. Łącząc funkcjonalność i wygodę, w ramach inwestycji deweloper przewidział także parking naziemny, wewnętrzne patio oraz miejsce na lokale handlowo-usługowe. Pracując nad koncepcją osiedla, chcieliśmy stworzyć nowoczesny i zarazem przyjazny kompleks mieszkaniowy, w którym nabywcy znajdą komfort, bezpieczeństwo i wygodę przy jednoczesnym dostępie do rozbudowanej infrastruktury oraz optymalnych połączeniach komunikacyjnych - mówi Marek Antczak, Prezes FB Marek Antczak.

Autorem projektu jest biuro usług projektowych Promi oraz pracownia architektoniczna Architectus. Pierwsze prace na terenie inwestycji rozpoczęły się w kwietniu 2011 roku. Dzięki usytuowaniu w pobliżu osiedla Na Stoku, przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z istniejącej, rozbudowanej infrastruktury w sąsiedztwie kompleksu położone są między innymi szkoła, basen, centrum handlowe oraz obiekty użyteczności publicznej. Jednocześnie elegancki budynek będzie wyposażony w system całodobowego monitoringu, a także ogrodzenie z systemem domofonowym, co zapewni przyszłym lokatorom spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Do budowy kompleksu wykorzystano najwyższej jakości materiały, przyjazne dla środowiska i gwarantujące wysoki standard techniczny inwestycji. Komfort akustyczny zapewnią elementy silikatowe, zaś zastosowanie hybrydowego systemu wentylacji zagwarantuje optymalną cyrkulację powietrza. Każda z pięciu klatek schodowych będzie wyposażona w cichobieżne windy, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Zwiń

W kameralnej dzielnicy Ostrowa Wielkopolskiego powstaje Słoneczne Osiedle

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów zakończył realizację pierwszego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle w Ostrowie Wielkopolskim. W kameralnej dzielnicy Zębców przy ul. Zębcowskiej powstały dwa nowoczesne budynki. Wartość rynkowa tego etapu osiedla wynosi 12 mln złotych.

Zobacz więcej

Słoneczne Osiedle docelowo będzie składało się z ośmiu trzypiętrowych budynków. Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 200 mieszkań o powierzchni od 30 mkw do 82 mkw. Mieszkania będą wyposażone w balkon, a właściciele parterowych lokali będą mieli do dyspozycji przydomowe ogródki. Na poddaszu przewidziano komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaprojektowano także garaże i miejsca parkingowe.

Aktualnie zakończono realizację pierwszego z dwóch etapów Słonecznego Osiedla. Do użytku oddano dwa trzypiętrowe budynki, w ramach których powstało 60 mieszkań 1, 2, 3 i 4-pokojowych o pow. od 30 mkw do 82 mkw. Nieruchomość położona jest w spokojnej, dzielnicy Ostrowa Wielkopolskiego, zlokalizowanej blisko centrum miasta. W okolicy występuje tylko niska, kameralna zabudowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się supermarket, przedszkole oraz restauracja. Osiedle jest także dobrze skomunikowane ze szkołą podstawową oraz boiskiem Orlik 2012. Sąsiedztwo Parku 3 Maja umożliwia mieszkańcom aktywny wypoczynek.

 - Słoneczne Osiedle to doskonałe miejsce dla osób ceniących spokój i otoczenie terenów zielonych, a jednocześnie chcących zamieszkać w bliskiej odległości od centrum miasta. Lokalizacja oraz inne walory inwestycji sprawiają, że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert mieszkaniowych w Ostrowie Wielkopolskim - mówi Marcin Antczak, wiceprezes Firmy Budowlanej Marek Antczak.

Budynki wyróżnia nowoczesna i elegancka elewacja, w której jako elementy dekoracyjne wykorzystano drewno oraz szkło, stanowiące ciekawe uzupełnienie białego tła. Autorem projektu jest Pracownia Projektowa "Janusz Krajewski". Do sprzedaży pozostały 22 wolne mieszkania.

-Dotychczas sprzedaliśmy już ponad 60% z oferowanych mieszkań. Do dyspozycji klientów jest takżemieszkanie pokazowe, przygotowane przez profesjonalnego dekoratora wnętrz. Dzięki temu zainteresowane osoby mogą sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało ich wymarzone mieszkanie. Ta możliwość cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszych klientów - dodaje Marcin Antczak.

Biuro Sprzedaży i mieszkanie pokazowe mieszczą się przy ul. Zębcowskiej 53a/24. Można je odwiedzić od poniedziałku do piątku w godzinach: pon.-wt. od 10:00-18:00, śr.- pt. od 8:00 do 16:00.

 

Zwiń

II etap Osiedla Panorama Park w Kaliszu ukończony

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, zakończył realizację II etapu Osiedla Panorama Park w Kaliszu. W ramach tego etapu powstał trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 38 mieszkań. Od 4 lipca nabywcy mogą już odbierać swoje mieszkania. Do dyspozycji zainteresowanych pozostało już tylko 9 lokali.

Zobacz więcej

Osiedle Panorama Park to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ul. Osiedle Złote Łąki. W ramach całego kompleksu do dyspozycji klientów oddane będzie 238 mieszkań o funkcjonalnym układzie przestrzennym. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli korzystać z 58 garaży oraz 225 miejsc parkingowych. Docelowo w sześciu etapach projektu powstanie 10 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Z myślą o bezpieczeństwie przyszłych użytkowników całe osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system oświetleniowy.

"Osiedle Panorama Park jest jedną z trzech naszych inwestycji w tej lokalizacji. W sąsiedztwie istnieją już kameralne Osiedle Złote Łąki i wciąż rozwijający się kompleks domów jednorodzinnych Panorama. Mieszkania na nowym osiedlu są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wybierają mieszkanie w bloku, a zarazem zależy im na bliskości przyrody" - mówi Marcin Antczak, wiceprezes Firmy Budowlanej Marek Antczak.

W aktualnie zakończonym drugim etapie Osiedla Panorama Park zrealizowano 38 mieszkań o powierzchni od 27 do 96,7 mkw. Ilość pokoi (od 1 do 4)  i układ pomieszczeń w lokalach są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Wszystkie mieszkania są wyposażone w tarasy, a właściciele parterowych lokali mają do dyspozycji przydomowe ogródki. Przygotowano również 42 miejsca postojowe.

Najnowszy budynek Osiedla Panorama Park powstał z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Wyróżnia go niepowtarzalny i urozmaicony układ pomieszczeń. Poprzez szeroki wybór lokali o różnorodnej aranżacji przestrzeni chcieliśmy umożliwić Klientom zakup najlepiej dostosowanego do ich potrzeb mieszkania - dodaje Marcin Antczak.

W realizacji budynku zostały wykorzystane wysokiej jakości materiały wykończeniowe, tj. drewno egzotyczne, użyte jako element dekoracyjny elewacji oraz granit na klatkach schodowych. Kolorystyka budynku została utrzymana w eleganckiej bieli, stanowiącej doskonałe tło dla zielonych i drewnianych fragmentów elewacji. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań całość idealnie komponuje się z zielenią otaczającej przyrody.

Inwestycję wyróżnia bardzo dobra lokalizacja. Bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych pozwoli na komfortowy wypoczynek w domowym zaciszu. Atutem inwestycji jest również dobra komunikacja z centrum miasta. Bliskość ulicy Poznańskiej, przy której znajduje się linia autobusowa gwarantuje szybki dojazd do śródmieścia. Ponadto osiedle położone jest w odległości 1 km od Centrum Handlowego "Galeria Kaliska" oraz 400 m od studenckiego campusu z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami do tenisa stołowego.

Sprzedaż nieruchomości w ramach II etapu inwestycji Panorama Park nadal trwa. Dodatkowych informacji udziela biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy H. Sawickiej 2b w Kaliszu, tel. (62) 764 05 69.Osoby zainteresowane protokolarnym odbiorem mieszkania mogą od dnia 04.07.2011 roku zgłaszać się do biura kierownika budowy, znajdującego się na terenie osiedla.

 

Zwiń

Firma Marek Antczak realizuje budynek mieszkalny dla Urzędu Miasta w Kaliszu

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów w całej Polsce, na zlecenie Urzędu Miasta w Kaliszu realizuje budynek mieszkalny przy ul. 25 Pułku Artylerii 1. Trzykondygnacyjny obiekt z użytkowym poddaszem będzie składał się z 24 mieszkań o powierzchni od 36 do 56 mkw.

Zobacz więcej

Wszystkie lokale na parterze, I oraz II piętrze wyposażono w balkony lub loggie. Mieszkania zlokalizowane na parterze będą także przystosowane do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. W piwnicy wznoszonego budynku zlokalizowano komórki lokatorskie, suszarnie i pomieszczenia techniczno-gospodarcze. Formą dachu oraz elewacją z cegły klinkierowej projekt nawiązuje do zrealizowanego wcześniej przez urząd miasta budynku przy ul. Wrocławskiej 177.

Realizację inwestycji Firma Antczak rozpoczęła listopadzie 2010 r. Aktualnie trwają prace nad montażem więźby dachowej, murowaniem wewnętrznych ścianek działowych oraz montażem podtynkowej instalacji elektrycznej, stolarki okiennej na kondygnacji parteru, murowaniem ściany osłonowej z cegły klinkierowej wraz z wykonaniem izolacji cieplnej z wełny mineralnej. Zgodnie z harmonogramem budynek zostanie przekazany inwestorowi w listopadzie 2011 roku.

 

Zwiń

Słoneczny Stok - nowa inwestycja mieszkaniowa w Kielcach

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów w całej Polsce, realizuje pierwszą inwestycję mieszkaniową w Kielcach. Słoneczny Stok to czterokondygnacyjny, elegancki budynek mieszkalny usytuowany, przy ulicy Piłsudskiego, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio będzie składała się z 94 mieszkań. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 z możliwością aranżacji wg własnych indywidualnych upodobań.

Zobacz więcej

Powstający budynek będzie się składał z IV pięter naziemnych oraz poziomu podziemnego, gdzie usytuowane będą komórki lokatorskie oraz garaże. W sprzedaży znajdują się lokale jedno-, dwu-, trzy-
i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu (od 30 mkw do 79 mkw) i funkcjonalnym rozkładzie. Wszystkie mieszkania posiadają balkon (od 4 do 16 mkw.) z widokiem na okoliczne tereny zielone. Do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca parkingowe naziemne oraz wewnętrzne patio zaprojektowane z myślą o stworzeniu miejsca odpoczynku i rekreacji.

We wszystkich realizowanych przez nas inwestycjach, staramy się odpowiadać na potrzeby Klientów. Na rynku lokalnym wciąż najbardziej popularne są mieszkania mniejsze, ale zapewniające optymalne wykorzystanie przestrzeni. Lokale w Słonecznym Stoku zostały zaprojektowane z myślą o jak największej funkcjonalności i wygodzie. Jesteśmy też gotowi dopasować projekty do indywidualnych oczekiwań przyszłych mieszkańców - mówi Marcin Antczak z Firmy Budowlanej Marek Antczak.

Realizację Firma Antczak rozpoczęła w kwietniu 2011 r. Teren, na którym powstaje budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie istniejącego osiedla, co zapewnia wygodną komunikację z centrum miasta oraz rozbudowaną infrastrukturę. W otoczeniu inwestycji znajdują się szkoły, basen, centra handlowe oraz wiele instytucji użyteczności publicznej. Przyszli mieszkańcy "Słonecznego Stoku" będą mogli korzystać z zalet wewnętrznego patio, nadającego inwestycji atmosferę prywatności i ekskluzywności. Elegancki budynek będzie wyposażony w całodobowy monitoring oraz ogrodzenie z systemem domofonowym, zapewniające spokój i bezpieczeństwo. Aktualnie prowadzone są prace ziemne oraz fundamentowe.

Do wykończenia inwestycji będą wykorzystane najwyższej jakości materiały zapewniające wysoki standard techniczny mieszkań. Elementy silikatowe gwarantują wysoki komfort akustyczny, a zastosowany system wentylacji hybrydowej dba o dobrą cyrkulację powietrza. Każda z pięciu klatek schodowych wyposażona będzie w cichobieżne windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku znajdą się pomieszczenia usługowo-handlowe.

Autorem projektu jest biuro usług projektowych Promi oraz  pracownia architektoniczna Architectus.

Mimo dopiero rozpoczętej sprzedaży, podpisaliśmy już umowy na blisko 15% mieszkań. Bardzo nas to cieszy, ponieważ świadczy o dużym zaufaniu do marki Marek Antczak. Słoneczny Stok cieszy się dużym zainteresowaniem Kielczan, gdyż mieszkania dostosowane są do preferencji, mają dobry układ przestrzenny, a jednocześnie uwzględniają możliwości finansowe nabywców - mówi Arkadiusz Szcześniak z Firmy Budowlanej Marek Antczak, odpowiedzialny za realizację inwestycji.          

Szczegółowych informacji o cenach i metrażu udziela lokalne biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy Piłsudskiego (przy placu budowy), czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 8: 00 - 19: 00 oraz w soboty, w godz. 8: 00 - 16: 00, tel. +48 601 221 166

 

Zwiń

Domy szyte na miarę - rusza IV etap osiedla domków jednorodzinnych Panorama

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, rozpoczął realizację IV etapu osiedla domów jednorodzinnych "Panorama" w Kaliszu. Bieżący etap inwestycji obejmuje działki zlokalizowane przy ul. Tęczowej i Krajobrazowej, gdzie na łącznej powierzchni 7365 mkw. powstanie 9 domów. Wyróżnikiem inwestycji jest fakt, że klienci dewelopera mają możliwość realizacji własnych projektów lub skorzystania z dwóch dostępnych w ofercie projektów firmy Archon: "Dom w Aksamitkach" i "Dom w Rukoli".

Zobacz więcej

Budowa osiedla "Panorama" została podzielona na V etapów, których realizację rozpoczęto w 2005 roku. Osiedle zlokalizowane jest na obrzeżach Kalisza między ulicami Horyzontową i Poligonową.  Docelowo inwestycja zakłada budowę 95-100 domów. Obecnie zrealizowano już blisko 60 projektów. Kompleks wolnostojących domów jednorodzinnych został umiejscowiony w spokojnej, zielonej okolicy i wkomponowany w otoczenie lasu.  W ramach osiedla Firma Antczak przewiduje także możliwość realizacji rezydencji o powierzchni 250-450 mkw. oraz innych projektów na specjalne zamówienie.

Firma Antczak rozpoczęła już realizację pierwszych dwóch z dziewięciu planowanych w IV etapie inwestycji domów. Klienci oprócz dostępnego wcześniej "Domu w Aksamitkach" (pow. 139 mkw.) zyskali teraz możliwość wyboru nowego projektu z oferty firmy Archon - "Dom w Rukoli" (pow. 131 mkw.) Domy powstaną na działkach o powierzchni od 720 do 920 mkw. Wszystkie działki posiadają węzeł sanitarny, elektryczny oraz kanalizację. Każda z nieruchomości jest też ogrodzona i wyposażona w instalację domofonową.

"Dom w Rukoli" idealnie wkomponowuje się w wymiary i kształt działek dostępnych na tym etapie inwestycji. Projekt podstawowy, z użytkowym poddaszem zawiera 4 pokoje o wymiarach od 9,20 do 28,40 mkw., kuchnię, 2 łazienki, kotłownię, garderoby oraz ponad dwudziestometrowy garaż. Na życzenie klientów rozkład pomieszczeń można dopasować do indywidualnych oczekiwań. Elewacje budynków utrzymane są w ciepłych beżach i kremach, które harmonijnie współgrają z zieloną okolicą.

Osiedle Panorama zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie spokój i bliskość natury, a jednocześnie nie chcą wyprowadzać się zbyt daleko od centrum miasta. Naszą ideą była realizacja domów "szytych na miarę" - idealnie dopasowanych do oczekiwań i wyobrażeń naszych Klientów, wkomponowanych w piękną leśną okolicę tak, by stworzyć przyjazne miejsce do życia w otoczeniu przyrody  - mówi Marcin Antczak, pełnomocnik właściciela Firmy Budowlanej Marek Antczak    

Osiedle Panorama zlokalizowane jest w bliskiej odległości od drogi wylotowej z miasta (ul. Poznańska), ok. 1,5 km od centrum handlowego Galeria Kalisz. W niedalekiej przyszłości na osiedlu "Panorama" ma powstać także kompleks rekreacyjno-sportowy, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać między innymi z siłowni, zajęć fitness oraz basenu.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kalisza, którzy doceniają jej atrakcyjne położenie, optymalne wykorzystanie przestrzeni i dopasowanie projektów do wymiarów poszczególnych działek i indywidualnych oczekiwań Klientów - dodaje Marcin Antczak.

Trwa sprzedaż nieruchomości w ramach IV etapu inwestycji. Dodatkowych informacji udziela biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy H. Sawickiej 2b w Kaliszu, tel. (62) 764 05 69.

 

Zwiń
w górę