Media o nas
wstecz

Media o nas

Antczak Residential startuje z projektem na Białołęce

U zbiegu ulic Zdziarskiej i Kroczewskiej spółka Antczak Residential, należąca do grupy FB Antczak, rozpoczyna realizację projektu mieszkaniowego Bluszczowe Wille.

Zobacz więcej

FB ANTCZAK GENERALNYM WYKONAWCĄ ŁÓDZKIEJ DIASFERY

27 września przedstawiciele Duda Development oraz FB Antczak uroczyście zainaugurowali współpracę przy realizacji łódzkiej Diasfery. Kaliska firma została wybrana generalnym wykonawcą inwestycji.

Zobacz więcej

Diasfera Łódzka to docelowo ok. 400 mieszkań. W pierwszym etapie, który ma się w zakończyć w połowie 2020 r. powstanie 201 mieszkań przy ul. Targowej.

Realizacja obejmuje także odnowę budynku wpisanego do ewidencji zabytków, który znajduje się w głębi działki (bliżej ul. Targowej), który zostanie rozbudowany o dwie kondygnacje. Po przebudowie znajdzie się tam ok. 30 apartamentów.

Drugi etap bliżej ul. Kilińskiego zostanie ukończony w 2022 r. wówczas w parterach budynków pojawią się także lokale usługowe.

Inwestor właśnie podpisał umowę z generalnym wykonawcą, firmą FB Antczak. W czwartek (27 września) przedstawiciele inwestora i władze Łodzi symbolicznie wbiły łopatę pod budowę. FB ANTCZAK - generalny wykonawca obiektu - ma ponad 35-letnie doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych w całym kraju.

Jedną z flagowych realizacji firmy jest wielokrotnie nagradzane osiedle Panorama w Kaliszu. Przedsiębiorstwo ma również doświadczenie na rynku łódzkim ? odpowiada za budowę osiedla domów jednorodzinnych 7 klonów.

 

Nieruchomości, które rewitalizują przestrzeń miejską i na nowo włączają pewne obszary w tkankę miejską są wyjątkowo bliskie filozofii naszego działania. To ważne, aby tworzyć inwestycje funkcjonalne, dostosowane do potrzeb dzisiejszych użytkowników, ale realizowane także z poszanowaniem historii i charakteru miejsca, z którym sąsiadują. Diasfera łączy w sobie te dwa elementy. Jako generalny wykonawca z wieloletnim doświadczeniem w realizacji inwestycji mieszkaniowych zadbamy, by standard wykonania obiektu był na wysokim poziomie ? PODKREŚLA MARCIN ANTCZAK, WICEPREZES FB ANTCZAK.

Zwiń

[Kalisz] Hampton by Hilton już na ukończeniu

Na przełomie roku otwarty do użytku zostanie nowy hotel w Kaliszu. Będzie to pierwszy obiekt sieci Hampton by Hilton w tej części Wielkopolski oraz 13 w Polsce.

Zobacz więcej

Nowy hotel o łącznej powierzchni 3000 mkw., pomieści prawie 100 pokoi w standardzie trzech gwiazdek. W budynku dostępne będą sale konferencyjne, centrum fitness, SPA, basen oraz podziemny parking.

Hampton by Hilton Kalisz jako nowy budynek powstaje na terenie zabytkowego kompleksu Calisia One przy ul. Fryderyka Chopina 9 w Kaliszu. Są to tereny byłej fabryki fortepianów, gdzie inwestor FB Antczak, który jest równocześnie generalnym wykonawcą, realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską.

 

Zwiń

Co czeka nas w 2018 na rynku mieszkaniowym? Sprawdź!

Komentarz Marcina Antczak, wiceprezesa FB ANTCZAK.

Zobacz więcej

Pełna treść TUTAJ

Zwiń

Panorama Park II w Kościelnej Wsi. Rusza kolejny etap

Wiosną 2016 roku rozpoczęła się realizacja kolejnej inwestycji firmy FB Antczak zlokalizowanej w Kościelnej Wsi - Panorama Park II.

Zobacz więcej

W pierwszej fazie prac powstały trzy budynki z 44 mieszkaniami, w drugiej, właśnie się rozpoczynającej - dwa budynki z 27 lokalami o powierzchniach od 29 do 75 mkw. Chętni muszą się spieszyć - przeszło połowa z nich jest już wstępnie zarezerwowana. Koniec drugiego etapu zaplanowano na schyłek bieżącego roku.

Pełna treść artykułu TUTAJ

 

Zwiń

Oficjalna inauguracja budowy Color Parku

9 października dokonano uroczystego wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę największej galerii handlowo-rozrywkowej Podhala. Color Park, zlokalizowany tuż przy Zakopiance, na granicy Nowego Targu i Szaflar będzie rodzinnym centrum handlowym o charakterze regionalnym. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma FB ANTCZAK z Kalisza.

Zobacz więcej
Zwiń

W KALISZU I OKOLICACH PRZYBĘDZIE NOWYCH MIESZKAŃ

Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. Wraz z końcem wakacji, zakończy się również realizacja osiedli Panorama i pierwszego etapu Panorama Park II. Jak tłumaczy kaliski deweloper, sukces osiedli w Kościelnej Wsi to połączenie dobrej architektury, planowania urbanistycznego i zrównoważonej budowy. To swoista enklawa nazywana "miasteczkiem w mieście". Następcą tych inwestycji jest osiedle w Wojciechówce.

Zobacz więcej
Zwiń

W Kamiennej powstaje Majster

FB Antczak generalnym wykonawcą budynku handlowo-ekspozycyjno-magazynowego "Majster" w Kamiennej koło Namysłowa. Projekt obejmuje całość prac budowlanych oraz stworzenie infrastruktury komunikacyjnej i wystawienniczej na terenie obiektu.

Zobacz więcej

Powstający na terenie prawie 10 000 mkw., jednokondygnacyjny pawilon "Majster" w Kamiennej koło Namysłowa to obiekt o funkcji handlowo ? usługowej z częścią magazynową. Pawilon będzie przestrzenią ekspozycyjną dla materiałów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz jak również dobrze zaopatrzony w produkty budowlane i wykończeniowe.

FB Antczak jest generalnym wykonawcą projektu wraz z instalacjami wewnętrznymi: wentylacją mechaniczną, wodno-kanalizacyjną, gazu oraz instalacjami zewnętrznymi: kanalizacją wody deszczowej, sanitarnej i wodociągową. Prace na terenie obiektu obejmować będą budowę słupa reklamowego, układu komunikacyjnego wraz z parkingiem na 80 pojazdów oraz dwóch podziemnych zbiorników przeciwpożarowych i podziemnego zbiornika na gaz. Powierzchnia zabudowy to 3320 mkw., powierzchnia użytkowa to 3270 mkw.

Prace budowlane rozpoczęły się w kwietniu a planowane zakończenie to październik 2017 roku.

Zwiń

Noc w starej fabryce, biurze albo superluksusowym hotelu

Na polskim rynku debiutują nowe marki,na hotele adaptowane są stare fabryki i biurowce. Coraz popularniejsze są obiekty typu mixed - use, łączące powierzchnie biurowe handlowo - usługowe oraz hotelowe.

Zobacz więcej

Zdaniem Marcina Antczaka, wiceprezesa spółki FB Antczak, w branży hotelarskiej szybko rozwija się segment dwu-, trzy gwiazdkowych obiektów. -Klienci zwracają uwagę i na jakość, i na cenę - wyjaśnia prezes, -Takie obiekty powstają w coraz lepszych lokalizacjach, ale niekoniecznie w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie - mówi. Wiceprezes zwraca też uwagę na niebanalne, historyczne obiekty. -Możliwość spędzenia nowy w starym kościele czy tak jak w Kaliszu - w zabytkowej fabryce fortepianów i pianin - przyciąga klientów biznesowych jak i weekendowiczów. Jego firma przy współpracy z grupą Hilton Worldwide buduje hotel Hampton by Hilton Kalisz. Obiekt jest częścią centrum hotelowo - biznesowo - kulturalnego Calisia One. Hotel zaoferuje prawie 100 pokoi, sale konferencyjne, centrum fitness, spa oraz basen. 

Zwiń

Gepardy Biznesu z siedzibą w Kaliszu

Spośród 40 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu w marcu 2017 r.,  tytuł Gepard Biznesu 2016 uzyskało 107 firm z siedziba w Kaliszu, bo ich wartość rynkowa  wzrosła o więcej niż 10 proc. Ich dynamiczny rozwój zapewnił wyróżnienie również Kaliszowi, bo zyskał dzięki temu tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2016.

Zobacz więcej

Sposród 40 tysiecy polskich przedsiebiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego  Biznesu w marcu 2017 r.,  tytuł Gepard Biznesu 2016 uzyskało 107 firm z siedziba w Kaliszu, bo ich wartosc rynkowa  wzrosła o wiecej niz 10 proc. Ich dynamiczny rozwój zapewnił wyróznienie równiez Kaliszowi, bo zyskał dzieki temu tytuł Miasto Przyjazne Firmom 2016.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Gepardy Biznesu od
2006 r. Przez jedenascie lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 70 tysiecy przedsiebiorstw i
kilkuset banków działajacych w Polsce. Przedstawiamy najnowszy ranking dynamicznych firm według wartosci rynkowej w okresie marzec 2014 ? marzec 2016 według metodologii, opracowanej przez Instytutu Europejskiego Biznesu w grudniu 2005r. Dane do badan polskich firm dostarczyły wywiadownie InfoCredit i Bisnode. Do analizy zostały wybrane te firmy, które w latach 2013 -2014 miały kazdego roku ponad pół milion złotych przychodów netto, wiecej niz 10 tys. zł zysku netto, a wartosc ich kapitału była dodatnia. Instytutu Europejskiego Biznesu policzył ich wartosc rynkowa na koniec marca 2014 i koniec marca 2016 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartosciowych w Warszawie oraz zmiany wartosci rynkowej. Uproszczona metodologia liczenia wartosci rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest ponizej rankingu. Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej dynamicznych firm w Polsce ? Gepardów Biznesu 2016.

Więcej informacji: businessnow.pl/12777,gepardy-biznesu-2016-z-siedziba-w-kaliszu.html

Zwiń

Deweloperzy napompują rynek najmu

Analitycy coraz częściej mówią o zbliżającym się końcu hossy na rynku mieszkaniowym. Wygasa program "MdM", zwykłe kredyty są mniej dostępne, a rząd obiecuje budowę tanich lokali na wynajem. Czy deweloperzy przedstawia się na czynszówki? O tym, ze wynajem mieszkania jest dla Polaków stanem przejściowym, mówi Marcin Antczak.

Zobacz więcej

O tym, ze wynajem mieszkania jest dla Polaków stanem przejsciowym, mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. ? Lokale wynajmuje niewiele ponad 5 proc. społeczenstwa. Chcemy miec dom lub mieszkanie na własnosc, bo to daje nam poczucie komfortu i bezpieczenstwa. Tymczasem mozna mnozyc przykłady zamoznych społeczenstw, gdzie ta proporcja jest odwrotna ? zauwaza. Według Antczaka rynek najmu bardzo sie jednak zmienia. ? Na razie nie podjelismy jednak decyzji, by na nim inwestowac ? mówi. ? Rynek mieszkan na sprzedaz jest nadal stabilny. Na pewno jednak segment najmu bedzie sie nadal rozwijał, zblizajac sie do zachodnich modeli. Niskie stopy procentowe skłaniaja inwestorów do poszukiwania alternatywnych do obligacji skarbowych, lokat bankowych czy funduszy inwestycyjnych sposobów bezpiecznego lokowania pieniedzy ? wyjasnia. I dodaje, ze zakup nieruchomosci na wynajem wydaje sie pewna inwestycja, gwarantujaca stały zysk. ? Takie podejscie biznesowe zapewne napompuje rynek wysokiej jakosci lokalami, co moze skłonic czesc najemców do podjecia decyzji o długotrwałym wynajmie ? przypuszcza Marcin Antczak. Dodaje, ze wieksza liczba lokali o podwyzszonym standardzie na wynajem moze spowodowac spadek stawek. ? Jesli tak sie stanie, wynajem moga rozwazac osoby o duzych wymaganiach, które nie chca zaciagac kredytu ? prognozuje.

Więcej informacji: www.rp.pl/Komercyjne/303199932-Deweloperzy-napompuja-rynek-najmu.html/

Zwiń

Noc w fabryce fortepianów

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin Calisia zmienia swoje oblicze. Powstaje tam kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny.

Zobacz więcej

Inwestycje w prestizowym miejscu w Kaliszu prowadzi spółka FB Antczak. - Calisia One to kameralny
biurowiec w sercu miasta. Budynek jest rewitalizowany zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru
konserwatorskiego - opowiadaja przedstawiciele dewelopera. - Powstanie lobby, foyer, wielofunkcyjny
ogólnodostepny dziedziniec, garaz podziemny, windy, sale konferencyjne. Prace budowlane maja sie
zakonczyc w trzecim kwartale 2018 roku.

- Rewitalizacja zabytków to ogromne wyzwanie dla wykonawcy. Wszystkie prace przy budynku Calisia sa
prowadzone na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
Rewitalizacja obejmuje m.in. odnowienie elewacji oraz odtworzenie wielu detali architektonicznych -
mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. - Zmiana oblicza zabytkowej czesci Kalisza powoduje, ze
mozemy siegac po niecodzienne rozwiazania. Przywracamy swietnosc symbolowi miasta, jakim jest
fabryka Calisia. To dla nas wyzwanie, ale tez ogromne mozliwosci - komentuje.

Biurowiec Calisia One to przestrzenie biurowo-usługowe. Na szesciu kondygnacjach znajdzie sie łacznie
3,6 tys. mkw powierzchni biurowych w standardzie A. - Układ pietra pozwala na elastyczna aranzacje
powierzchni biurowej w formule open space, a takze z podziałem na pokoje biurowe. Powierzchnia
pietra ma od 270 do 490 mkw, powierzchnia typowego modułu to 180 - 370 mkw. - podaje deweloper.
Inwestor dopuszcza mozliwosc przystosowania powierzchni do celów innych niz biurowe.
- Dziedziniec fabryki stanie sie zielona przestrzenia dostepna dla pracowników biurowca oraz
mieszkanców Kalisza - opisuja przedstawiciele FB Antczak. Autorem koncepcji architektonicznej jest
pracownia MODOarchitektura z Poznania. Projekt lobby oraz klatek schodowych powstał przy
współpracy z pracownia Jeske Design Plus.

Zwiń

Osiedle w Kościelnej Wsi zyska lokale usługowe

Kaliski deweloper FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodzą inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnia dostęp dla podstawowych usług mieszkańcom osiedla i okolic.

Zobacz więcej

Kaliski deweloper FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Koscielnej Wsi nieopodal Kalisza.
Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodza inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze
Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnia dostep dla podstawowych usług
mieszkancom osiedla i okolic.

W ramach inwestycji Panorama Park II, w dziewieciu zaplanowanych budynkach znajdzie sie od 13 do
maksymalnie 30 mieszkan oraz 14 lokali usługowych o zróznicowanych metrazach od 30 do 900 mkw.
Budowana przestrzen handlowo-usługowa bedzie miejscem zakupów oraz realizacji codziennych potrzeb

dla mieszkanców osiedli przy ul. Poligonowej oraz okolicznych mieszkanców. Komercjalizacja obejmie
miedzy innymi usługi z zakresu opieki lekarskiej i stomatologicznej. Poza powierzchniami handlowymi
znajdzie sie równiez przestrzen dostosowana pod działalnosc biurowa.

Budowa to praca na zywym organizmie, przy której mozliwe sa zmiany na kazdym etapie. Podczas ostatniej fazy prac zdecydowalismy o podjeciu działan i skorygowaniu niektórych elementów obiektu handlowo?usługowego aby jeszcze lepiej dostosowac ta czesc osiedla do potrzeb mieszkanców ? komentuje Marcin Antczak, Wiceprezes FB Antczak.

Obiekt handlowo-usługowy zamknie przestrzen osiedla od strony ulicy Poznanskiej.
Projekt architektoniczny osiedla przygotowała pracownia Decone z Poznania.

Więcej informacji: projektinwestor.pl/aktualnosc/osiedle-w-koscielnej-wsi-zyska-lokale-uslugowe

Zwiń

Kaliszanin wylicytował złote serduszko WOŚP

105 570 801,49 zł ? dokładnie taka suma trafiła w tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oficjalny wynik zbiórki ogłoszono we wtorek. Swój znaczący udział w tej kwocie ma także Kalisz i powiat kaliski, ale tez jeden z lokalnych przedsiębiorców, który jako jedyny kaliszanin wylicytował złote serduszko.

Zobacz więcej

105 570 801,49 zł ? dokładnie taka suma trafiła w tym roku na konto Wielkiej Orkiestry Swiatecznej
Pomocy. Oficjalny wynik zbiórki ogłoszono we wtorek. Swój znaczacy udział w tej kwocie ma takze
Kalisz i powiat kaliski, ale tez jeden z lokalnych przedsiebiorców, który jako jedyny kaliszanin
wylicytował złote serduszko.

Swoja cegiełke do tej szczytnej akcji dołozył Marek Antczak, szef firmy budowlanej z Kalisza. Podczas 25.
Finału WOSP wylicytował serduszko z numerem 57. za kwote ponad 15 tysiecy złotych. Na licytacje
wystawiono w sumie 100 złotych serduszek. ?Jedynka? została zlicytowana za 333 333 zł.
Marek Antczak od wielu lat wspiera fundacje Jerzego Owsiaka Na swoim koncie ma juz trzy złote
serduszka, a takze Syrenke z Euro 2012, która wylicytował cztery lata temu. Dzis stoi przed siedziba jego
firmy.

Swoje serca otworzyli na Orkiestre takze inni kaliszanie. Kalisz sztab WOSP zebrał rekordowa kwote 314
tysiecy złotych.

Zwiń

Rewitalizacja w eleganckiej odsłonie. Biurowiec w Kaliszu nabiera kształtów

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin ?Calisia? zmienia swoje oblicze. Inwestor - FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo - kulturalny w samym sercu Kalisza. Calisia One to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównowazonego budownictwa.

Zobacz więcej

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostepny dziedziniec wewnetrzny, zintegrowanie
wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałosc o wykonczenie zabytkowych detali to elementy, które
składaja sie na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest
realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane
rozpoczeły sie jesienia 2015, planowane zakonczenie to III kwartał 2018 roku.


Rewitalizacja zabytków to zawsze wyzwanie dla wykonawcy. Wszelakie prace przy budynku Calisii
prowadzone sa na podstawie pozwolenia i pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora
Zabytków. Zakres działan rewitalizacyjnych obejmuje m.in. prace przy odnowieniu elewacji oraz
pieczołowite odtworzenie wielu detali architektonicznych. Zmiana oblicza zabytkowej czesci Kalisza
powoduje, ze mozemy siegac po niecodzienne rozwiazania. Przywracamy swietnosc symbolowi miasta,
jakim jest fabryka Calisia korzystajac z metod zgodnych z zasadami zrównowazonego
budownictwa. Calisia One to dla nas wyzwanie, ale tez ogromne mozliwosci ? komentuje Marcin
Antczak, wiceprezes FB Antczak.


Biurowiec Calisia One tworza przestrzenie biurowo-usługowe. Na szesciu kondygnacjach znajduje sie
łacznie 3,6 tys. mkw. powierzchni biurowych w standardzie A. Układ pietra pozwala na elastyczna i
efektywna aranzacje powierzchni biurowej w formule ?open space? oraz z podziałem na pokoje
biurowe. Powierzchnia pietra od 270 do 490 mkw., powierzchnia typowego modułu to zas od 180 do
370 mkw. Inwestor dopuszcza równiez mozliwosc przystosowania powierzchni do celów innych niz
biurowe. Garaz podziemny, windy, przystosowanie powierzchni dla osób niepełnosprawnych i dostep
dla najemców do sal konferencyjnych to tylko niektóre z wielu udogodnien jakie planowane sa w Calisii
One. Uzupełnieniem kompleksu bedzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie sie zielona
przestrzenia dostepna dla pracowników kompleksu ale równiez mieszkanców Kalisza.

Więcej informacji: www.propertynews.pl/biura/rewitalizacja-w-eleganckiej-odslonie-biurowiec-w-kaliszu-nabiera-ksztaltow,52467.html

Zwiń

Antczak rozbudowuje MLP Pruszków II

POLSKA Grupa MLP wybrała przedsiębiorstwo FB Antczak na generalnego wykonawcę rozbudowy jednej z hal parku MLP Pruszków II.

Zobacz więcej

POLSKA Grupa MLP wybrała przedsiębiorstwo FB Antczak na generalnego wykonawcę rozbudowy jednej z hal parku MLP Pruszków II.

W wyniku rozbudowy obiekt magazynowy o powierzchni 12 tys. mkw. (w tym 560 mkw. pow biurowej) powiększy się o kolejne 10,9 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Dodany zostanie także dwukondygnacyjny budynek biurowo-socjalny o powierzchni 1,2 tys. mkw., w którym oprócz biur znajdą się także pomieszczenia obsługi serwisowej oraz showroomy do prezentacji produktów. Pracę rozpoczęły się w styczniu, planowane zakończenie projektu to czerwiec bieżącego roku. Obiekt przeznaczony będzie dla kilku najemców, którzy podpisali już umowy najmu.


Położone 5 km od Pruszkowa centrum logistyczne MLP Pruszków II zajmuje łącznie 67 ha. W przyszłości ma tu powstać w sumie 302 tys. mkw. powierzchni magazynowej.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=26697

Zwiń

Człowiek Roku 2016 - zakończył się pierwszy etap plebiscytu

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu Głosu Wielkopolskiego Człowiek Roku 2016. Poznaliśmy w nim kandydatów z Kalisza i powiatu Kaliskiego, którzy w ocenie głosujących zasługują na tytuł Człowieka Roku Wielkopolski.

Zobacz więcej

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu Głosu Wielkopolskiego Człowiek Roku 2016. Poznaliśmy w nim kandydatów z Kalisza i powiatu Kaliskiego, którzy w ocenie głosujących zasługują na tytuł Człowieka Roku Wielkopolski. Najwyższym uznaniem głosujących cieszą się ludzie wybitni w swoich dziedzinach: w biznesie, sporcie, działalności społecznej i charytatywnej. Ludzie wyróżniający się swoją postawą, pracą, aktywnością, podziwiani, szanowani i lubiani w swoich środowiskach. Liderem głosowania w Kaliszu i powiecie kaliskim okazał się Marek Antczak, przedsiębiorca i filantrop. Zdobył 262 głosy. Jest prezesem i właścicielem Firmy Budowlanej Antczak, która zakupiła budynek zrujnowanej byłej Fabryki Fortepianów i Pianin "Calisia" w Kaliszu. Przedsiębiorca stworzy w niej centrum hotelowo - biznesowe oraz izbę pamięci poświęconą rodzinie Fibigerów. Sponsoruje i wspiera kluby sportowe oraz wiele organizacji i społeczności lokalnych, często anonimowo. W ubiegłym roku firma Marka Antczaka znalazła się na liście Diamenty Forbesa, a także otrzymała certyfikat potwierdzający jej wiarygodność i rzetelność m.in. po raz kolejny Statuetkę Fair Play. FB Antczak została także wyróżniona tytułem Złoty Płatnik - przyznawanym przez Euler Hermes - światowego lidera w ubezpieczeniu należności. Otrzymują je firmy kierujące się moralnością płatniczą w działalności biznesowej. 

Zwiń

Człowiek Roku 2016. Kandydat Marek Antczak

Marek Antczak, kaliski przedsiębiorca, właściciel i prezes Firmy Budowlanej Antczak, która od ponad 35 lat istnieje na rynku budując mieszkania, obiekty biurowe i obiekty użyteczności publicznej, a także hale w całym kraju. Przedsiębiorca jest jednym z kandydatów w plebiscycie Człowiek Roku 2016.

Zobacz więcej

Marek Antczak, kaliski przedsiębiorca, właściciel i prezes Firmy Budowlanej Antczak, która od ponad 35 lat istnieje na rynku budując mieszkania, obiekty biurowe i obiekty użyteczności publicznej, a także hale w całym kraju. Przedsiębiorca jest jednym z kandydatów w plebiscycie Człowiek Roku 2016.

Firma Marka Antczaka zakupiła budynek byłej Fabryki Fortepianów i Pianin "Calisia" w Kaliszu. Fabryka założona w 1878 roku przez Arnolda Fibigera przechodziła trudne koleje losu. W 1947 roku została znacjonalizowana. W okresie transformacji ustrojowej zmieniała się struktura własnościowa ?Calisii?. W 2000 r większość fabryki została wykupiona przez zakłady Unitra. Produkcję instrumentów zakończono w 2007 roku. Zabytkowa nieruchomość- własność Calisii spółki z udziałem miasta przez kilka lat lat stała opustoszała i z każdym rokiem popadała w coraz wiekszą ruinę. 

Dzięki FB Antczak była Fabryka Fortepianów i Pianin "Calisia" , która dla wielu kaliszan ma ogromną wartość sentymentalną, jako jeden z symboli miasta, zmieni się w nowoczesne centrum hotelowo-biznesowe. W lipcu 2016 firma podpisała umowę z liderem branży hotelarskiej - siecią Hilton Worldwide. Jej efektem będzie powstanie w byłej fabryce hotelu Hampton by Hilton Kalisz. 

Więcej informacji: http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/czlowiek-roku-2016-kandydat-marek-antczak,3978590,art,t,id,tm.html

Zwiń

FB Antczak generalnym wykonawcą i współwłaścicielem galerii handlowej w Sandomierzu

Zobacz więcej

Dawniej wybudowanie kościoła, twierdzy czy innej znamienitej budowli zabierało dziesiątki lat. Z czasów nam bliższych pamiętamy jeszcze, że budowa kaliskiego szpitala, tzw. "okrąglaka", ciągnęła się niemiłosiernie, trwała długie lata. Dzisiaj podobnej wielkości obiekty, ale o standardach o niebo lepszych, powstają w kilkanaście miesięcy. W ten nurt postępu techniczno-organizacyjnego wpasowała się kaliska Firma Budowlana Antczak, która właśnie wybudowała i oddała do użytku giganta - galerię handlową w Sandomierzu. Redakcja z przyjemnością przyjęła zaproszenie na uroczyste otwarcie tego obiektu.

W drodze do Sandomierza dowiedziałem się, że FB Antczak to nie tylko generalny wykonawca tej galerii, ale także jej współwłaściciel. Jeszcze bardziej zaskoczyła mnie informacja, że ta kaliska firma prowadzi obecnie w całym kraju aż 17 innych dużych budów, z których część jest nawet większa niż sandomierska galeria handlowa. Wszystkie te przedsięwzięcia prowadzi 70 osób kadry kierowniczej, której rdzeniem, esencją i duszą jest Marek Antczak wraz z synem Marcinem. To, że firma Antczak ma w Kaliszu dobrą opinię, jest powszechnie wiadome, ale aż ciarki po plecach mi przeszły, gdy podczas uroczystego otwarcia galerii w Sandomierzu jeden z tamtejszych podwykonawców nagle poprosił o głos i powiedział, że realizował liczne zadania na budowach w całej Polsce, ale tak uczciwego, szybko płacącego i jednocześnie wymagającego inwestora jak FB Antczak nie spotkał w swej karierze nigdy. Pozytywne opinie publicznie wyrazili również zadowoleni z uatrakcyjnienia miasta burmistrz Sandomierza Marek Bronkowski i starosta powiatu Stanisław Masternak.

 

Zwiń

Sprzedaż domów jednorodzinnych. Za oknem domu musi być zielono

Budowa domów to marginalna część biznesu deweloperskiego, choć liczba tego typu inwestycji rośnie - zauważa Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu nieruchomości RynekPierwotny.pl.

Zobacz więcej

FB Antczak osiedle Siedem Klonów buduje w Łodzi. Ceny zaczynają się od 4,3 tys. zł za mkw.

- Popyt na budynki jednorodzinne sukcesywnie rośnie ? podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes firmy. - Klienci zaczynają zwracać uwagę na kameralność inwestycji. Dom od dewelopera to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na szukanie działki, projektu, ekipy budowlanej - opowiada.

Dodaje, że pierwotny rynek domów oferuje dziś dużo więcej niż jeszcze dekadę temu. Klienci mają w czym wybierać.

Więcej informacji: http://www.rp.pl/Mieszkaniowe/312199955-Sprzedaz-domow-jednorodzinnych-Za-oknem-domu-musi-byc-zielono.html#ap-2

Zwiń

Galeria Królewska otwarta!

Otwarcie centrum ściągnęło mnóstwo osób. Na klientów czekały niespodzianki i specjalna oferta.

Zobacz więcej

Sandomierzanie mogą już robić zakupy w Galerii Królewskiej. Nowoczesne centrum handlowe zostało otwarte w czwartek. Na otwarciu były prawdziwe tłumy.

Zakupy w ponad 20 sklepach

Galeria Królewska, zbudowana przy ulicy Armii Krajowej, jest największym centrum handlowym w Sandomierzu. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi prawie 14 tysięcy metrów kwadratowych, zaś powierzchnia najmu to ponad 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Znajduje się tam 21 sklepów i punktów usługowych. Najemcami są między innymi: Biedronka, Neonet, Martes Sport, Empik, drogeria Natura, Pepco, KIK, Big Star, Szachownica i Trend, Piekarnia pod Telegrafem, a także salonik prasowy sieci Kolporter.

Trzy nowe punkty zostaną uruchomione w najbliższym czasie.

 
Zwiń

Galeria Królewska otwarta. Wśród najemców Biedronka

15 grudnia oficjalnie otwarto Galerię Królewską - największe centrum handlowe w Sandomierzu. Wśród najemców znalazły się znane marki, takie jak: Biedronka, Big Star, Neonet, Empik, Drogerie Natura. Za kompleksową realizację obiektu odpowiadała Firma Budowlana Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Galeria Królewska to ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, 20 butików, sklepów i punktów usługowych. W obiekcie docelowo znajdzie zatrudnienie 140 osób.

Prace na placu budowy rozpoczęły się w drugim kwartale 2015 roku. Przy realizacji zwrócono szczególną uwagę na maksymalizację komfortu przyszłych użytkowników obiektu - zarówno klientów, jak również pracowników. Na dachu budynku zagospodarowano parki udostępniający 200 miejsc parkingowych.

Więcej informacji: http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/galeria-krolewska-otwarta-wsrod-najemcow-biedronka,57485.html

Zwiń

Dwa zlecenia dla Antczaka

POLSKA Kaliska firma budowlana została wybrana na generalnego wykonawcę dwóch inwestycji mieszkaniowych: w Poznaniu i w Warszawie.

Zobacz więcej

FB Antczak wybuduje dla Uwi Inwestycje projekt Malta Nowa 2 na poznańskich Ratajach. W ramach inwestycji powstaną dwa siedmiokondygnacyjne budynki na wspólnej płycie fundamentowej z garażem podziemnym. Znajdzie się w nich łączenie 148 mieszkań (budynek A - 78, budynek B - 70) o powierzchniach od 26 do 150 mkw. Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę 2017 roku.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=26017&link=dwa-zlecenia-dla-antczaka

Zwiń

FB Antczak z kontraktami w Poznaniu i Warszawie

Uwi Inwestycje oraz Soho Development podjęły decyzję o kontynuacji projektów Malta Nowa 2 oraz Soho Factory. Na generalnego wykonawcę powstających obiektów wybrano FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Malta Nowa 2 to kontynuacja cieszącej się dużym powodzeniem inwestycji UWI na poznańskich Ratajach. Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie oddanego do użytku dwa lata temu pierwszego etapu przy ul. Inflanckiej 20 w Poznaniu.

FB Antczak odpowiada za realizację dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków na wspólnej płycie fundamentowej z garażem podziemnym. Dostarczą one na rynek łączenie 148 mieszkań (budynek A - 78, budynek B - 70) o zróżnicowanych układach i powierzchniach od 26 do 150 mkw. Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę 2017 roku.

Równolegle FB Antczak będzie prowadzić także prace na placu budowy w Warszawie, gdzie odpowiada za realizację budynku Verbel, stanowiącego kolejny etap projektu Soho Factory zlokalizowanego przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.

Więcej informacji: http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/fb_antczak_z_kontraktami_w_poznaniu_i_warszawie,9129.html

Zwiń

Otwierają Galerię Królewską w Sandomierzu

W czwartek, 15 grudnia otwarta zostanie Galeria Królewska w Sandomierzu. Na klientów czekać będą promocje i niespodzianki.

Zobacz więcej

Nowe centrum handlowe powstało w centrum miasta, przy ulicy Armii Krajowej. Znajduje się tam około 20 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców są znane marki: Biedronka, Neonet, Mart es Sport, Empik, drogeria Natura, Pepco, KIK, Big Star, Szachownica i Trend, a także salonik prasowy sieci Kolporter.

 

Zwiń

Złota fasada w Soho Factory. Nowy etap na starcie

Na osiedlu Soho Factory już wkrótce wyrośnie nowy budynek. Cechą charakterystyczną apartamentowca będzie złota fasada.

Zobacz więcej

Soho Factory sp. z o.o. oraz SOHO Verbel sp. z o.o. 1 sp. k. zawarły z firmą Antczak Marek umowy o generalne wykonawstwo budynku Verbel w ramach inwestycji na osiedlu Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie.

Verbel, najnowsza inwestycja mieszkaniowa na terenie Soho Factory zaprojektowana przez studio WWAA, to projekt unikatowy. Wyróżnia się za sprawą przyciągającej spojrzenia fasady w kolorze złota, połączonej w śmiałym projekcie z odważnymi wzorami. 
 
Budynek będzie liczył 12 kondygnacji naziemnych, 63 lokale mieszkalne, 4 lokale usługowe, 68 stanowisk parkingowych w hali garażowej i 8 stanowisk parkingowych na terenie, o powierzchni mieszkalnej 3 580,34 mkw. i powierzchni lokali usługowych 141,68 mkw. 

Więcej informacji: http://www.housemarket.pl/wiadomosc/zlota_fasada_w_soho_factory_nowy_etap_na_starcie,8923.html

Zwiń

Nowy Korczak z wiechą

Pierwszy etap osiedla Nowy Korczak w Kaliszu osiągnął stan surowy.

Zobacz więcej

Projekt u zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w ramach I etapu budowy zaoferuje 70 mieszkań o powierzchniach od 28 do 70,5 m kw. w ośmiokondygnacyjnym budynku z podziemnym garażem. Większość mieszkań na parterze będzie mieć ogródki, a na ostatnich kondygnacjach niektórych budynków powstaną tarasy. Sprzedaż lokali osiągnęła 78 proc., nabywców znalazło 55 lokali. 

Więcej informacji: http://gazetamieszkaniowa.pl/projekty/nowy-korczak-z-wiecha/

Zwiń

Wiecha na osiedlu Nowy Korczak

Trwają zaawansowane prace przy budowie pierwszego etapu osiedla Nowy Korczak w Kaliszu, który właśnie osiągnął stan surowy. Planowany termin oddania budynku do użytku to drugi kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą projektu jest FB Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach pierwszego etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Na dachu konstrukcji właśnie zawisła wiecha, co oznacza zakończenie prac przy stanie surowym.

Pierwszy etap budowy osiedla rozpoczął się w czwartym kwartale 2015 r. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na drugi kwartał 2017 r. Sprzedaż lokali osiągnęła poziom 78 proc. - swoich nabywców znalazło już 55 z 70 dostępnych mieszkań.

Więcej informacji: http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/wiecha_na_osiedlu_nowy_korczak,8791.html

Zwiń

Zetor ma nową siedzibę

Zetor otworzył nową siedzibę przy ulicy Inwestorskiej w Kaliszu W tym roku marka obchodzi 70 lat od czasu jej powstania

Zobacz więcej

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali właściciel firmy Zetor Martin Blaskovic, prezes spółki Zetor Polska Arkadiusz Fułek i prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński.

Otwarciu nowej siedziby towarzyszyły pokazy tańca z ogniem oraz barmański. Goście obejrzeli także film, prezentujący historię firmy Zetor, która w tym roku świętuje 70-lecie swojego istnienia.

Cała inwestycja pochłonęła ok. 17 mln zł, z czego 10 mln zł kosztowała infrastruktura, natomiast pozostałe 7 mln zł to teren pod zabudowę i testowanie. W sumie budynek ma ok 3800 m kw. powierzchni użytkowej. Ok. 800 m kw. stanowią biura i galeria, w której stoją ciągniki wystawowe, pozostałe 3000 m to obszerny serwis i magazyn części zamiennych zawierający ok. 12500 pozycji i kilkaset tysięcy części zamiennych. Do dyspozycji jest też zewnętrzny tor oraz teren do testowania i wypróbowywania konkretnych maszyn. Przy ulicy Inwestorskiej znalazło się miejsce także na kilka sal konferencyjnych do prowadzenia spotkań i rozmów handlowych. W nowej siedzibie pracują 42 osoby.

Zakład wybudowała FB Antczak. To kolejna realizacja firmy na terenie kaliskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?Invest-Park". W poprzednich latach odpowiedzialna była za wybudowanie na tym obszarze obiektów m.in.: dla Meyer Tool Poland oraz MTM Industries.

Zwiń

Trzy nowe Hamptony by Hilton: w Warszawie, Poznaniu i Kaliszu

Sieć Hilton Worldwide poinformowała o oficjalnym podpisaniu umów na trzy nowe hotele Hampton by Hilton, których otwarcie planowane jest w 2018 roku. To Hampton by Hilton Warszawa Mokotów na Stużewcu ze 163 pokojami, Hampton w Poznaniu ze 117 pokojami i w Kaliszu z 93 pokojami.

Zobacz więcej

Hampton by Hilton Poznań Stare Miasto powstanie w ścisłym centrum, na działce pomiędzy ulicami Św. Marcin i Podgórną. Franczyzobiorcą jest firma BB Capital Group z Kostrzyna nad Odrą. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na I kwartał 2017 roku (więcej o tej inwestycji pisaliśmy "Hotelarzu" 8/2016).

Hampton by Hilton Kalisz powstanie w ramach rewitalizacji XIX-wiecznej fabryki pianin i fortepianów Calisia (więcej o tej inwestycji w "Hotelarzu" 2/2016). Lokalna firma budowlana Marka Antczaka chce stworzyć tam Centrum Kultury i Biznesu. Oprócz części hotelowej na projekt Calisia składać się będzie także przestrzeń biurowo-usługowa o łącznej powierzchni 4 tys. mkw., a uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią publiczną dostępną dla mieszkańców, gdzie będą mieli okazję skorzystać z oferty restauracji, koncertów i show-roomów. Całość inwestycji ma wynieść ok. 25 mln zł.

Zwiń

Hilton współpracuje z Antczakiem

Antczak Calisia, spółka komandytowa zależna od firmy budowlanej Antczak, wybuduje centrum hotelowo-biznesowe w Kaliszu we współpracy z siecią Hilton Worldwide.

Zobacz więcej

Kompleks powstanie w ramach rewitalizacji byłej fabryki fortepianów i pianin Calisia przy ul. Fryderyka Chopina 9, którą FB Antczak kupiła jesienią 2015 r. i poszukiwała pomysłu na jej renowację. Stanęło na projekcie pod nazwą Calisia - centrum kultury i biznesu.

Zwiń

Luksusowy hotel w pofabrycznych halach

Dawna Fabryka Fortepianów i Pianin "Calisia" zostanie przekształcona w kompleks biznesowy.

Zobacz więcej

Zabytkowy gmach kaliskiej fabryki od kilku lat stał opustoszały i niszczał. Nieruchomość zlokalizowaną przy ul. Fryderyka Chopina 9 jesienią ubiegłego roku kupiła kaliska Firma Budowlana Antczak za 3 675 000 złotych. Była to jedyna oferta kupna. Nabywca nie ukrywał, że zamierza stworzyć "ładny kawałek miasta". W wywiadzie z Ziemią Kaliską Marek Antczak podkreślał, że z pewnością nie przekształci byłej fabryki w kolejny w mieście market lub galerię handlową.

Jak podkreśla przedsiębiorca, od momentu nabycia poszukiwano optymalnej koncepcji rewitalizacji obiektu, która pozwoliłaby wykorzystać potencjał przestrzeni i służyć mieszkańcom. Dzisiaj wiadomo, że poprzemysłowy obiekt zmieni się w centrum hotelowo-biznesowe Calisia.

Zwiń

Wielkopolska z dwoma hotelami Hilton. Jeden w samym Poznaniu

Firma budowlana Antczak zapowiada powstanie w Kaliszu centrum hotelowo-biznesowego Calisia - uzyskano już pozwolenie na jego budowę. Część kompleksu stanowić będzie hotel Hampton by Hilton, który mieścić się będzie w byłej fabryce fortepianów i pianin. Podobny obiekt udostępniony zostanie także w Poznaniu - hotel Hampton by Hilton zastąpi sklep Bestseller przy ulicy Podgórnej.

Zobacz więcej

Nieruchomość budowlaną przy ulicy Fryderyka Chopina 9 w Kaliszu firma Antczak kupiła już jesienią ubiegłego roku. Przez ten czas szukano odpowiedniej koncepcji rewitalizacji obiektu. Jak podkreśla Marcin Antczak, wiceprezes firmy, zdecydowano się pójść za modnym wciąż trendem w nieruchomościach, czyli rewitalizacją obiektów historycznych i adaptacją ich wnętrz na potrzeby biznesu.

Więcej informacji: http://wiadomosci.onet.pl/poznan/wielkopolska-z-dwoma-hotelami-hilton-jeden-w-samym-poznaniu/htw9s0

Zwiń

FB Antczak wybuduje 148 nowych mieszkań

nowym projektem osiedlem Panorama Park II rusza kaliski deweloper FB Antczak. Już jest pozwolenie na budowę. Mieszkania i lokale handlowo-usługowe powstaną w Kościelnej Wsi.

Zobacz więcej

Rusza pierwsza faza tej inwestycji. Łącznie powstać ma 148 mieszkań. Ich metraże będą różne - od 28 do 75 mkw. FB Antczak planuje także stworzenie 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań. Do lokali na parterze przynależeć będą ogródki. Właściciele mieszkań zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach będą z kolei mieli tarasy. 

FB Antczak wybuduje 148 nowych mieszkań tarasy. Na osiedlu powstać ma także 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Projekt Panorama Park II to nowość na lokalnym rynku. Zaplanowanie osiedla w taki sposób, aby funkcja mieszkaniowa łączyła się z funkcjami zarobkowymi i wypoczynkowymi, to trend, który możemy zaobserwować w największych miastach. Zainteresowanie osiedlem jeszcze przed rozpoczęciem prac pokazuje nam, że jest to trafione rozwiązaniepowiedział Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Mieszkania niedaleko Kalisza

Kaliski deweloper FB Antczak ma pozwolenie na budowę mieszkań w Kościelnej Wsi.

Zobacz więcej
Na osiedlu Panorama Park II powstanie 148 mieszkań od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. Ceny mkw. mieszkań wahają się od 4,3 do 4,5 tys. zł za mkw. Deweloper zaplanował dziewięć budynków, w których znajdzie się od 13 do 30 mieszkań. Lokale na parterze będą miały ogródki.
 

 

Zwiń

Powstanie nowe osiedle w Kościelnej Wsi

Firma budowlana Antczak wybuduje nowe osiedle w Kościelnej Wsi pod Kaliszem. Panorama Park II wkracza w pierwszą fazę realizacji.

Zobacz więcej

W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań. W ramach projektu powstanie w sumie 148 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Projekt Panorama Park II to nowość na lokalnym rynku. Zaplanowanie osiedla w taki sposób, aby funkcja mieszkaniowa łączyła się z funkcjami zarobkowymi i wypoczynkowymi to trend, który możemy zaobserwować w największych miastach. Zainteresowanie osiedlem jeszcze przed rozpoczęciem prac, pokazuje nam, że jest to trafione rozwiązanie - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Panorama Park II: efektowne osiedle do życia i dla biznesu

FB Antczak uzyskał pozwolenie na realizację swojej nowej inwestycji w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza - osiedla Panorama Park II. Deweloper zaplanował osiedle tak, aby funkcja mieszkaniowa łączyła się z funkcjami zarobkowymi i wypoczynkowymi.

Zobacz więcej

W ramach projektu powstanie 148 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Panorama Park II wkracza w pierwszą fazę realizacji. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, co zapewni mieszkańcom maksymalny komfort. Do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały tarasy. Na terenie osiedla zabezpieczono 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Projekt Panorama Park II dostarczy na rynek nie tylko wysokiej jakości mieszkania, ale także 14 lokali handlowo-usługowych o zróżnicowanych powierzchniach, które odpowiadać będą na najważniejsze potrzeby mieszkańców osiedla.

Więcej informacji: http://www.housemarket.pl/wiadomosc/panorama_park_ii_efektowne_osiedle_do_zycia_i_dla_biznesu,7649.html

Zwiń

Nowe osiedle powstaje pod Kaliszem

Prawie 150 mieszkań oraz lokale handlowo-usługowe powstają na granicy Kalisza i Kościelnej Wsi. Firma Budowlana Antczak rozpoczęła właśnie budowę nowego osiedla Panorama Park II. Jak podkreśla kaliski deweloper, będzie to nowość na lokalnym rynku.

Zobacz więcej

Panorama Park II wkracza w pierwszą fazę realizacji. W ramach projektu powstanie dokładnie 148 mieszkań o zróżnicowanych metrażach - od 28 do 75 mkw. - W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, co zapewni mieszkańcom maksymalny komfort. Do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały tarasy. Na terenie osiedla zabezpieczono też 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży - mówi Marcin Antczak, wiceprezes firmy.

Oprócz wysokiej jakości mieszkań, powstanie także 14 lokali handlowo-usługowych, które odpowiadać będą na najważniejsze potrzeby mieszkańców osiedla. Ich powierzchnia wynosić będzie od 30 do 900 mkw.

Więcej informacji: http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/nowe-osiedle-powstaje-pod-kaliszem-wizualizacje,633.html

Zwiń

DHL wybrało FB Antczak

Firma DHL, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec - listopad 2016.

Zobacz więcej

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. sześc., zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.

Więcej informacji: http://etransport.pl/wiadomosc,43638,dhl_wybralo_fb_antczak.html

 

Zwiń

FB Antczak zbuduje terminale dla DHL

Firma DHL, operator logistyczny, wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich. Nowe obiekty powstaną w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano w okresie lipiec - listopad 2016.

Zobacz więcej

DHL Express (Poland) to wielotysięczna organizacja, która rocznie dostarcza do Polski ponad 28 mln przesyłek. Aktualnie firma posiada swoje oddziały w 51 polskich miastach, jednak perspektywiczny wzrost rynku, owocna współpraca ze wschodem oraz rosnąca popularność e-commerce sprawiły, że uruchomienie kolejnych parceli w północno-wschodniej Polsce było naturalną konsekwencją dalszego rozwoju firmy.

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. W obiekcie o łącznej powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturze 9116,06 m. szesc. zaplanowano pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej 1034,79 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280,04 mkw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu około 40 osób.

Obiekt w Łomży jest bliźniaczym projektem, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. HB Holding sp. z o.o., będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak kompleksową realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów. To pierwsze doświadczenia kaliskiej firmy we współpracy z operatorem logistycznym, jednakże posiada ona wieloletnią praktykę w realizacji obiektów magazynowych i produkcyjnych.

Oba budynki zaprojektowane zostały przez Pracownię Projektową JB - Projekt z Ełku.

 
Zwiń

FB Antczak wybuduje terminale DHL

Dwa terminale przesyłek kurierskich powstaną w Ełku i Łomży. Prace przy ich realizacji rozpoczną się w lipcu i zakończą w listopadzie 2016.

Zobacz więcej

Terminal w Ełku powstanie przy ul. Żelaznej. Obiekt będzie miał powierzchnię użytkową 1315 mkw. i kubaturę 9116 m. sześć. Znajdą się w nim pomieszczenia związane z organizacją i spedycją przesyłek kurierskich. Budynek podzielony zostanie na dwie części - przeładunkową o łącznej powierzchni użytkowej prawie 1035 mkw. oraz biurową z zapleczem socjalnym o powierzchni 280 mkw. W nowej placówce pracę znajdzie około 40 osób. W Łomży powstanie bliźniaczy obiekt  pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. 

Więcej informacji: http://www.muratorplus.pl/inwestycje/inwestycje-komercyjne/fb-antczak-wybuduje-terminale-dhl_85157.html

Zwiń

DHL (Poland) otworzy dwa terminale w północno-wschodniej Polsce

Globalny operator logistyczny, DHL (Poland), wybrał spółkę FB Antczak na generalnego wykonawcę swoich dwóch terminali przesyłek kurierskich.

Zobacz więcej

Zostaną one zbudowane w Ełku i Łomży, a ich realizację zaplanowano do końca listopada br.

Ełcki terminal zlokalizowany będzie przy ul. Żelaznej. Będzie miał ponad 1300 m kw. powierzchni użytkowej 1314,83 mkw. i kubaturę 9116 m sześc. Będzie służyć spedycji przesyłek kurierskich. 

Budynek podzielony został na dwie części: przeładunkową oraz biurową, z zapleczem socjalnym o łącznej powierzchni użytkowej 280 m kw. Docelowo zatrudnienie znajdzie tam około 40 osób. 

Terminal DHL w Łomży będzie bliźniaczym projektem jak w Ełku, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Spokojną i Żabią. 

Więcej informacji: http://budownictwo.wnp.pl/dhl-poland-otworzy-dwa-terminale-w-polnocno-wschodniej-polsce,278561_1_0_0.html

Zwiń

Nowe mieszkania w Kaliszu

Gdzie i za jaką cenę w naszym mieście lub na granicy Kalisza można (lub będzie można) kupić nowe mieszkanie?

Zobacz więcej

W górę pnie się inwestycja pn. "Nowy Korczak" na osiedlu Korczak w Kaliszu. Jest to nowoczesny projekt mieszkaniowy, który docelowo dostarczyć ma na kaliski rynek blisko 400 mieszkań. Jesienią ub. roku rozpoczęto prace budowlane przy pierwszym z ośmiu budynków, których zakończenie planowane jest na II kwartał 2017 r. Cena za metr kwadratowy powierzchni wynosi od 3950 do 4250 zł. Pierwszy budynek to osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach - od 28 do 70,5 m2. Jak podaje wykonawca, Firma Budowlana Antczak, dla każdego planowanego obiektu, utrzymanego w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, przewidziane są windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie ponadto własne ogródki. Atutem budynków jest blisko położony Park nad Krępicą, sklepy, a także przedszkole. Autorem koncepcji jest GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina.

Blisko miasta

A skoro już o Firmie Budowlanej Antczak mowa, ten wykonawca buduje również nowoczesne osiedle Panorama Park II w Kościelnej Wsi, które spójnie łączy w sobie kameralność i wygodę. - Projekt opiera się nie tylko na założeniu dostarczenia na rynek wysokiej jakości lokali, ale także uzupełnienia oferty osiedla o niezbędną ofertę handlowo-usługową, która wypełni najważniejsze potrzeby mieszkańców. Koncepcja osiedla wpisuje się tym samym w zasady budownictwa zrównoważonego, które zakłada tworzenie kompleksowej zabudowy umożliwiającej mieszkańcom pracę, zamieszkanie i wypoczynek w jednym miejscu, co pozwala zaoszczędzić czas - podaje Maciej Garbowicz z FB Antczak w Kaliszu.

Zainteresowanym podajemy namiary na biura sprzedaży mieszkań: osiedla ?Panorama Park" oraz ?Panorama" - biuro przy ul. H. Sawickiej 2b, tel. 601 366 949, 601 778 933, 62 764 05 69, m.garbowicz@antczak.pl, k.bodlak@antczak.pl; osiedle ?Nowy Korczak" - tel. 601 199 199, h.pietrzak@antczak.pl.

Zwiń

Tytuł Budowa Roku 2015 dla Masztu Wolności

Maszt Wolności upamiętniający Powstanie Warszawskie, zlokalizowany na Rondzie Radosława w Warszawie, został wyróżniony tytułem "Budowa Roku 2015" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Zobacz więcej

Generalnym wykonawcą inwestycji była FB Antczak. Sześćdziesięciometrowa konstrukcja ze stali o wadze ponad 40 t do Warszawy trafiła z Poznania. Na maszcie zawisła flaga polska o powierzchni 100 m2. Konstrukcję wyposażono w specjalny system elektryczny wciągający flagę, a zastosowanie obrotowego uchwytu, do którego jest ona mocowana, zapobiega owijaniu się materiału.

Zwiń

Wyremontują "Gołębnik"

Kaliski "Gołębnik", czyli zabytkowa kamienica przy Górnośląskiej 71, która od lat niszczała już niebawem zmieni się nie do poznania.

Zobacz więcej

Ostatnimi "lokatorami" domu byli bezdomni. Teraz upodobało go sobie stado gołębi. Dlatego budynek nazywany jest pogardliwie największym w mieście gołębnikiem. W ubiegłym roku nieruchomość kupił od miasta za nieco ponad 300 tys. zł właściciel działającej w branży informatycznej i konsultingowej firmy Hedkom z Kalisza. Wiosną przyszłego roku zrujnowany budynek zmieni się w nowoczesny obiekt. Wszystko kosztem około 3-4 mln zł.

W ubiegły czwartek po południu, tuż po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę, odbyło się symboliczne wbicie łopaty. Prace na dobre mają ruszyć w połowie lipca. Zakończą się w maju przyszłego roku. Ich wykonawcą będzie kaliska firma budowlana Marka Antczaka. Co ciekawe, przedsiębiorca sam był zainteresowany nabyciem ?Gołębnika", ale dzień wcześniej kupił budynek byłej fabryki ?Calisia". Marek Antczak ostatecznie wycofał się więc z przetargu.

Projekt modernizacji kamienicy przy ulicy Górnośląskiej 71 opracował znany kaliski architekt Maciej Weirauch.

 

Zwiń

FB Antczak w Koninie

Niedaleko konińskiego ratusza ruszyły prace na nowym osiedlu firmy FB Antczak. Powstaną tam 24 lokale o wielkości od 30 do 104 mkw.

Zobacz więcej

owstaną tam 24 lokale o wielkości od 30 do 104 mkw. Fundamenty budynku powinny być gotowe już na początku lipca. W ramach inwestycji zostaną oddane 24 lokale. Będą to kawalerki z możliwością połączenia oraz mieszkania czteropokojowe. 

Zwiń

Remont zdewastowanego "Gołębnika" pochłonie miliony

Zabytkowa kamienica przy Górnośląskiej zmieni się nie do poznania. W przyszłym tygodniu rozpocznie się jej kompleksowa modernizacja.

Zobacz więcej

Ostatnimi "lokatorami" domu byli bezdomni. Teraz upodobało go sobie stado gołębi. Dlatego budynek nazywany jest pogardliwie największym w mieście gołębnikiem. W ubiegłym roku nieruchomość kupił od miasta za nieco ponad 300 tys. zł właściciel działającej w branży informatycznej i konsultingowej firmy Hedkom z Kalisza. Wiosną przyszłego roku zrujnowany budynek ma zmienić się w nowoczesny obiekt. Wszystko kosztem około 34 mln zł.

- Pieniądze można inwestować w różny sposób. Wymyśliłem sobie taki, a nie inny. Czy jest on trafiony, okaże się w momencie zakończenia inwestycji. Chciałem stworzyć coś ładnego w tak reprezentacyjnym miejscu, jakim jest ulica Górnośląska - tłumaczy Dariusz Hepert, przedsiębiorca, który swego czasu mieszkał w sąsiedztwie ?Gołębnika".  - Chciałbym też coś po sobie zostawić.

Mój pradziadek Józef Hepert był wiceprezydentem Kalisza. To on po wojnie walczył o opiekę socjalną dla mieszkańców miasta, a po dziesięciu latach został dyrektorem wodociągów kaliskich. Otwierał studnie głębinowe, z których do dzisiaj mieszkańcy czerpią wodę. Nigdy nie będę w stanie dorównać mojemu pradziadkowi, ale myślę, że kupując ten budynek i doprowadzając go do stanu świetności będę potrafił pozostawić po sobie jakiś ślad.

Tuż po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę odbyło się symboliczne wbicie łopaty. Prace mają ruszyć w połowie lipca. Zakończą się w maju przyszłego roku. Ich wykonawcą będzie kaliska firma budowlana Marka Antczaka. Co ciekawe, przedsiębiorca sam był zainteresowany nabyciem ?Gołębnika", ale dzień wcześniej kupił budynek byłej fabryki fortepianów i pianin ?Calisia". Wycofał się więc z przetargu. Projekt opracował kaliski architekt Maciej Weirauch.

Zwiń

Wkrótce rusza wyczekiwany remont "Gołębnika"

Symbolicznym wkopaniem szpadli w ziemię pod kamienicą zwaną potocznie "Gołębnikiem" zainaugurowano w czwartek prace remontowe tego zabytkowego obiektu przy ulicy Górnośląskiej. Wkrótce na plac budowy wejdą pracownicy firmy "Antczak", głównego wykonawcy nowoczesnego projektu.

Zobacz więcej

W czwartek, 30 czerwca, firma Hedkom z Kalisza, która kupiła kamienicę w drodze licytacji za 311 000 zł, podpisała umowę na jej remont z firmą budowlaną ?Antczak?.

W połowie lipca powinny wystartować prace - mówił podczas czwartkowego spotkania przy kamienicy Dariusz Hepert, właściciel ?Gołębnika?. - Budynek został zaprojektowany tak, by był bardzo elastyczny pod kątem docelowego odbiorcy, czyli najemcy. W środku nie będzie ścian nośnych, nie będzie klatki schodowej ? każde pomieszczenie będzie można dowolnie konfigurować. Na tą chwilę nie chcę zdradzać tajemnic, co tutaj może powstać ponieważ trwają rozmowy z kilkoma podmiotami.

Nie chcę na razie zdradzać, co może tutaj powstać. - Rozmawiam z kilkoma podmiotami, cały czas szukamy potencjalnych najemców - wyjaśniał Hepert.

Więcej informacji: http://www.calisia.pl/articles/wkrotce-rusza-wyczekiwany-remont-golebnika

Zwiń

FB Antczak rusza z inwestycją w Koninie

Właśnie ruszyły prace na budowie inwestycji mieszkaniowej FB Antczak, zlokalizowanej nieopodal konińskiego ratusza. W obiekcie, którego zakończenie planowane jest w II kwartale 2017 roku, znajdą się 24 lokale o metrażach od 30 do 104 mkw.

Zobacz więcej

Na placu budowy w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie, przeprowadzono rozbiórkę i uporządkowanie terenu pod dalsze działania. Na finiszu są już także prace gruntowe prowadzone pod okiem archeologa. Fundamenty budynku powinny być gotowe już na początku lipca.

W obiekcie do dyspozycji oddane zostaną 24 lokale - będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Większość lokali posiadać będzie balkony lub tarasy. Koszt mkw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4000 zł.

Więcej informacji: https://www.kompasinwestycji.pl/aktualnosci/fb-antczak-rusza-z-inwestycja-w-koninie-11361

Zwiń

Więcej mieszkań w Koninie

POLSKA Rozpoczęły się prace nad inwestycją mieszkaniową firmy FB Antczak zlokalizowaną w Koninie. W obiekcie, którego zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2017 roku, znajdą się 24 lokale o metrażach od 30 do 104 mkw.

Zobacz więcej

Na placu budowy w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej przeprowadzono rozbiórkę i uporządkowanie terenu pod dalsze działania. Kończą się także prace gruntowe prowadzone pod okiem archeologa.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=24130

Zwiń

W Koninie rusza budowa kameralnego budynku mieszkalnego

FB Antczak rozpoczął właśnie realizację inwestycji mieszkaniowej, która zlokalizowana jest w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie. Projekt ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale 2017 roku.

Zobacz więcej

Nieopodal konińskiego ratusza trwają już prace nad nową inwestycją mieszkaniową firmy FB Antczak, która składa się z 3-kondygnacyjnego budynku na 24 lokale o powierzchni od 30 do 104 metrów kwadratowych. 

Na placu budowy w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie, przeprowadzono rozbiórkę i uporządkowanie terenu pod dalsze działania. Na finiszu są już także prace gruntowe prowadzone pod okiem archeologa. Fundamenty budynku powinny być gotowe już na początku lipca. 

Więcej informacji: http://www.urbanity.pl/wielkopolskie/konin/w-koninie-rusza-budowa-kameralnego-budynku-mieszkalnego,w14665

Zwiń

Nowa Galeria nabiera kształtów

Zakończenie budowy sandomierskiej Galerii Królewskiej planowane jest na jesień tego roku.

Zobacz więcej

Budynek Galerii Królewskiej w Sandomierzu już stoi. Zaczynają się tam prace wykończeniowe. Oddanie nowego centrum handlowego zaplanowane jest na trzeci kwartał. Galeria powstaje w centrum miasta, u zbiegu ulic Juliusza Słowackiego i Armii Krajowej. Sandomierzanie mogą już zobaczyć bryłę obiektu. Zakończone zostały wszystkie prace konstrukcyjne, zarówno roboty żelbetowe i murowe, jak również konstrukcja stalowa. Wykonany został również dach budynku, znaczna część instalacji wewnętrznych oraz sieci zewnętrzne.

- Obecnie trwają prace elewacyjne, kładzione są tynki i posadzki. Rozpoczynamy także wykonywanie robót wykończeniowych - informuje w imieniu generalnego wykonawcy inwestycji Marta Grabowska.

Inwestor zadba również o zagospodarowanie terenu wokół obiektu.

 

Zwiń

Kaliski Nowy Korczak pnie się w górę

Rozpoczęła się budowa pierwszego piętra w pierwszym budynku na osiedlu Nowy Korczak w Kaliszu. Docelowo, w ciągu najbliższych kilku lat powstanie tam blisko 400 mieszkań różnej wielkości.

Zobacz więcej

Nowy Korczak w Kaliszu to osiedle, które zostało zaprojektowane z myślą zwłaszcza o młodych ludziach, którzy oczekują osiedla o nowoczesnej architekturze, stosunkowo wysokim standardzie i w przystępnej cenie. 

Osiedle, na którym docelowo powstanie około 400 mieszkań zaprojektowała dla dewelopera FB Antczak GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina.

Proste, geometryczne bryły budynków z wyraźnymi akcentami kolorystycznymi, charakterystycznie dla nowoczesnej architektury zaspokoją gusta poszukujących mieszkania w wielkomiejskim stylu.

 

Zwiń

Maszt Wolności wyróżniony

Maszt Wolności - konstrukcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie, zlokalizowana na Rondzie Radosława w Warszawie, została wyróżniona tytułem "Budowa Roku 2015" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Zobacz więcej

"Budowa Roku" to tytuł, który przyznawany jest inwestycjom o wyróżniających się wynikach realizacyjnych. Przy ocenie projektu pod uwagę brane są takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Masztu Wolności zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników i otrzymała nagrodę III-go stopnia w swojej kategorii.

Więcej informacji:  http://projektinwestor.pl/aktualnosc/maszt-wolnosci-wyrozniony

Zwiń

Blok na Nowym Korczaku pnie się do góry

Pierwszy budynek powstający w ramach inwestycji mieszkaniowej Nowy Korczak, wkracza w kluczową fazę realizacji. Rozpoczęto już prace nad budową pierwszego piętra. Planowany termin oddania budynku do użytku to II kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Firma Budowlana Antczak z Kalisza.

Zobacz więcej

Po bezproblemowym zakończeniu robót konstrukcyjnych kondygnacji podziemnej oraz parteru, przyszedł czas na budowę pierwszego piętra. Prace nad stropem nad parterem wykonano już w ponad 80%. Równolegle trwają także roboty murowe drugiej kondygnacji naziemnej. Powstanie pierwszego, ośmiokondygnacyjnego budynku, dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie blisko 3600 mkw.

- Osiedle Nowy Korczak to nietypowy, jak na warunki Kalisza projekt, który trafia w gusta zarówno młodych ludzi, jak również rodzin i osób starszych. Nowoczesna koncepcja architektoniczna, dobra lokalizacja oraz atrakcyjna cena, sprawiły, że już na tym etapie możemy się pochwalić wynikami sprzedaży oscylującymi w okolicy 55% - komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Zwiń

Nowy Korczak wkracza w kluczową fazę

Pierwszy budynek powstający w ramach inwestycji mieszkaniowej Nowy Korczak, wkracza w kluczową fazę realizacji. Rozpoczęto już prace nad budową pierwszego piętra.

Zobacz więcej

Planowany termin oddania budynku do użytku to drugi kwartał 2017 roku. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest FB Antczak z Kalisza.

Po bezproblemowym zakończeniu robót konstrukcyjnych kondygnacji podziemnej oraz parteru, przyszedł czas na budowę pierwszego piętra. Prace nad stropem nad parterem wykonano już w ponad 80 proc.

Równolegle trwają także roboty murowe drugiej kondygnacji naziemnej. Powstanie pierwszego, ośmiokondygnacyjnego budynku, dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie blisko 3600 mkw.

- Osiedle Nowy Korczak to nietypowy, jak na warunki Kalisza projekt, który trafia w gusta zarówno młodych ludzi, jak również rodzin i osób starszych. Nowoczesna koncepcja architektoniczna, dobra lokalizacja oraz atrakcyjna cena, sprawiły, że już na tym etapie możemy się pochwalić wynikami sprzedaży oscylującymi w okolicy 55 proc. - komentuje Hanna Pietrzak z biura sprzedaży inwestycji.

Zwiń

Antczak buduje dla Zenteksu

POLSKA Spółka FB Antczak rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej przy ul. Metalowców w Kaliszu. Zleceniodawcą prac jest firma Zentex - producent rozwiązań do redukcji i segregacji odpadów.

Zobacz więcej

Na działce przy ul. Metalowców 36-44 FB Antczak wybuduje halę do montażu i serwisowania pras hydraulicznych w kontenerach komunalnych wraz z częścią socjalną dla pracowników. Powierzchnia użytkowa całego obiektu to 1,8 tys. mkw. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie podjazdów z istniejącego układu drogowego na terenie zakładu oraz przeprowadzenie niewielkich modyfikacji w wewnętrznych sieciach kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej w zakresie kolidującym z lokalizacją hali. Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest Pracownia Projektowa mgr inż. Ryszard Laleko z Kalisza. Zakończenie prac planowane jest na przełom października i listopada 2016 roku.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=23381

Zwiń

Produkcyjna inwestycja w Kaliszu

Firma Zentex, producent rozwiązań do redukcji i segregacji odpadów, inwestuje w nową halę produkcyjną w Kaliszu. Prace budowlane już ruszyły.

Zobacz więcej

Z końcem marca firma FB Antczak - główny wykonawca -rozpoczęła prace na placu budowy przy ul. Metalowców w Kaliszu. Zakończenie prac planowane jest na przełom października i listopada 2016 roku.

Na zlecenie inwestora, na działce przy ul. Metalowców 36-44 FB Antczak wybuduje halę do montażu i serwisowania pras hydraulicznych w kontenerach komunalnych wraz z częścią socjalną dla pracowników. Powierzchnia użytkowa całego obiektu to 1816 mkw. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie podjazdów z istniejącego układu drogowego na terenie zakładu oraz przeprowadzenie niewielkich modyfikacji w wewnętrznych sieciach kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej w zakresie kolidującym z lokalizacją hali. Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest Pracownia Projektowa mgr inż. Ryszard Laleko z Kalisza.

Więcej informacji: http://www.propertynews.pl/magazyny/produkcyjna-inwestycja-w-kaliszu,44847.html

Zwiń

Kto sam, kto z deweloperem - proces inwestycyjny od A do Z

Metodę gospodarczą z generalnym wykonawcę czy powierzając inwestycję deweloperowi powierzchni magazynowych? Takie pytanie zadaję sobie inwestorzy i zapewne każdy z nich odpowie inaczej, i każdy dostarczy innych argumentów za wybranym rozwiązaniem.

Zobacz więcej

W przypadku obu rozwiązań zleceniodawca oddaje w ręce profesjonalistów cały proces budowy, wraz z dopełnieniem wszystkich formalności, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie wielu błędów i kłopotów. Wybór solidnej firmy to gwarancja, że magazyn będzie zbudowany zgodnie z projektem, z wybranych przez nas materiałów i według wszelkich standardów z zachowaniem umówionego terminu. Dodatkową zaletą jest uzyskanie gwarancji na wybudowany budynek, którą zapewnia firma wykonująca - podsumowuje Marcin Antczak, wiceprezes firmy FB Antczak, która jako generalny wykonawca wybuduje w Kaliszu halę magazy-nowo-serwisową o powierzchni 3,84 tys. m2 dla producenta ciągników rolniczych Zetor Polska. FB Antczak pochodzi z Kalisza - daje to firmie przewagę bardzo dobrej znajomości lokalnego rynku oraz dostępu do najkorzystniejszych cenowo ofert. 

 

Zwiń

FB Antczak - podstawą wszystkiego jest uczciwość

Firma FB Antczak to przedsiębiorstwo dewelopersko-budowlane, specjalizujące się w budowie wysokiej jakości mieszkań, obiektów biurowych, budynków użyteczności publicznej, a także hal przemysłowo-magazynowych. Do istotnych gałęzi działalności należy zaliczyć także produkcję betonu, który firma dostarcza dużym podmiotom na rynku. FB Antczak ma na swoim koncie wiele projektów, a rok 2016 może być jednym z najbardziej pracowitych w jej historii.

Zobacz więcej

Firma utrzymuje się na rynku od roku 1981, ale - jak wyjaśnia jej prezes Marek Antczak - nie ma żadnej sekretnej recepty czy sposobu na sukces w branży budowlanej: "Podstawą wszystkiego jest uczciwość. Od początku istnienia FB Antczak stawiamy na wysoką jakość i ukierunkowujemy swoje działania na klienta. Połączenie tych czynników sprawia, że nasi klienci są usatysfakcjonowani, mają o nas dobrą opinię, którą chętnie dzielą się z innymi, a jeśli w ich życiu nadchodzi etap zmiany - swoje kroki kierują w pierwszej kolejności do FB Antczak". O prawdziwości tych słów mogą świadczyć liczne inwestycje, które firma obecnie realizuje.

Do największych z nich należy z całą pewnością rewitalizacja Fabryki Fortepianów i Pianin Calisia, nad którą właśnie rozpoczęto prace. Firma FB Antczak nabyła tę niszczejącą nieruchomość jesienią 2015 r. Obiekt ma się stać swoistym centrum biznesu, ze strefami biurowymi, hotelowymi i kulturalnymi, a także z przestrzenią do realizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych z małą gastronomią oraz parkingami. Za wszystkie zmiany odpowiada właśnie FB Antczak. Partnerem części hotelowej została marka Hilton Worldwide. Dodatkowym wyzwaniem jest fakt, że obiekt znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, dlatego każdy ruch musi być przemyślany i dobrze zaplanowany. A to zaledwie jeden z wielu projektów, którego realizacji podjęła się w ostatnim czasie firma FB Antczak.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się również w projektach realizowanych w ramach generalnego wykonawstwa. Na zlecenie firmy Zetor Polska - producenta ciągników rolniczych - buduje halę magazynowo-serwisową wraz z powierzchnią biurową oraz infrastrukturą drogową w Kaliszu. Nowy obiekt zajmie powierzchnię 3840 m2, zakończenie prac planowane jest na drugi kwartał 2016 r. Z kolei dla Pratt & Whitney FB Antczak rozbudowuje dotychczasową siedzibę. Niedawno zakończyły się prace nad rynkiem rolno-spożywczym w Broniszach, gdzie specjaliści FB Antczak odpowiadali za kompleksową odbudowę zniszczonego obiektu OW?2 o powierzchni 7400 m2 oraz wykonanie robót naprawczych na hali o powierzchni 2600 m2, które nie uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. "Taka mnogość inwestycji oraz różnorodność branż i lokalizacji świadczy o tym, że rynek budowalny docenia firmę FB Antczak jako generalnego wykonawcę" - mówi Marek Antczak.

Więcej informacji: http://polskiprzemysl.com.pl/budownictwo/fb-antczak-podstawa-wszystkiego-jest-uczciwosc/

Zwiń

W Kaliszu powstanie Hampton by Hilton

W budynku dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin "Calisia" w Kaliszu ma powstać hotel Hampton by Hilton. Z nieoficjalnych informacji "Hotelarza" wynika, że inwestor podpisał już umowę franczyzową z Hilton Worldwide.

Zobacz więcej

Budynek dawnej fabryki fortepianów jest własnością firmy budowlanej Antczak, która kupiła go w październiku ubiegłego roku za kwotę 3 675 tysięcy złotych. 

 

Więcej informacji: http://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=35555

Zwiń

Rośnie Galeria Królewska

Budowa idzie szybciej niż planowano. Jej zakończenie już w trzecim kwartale.

Zobacz więcej

Roboty ziemne zostały zakończone, przeprowadzono już także większość prac konstrukcyjnych. Galeria Królewska, budowana u zbiegu ulic Armii Krajowej i Juliusza Słowackiego w Sandomierzu, wkracza w kluczową fazę realizacji. Budowa ruszyła w drugiej połowie ubiegłego roku. Łagodna zima pozwoliła na wykonanie wielu prac przy centrum handlowym w terminie szybszym niż zakładał to harmonogram. Jak informują przedstawiciele firmy FBAntczak, która odpowiada za generalne wykonawstwo obiektu, obecnie trwają końcowe prace nad konstrukcją żelbetową, murami oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już również prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Na najbliższe tygodnie planowane jest położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek i elewacji, ponadto rozpoczęcie prac na płycie parkingu.

 

Zwiń

Trwa budowa Galerii Królewskiej, Lidl wśród najemców

Galeria Królewska - największy obiekt handlowy w Sandomierzu, wkracza w kluczową fazę realizacji. FB Antczak odpowiadające za generalne wykonawstwo obiektu, zakończyło już roboty ziemne oraz przeprowadziło większość prac konstrukcyjnych. Zakończenie prac planowane jest III kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Prace na placu budowy rozpoczęto w III kwartale 2015 roku, jednakże łagodna zima i sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na realizację wielu prac w terminie szybszym, niż to przewidziano w harmonogramie. Aktualnie zakończono już wszystkie roboty ziemne. Trwają prace końcowe nad konstrukcją żelbetową, murami oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już także prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Plany na najbliższe tygodnie obejmują: położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek oraz elewacji, a także rozpoczęcie prac na płycie parkingu. 

Galeria Królewska docelowo stanie się największym handlowym w Sandomierzu. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 mkw. 

Więcej informacji: http://www.dlahandlu.pl/handel-wielkopowierzchniowy/wiadomosci/trwa-budowa-galerii-krolewskiej-lidl-wsrod-najemcow,49305.html

Zwiń

Inwestycje w toku

Ciepła zima pozwala inwestorom na kontynuowanie prac budowlanych. Jakie inwestycje w Kaliszu trwają, a jakie są w planach?

Zobacz więcej

Pierwsze prace na placu budowy os. Nowy Korczak rozpoczęto w listopadzie 2015 - uporządkowano teren i rozpoczęto prace gruntowe. Pełną parą prace ruszą na wiosnę, a pierwszy etap budowy (ośmiokondygnacyjny budynek z 70 lokalami) zakończy się w II kwartale 2017 r. Przypomnijmy, że projekt Nowy Korczak obejmuje powstanie ośmiu budynków, w ramach których na kaliski rynek dostarczonych zostanie blisko 400 lokali mieszkalnych.

- W pierwszym budynku, właśnie realizowanym, znajdzie się 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach, od 28 do 69 m2, z możliwością łączenia lokali - powiedział Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

UTC Aerospace Wrocław ze złotym certyfikatem LEED

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu pomyślnie przeszło proces oceny zrównoważonego budownictwa i z końcem 2015 roku uzyskało zloty certyfikat LEED.

Zobacz więcej

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu pomyślnie przeszło proces oceny zrównoważonego budownictwa i z końcem 2015 roku uzyskało zloty certyfikat LEED. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak z Kalisza. Certyfikacja LEED jest jednym z najpopularniejszych systemów klasyfikacji budynków proekologicznych. Ocena budynku przeprowadzana jest na podstawie spełniania wysokich standardów w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami, wewnętrznego mikroklimatu, optymalnego zużycia energii, minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów, czy lokalizacji.

Zwiń

Boom w budownictwie

Na tegorocznej liście Diamentów jest sporo firm budowlanych lub ściśle powiązanych z tą branżą.To jeszcze jeden dowód na to, że przeżywa ona ożywienie po załamaniu związanym z zakończeniem inwestycji w infrastrukturę oraz w budowę obiektów potrzebnych do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Zobacz więcej

Tuż przed świętami gdańska spółka deweloperska Inpro, Diament ?Forbesa" z 2009 roku, poinformowała o zakończeniu sprzedaży mieszkań na niedawno zbudowanym osiedlu City Park. Powstało ono na gdańskiej Zaspie - tylko 2,5 km od morza. Nabywców znalazło 516 mieszkań w sześciu budynkach. Większość lokali sprzedawała się jeszcze przed ukończeniem poszczególnych etapów inwestycji. Zapewne w dużym stopniu dlatego, że osiedle powstało w atrakcyjnym miejscu - w pobliżu Szybkiej Kolei Miejskiej i dwóch parków, a zostało wyposażone w dwa osiedlowe boiska i plac zabaw dla dzieci oraz tereny zielone z ławkami. Nie bez znaczenia w szybkiej sprzedaży mieszkań na osiedlu było to, że minione dwa lata w budownictwie mieszkaniowym w Polsce były po prostu udane. 

To, że Polska przypomina w ostatnich latach wielki i bardzo różnorodny plac budowy, widać np. po liście zrealizowanych do tej pory inwestycji przez Firmę Budowlaną Marek Antczak z Kalisza. Ten jeden z tegorocznych wielkopolskich Diamentów zbudował do tej pory między innymi hale produkcyjne i magazynowe, w tym np. dla Nestle-Winiary i Big Stara, biurowce (w tym np. Garden Plaza w Warszawie), halę na hurtownię dla Makro oraz budynek dydaktyczny dla Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu.

 

Zwiń

Jak złote interesy, to tylko na Złotej?

Złota. Ulica rozpoczynająca swój bieg od czekającego na rewitalizację Głównego Rynku, zwieńczona nieco opustoszałym ostatnio Wyższym Seminarium Duchownym. Ponad 3-kilometrowy odcinek ma bogatą historię, tutaj od zawsze mieścił się mały biznes i siedziby wielkich firm. Co zatem przyciąga przedsiębiorców na Złotą i czy można robić na niej złote interesy?

Zobacz więcej
W średniowieczu ulica Złota nazywała się Żydowską, bo też tutaj zaczynała się dzielnica ludzi wyznania mojżeszowego. Była to ruchliwa arteria, pełna sklepów, warsztatów i ulicznego handlu.
 
- Był tu także większy biznes, np. Fabryka Haftów Michała Silbersteina, Fabryka Haftów Merkury, Kaliskie Młyny Krupiarskie, Skład Żelaza Kopela. Tu było wszystko - od drobnego handlu po wielkie interesy. Były tutaj bożnice w kamienicach, szkoły dla młodzieży, żydowskie organizacje, ale przede wszystkim mieszkania dla bogatych, a także oficyny i sutereny dla biedoty - mówi Halina Marcinkowska, znawczyni dziejów Kalisza.
 
Co zostało po tamtych złotym, ruchliwym okresie? Czy przedsiębiorcy nadal uważają, że nazwa i bogata historia ulicy wpływa dochodowość biznesów? Haft, Runotex, Tesco, Portos czy Dar Natury - spoglądając na ogromną wręcz liczbę sklepów i przedsiębiorstw, które tam się znajdują, wydaje się, że tak. A na dodatek powstają wciąż nowe.
 
Na ulicy Złotej ożywają również budynki, które od dawna były zmorą mieszkań- ców, a czasem i elementem kampanii wyborczych samorządowców. Niszczejący budynek Fabryki Pianin i Fortepianów "Calisia", jednej z tych firm, którym nie udało się na ulicy Złotej, został nabyty przez FB Antczak jesienią ubiegłego roku. I miejmy nadzieję odzyska dawny blask.
 
- Budynek o pięknej historii, niegdyś tętniący życiem, po wstrzymaniu dzia- łalności z dnia na dzień zaczął niszczeć i podupadać. Był to szczególnie smutny widok dla osób, które pamiętają "Calisię" z czasów jej świetności. Nie bez znaczenia była także lokalizacja obiektu - położony w sercu Kalisza, dawał możliwość realizacji perspektywicznego projektu, unikalnego jak na warunki miasta - wyjaśnia Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.
Zwiń

Projekt spod kreski PKI Predom oficjalnie ekologiczny

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu pomyślnie przeszło proces oceny zrównoważonego budownictwa i z końcem 2015 r. uzyskało złoty certyfikat LEED. Za projekt odpowiedzialna była firma PKI Predom. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak.

Zobacz więcej

Certyfikacja LEED jest jednym z najpopularniejszych systemów klasyfikacji budynków proekologicznych. Ocena budynku przeprowadzana jest na podstawie spełnienia wysokich standardów w zakresie racjonalnego gospodarowania zasobami, wewnętrznego mikroklimatu, optymalnego zużycia energii, minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów, czy lokalizacji.

Za projekt obiektu odpowiedzialna była firma PKI Predom z Wrocławia. Projekt jest spójnym połączeniem oryginalnej formy, funkcjonalności i zoptymalizowanej konstrukcji, która została zaprojektowana i wykonana zgodne z zasadami zrównoważonego budownictwa. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Więcej informacji: http://www.propertydesign.pl/architektura/104/projekt_spod_kreski_pki_predom_oficjalnie_ekologiczny,6866.html

Zwiń

Złoty certyfikat LEED dla UTC Aerospace Wrocław

Wrocławskie Inżynieryjne Centrum Badawczo - Rozwojowe UTC Aerospace Systems pod koniec 2015 r. otrzymało złoty certyfikat LEED.

Zobacz więcej

Wrocławskie Inżynieryjne Centrum Badawczo - Rozwojowe UTC Aerospace Systems pod koniec 2015 r. otrzymało złoty certyfikat LEED. FB Antczak z Kalisza było generalnym wykonawcą inwestycji. 

Realizacja obiektu na zlecenie UTC Aerospace Systems była jednym z największych i najbardziej angażujących przedsięwzięć FB Antczak w całej historii firmy. Zainwestowany wysiłek obecnie procentuje - w czerwcu budynek otrzymał ważny tytuł "Budowa Roku 2014", a z końcem roku - wspaniałą wiadomość o przyznaniu złotego certyfikatu LEED - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Świadectwo ekologiczne LEED jest jednym z najpopularniejszych systemów certyfikacji budynków powstających zgodnie z ideą budownictwa zrównoważonego. Ocena obiektu wykonywana jest na podstawie spełnienia standardów w zakresie m.in. racjonalnego gospodarowania zasobami, wewnętrznego mikroklimatu czy optymalnego zużycia energii.

Więcej informacji: http://www.e-biurowce.pl/pl/info/newsy/5096/zloty-certyfikat-leed-dla-utc-aerospace-wroclaw

Zwiń

Zamieszkać w Koninie

Nieopodal konińskiego ratusza powstaje nowa kamienica z zapleczem handlowo-usługowym.

Zobacz więcej

Budowa kamienicy zlokalizowanej w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie to debiut firmy FB Antczak w tym mieście. Deweloper, który ma na koncie inwestycje w Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Łodzi w Koninie rozpoczyna budowę kamienicy z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Będą to zarówno kawalerki z możliwością łączenia, jak i mieszkania czteropokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska wydzielona na poddaszu. Większość mieszkań będzie miała także taras.

Konin to nie tylko zupełnie nowa lokalizacja w portfolio firmy, ale także projekt zlokalizowany w centrum miasta, wymagający kompleksowego podejścia do kwestii estetycznych. Kamienica położona będzie w pobliżu placu Wolności, Placu Zamkowego, a także w bliskim sąsiedztwie ważnych budynków administracyjnych. Takie otoczenie wymagało zastosowania określonej, specyficznej architektury, dlatego zdecydowano o podjęciu współpracy z pracownią architektoniczną Decone z Poznania.

Zwiń

Banki kluczem do rekordów deweloperskich

Nowe mieszkania przyciągają kupujących. Po sześciu latach wzrostu sprzedaży ten rok może być trudniejszy.

Zobacz więcej
Ponad 19 tys. sprzedanych lokali - z takim wynikiem 2015 r. zakończyło 17 dużych deweloperów ankietowanych przez DCP. To oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Spadek zaliczyła w tej grupie tylko jedna spółka, stołeczny Marvipol.
 
- Poziom sprzedaży w 2015 r. wynikał z ograniczonej oferty. Po rekordowym dla grupy roku 2014, w 2015 sprzedawaliśmy ostatnie mieszkania z gotowych inwestycji i lokale z kolejnyci! eta- pów Central Park Ursynów. Wynik, który osiągnięliśmy, i tak jest lepszy, niż oczekiwaliśmy, przekroczyliśmy plan roczny o ponad 10 proc. - twierdzi Mariusz Poławski z zarządu Marvipolu.
 
Dla większości pozostałych firm 2015 r. zakończył się najlepszymi w ich historii wy- nikami sprzedaży. To efekty wyjątkowego splotu korzystnych czynników zarówno po strome popytu, jak i podaży.
Zwiń

Nowa kamienica na Starówce

Po Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Łodzi nadszedł czas na Konin. FB Antczak startuje z przygotowaniami do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym. Nieopodal konińskiego ratusza powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Zobacz więcej

Kamienica zlokalizowana w rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie to unikalny projekt wpisujący się w panoramę starego miasta. W nowym obiekcie znajdą się 24 lokale ? będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie komórka lokatorska wydzielona na poddaszu. Większość lokali posiadać będzie także taras. Cena za mkw. powierzchni oscylować będzie w granicy 4000 zł.

- Wielkopolski rodowód firmy sprawia, że wciąż poszukujemy możliwości do realizowania ciekawych projektów na rodzimym rynku. Piękna działka położona w centrum Konina to świetnie miejsce do zamieszkania, jak również prowadzenia firmy. Mamy nadzieję, że zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również aspekty wizualne projektu oraz jego wysoka jakość wykonania i wykończenia, spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Konina ? komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Więcej informacji: http://konin24.info/konin.php/a,151,n,16355/Aktualnosci/Nowa-kamienica-na-Starowce

Zwiń

FB Antczak szykuje inwestycję w Koninie

FB Antczak rozpoczyna przygotowania do realizacji nowego obiektu mieszkaniowego z zapleczem usługowo-handlowym. Rozpoczęcie prac planowane jest na wiosnę 2016 roku.

Zobacz więcej

W rejonie ulic Śliskiej, Wodnej i Grunwaldzkiej w Koninie powstanie kamienica z 24 lokalami o metrażach od 30 do 104 mkw. Będą to zarówno kawalerki z możliwością połączenia, jak również mieszkania czteropokojowe.

Więcej informacji: http://www.gazetainwestor.pl/nowosci/fb-antczak-szykuje-inwestycje-w-koninie/

Zwiń

Hilton w Fabryce Calisia

W zakupionym niedawno przez FB Antczak budynku po fabryce Calisia powstać ma hotel Grupy Hilton.

Zobacz więcej

Jak poinformował Maciej Garbowicz, architekt wnętrz, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży Firmy Budowlanej "Marek Antczak", planowana rewitalizacja obiektu będzie realizowana głównie pod kątem nowych, szeroko rozumianych funkcji wspierających rozwój biznesu. Znajdą tu miejsce strefy biurowa, hotelowa oraz kulturalna.

Zwiń

Kultura & pieniądz

W zabytkowym budynku, po byłej Fabryce Pianin i Fortepianów Calisia powstanie Centrum Kultury i Biznesu. Takie plany na zagospodarowanie obiektu ma firma Antczak, która kupiła budynek.

Zobacz więcej

Planowana rewitalizacja obiektu będzie realizowana głównie pod kątem nowych, szeroko rozumianych funkcji wspierających rozwój biznesu - powiedział Radiu Centrum Maciej Garbowicz, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w firmie Marek Antczak.

Znajdą tu miejsce strefy biurowe, hotelowe oraz kulturalne. W wewnętrznej części dziedzińca poza parkingami planujemy zrealizować miejsce spotkań i koncertów z niewielkimi akcentami usługowo-gastronomicznymi. W ostatnich dniach pomysłodawca koncepcji rewitalizacji - Marcin Antczak w imieniu naszej firmy podpisał LOI z przedstawicielami grupy Hilton Worldwide, która to będzie partnerem przy realizacji funkcji hotelowej. 

Więcej informacji: http://www.rc.fm/polityczne/kalisz-biznes-i-kultura-po-fabryce.html

Zwiń

Branża mierzy siły na zamiary

W najbliższych kilku latach z pewnością problemem dla firm wykonawczych nie będzie liczba nowych inwestycji, Trudność może natomiast polegać na tym, kto będzie je realizował. Czy firmy wykonawcze sq przygotowane do realizacji nowych inwestycji pod kgtem posiadania wykwalifikowanych pracowników? W jaki sposób zamierzają zapobiegać kadrowym niedoborom?

Zobacz więcej

Marek Antczak

Prezes FB ANTCZAK

Doszliśmy do etapu, w którym pracodawca i pracownik stali się równorzędnymi partnerami, Przemiany zachodzące na rynku pracy to wypadkowa wielu czynników. Doszliśmy do etapu, w którym pracodawca i pracownik stali się równorzędnymi partnerami, szukającymi satysfakcjonującego rozwiązania dla obu stron. Trudno o lepszy przykład w tym obszarze niż branża budowlana, gdzie tylko układ win-win ma sens. Dynamiczny rozwój miast i biznesu sprawił, że znacznie wzrosło zapotrzebowanie na nowe obiekty handlo-wo-usługowe, magazynowe, czy biurowe. Wciąż planowane są nowe inwestycje, które w niedalekiej przyszłości mają wypełnić lukę. Projekt od budowy dzieli jeszcze daleka droga, którą wypełnić mogą tylko pracownicy zdolni do realizacji tej wizji. Pracownik branży budowlanej XXI w. to osoba niezwykle świadoma, szukająca dla siebie optymalnych warunków finansowych i rozwojowych. Najczęściej znajduje je w firmach o silnej pozycji rynkowej, cechujących się wieloletnim doświadczeniem, szerokim portfolio i rzetelnością. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj nie mają problemów kadrowych - oferują stabilność, dając jednocześnie możliwości rozwoju przy nowych projektach. Jak uniknąć niedoborów pracowników? Być zaufanym partnerem i obdarzać zaufaniem - to najlepsze spoiwo relacji między przełożonym a pracownikami. A poza tym: stymulować do działania, nagradzać, szkolić i zachowywać dobrą atmosferę wewnątrz organizacji - tak, aby każdy czuł, że to jego miejsce.

 

Zwiń

W Kaliszu i w Koninie rozpoczynają się nowe inwestycje mieszkaniowe

Trzy zupełnie nowe projekty deweloperskie w Kaliszu i jeden w Koninie to przyszłoroczne plany kaliskiej firmy FB Antczak.

Zobacz więcej

Bieżący rok okazał się dla deweloperów bardzo korzystny. Niskie stopy procentowe i niezła koniunktura gospodarcza sprawiły, że sprzedaż mieszkań była rekordowa. Dotyczyło to nie tylko największych miast, ale i nieco mniejszych ośrodków.

Kaliskie nowości

Kaliska firma deweloperska FB Antczak obecnie kończy cieszący się uznaniem klientów projekt Panorama Park w pod-kaliskiej Kościelnej Wsi. WII kwartale 2016 roku planowane jest oddanie do użytku budynku o podwyższonym standardzie - ostatniego w ramach tego projektu. Znajdą się w nim głównie lokale trzy- i czteropokojowe z dużymi tarasami.

Wiosną 2016 roku firma rozpoczyna też realizację projektu Panorama Park II. To kontynuacja poprzedniej inwestycji, jednak oprócz mieszkań deweloper zaplanował tam także infrastrukturę handlowo-usługową, która zaspokoi potrzeby aktualnych i przyszłych mieszkańców Kościelnej Wsi. Na inwestycję składać się będzie 148 nowych mieszkań 0 powierzchni od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Zwiń

Blisko 400 nowych mieszkań na Korczaku (i nie tylko)

Z początkiem listopada ruszyła budowa pierwszego budynku w ramach projektu "Nowy Korczak". Jego zakończenie planowane jest na Il kwartał 2017 r. Na ośmiu kondygnacjach naziemnych znajdzie się 70 mieszkań o różnej powierzchni - od 28 do 69 mkw., z możliwością łączenia lokali. Ceny rozpoczynają się od 3950 zł/mkw.

Zobacz więcej

Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy odpowiadający potrzebom mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Utrzymane w nowoczesnym, minimali-stycznym stylu budynki docelowo dostarczą na kaliski rynek blisko 400 mieszkań.

Przyszli mieszkańcy Nowego Korczaka mogą liczyć na wiele udogodnień. Dla każdego budynku przewidziano windy, podziemne garaże i miejsca postojowe. Większość mieszkań na parterze posiadać będzie własne ogródki. Ponadto wybrane bloki będą miały przestronne tarasy na ostatnich kondygnacjach. Dodatkowym atutem będzie atrakcyjne otoczenie bloków, bogate w dobrze zaplanowane obszary zieleni, umożliwiające wypoczynek i aktywności fizyczną.

Autorem koncepcji jest GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina, która została wybrana w konkursie ofert. Nowy Korczak to jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych obecnie przez FB Antczak. Firma aktualnie realizuje także inne bardzo ciekawe inwestycje.

Zwiń

Antczak Developer zbuduje Galerię Królewską w Sandomierzu

Upper Finance Consulting Sp. z o.o. pozyskała finansowanie dla spółki Antczak Developer Sp. z o.o. na budowę Galerii Królewskiej w Sandomierzu w formie kredytu inwestycyjnego o wartości 24,22 mln zł oraz kredytu obrotowego w kwocie 3 mln zł.

Zobacz więcej

Generalnym wykonawcą parku handlowego jest Firma Budowlana Antczak Marek Sp z o.o. Obiekt o powierzchni całkowitej 7,7 tys. mkw. powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego. Galeria Królewska w Sandomierzu będzie największym w mieście, nowoczesnym dwukondygnacyjnym obiektem handlowo-usługowy z parkingiem na 155 miejsc na ostatniej kondygnacji budynku. Łączna powierzchnia najmu to blisko 6000 mkw.

Zwiń

Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na prywatnym, zielonym dziedzińcu

Przy ulicy Wałbrzyskiej 1-3 we Wrocławiu powstają 84 nowoczesne i komfortowe mieszkania. Lokale będą miały powierzchnię od 31 do 73 mkw. Budowa zakończona zostanie w grudniu bieżącego roku.

Zobacz więcej

Nowa inwestycja firmy TIM Development sp. z o.o., Zielona Klecina, to wielorodzinny budynek mieszkalny przy ulicy Wałbrzyskiej 1-3. Powstają tam 84 mieszkania o powierzchni od 31 do 73 mkw. Do wyboru są kawalerki, mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Do każdego z nich przynależeć będzie balkon, a do tych na parterze - ogródki. Ponadto do części mieszkań przylegać będą przestronne tarasy. Budowa zakończona zostanie do końca grudnia tego roku.

Tim Development Sp. z o.o. jest ściśle powiązana z Wodrol Inwestycje Sp. z o.o. oraz z Firmą Budowlaną Antczak Marek Sp. z o.o.

Zwiń

Lokatorzy w końcu wprowadzają się do KTBS

To był naprawdę długo wyczekiwany dzień. W ubiegłym tygodniu oficjalnie oddano do użytku mieszkania budowane w ramach kolejnej inwestycji Kaliskiego Towarzystwa Społecznego. Na Dobrzecu powstały 83 nowe lokale.

Zobacz więcej

Po wielu miesiącach nerwówki i ciągłej niepewności co do terminu zakończenia budowy mieszkań przy ul. Hanki Sawickiej 51 w końcu widać koniec prac. Zewsząd słychać wiertarki, a firmy zajmujące się przeprowadzkami podstawiają pod klatki schodowe kolejne auta zapełnione meblami. Ten moment powinien nastąpić już dawno - konkretnie wiosną 2014 roku Problem w tym, że poprzedni wykonawca inwestycji, czyli firma Murbet, ogłosił upadłość i budowę wstrzymano. Wtedy też na teren budowy wkroczył syndyk masy upadłościowej, a Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego ogłosiło kolejny przetarg -tym razem na dokończenie robót. Wykonawcą tego zadania została Firma Budowlana Marek Antczak Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo jako jedyne zdecydowało się pociągnąć inwestycję, która wymagała wielu poprawek. Przykład - konieczne było zburzenie ścianki, która odgradzała podjazd dla osób niepełnosprawnych od wejścia do klatki schodowej. Ostatni etap budowy trwał prawie cztery miesiące, a prace zostały zakończone 13 października - zgodnie z zaplanowanym terminem.

Zwiń

83 rodziny otrzymały klucze do mieszkań

Z ponad 1,5-rocznym poślizgiem oddano do użytku blok KTBS. Lokatorzy urządzają mieszkania i zaczynają się wprowadzać.

Zobacz więcej

Z półtorarocznym poślizgiem oddano do użytku blok Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Mieszkaniowego przy ul. H. Sawickiej 51. Lokatorzy, którzy już tracili cierpliwość w oczekiwaniu na klucze do mieszkań, wreszcie mogą je urządzać i wprowadzać się.

Historia tej inwestycji jest dość dramatyczna. Jej pierwszy wykonawca, firma budowlana Murbet miała zakończyć prace w marcu 2014 roku. Niestety firma popadła w kłopoty finansowe, które ostatecznie doprowadziły do jej upadłości. Budynku nie ukończyła. W maju tego roku syndyk w imieniu miasta zerwał umowę z wykonawcą. KTBS ogłosiło przetarg na wykonanie robót wykończeniowych w budynku. Zadania tego podjęła się Firma Budowlana Antczak działająca na rynku lokalnym i krajowym. W lipcu br. rozpoczęła intensywne prace. Ostatni etap budowy bloku zaplanowano na 3,5 miesiąca.

Zwiń

FB Antczak przebuduje szpital dla Lux Medu

Biurowiec Garden Plaza położony w pobliżu skrzyżowania ulic Elbląskiej i Szamockiej w Warszawie został nabyty pod koniec października przez Grupę Lux Med. Obiekt zostanie przekształcony na kolejny prywatny szpital spółki w stolicy. Gruntowną przebudowę obiektu i dostosowanie do nowego przeznaczenia powierzono FB Antczak.

Zobacz więcej

Obiekt nabyty przez Grupę Lux Med składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi blisko 9 tys. mkw. Pierwotnie w Garden Plaza miały znaleźć się biura klasy A z częścią handlowo-usługową. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu i rozpoczęto poszukiwania nabywcy, rozważającego zakup całego obiektu z możliwością kompleksowego dostosowania do jego potrzeb.

Więcej informacji: http://nowawarszawa.pl/bigbaner/fb-antczak-przebujde-szpital-dla-luxmedu/

Zwiń

FB Antczak z Zetorem

Przy ulicy Inwestorskiej w Kaliszu powstanie hala magazynowo-serwisowa wraz z powierzchnią biurową dla firmy Zetor Polska.

Zobacz więcej

Producent ciągników rolniczych zlecił wybudowanie nowego obiektu o powierzchni 3,8 tys. mkw. firmie FB AntczakGeneralny wykonawca jest również odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej na terenie obiektu. Koncepcja architektoniczna powstała w pracowni Omis z Ostrołęki. Zakończenie prac planowane jest na drugi kwartał 2016 roku.

Zwiń

Prywatny szpital na Żoliborzu

Sieć prywatnych szpitali Lux Med kupiła biurowiec na Żoliborzu.Przeprowadzi jego adaptację i zmieni budynek w szpital. Pierwszych pacjentów ma przyjąć w 2017 r.

Zobacz więcej

Nieruchomość kupiona przez Lux Med to biurowiec Garden Plaza znajdujący się w rejonie skrzyżowania ul. Elbląskiej i Szamockiej, naprzeciwko zbudowanej kilka lat temu rozległej siedziby ZUS. Zaprojektowany przez pracownię Modoarchitektura trzypiętrowy budynek został oddany prawie rok temu. Z lotu ptaka ma kształt trapezu, z rozległym wewnętrznym patiem. Pod budynkiem jest podziemny parking na 130 aut. Budynek miał oferować blisko 9 tys. m kw. biur. Jednak inwestorowi - spółce powołanej przez Spółdzielczą Grupę Bankową i firmę deweloperską FB Antczak - nie udało się znaleźć najemców.

W piątek reprezentująca inwestora spółka Upper Finance Med Consulting poinformowała, że cały budynek został sprzedany sieci Lux Med.

Zwiń

Prace wykończeniowe na łódzkich Siedmiu Klonach

Pierwszy etap realizacji łódzkiego osiedla Siedem Klonów dobiega końca. W ramach inwestycji przy ul. Złotno powstało 27 domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Na koniec października planowane jest zakończenie prac na placu budowy.

Zobacz więcej

Siedem Klonów to osiedle 50 domów o podwyższonym standardzie. W ramach pierwszego etapu powstaje 27 budynków. Każdy z nich posiada dwu-stanowiskowy garaż oraz działkę zapewniającą intymność i prywatność. Ponadto na terenie jest do dyspozycji kilkanaście tysięcy m kw. terenów zieleni. Wykonano już ponad 85 proc. prac objętych harmonogramem realizacyjnym.

 - Teraz skupiamy się na wykończeniu lokali i przestrzeni towarzyszących oraz przygotowaniu infrastruktury drogowej i terenów wspólnych - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak, która wznosi osiedle.

Inwestor postanowił urządzić jeden z domów, aby pokazać potencjalnym nabywcom możliwości aranżacyjne.

- Stanowi on przykład, jak w funkcjonalny i estetyczny sposób zaprojektować swój dom marzeń na długie lata. Inspiracją do projektu był minimalizm bazujący na wysokiej jakości materiałach, meblach i dodatkach - mówi architekt Anna Rogowska, która jest autorką projektu. - Rozwiązania zastosowane w domu pokazowym spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów, którzy odwiedzili stoisko osiedla podczas ostatnich Łódzkich Targów Nieruchomości i Wyposażenia Wnętrz w Atlas Arenie.

 

-Dom lub mieszkanie pokazowe to dobre rozwiązanie, dające wyobrażenie,jak można urządzić swoje przyszłe lokum. Często korzystamy z tego udogodnienia, bo pobudza ono wyobraźnię nabywców. Również w przypadku osiedla Siedem Klonów takie rozwiązanie sprawdziło się, co odczuliśmy szczególnie podczas targów i bezpośrednio po nich - odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań na terenie inwestycji, z kilkoma rodzinami prowadzimy zaawansowane rozmowy dotyczące sprzedaży, a jedna z nich właśnie zdecydowała się na zakup - informuje Antczak.

Zwiń

Galeria Królewska w Sandomierzu z finansowaniem

Upper Finance Consulting pozyskał finansowanie dla spółki Antczak Developer na budowę Galerii Królewskiej w Sandomierzu w formie kredytu inwestycyjnego o wartości 24,22 mln zł oraz kredytu obrotowego w kwocie 3 mln zł.

Zobacz więcej

Generalnym wykonawcą parku handlowego jest Firma Budowlana Antczak. Obiekt o powierzchni całkowitej 7,7 tys mkw. powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego.

 - W miastach średniej wielkości tkwi ogromny potencjał inwestycyjny i nabywczy. Sandomierz jest jednym z tych, które stanowią centra usług także dla okolicznych miejscowości. To argument, który może mieć duże znaczenie przy negocjacjach z bankami. Rozwój miast i wzrost oczekiwań mieszkańców dotyczących podnoszenia komfortu życia coraz częściej będzie zachęcał deweloperów do lokowania swoich inwestycji poza dużymi aglomeracjami. Cieszymy się, że jako firma doradcza specjalizująca się w pozyskiwaniu finansowania uczestniczymy w tym procesie ? mówi Iwona Załuska, prezes zarządu Upper Finance Consulting.

Więcej infomacji: http://www.propertynews.pl/centra-handlowe/galeria-krolewska-w-sandomierzu-z-finansowaniem,40154.html

Zwiń

Prace wykończeniowe na łódzkich Siedmiu Klonach

Pierwszy etap realizacji łódzkiego osiedla Siedem Klonów dobiega końca. W ramach inwestycji przy ul. Złotno powstało 27 domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie. Na koniec października planowane jest zakończenie prac na placu budowy.

Zobacz więcej

Osiedle Siedem Klonów to nietuzinkowa inwestycja obejmująca realizację 50 domów o podwyższonym standardzie. W ramach pierwszego etapu powstaje 27 budynków o niespotykanej na rynku łódzkim architekturze. Każdy z nich posiada dwustanowiskowy garaż oraz działkę zapewniającą intymność i prywatność ponadto do dyspozycji jest kilkanaście tysięcy m2 terenów zieleni. Wykonano już ponad 85% prac objętych harmonogramem realizacyjnym. Działania skupiają się teraz na wykończeniu lokali i przestrzeni towarzyszących oraz przygotowaniu infrastruktury drogowej i terenów wspólnych.

Więcej informacji: https://rynekpierwotny.pl/wiadomosci-mieszkaniowe/prace-wykonczeniowe-na-lodzkich-siedmiu-klonach/4710/

Zwiń

Zetor inwestuje w nową fabrykę

FB Antczak rozpoczyna prace na placu budowy przy ul. Inwestorskiej w Kaliszu. Na zlecenie firmy Zetor Polska - producenta ciągników rolniczych, powstanie tam hala magazynowo - serwisowa wraz z powierzchnią biurową. Zakończenie prac planowane jest na II kwartał 2016 roku.

Zobacz więcej

Inwestor zlecił FB Antczak wybudowanie hali magazynowo - serwisowej z częścią ekspozycyjno - biurową o powierzchni 3840 mkw. W budynku znajdzie się  zaplecze dla pracowników z szatniami i pomieszczeniami socjalnymi. Generalny wykonawca jest także odpowiedzialny za przygotowanie infrastruktury komunikacyjnej na terenie obiektu o łącznej powierzchni 17000 mkw.

Więcej informacji: http://www.propertynews.pl/magazyny/zetor-inwestuje-w-nowa-fabryke,39865.html

Zwiń

Calisia sprzedana! Będzie piękna?

Budynki po słynnej Fabryce Pianin i Fortepianów Calisia mają nowego właściciela.

Zobacz więcej

Kupiła je firma budowlana " Antczak". W pierwszej licytacji nie było chętnych. W drugim konkursie zgłosiła się jedna firma. Firma budowlana kupiła zabytkowy obiekt za ponad 3,5 mln zł. Jak powiedział Radiu Merkury kierownik działu marketingu firmy budowlanej  Maciej Garbowicz na razie nie wiadomo jakie będzie przeznaczenie pofabrycznego obiektu.

Więcej informacji: http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/calisia-sprzedana-bedzie-piekna.html

Zwiń

Wielka Galeria Królewska w Sandomierzu już wychodzi z ziemii

Pełną parą idą prace ziemne i żelbetowe na placu budowy sandomierskiej supernowoczesnej galerii handlowej. Na spektakularny efekt końcowy trzeba poczekać jeszcze dokładnie rok.

Zobacz więcej

Rozpoczęła się już budowa niezwykłego centrum handlowego w samym sercu Sandomierza. Na placu budowy Galerii Królewskiej, bo taką nazwę nosił będzie ten obiekt o niezwykłej i niespotykanej dotąd u nas architekturze, trwa pierwszy etap prac ziemnych. Nad przebiegiem prac czuwa kierownik projektu Radosław Placek z firmy Antczak Developer, inwestora projektu. 

Galeria jak oceaniczny statek

Galeria Królewska stanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego. Nowoczesny obiekt kształtem przypominający statek oceaniczny będzie miał powierzchnię ponad 14.600 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia najmu wyniesie blisko 5670 metrów kwadratowych. Będzie to największy obiekt handlowy w Sandomierzu. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci, sklepy i lokale usługowe, których obiekt pomieści 20, będą zlokalizowane na dwóch poziomach. Na dachu powstanie parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową dla samochodów.

Zwiń

Tomasovia będzie większa

Firma Budowlana Antczak Marek rozbudowuje park handlowy Tomasovia w Tomaszowie Lubelskim.

Zobacz więcej

W drugim i trzecim etapie inwestycji przy ulicy Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim powstanie łącznie blisko 2,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Planowany termin oddania budynków do użytku to czwarty kwartał 2015 roku. Deweloper ma już finansowanie na to przedsięwzięcie. Upper Finance Consulting pozyskał dla niego 8 mln zł w ramach 3-letnich obligacji na okaziciela.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=21169&link=tomasovia-bedzie-wieksza

Zwiń

Złota jesień FB Antczak

Zakończenie wakacji to okres, który powoduje wzrost aktywności w wielu branżach. Jedną z nich jest branża budowlana, która po wakacyjnym spowolnieniu budzi się do życia. Wiele firm właśnie jesienią rozpoczyna nowe projekty lub wprowadza te już realizowane w kluczowe fazy. Będzie to również intensywny okres dla FB Antczak, kaliskiego dewelopera, który prowadzi projekty budowlane w całej Polsce.

Zobacz więcej

Podwyższony standard na osiedlu Panorama Park

Panorama Park to inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ulicy Osiedle Złote Łąki. W II kwartale 2016 roku planowane jest oddanie do użytku budynku F o podwyższonym standardzie ? ostatniego w ramach projektu. Prace na placu budowy ruszyły wiosną, a obecnie wkraczają w najwyższą fazę zaawansowania. W budynku dostępne będą głównie lokale trzy- i czteropokojowe z dużymi tarasami o pow. od 14 do 30 mkw., dostępne zarówno z pokoi dziennych jak i sypialni. Na nabywców czekają również udogodnienia w postaci windy z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach.

Kameralnie na Słonecznym Osiedlu

Intensywna jesień zapowiada się również na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim. Klucze do bloku nr 6 z 32 lokalami o metrażach od 41,71 do 62,65 mkw., którego oddanie do użytku planowano na koniec grudnia 2015 roku, trafią do mieszkańców już na przełomie października i listopada. Z końcem wakacji planowane jest tam także rozpoczęcie realizacji dwóch nowych, jednoklatkowych budynków. W każdym z nich powstanie 14 mieszkań o powierzchni od 41,16 do 89,76 mkw. Planowana cena za mkw. powierzchni wyniesie około 3900 zł.

Więcej informacji: http://www.calisia.pl/articles/zlota-jesien-fb-antczak

Zwiń

Osiedle Panorama Park powiększy się

Wiosną 2016 roku rozpocznie się budowa projektu Panorama Park II, realizowanego w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. W ramach inwestycji powstanie 148 mieszkań o metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych.

Zobacz więcej

W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań. Do lokali położonych na parterze przynależeć będą ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach będą posiadały tarasy. Na terenie osiedla zabezpieczono 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Zwiń

FB Antczak wybuduje duże osiedle w Kaliszu

Kaliska spółka deweloperska dostarczy na swój rodzimy rynek blisko 400 mieszkań w inwestycji Nowy Korczak.

Zobacz więcej

udowa pierwszego budynku rozpocznie się z początkiem jesieni, a zakończenie prac nastąpi w trzecim kwartale 2016 roku. Pierwszy budynek na osiedlu będzie miał osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 71 mieszkań o powierzchni od 28 do 140 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3,7 tys. mkw.

Zwiń

Stacja rowerowa na Poligonowej

Fiima Budowlana Antczak wychodząc naprzeciw potrzebom cyklistów zainstalowała przy ulicy Poligonowej specjalną stację rowerową, która pozwoli szybko naprawić wszelkie usterki ulubionego jednośladu, czy napompować koło.

Zobacz więcej
Zwiń

Powstanie nowe osiedle

Powstanie kolejne osiedle mieszkaniowe na przedmieściach Kalisza. W Kościelnej Wsi wybudowanych zostanie 148 nowych mieszkań i kilkanaście lokali handlowo- usługowych.

Zobacz więcej

Inwestycję przygotowuje firma FB Antczak. Osiedla ma się nazywać Panorama Park II, co oczywiście jest ścisłym nawiązaniem do poprzedniego osiedla pod tą samą nazwą wybudowanym przez tę samą firmę. W Panoramie Park II ma być 148 mieszkań o metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw.

Więcej informacji: http://www.faktykaliskie.pl/powstaje-nowe-osiedle-mieszkaniowe

Zwiń

Inwestycja Panorama Park będzie większa

W Kościelnej Wsi koło Kalisza FB Antczak wybuduje 148 mieszkań o powierzchni od 28 do 75 mkw.

Zobacz więcej

W drugim etapie osiedla Panorama Park deweloper przewidział także 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. Budowa rozpocznie się wiosną 2016 roku.

- Mamy nadzieję, że rozszerzenie oferty o przestrzeń handlowo-usługową zwiększy atrakcyjność inwestycji, a nabywcy mieszkań docenią możliwość załatwienia najważniejszych spraw bez konieczności opuszczania osiedla - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do 30 mieszkań. Do lokali położonych na parterze będą przypisane ogródki, a mieszkania na najwyższych piętrach będą mieć tarasy. Na terenie osiedla deweloper zaplanował 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży.

Więcej informacji: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/709844,1224869-Nowe-inwestycje-mieszkaniowe-pod-Kaliszem.html

Zwiń

FB Antczak planuje nową inwestycję

Na wiosnę 2016 roku kaliska firma deweloperska planuje rozpoczęcie budowy osiedla Panorama Park II w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza.

Zobacz więcej

W ramach projektu powstać ma 148 mieszkań o metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań.

Więcej informacji: http://eurobuildcee.com/?page=news&id=20814&link=fb-antczak-planuje-nowa-inwestycje

Zwiń

Zrównoważone budownictwo święci triumfy - Panorama Pak II w budowie

Oczekiwania kupujących mieszkania w ostatnich latach bardzo się zmieniły. Jeszcze dwie dekady temu ?sypialnia" z dala od infrastruktury była akceptowanym rozwiązaniem. Dziś kupujący oczekują miasteczka w mieście.

Zobacz więcej

Dziś osiedla mieszkaniowe pełnią znacznie więcej funkcji niż te powstające w naszym kraju wkrótce po zmianie systemu. Osiedlowe enklawy, czy swoiste ?miasteczka w miastach" to trend, który w ostatnich latach zdominował budownictwo mieszkaniowe. Kluczem do sukcesu takiej inwestycji jest równowaga, której nabywcy szukają po ciężkich godzinach pracy i życia na wysokich obrotach.

Panorama Park w kolejnej odsłonie

Odpowiedzią na ich potrzeby jest osiedle Panorama Park II, będące kontynuacją flagowej inwestycji FB Antczak w Kościelnej Wsi. W przypadku realizacji tej inwestycji, podobnie jak w przypadku wszystkich projektów zrównoważonych, punktem odniesienia do wszystkiego jest człowiek i jego komfort - przede wszystkim mieszkania, ale też odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy.

Zwiń

Moda na równowagę - komentarz Marcina Antczaka

Współczesne osiedla mieszkaniowe zmieniają się tak samo dynamicznie jak społeczeństwo, któremu muszą dotrzymać kroku. Nie bez powodu pełnią teraz znacznie więcej funkcji niż np. 20 lat temu. Osiedlowe enklawy, czy swoiste ?miasteczka w miastach? to trend, który w ostatnich latach zdominował budownictwo mieszkaniowe. Kluczem do sukcesu takiej inwestycji jest równowaga, której nabywcy szukają po ciężkich godzinach pracy i życia na wysokich obrotach.

Zobacz więcej

Osiedla mieszkaniowe muszą odpowiadać oczekiwaniom wymagających mieszkańców ? posiadać liczne walory estetyczne i użytkowe. Spełniają wiele funkcji, ale przede wszystkim są to miejsca, w których się żyje, a nie tylko mieszka. Z tego powodu na zakup wymarzonego lokum składa się zazwyczaj bardzo wiele czynników takich jak: lokalizacja, cena, liczba pięter czy dostępność infrastruktury. Każdy nabywca przy wyborze mieszkania kieruje się podobnymi czynnikami, nadając im jednak kryteria ważności dostosowane do swoich potrzeb. Czasami jest to atrakcyjne położenie względem centrum miasta, innym razem ? duży taras i piękna okolica. Dla przyszłego nabywcy są to najważniejsze zalety i to właśnie w oparciu o nie podejmuje decyzję o zakupie. Coraz częściej o potencjale danej inwestycji świadczy nie tylko dobra lokalizacja, ale przede wszystkim przemyślane zagospodarowanie przestrzeni oparte o zasady zrównoważonego budownictwa, które łączy zalety miejsca do zamieszkania z przestrzenią do wypoczynku.

Więcej informacji: http://inwestycje.pl/budownictwo/Moda-na-rownowage;265194;0.html

Zwiń

Rusza budowa Galerii Królewskiej

Nowe centrum handlowe w Sandomierzu ma być gotowe za rok. Właśnie ruszyła budowa.

Zobacz więcej

Rozpoczyna się budowa galerii handlowej w centrum Sandomierza. Obiekt ma być oddany do użytku za rok. Nowe centrum handlowe ma nosić nazwę ?Galeria Królewska". Powstaje u zbiegu ulic Armii Krajowej i Juliusza Słowackiego w centrum nowej części Sandomierza. Ruszają właśnie prace budowane.

Galeria jak statek

Wizualizacja galerii znana jest już od dłuższego czasu. Przypomnijmy, nowoczesny obiekt kształtem ma przypominać ogromny statek oceaniczny.

Łączna powierzchnia najmu wyniesie około 5670 metrów kwadratowych. Będzie to tym samym największy obiekt handlowy w Sandomierzu.

Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci, sklepy i lokale usługowe będą się znajdować na dwóch poziomach. Lokali handlowych będzie w sumie dwadzieścia.

Jednym z największych najemców będzie Lidl. Na dachu budynku powstanie parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową.

Inwestor - firma Wodrol z Lublina zmieni również otoczenie centrum handlowego. Ma zagospodarować teren przylegający bezpośrednio do galerii. Mają pojawić się tam nowe nasadzenia oraz elementy małej architektury. Drewniane pawilony handlowe zostały już wcześniej rozebrane.

Galerię Królewską buduje firma FB Antczak - kaliski deweloper mający doświadczenie w realizacji różnorodnych obiektów przemysłowych, handlowych i użyteczności publicznej Przedsiębiorstwo odpowiadało między innymi za budowę hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej czy pierwszego zielonego biurowca na warszawskim Żoliborzu - Garden Plaza.

 

Zwiń

Drugi etap Słonecznego Osiedla nabiera rozpędu!

Przedterminowe zakończenie realizacji drugiego budynku powstającego w ramach drugiego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle oraz rozpoczęcie prac na placu budowy dwóch nowych bloków to najbliższe plany kaliskiej Firmy Budowlanej ANTCZAK w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz więcej

Klucze do bloku nr 6 z 32 lokalami o metrażach od 41,71 do 62,65 m2, którego oddanie do użytku planowano na koniec grudnia 2015 roku, trafią do mieszkańców już na przełomie października i listopada. Obecnie w budynku zakończono prace tynkarskie, na finiszu są prace elewacyjne i wykończenie powierzchni wspólnych. W najbliższych tygodniach zostaną zamontowane balustrady i drzwi wejściowe na klatkach schodowych. Przyspieszenie prac jest wynikiem zarówno sprzyjających warunków realizacyjnych, jak również rosnącego zainteresowania inwestycją - na tym etapie sprzedane jest już blisko 60 proc. dostępnych lokali.

Zwiń

Kolejne bloki na "Słonecznym Osiedlu"

Tytuł BUDOWA ROKU 2014 w grupie obiekty przemysłowe otrzymało Globalne Centrum Inżynieryjne UTC we Wrocławiu przy ul. Bierutowskiej 65a zgłoszone przez Firmę Budowlaną Marek Antczak w Kaliszu - generalnego wykonawcę.

Zobacz więcej

Klucze do bloku nr 6 z 32 lokalami o metrażach od 41,71 do 62,65 mkw., którego oddanie do użytku planowano na koniec grudnia 2015 roku, trafią do mieszkańców już na przełomie października i listopada. Obecnie w budynku zakończono prace tynkarskie, na finiszu są prace elewacyjne i wykończenie powierzchni wspólnych. W najbliższych tygodniach zostaną zamontowane balustrady i drzwi wejściowe na klatkach schodowych. Przyspieszenie prac jest wynikiem zarówno sprzyjających warunków realizacyjnych, jak również rosnącego zainteresowania inwestycją ? na tym etapie sprzedane jest już blisko 60 proc. dostępnych lokali.

Więcej informacji: http://ok24.tv/kolejne-bloki-na-slonecznym-osiedlu/

Zwiń

MLP Lublin z FB Antczak

Firma budowlana z Kalisza została generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w Euro-Park Mielec.

Zobacz więcej

Firma Budowlana Antczak z Kalisza została generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Inwestorem jest MLP Group S.A. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie, w bliskiej okolicy obwodnicy miasta. W ramach projektu powstanie hala o powierzchni 5650 mkw., jednokondygnacyjny budynek biurowy o pow. 334 mkw. oraz infrastruktura komunikacyjna w postaci dróg, placów manewrowych i parkingów o łącznej powierzchni 7500 mkw. Autorem koncepcji architektonicznej jest firma DST sp. z o.o. z Bielska-Białej. Prace na placu budowy wystartowały na początku lipca, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku.

Więcej informacji: http://portallogistyczny.com/logistyka-przy-kawie/mlp-lublin-fb-antczak/

Zwiń

Nowa inwestycja w strefie

Firma Budowlana Antczak z Kalisza została generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Inwestorem jest MLP Group - deweloper powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce.

Zobacz więcej

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie, w bliskiej okolicy obwodnicy miasta. W ramach projektu powstanie hala o powierzchni 5650 mkw., jednokondygnacyjny budynek biurowy o pow. 334 mkw. oraz infrastruktura komunikacyjna o łącznej powierzchni 7500 mkw. Docelowo na terenie MLP Lublin powstanie kompleks obiektów magazynowo-produkcyjno - biurowych wraz z infrastrukturą techniczną, wspólnymi powierzchniami i układem komunikacyjnym. Powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie ok. 55 tys. mkw. 

Zwiń

Budowa roku po raz XXV

23 czerwca 2015 r. w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej odbyła się uroczystość rozdania nagród Laureatom Konkursu PZITB Budowa Roku 2014 - XXV edycja Konkursu organizowana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współpracy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Zobacz więcej

Sędziowie ocenili 45 zrealizowanych budów, 43 budowy przeszły do III etapu Konkursu, Dyplom uznania wręczono 4 budowom, Nagrodę III stopnia przyznano 5 inwestycjom, 14 budów otrzymało Nagrodę II stopnia, najważniejszy Tytuł Budowa Roku 2014 (nagroda I stopnia) przypadł 20 obiektom, które charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi, funkcjonalnością oraz najwyższą jakością materiałów konstrukcyjnych i wykończeniowych.

Tytuł BUDOWA ROKU 2014 w grupie obiekty przemysłowe otrzymało Globalne Centrum Inżynieryjne UTC we Wrocławiu przy ul. Bierutowskiej 65a zgłoszone przez Firmę Budowlaną Marek Antczak w Kaliszu - generalnego wykonawcę.

Zwiń

Nowy Korczak

Z początkiem jesieni br. w Kaliszu rozpocznie się budowa pierwszego budynku inwestycji Nowy Korczak.

Zobacz więcej

Inwestorem i generalnym wykonawcą jest firma FB Antczak. Pierwszy budynek to 8 kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 71 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 140 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3,7 tys. mkw. Zakończenie prac planowane jest na III kw. 2016 roku. 

Zwiń

Wznowiono budowę bloku KTBS

Na plac budowy przy ul. Hanki Sawickiej weszło kilkudziesięciu pracowników firmy Antczak. Przedsiębiorstwo to dokończy budowę bloku Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Zobacz więcej

Firma Antczak jako jedyną wzięła udział w przetargu na dokończenie bloku. Planowo lokatorzy powinni zacząć wprowadzać się do budynku już 30 września, czyli za kilkanaście tygodni.

- Nie ma co ukrywać, wpłynęła jedna oferta, bo firmy, które były zainteresowane przetargiem, widząc stan budowy i ilość rzeczy do naprawienia, po prostu rezygnowałymówi Piotr Kościelny, wiceprezydent miasta. 

Zwiń

FB Antczak to build apartaments and a hall

FB Antczak has been commissioned by Budromex to construct a residential building on ul. Harfowa in Warsaw's Ochota district. The project involves the construction of 26 apartments in a four-storey building, as well as a retail unit.

Zobacz więcej

A combined residential area of over 1,200 sqm is planned with a single level underground car park. The design of the apartment building has been prepared by the Warsaw-based AD3 Architektura Design studio. The completion of the project is scheduled for November 2016. FB Antczak has also been selected as the general contractor for the re-construction of the fire-destroyed Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy hall in Bronisze. The contracted work includes the restoration of the 7,400 sqm OW-2 building and fixing work on a 2,600 sqm hall, which was not affected by the fire.

Zwiń

Antczak wybuduje bloki na osiedlu Korczak

Blisko 400 mieszkań powstanie w ramach inwestycji "Nowy Korczak".

Zobacz więcej

Osiedle "Nowy Korczak" to nowoczesny projekt, który ma odpowiadać na potrzeby mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Pierwszy budynek to osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 71 mieszkań o powierzchni 28-140 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3700 mkw. Autorem projektu jest CPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina, która została wybrana w konkursie ofert. Zakończenie pierwszego obiektu planowane jest na III kwartał 2016 roku.

Zwiń

FB Antczak wykonawcą "Budowy Roku 2014"

Inwestycja została wyróżniona tytułem "Budowa Roku 2014" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Zobacz więcej

Tytuł ?Budowa Roku" przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-techno-logiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Globalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

Zwiń

UTC Aerospace Wrocław z tytułem Budowa Roku 2014!

Inżynieryjne Centrum Badawczo ? Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu zostało wyróżnione tytułem ?Budowa Roku 2014? w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak, które całość prac wykonało w zaledwie 21 miesięcy.

Zobacz więcej

Tytuł ?Budowa Roku? przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Globalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

Realizacja obiektu dla UTC Aerospace Systems wymagała od nas dużej ostrożności i niezwykłej precyzji ? ze względu na specyfikę branży, inwestor wymagał od przemyślanych i bezkompromisowych decyzji na każdym etapie realizacji. Sprostaliśmy temu wyzwaniu, a tytuł ?Budowa Roku 2014? jest swoistym ukoronowaniem wysiłku i zaangażowania włożonego w ten projekt - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Więcej informacji: http://www.invest-in-wroclaw.pl/utc-aerospace-wroclaw-z-tytulem-budowa-roku-2014/

Zwiń

Ochota, by mieszkać przy parku

W rejonie ul. Włodarzewskiej na Ochocie rozpoczęły się budowy dwóch niedużych inwestycji. Obaj inwestorzy zwracają uwagę na atut, jakim jest sąsiedztwo parku Szczęśliwickiego. Chwalą się nim także inni deweloperzy budujący w tej okolicy.

Zobacz więcej

Ochota jest dzielnicą, w której powstaje stosunkowo mało mieszkań. Najwięcej inwestycji powstaje w okolicach ronda Zesłańców Syberyjskich oraz w rejonie Włodarzewskiej. W tej drugiej okolicy, przy ul. Harfowej 4, niedawno rozpoczęła się budowa trzypiętrowego budynku na 26 mieszkań. Harfowa to niewielka uliczka w drugiej linii zabudowy od ul. Grójeckiej. Działka schowana jest za ogromnym apartamentowcem Triton Park. Inwestorem jest firma Budromex, która niedawno wybrała wykonawcę budynku - firmę Antczak. Metraże mieszkań wahają się od 38 do 78 m kw. Inwestor przekonuje, że udało mu się połączyć kameralną skalę inwestycji z przystępnymi cenami, które wahają się od 7,6 do 8,2 tys. zł za mkw.  Ale największą zaletą jest położenie niedaleko parku Szczęśliwickiego i przystanków komunikacji miejskiej przy Grójeckiej - zwraca uwagę Rafał Wasilewski z Budromeksu.

Zwiń

FB Antczak buduje, Budromex inwestuje

Na warszawskiej Ochocie, przy ulicy Harfowej 4, powstaje kameralna inwestycja mieszkaniowa firmy Budromex. Generalnym wykonawcą projektu została FB Antczak.

Zobacz więcej

Prace obejmą realizację 26 mieszkań o powierzchniach od 32 do 78 mkw. Pierwsi mieszkańcy będą mogli odebrać klucze w IV kwartale nadchodzącego roku.

Więcej informacji: http://www.nieruchomosci.egospodarka.pl/124070,FB-Antczak-buduje-Budromex-inwestuje,1,80,1.html

Zwiń

Nowe mieszkania na Szczęśliwicach

Apartamenty przy ul. Harfowej 4 na warszawskiej Ochocie to nowa inwestycja, której generalnym wykonawcą jest FB Antczak.

Zobacz więcej

W kameralnym, czterokondygnacyjnym budynku, którego inwestorem jest firma Budromex, zaplanowano 26 mieszkań o powierzchni od 32 do 78 mkw. Inwestycja ma być gotowa w czwartym kwartale 2016 roku.

Więcej informacji: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/709844,1209366-Inwestycje-mieszkaniowe-w-Warszawie.html

Zwiń

Harfowa za półtora roku

Budromex rozpoczął wnoszenie apartamentowca przy ul. Harfowej 4 na warszawskiej Ochocie niedaleko Parku Szczęśliwickiego.

Zobacz więcej

Generalnym wykonawcą projektu jest firma FB Antczak. Kameralny budynek będzie dysponował 26 lokalami o powierzchni od 32 do 78 mkw. na czterech kondygnacjach, powstanie też jeden lokal użytkowy na parterze, a na poziomie -1 - parking podziemny. 

Więcej informacji: http://gazetamieszkaniowa.pl/projekty/harfowa-za-poltora-roku/

Zwiń

FB Antczak odbuduje halę targową w Broniszach

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. W grudniu ubiegłego roku spłonęła blisko połowa budynku i od tego czasu korzystanie z budynku było zabronione.

Zobacz więcej

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. W grudniu ubiegłego roku spłonęła blisko połowa budynku i od tego czasu korzystanie z budynku było zabronione. Remontowana część obiektu będzie gotowa już w lipcu, a na stanowiska w odbudowywanej części hurtownicy będą mogli wrócić już w grudniu.

Zwiń

Dla cudzoziemca, inwestora i ekologa

Nawet po kilkadziesiąt mieszkań sprzedają tygodniowo największe firmy. Lokale kupują młodzi Polacy oraz obcokrajowy. W cenie są małe lokale.

Zobacz więcej

Szybkie rezerwacje

FB Antczak buduje m.in. osiedle Panorama Park w Kościelnej Wsi koło Kalisza. W budynku F deweloper zaplanował 20 mieszkań. Sprzedaż jeszcze nie ruszyła, a rezerwacją jest już objętych 80 proc. mieszkań - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. Ceny mkw. lokali w tej inwestycji wynoszą 4,5 tys. zł za mkw. We wrocławskiej Zielonej Klecinie, która ma być oddana pod koniec tego roku, nabywców znalazło 49 z 85 lokali, wycenionych na 6,2 tys. zł za mkw. Marcin Antczak podkreśla, że dominują transakcje kredytowe. Jednak tylko 10-15 proc. zadłużających się na mieszkania klientów korzysta z dopłat w ramach programu ?Mieszkanie dla młodych" - zauważa Antczak. Klienci, którzy kupują lokale za gotówkę, mogą liczyć na bardziej preferencyjne warunki.


Więcej informacji: http://www.rp.pl/artykul/1205311-Ile-za-nowe-mieszkanie.html

Zwiń

Łódzkie Siedem Klonów trzecim najlepszym osiedlem w Polsce

Luksusowe osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów położone na łódzkim Polesiu zdobyło uznanie internautów i zajęło wysokie, trzecie miejsce spośród blisko 350 inwestycji zgłoszonych z całej Polski do Rankingu Inwestycji Deweloperskich 2015.

Zobacz więcej

Ranking Inwestycji Deweloperskich jest corocznym plebiscytem portalu Otodom, w którym inwestycje oceniane są przez internautów, czyli potencjalnych nabywców. W tegorocznej edycji poszukiwań "Inwe- stycji Marzeń Internautów" oddano rekordową liczbę aż 280 tysięcy głosów. Osiedle Siedem Klonów zdoby- ło aż 78 proc. pozytywnych ocen, dając wyprzedzić się o zaledwie 1 proc. inwestycji "Ramiszów", która zajęła drugie miejsce oraz projektowi "Dom dla każdego" wygrywającemu w rankingu z wynikiem 81 proc. 

Zwiń

Spalona hala powróci do życia

Firma FB Antczak odbuduje halę Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego (WRSRH) w Broniszach. W grudniu 2014 r. spłonęła niemal połowa tego budynku i korzystanie z niego było zabronione.

Zobacz więcej

WRSRH jest położony przy głównej drodze z Warszawy do Poznania. Na ponad 42 ha znajdują się hale targowe wyposażone w chłodnie i magazyn wysokiego składowania. Powierzchnię wynajmuje tam około 550 stałych najemców, a ponad 1 tys. dodatkowych stanowisk umożliwia handel z samochodów.

Zwiń

Firma FB Antczak odbuduje spaloną halę targową w Broniszach

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno - Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach. W grudniu ubiegłego roku spłonęła blisko połowa budynku i od tego czasu korzystanie z budynku było zabronione. Remontowana część obiektu będzie gotowa już w lipcu, a na stanowiska w odbudowywanej części hurtownicy będą mogli wrócić w grudniu.

Zobacz więcej

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy zlokalizowany jest przy głównej drodze z Warszawy do Poznania. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. W wyniku ubiegłorocznego pożaru hala targowa o powierzchni prawie 8000 mkw. została w znacznym stopniu zniszczona, a ponad 70 hurtowników straciło swoje stanowiska pracy i zapasy. Zakres prac FB Antczak obejmuje kompleksową odbudowę zniszczonego obiektu OW?2 o powierzchni 7400 mkw. oraz wykonanie robót naprawczych na 2600 mkw. hali, które nie uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. 

Więcej informacji: http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/firma-fb-antczak-odbuduje-spalona-hale-targowa-w-broniszach,114890.html

Zwiń

Spalona hala w Broniszach będzie odbudowana

Firma FB Antczak została generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Zobacz więcej

W grudniu ubiegłego spłonęła blisko połowa budynku i od tego czasu korzystanie z niego było zabronione. Remontowana część obiektu będzie gotowa już w lipcu, a na stanowiska w odbudowywanej części hurtownicy będą mogli wrócić już w grudniu.

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy zlokalizowany jest przy głównej drodze z Warszawy do Poznania. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. W wyniku ubiegłorocznego pożaru hala targowa o powierzchni prawie 8000 mkw. została w znacznym stopniu zniszczona, a ponad 70 hurtowników straciło swoje stanowiska pracy i zapasy. Zakres prac FB Antczak obejmuje kompleksową odbudowę zniszczonego obiektu OW?2 o powierzchni 7400 mkw. oraz wykonanie robót naprawczych na 2600 mkw. hali, które nie uległy zniszczeniu w wyniku pożaru.

Więcej informacji: http://www.sadyogrody.pl/handel_i_dystrybucja/106/spalona_hala_targowa_w_broniszach_bedzie_odbudowana,1478.html

Zwiń

Łódzkie Siedem Klonów trzecim najlepszym osiedlem w Polsce

Luksusowe osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów położone na łódzkim Polesiu zdobyło uznanie internautów i zajęło wysokie, trzecie miejsce spośród blisko 350 inwestycji zgłoszonych z całej Polski do Rankingu Inwestycji Deweloperskich 2015.

Zobacz więcej

W tegorocznej edycji poszukiwań "Inwestycji Marzeń Internautów" oddano rekordową liczbę aż 280 tysięcy głosów. Osiedle Siedem Klonów zdobyło aż 78 proc. pozytywnych ocen, dając wyprzedzić się o zaledwie 1 proc. inwestycji "Ramiszów", która zajęła drugie miejsce oraz projektowi "Dom dla każdego" zwyciężającemu w rankingu z wynikiem 81 proc. Wszystkie zgłoszone inwestycje zostały także poddane ocenie jury, które główną nagrodę, tytuł "Inwestycja Roku 2015" przyznało osiedlu Fi w Krakowie.

Więcej informacji: http://ddlodz.pl/lodzkie-siedem-klonow-trzecim-najlepszym-osiedlem-w-polsce/

Zwiń

Zysk czy wartość?

Jak pogodzić dzisiaj biznes i etykę? Jakie postawy i działania znamionują fair play w budownictwie? I czy etyka w ogóle się opłaca? Postanowiliśmy sprawdzić, co sądzą na ten temat przedstawiciele czołowych firm na polskim rynku budowlanym.

Zobacz więcej

Nieruchomości to branża, która wymaga dużego zaufania klientów, gdyż nasza profesja przekłada się na ich codzienne funkcjonowanie, jakość życia i pracy. W tym sektorze biznesu, podobnie jak w bankowości czy ubezpieczeniach, działanie zgodne z etyką musi być wręcz wbudowane w DNA firmy. Na dobre imię przedsiębiorstwa pracuje się latami, a reputację traci w mgnieniu oka. Dlatego dotrzymywanie słowa, utrzymywanie standardów i oferowanie usług, które odpowiadają na potrzeby klienta, to podstawa naszego działania - komentuje Marek Antczak. 

Zwiń

Ponad połowa sprzedanych mieszkań na osiedlu Zielona Klecina

Ponad połowa lokali na powstającym we Wrocławiu osiedlu Zielona Klecina znalazła już nabywców. Mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do mieszkań jeszcze przed końcem roku.

Zobacz więcej

Inwestycja Zielona Klecina znalazła się na półmetku sprzedaży. Projekt realizowany przez TIM Development i FB Antczak to lokale dwupokojowe o powierzchni do 43 mkw. oraz trzy i czteropokojowe od 55 do 71 mkw. Dotychczas sfinalizowano 47 procedur zakupu.

Więcej informacji: http://www.thecity.com.pl/Rynek/Rynek-mieszkaniowy/Ponad-polowa-sprzedanych-mieszkan-na-osiedlu-Zielona-Klecina

Zwiń

Jakich mieszkań szukają Łodzianie?

Jakie są oczekiwania mieszkańców Łodzi i gdzie najchętniej chcieliby zamieszkać?

Zobacz więcej

W ostatnim czasie nastąpił bardzo dynamiczny rozwój Łodzi. Powstają tu nowe inwestycje, modernizowane są drogi, wiele zabytkowych obiektów doczekało się renowacji - warunki do życia i stabilizacji są znacznie lepsze niż kilka lat temu. Wielu młodych ludzi decyduje się związać swoje życie na stałe z tym miejscem. Rozwój rynku mieszkaniowego jest naturalną konsekwencją tego procesu, dlatego Łódź należy do miast, które cechują się dość dużą podażą mieszkań. Niestety nie zawsze nowe inwestycje trafiają w potrzeby, a zwłaszcza możliwości Łodzian. Targi nieruchomości były okazją do skonfrontowania swoich oczekiwań i wyobrażeń z możliwościami finansowymi i aktualną podażą lokali mieszkalnych na rynku.

Osoby odwiedzające Atlas Arenę mogły znaleźć komplet informacji potrzebny do zakupu lokalu. Swoje stoiska mieli tu zarówno deweloperzy z szeroką ofertą mieszkań nowych, jak również pośrednicy oferujący mieszkania z rynku wtórnego. Na targach można było zasięgnąć także porady doradców finansowych i przedstawicieli banków, a także porozmawiać ze specjalistami od rządowego programu wsparcia ?Mieszkanie dla Młodych?.

Największym zainteresowaniem Łodzian nieustannie cieszą się lokale dwu- i trzypokojowe, jednak podczas tegorocznych targów zauważalna była większa otwartość potencjalnych nabywców i myślenie perspektywiczne. Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodych małżeństw, cieszyły się domy jednorodzinne i segmenty mieszkalne - komentuje Maciej Garbowicz, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak.

Więcej informacji

http://www.budnet.pl/Jakich_mieszkan_szukaja_Lodzianie,Kupno_mieszkania_porady,132652-czytaj.html

Zwiń

Luksusowe apartamenty budują pod Kaliszem

Na osiedlu Panorama Park w Kościelnej Wsi obok Kalisza, FB Antczak rozpoczęła budowę luksusowego apartamentowca.

Zobacz więcej

Lokatorzy będą mieli do dyspozycji głównie lokale trzy-i czteropokojowe z dużymi tarasami. Dodatkowym udogodnieniem będzie winda z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku. Według FB Antczak, właśnie takich luksusowych mieszkań poszukują w ostatnim czasie nabywcy w Kaliszu i najbliższej okolicy. 

 

Zwiń

W Kaliszu i Ostrowie budowy trwają

Na osiedlu Panorama pod Kaliszem jest wolnych jeszcze sześć działek. Większy wybór mają chętni do kupna mieszkania w Kaliszu bądź Ostrowie.

Zobacz więcej

W Kościelnej Wsi pod Kaliszem można jeszcze zamieszkać w domu jednorodzinnym na osiedlu Panorama. Budowa osiedla rozpoczęła się w 2005 roku, docelowo powstanie tam 100 domów. Obecnie realizowane są cztery domu bazujące na projektach Prymus Mini i Dom w Aksamitkach. Deweloper FB Antczak oferuje też projekty willowe, czy takie realizowane według projektu klienta. Do dyspozycji chętnych jest jeszcze sześć działek. To więc już ostatnia okazja, aby zamieszkać na w pełni zagospodarowanym osiedlu Panorama. 

Zwiń

Antczak rozbuduje salon Audi Volkswagen Ignaszak w Kaliszu

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się rozbudowa salonu Audi Volkswagen Ignaszak położonego przy Al. Wojska Polskiego 5 w Kaliszu. Dzięki inwestycji obiekt powiększy się m.in. o serwis samochodowy i stację kontroli pojazdów.

Zobacz więcej

W ramach gruntownej przebudowy kompleksu Audi Volkswagen Ignaszak powstanie: punkt przyjęć aut na serwis, stacja kontroli pojazdów, lakiernia samochodowa z blacharnią, myjnia oraz przestrzeń socjalno ? biurowa. Najważniejsze prace skupią się na powiększeniu już istniejącego budynku warsztatowego z 600 mkw. do blisko 1100 mkw. Wspomniana stacja kontroli pojazdów z pomieszczeniami do obsługi klienta zajmie dodatkowo powierzchnię 125 mkw., a zaplecze socjalno-biurowe ? około 165 mkw. Rozbudowa salonu Audi Volkswagen Ignaszak ma na celu rozszerzenie funkcji i maksymalizację wydajności obecnego obiektu w ramach powierzchni dostępnej na działce inwestora. Dzięki przebudowie znacznie poszerzy się zakres wykonywanych usług. Ze względu na zmiany funkcjonalne i utworzenie pomieszczeń obsługi klienta poprawi się także standard i szybkość obsługi.

Więcej informacji: http://www.calisia.pl/articles/fb-antczak-rozbuduje-salon-audi-volkswagen-ignaszak

Zwiń

Nowa fabryka MTM Industries

W kaliskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Metalowców powstaje zakład firmy MTM Industries. Będą tu produktowane m.in. odświeżacze powietrza do samochodów.

Zobacz więcej

Prace ruszyły wraz z końcem ub.r. Zakład ma około 3,5 tys. mkw. powierzchni. Dzięki rozbudowie firma wzbogaci się o nowe linie produkcyjne oraz większą powierzchnię w magazynach wysokiego składowania. Ponadto firma zobowiązała się zatrudnić 25 nowych pracowników. Nowy zakład buduje FB Antczak. 

Zwiń

Antczak buduje bezpiecznie

Firma Budowlana Antczak z Kalisza została laureatem konkursu "Buduj bezpiecznie 2014".

Zobacz więcej

Nagrodę w imieniu firmy odebrał, podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2015, wiceprezes firmy Marcin Antczak. Jury konkursu przyznało też nagrodę nagrodą dla kierownika budowy. Uhonorowany został pracownik FB Antczak, Krzysztof Wach.

Więcej informacji: http://www.faktykaliskie.pl/antczak-buduje-bezpiecznie

Zwiń

Sandomierz zyska nową galerię handlową

POLSKA FB Antczak- kaliski deweloper i generalny wykonawca podpisał kontrakt na realizację nowej galerii handlowej w Sandomierzu.

Zobacz więcej

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Wodrol. Obiekt o nazwie Galeria Królewska i powierzchni całkowitej ponad 14,6 tys. mkw. powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego. Prace budowlane rozpoczną się w pierwszym kwartale 2015 roku, a zakończą w ciągu roku. Łączna powierzchnia najmu w obiekcie wyniesie blisko 5,67 tys. mkw., którą zająć ma 20 sklepów i punktów usługowych 

Zwiń

Galeria Królewska stanie w Sandomierzu

Centrum handlowe o powierzchni 14,6 tys. mkw. powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego.

Zobacz więcej

Kontrakt na realizację nowej galerii handlowej w Sandomierzu podpisał kaliski deweloper, FB Antczak. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym kwartale, a zakończą za rok. - Galeria Królewska będzie największym centrum handlowym w mieście. Łączna powierzchnia najmu wyniesie prawie 5670 mkw. Zgodnie z projektem przygotowanym przez biuro MWM Architekci sklepy i lokale usługowe będą zlokalizowane na dwóch poziomach - opisują przedstawiciele dewelopera.

- Na dachu galerii powstanie parking ze 155 miejscami postojowymi, stacją kontroli pojazdów oraz myjnią bezdotykową. Na uwagę zasługuje również sam projekt inwestycji, która kształtem będzie przypominać statek oceaniczny - podkreślają.

Więcej na: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1177225-Galeria-Krolewska-stanie-w-Sandomierzu.html

Zwiń

FB Antczak przyspiesza prace dzięki łagodnej zimie

Korzystając ze sprzyjającej aury firmie FB Antczak w sezonie zimowym udało się między innymi przyspieszyć realizację kolejnego etapu osiedla Panorama Park pod Kaliszem.

Zobacz więcej

 W wielorodzinnych budynkach E1 i E2 cały czas kontynuowane są prace nad powstaniem kolejnych kondygnacji. Prace trwają również na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim czy realizowanej we Wrocławiu, dla Vantage Development, inwestycji Patio House.  Łagodna zima pozwala również na szybszą budowę obiektów komercyjnych. W budynku powstającym w warszawskim Ursusie dla Perfect Clean znajdzie się ponad 1300 mkw. powierzchni użytkowej, na którą będą składać się pomieszczenia biurowe, magazyny, pralnia oraz blisko 600 mkw. powierzchni pomocniczej. Gotowa jest już bryła inwestycji. Trwa montaż stolarki okiennej, co pozwoli na ogrzewanie budynku i kontynuowanie prac wewnątrz. W najbliższych tygodniach wykonane zostaną m.in. Instalacje elektryczne, sanitarne oraz montaż systemów wentylacji i klimatyzacji. Powstaną też ściany działowe.

więcej na http://www.kompasinwestycji.pl/aktualnosci/fb-antczak-przyspiesza-prace-dzieki-lagodnej-zimie-9596

 

Zwiń

Majątek Kościelna Wieś należał do twórcy święta piwa Oktoberfest

Co łączy Kościelną Wieś ze świętem piwa Oktoberfest? Król bawarski Maksymilian Józef I. Trudno dziś stwierdzić, czym się kierował król Maksymilian I Bawarski, gdy kupował majątek pod Kaliszem. Na pewno nie sentymentem do polskiej ziemi, choć jakieś związki z Rzeczpospolitą miał, bowiem jego prapradziadkiem był Bogusław Radziwiłł, ten sam książę Bogusław, dobrze nam znany z sienkiewiczowskiego "Potopu".

Zobacz więcej

W okresie międzywojennym w Kościelnej Wsi nastąpiło scalenie gruntów, a WI929 roku ówczesny właściciel majątku Ludwik Zefiryn Kreczunowicz sprzedał skarbowi państwa 520 hektarów ziemi folwarcznej. Już rok później grunty te zostały przekazane Komendzie Garnizonu Kalisz-Szczypiorno. W ostatnich latach powstało tu osiedle mieszkaniowe. - Wybierając lokalizację osiedla Panorama kierowaliśmy się jej wyjątkowym położeniem i bliskością natury. Jak widać, okolice Kościelnej Wsi przypadły do gustu nie tylko kaliszanom, ale również doradcom Bolesława Krzywoustego czy bawarskim królom. Niewiele osiedli w Wielkopolsce, a nawet w Polsce może pochwalić się taką przeszłością i królewskimi korzeniami. To ciekawostka, która na pewno zainteresuje wszystkich miłośników historii - komentuje Maciej Garbowicz, kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży FB Antczak.

 

Zwiń

Patio House stanie we Wrocławiu

Spółka Vantage Development rozpoczęta budową osiedla Patio House na wrocławskich Pilczycach. Generalnym wykonawcą jest Firma Budowlana Antczak.

Zobacz więcej

Czteropiętrowy budynek z parkingiem naziemnym będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Rękodzielniczej i Bednarskiej, między parkiem Pil-czyckim a parkiem Zachodnim. Znajdzie się w nim 65 mieszkań o zróżnicowanym metrażu -od 30 do 71 mkw. -Z pewnością największym wyróżnikiem inwestycji będzie jej oryginalna architektura - układ atrialny z wewnętrznym dziedzińcem. Mamy nadzieję, że niska zabudowa, kameralny charakter inwestycji, niewielka liczba mieszkań oraz dogodne położenie komunikacyjne Patio House wpłynie na wygodę codziennego życia mieszkańców - mówi Edward Laufer, prezes Vantage Development. Zakończenie budowy przewidziano na listopad 2015 roku.

Zwiń

W mieszkaniówce jak w kalejdoskopie

Nadchodzący rok przyniesie wiele nowych wyzwań kupującym i deweloperom. Od stycznia do listopada 2014 r. deweloperzy rozpoczęli o 33 proc. więcej inwestycji mieszkaniowych niż przed rokiem. O 40 proc. wzrosła także liczba uzyskanych przez nich pozwoleń na budowę.

Zobacz więcej

Zwiń

W Kaliszu będą bezpłatne spotkania na temat finansowania nieruchomości

Zainteresowani kupnem nieruchomości będą mogli przez tydzień korzystać z bezpłatnych konsultacji pracowników PKO BP na temat kredytów.

Zobacz więcej

Zwiń

Ruszyła budowa Patio House we Wrocławiu

Ruszyła budowa kolejnej inwestycji firmy Vantage Development we Wrocławiu. Tym razem spółka wybuduje budynek mieszkalny Patio House, który powstanie przy ulicy Lotniczej na wrocławskich Pilczycach. Wykonawcą projektu została firma budowlana Antczak.

Zobacz więcej

Patio House będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem, który powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Rękodzielniczej i ulicy Bednarskiej. Łącznie obiekt zaoferuje 65 lokali o powierzchni od od 30 do 71 mkw. 

Dodatkowym atutem inwestycji będzie wewnętrzny dziedziniec.

Oddanie budynku do użytku zaplanowano na listopad przyszłego roku.

Zwiń

Studenci nie chcą już kawalerek

Koniec 2014 r. zapowiada się obiecująco na pierwotnym rynku nieruchomości. Pierwsze trzy kwartały były dla deweloperów udane, a utrzymująca się sprzedaż pozwala mieć nadzieję na korzystne wyniki w całym roku. Aktywności nabywców sprzyjają wciąż niskie stopy procentowe, ostatnie tygodnie obowiązywania 5-cioprocentowego wkładu własnego oraz nowe warunki MdM.

Zobacz więcej

Zwiń

Warszawski Maszt Wolności na finiszu!

Budowa Masztu Wolności w Warszawie, którego generalnym wykonawcą jest FB Antczak, właśnie dobiega końca. 11 listopada 2014 o godz. 10:00 zaplanowano oficjalne odsłonięcie konstrukcji. W uroczystości uczestniczyć będą m.in. przedstawiciele władz miasta oraz Prezydent Bronisław Komorowski.

Zobacz więcej

Maszt Wolności zlokalizowany wewnątrz ronda Zgrupowania ?AK Radosław? jest kolejnym symbolem upamiętniającym Powstanie Warszawskie. Położenie masztu w tak ważnym punkcie komunikacyjnym Warszawy, tuż przy centrum handlowym Arkadia nie jest przypadkowe. Jest to pomysł fundatora projektu. Dzięki temu Masz Wolności będzie bardzo łatwo dostępny dla mieszkańców i setek turystów odwiedzających miasto. Obiekt będzie podświetlany, tak aby niezależnie od pory dnia był dobrze widoczny.

Jako generalny wykonawca z dużym doświadczeniem często mamy okazję brać udział w ciekawych przedsięwzięciach, jednak realizacja Masztu Wolności jest jednym z naszych najbardziej niezwykłych doświadczeń. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tego projektu i przyczynić się do zachowania pamięci o niezwykłych bohaterach ? komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Rośnie popyt na większe mieszkania

Kaliszanie coraz częściej dopytują o większe mieszkania: trzy- i czteropokojowe ? wynika z obserwacji Firmy Budowlanej Antczak, która rozpoczęła właśnie przekazywanie kluczy właścicielom nowo wybudowanych lokali na osiedlu Panorama Park w Kościelnej Wsi koło Kalisza. Większość mieszkań w tej popularnej wśród kaliszan lokalizacji znalazła już nabywców.

Zobacz więcej

FB Antczak oddaje właśnie do użytku dwa kolejne bloki widoczne z ul. Poznańskiej. W budynkach znajduje się 41 mieszkań, z których 73% ma już nowych właścicieli.  W IV etapie osiedla powstały lokale o metrażach od 29 do 101 m kw. - Pojawienie się większych powierzchni dyktują trendy rynkoweW ostatnim czasie wzrosła grupa nabywców zainteresowanych większymi powierzchniami. Pytania o trzy-, czy czteropokojowe mieszkania padają coraz częściej, dlatego zwiększyliśmy ofertę mieszkań powyżej 80 mkw. ? mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Dom musi być nieduży i tani w utrzymaniu

Małe, nowoczesne budynki jednorodzinne, których cena jest porównywalna z cenami dużych mieszkań, sprzedają się całkiem nieźle.

Zobacz więcej

Zwiń

Kaliska firma FB Antczak buduje w całym kraju

Kaliska firma budowlana Marek Antczak realizuje kolejne duże inwestycje w całym kraju. Jedną z nich jest centrum badawcze we Wrocławiu.

Zobacz więcej

Zwiń

Antczak wybudował ośrodek badawczy

Kaliska Firma Budowlana Marek Antczak zakończyła realizację kolejnego projektu budowlanego. We Wrocławiu powstało Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems. Realizację projektu przedsiębiorstwo rozpoczęło w grudniu 2012 roku. Budynek o powierzchni blisko 3 tys. 700 m2, stanął przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Zobacz więcej

Zwiń

Osiedle Siedem Klonów rośnie w oczach

Łódzkie osiedle luksusowych domków jednorodzinnych Siedem Klonów przy ul. Podchorążych 60A jest już na etapie fundamentów. Realizowany właśnie pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie 27 domów o metrażach od 125 do 180 m kw. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do lokali już w IV kwartale 2015 roku.

Zobacz więcej

Prace na osiedlu Siedem Klonów są coraz bardziej zaawansowane. Budynki w segmentach H i F posiadają już mury na poziomie parteru. Ponadto w segmentach B, C i G zakończono realizację fundamentów i trwają tam dalsze prace budowlane. - Pogodne i słoneczne lato sprzyjało wszelkim pracom budowlanym, które podjęliśmy na terenie osiedla Siedem Klonów.

Zwiń

Siedem Klonów rośnie w oczach

Prace na łódzkim osiedlu Siedem Klonów firmy FB Antczak są coraz bardziej zaawansowane. Budynki w segmentach H i F mają już mury na poziomie parteru. W segmentach B, C i G zakończono prace przy fundamentach.

Zobacz więcej

Zwiń

Firma Antczak buduje Maszt Powstańców

Kaliska Firma Budowlana Antczak została generalnym wykonawcą pamiątkowego masztu, który stanie na rondzie Radosława w Warszawie.

Zobacz więcej

Maszt umiejscowiony będzie na styku trzech warszawskich dzielnic, tych na których terenie miały miejsce najważniejsze wydarzenia związane z Powstaniem War-szawskiem w 1944 roku - Śródmieścia, Żoliborza i Woli.

Pomysłodawcą i fundatorem masztu z flagą jest Artur Nowakowski, prezes Green Property Group. Projekt przygotowała pracownia JSK Architekci.

Będzie to imponująca konstrukcja wysoka na 60 metrów, w kształcie wrzeciona o ażurowej podstawie. Na szczycie masztu zawiśnie ogromna flaga Polskiego Państwa Podziemnego o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

Dodatkowo wokół masztu ustawione będą także trzy tablice - w formie ławek - informacyjne z opisami najważniejszych wydarzeń z tego powstańczego zrywu Warszawy.

Zwiń

FB Antczak wybuduje maszt w Warszawie

Kaliska Firma Budowlana Antczak została generalnym wykonawcą masztu upamiętniającego powstanie warszawskie. Maszt stanie na rondzie Radosława w Warszawie.

Zobacz więcej

Konstrukcja w kształcie wrzeciona o ażurowej podstawie będzie wysoka na 60 metrów. Maszt, który zaprojektowała pracownia JSK Architekci, ma być kolejnym symbolem upamiętniającym powstanie warszawskie. Projekt realizowany będzie na styku trzech warszawskich dzielnic, na których terenie miały miejsce kluczowe wydarzenia związane z powstaniem: Śródmieścia, Żoliborza i Woli. Pomysłodawcą i fundatorem masztu flagowego jest Artur Nowakowski. Oprócz masztu, na którym zawiśnie flaga Polskiego Państwa Podziemnego o powierzchni 100 mkw., powstać mają także trzy tablice informacyjne w formie ławek. Nawiązywać będą one do powstańczych wydarzeń. W związku z bliskością linii tramwajowej, FB Antczak odpowiadać będzie także za przebudowę infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. Zakończenie prac zaplanowano na październik br. Podobne maszty znajdują się w Berlinie, Lizbonie, Madrycie czy Paryżu. 

Zwiń

W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Maszt upamiętniajcy od FB ANTCZAK

Maszt upamiętniający Powstanie Warszawskie zbuduje firma FB Antczak. Koniec prac budowlanych i zmian w infrastrukturze wokół obiektu przewidziany jest na październik 2014 roku.

Zobacz więcej

W 70 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego firma FB Antczak rozpoczęła pracę nad specjalnym masztem upamiętniającym to wydarzenie. Firma zrealizuje projekt na granicy trzech dzielnic, które miały kluczowy charakter dla wydarzeń w Powstaniu: Śródmieścia, Żoliborza i Woli. Pomysłodawcą i fundatorem 60-metrowego masztu jest Artur Nowakowski, prezes spółki Green Property Group. Konstrukcja masztu będzie miała kształt wrzeciona o ażurowej podstawie. Została zaprojektowana przez pracownię JSK Architekci. Nie bez znaczenia była sama lokalizacja masztu, który będzie się znajdował na trawniku przy Rondzie ?Radosława?. Jednocześnie bliskość takich ulic jak Okopowa czy Słomińskiego sprawi, że maszt będzie widoczny dla mieszkańców podróżujących przez stolicę. Projektanci mieli na uwadze również bliskość centrum handlowego Arkadia, które rocznie odwiedza ok. 27 mln osób.

Zwiń

Biuro w zielonej okolicy

W willach na Saskiej Kępie, w przedwojennych zabytkowych domach na Żoliborzu czy Starych Bielanach znajdziemy wiele powierzchni zaadaptowanych na obiekty biurowe. Dlaczego warszawskie firmy szukają siedzib właśnie w tych lokalizacjach?

Zobacz więcej

Zielono mi, czyli dlaczego firmy coraz częściej wybierają zielone lokalizacje dla swoich siedzib. Co przyciąga je do zielonych dzielnic i dlaczego dziś mogą tam znaleźć najwyższej jakości obiekty biurowe ? wyjaśnia Marcin Antczak, prezes SGB Fortune.

Zwiń

Wakacje w cenie mieszkania

Kupujący lokal na kaliskim osiedlu Panorama Park będą mieli okazję po trudach związanych z inwestycją wypocząć . Dla tych, którzy zdecydują się na zakup swojego własnego M w lecie, deweloper - FB Antczak przygotował rabat -równowartość dwuosobowego wakacyjnego wyjazdu.

Zobacz więcej

 - Dla wielu osób zakup mieszkania to poważne nadwyrężenie domowego budżetu. Aby nasi klienci nie musieli rezygnować z wakacyjnego wypoczynku, który każdemu z nas jest potrzebny, zdecydowaliśmy się wprowadzić specjalną letnią promocję, w której zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na wyjazd np. do Grecji czy Chorwacji - podpowiada Maciej Garbowicz, z FB ANTCZAK.

- Letni wypoczynek to nie tylko okazja do poszukiwania inspiracji i przywiezienia pierwszych dodatków do nowego wnętrza, ale też czas, aby na spokojnie przejrzeć magazyny wnętrzarskie i zaplanować wygląd swojego nowego lokum - podsumowuje Garbowicz.

Zwiń

W Kaliszu powstanie kompleks przemysłowy

Wmurowano akt erekcyjny pod realizowany przez firmę FB Antczak kompleks przemysłowy Teknia Kalisz. W kompleksie powstanie blisko 12 tys. mkw. całkowitej powierzchni użytkowej. Największy budynek - hala produkcyjna - będzie zajmował obszar 9 tys. mkw.

Zobacz więcej
Zwiń

Koniec stagnacji w mieszkaniówce

Pierwsze półrocze 2014 r. cechowało się znacznie lepszymi wynikami sprzedaży mieszkań niż taki sam okres w dwóch poprzednich latach. Stabilny wzrost daje podstawy, aby sądzić, że pierwotny rynek mieszkaniowy powoli budzi się ze stagnacji, choć daleko mu jeszcze do czasów wielkiej prosperity z 2007 r.

Zobacz więcej

Mimo stabilnego wzrostu sprzedaży, kupujący nowe mieszkania wciąż mają w czym wybierać. Dzieje się tak zapewne dlatego, ' że trudna sytuacja na rynku kredytów hipotecznych sprawia, iż popyt wciąż jest ograniczony. Oprócz stale rosnących wymagań i formalności w ostatnim czasie banki usztywniły także swoje procedury wewnętrzne i zdarza się, że na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać nawet trzy miesiące. Tak długi okres często pozbawia kupującego możliwości skorzystania z atrakcyjnej oferty dewelopera. Co ciekawe, rośnie liczba klientów kupujących za gotówkę, którzy rezygnują z inwestowania pieniędzy za pośrednictwem lokat lub innych instrumentów finansowych, jednocześnie decydując się na bezpieczne ulokowanie ich na rynku nieruchomości. 

Zwiń

FB Antczak pobuduje Teknię

W styczniu 2014 FB Antczak została wybrana generalnym wykonawcą nowej hali produkcyjnej dla firmy TEKNIA.

Zobacz więcej
Zwiń

Przedsiębiorstwa Fair Play

Zaszczytny tytuł "Przedsiębiorstwo Fair Play" przyznano kaliskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., firmie Lexius Sp. z o.o., Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego oraz Firmie Budowlanej Marek Antczak. Warto przy tej okazji podkreślić, że właściciel FB Antczak został dodatkowo uhonorowany prestiżowym tytułem "Ambasadora Fair Play w Biznesie", który kapituła programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" przyznała po raz trzeci. Gratulacje na ręce szefów firm złożył prezydent miasta, Janusz Pęcherz.

Zobacz więcej
Zwiń

FB Antczak po raz kolejny z Certyfikatem Dewelopera

Mamy przyjemność poinformować, że Kapituła Certyfikatu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa po raz kolejny przedłużyła nasz Certyfikat Dewelopera. Od 1999 r. wyróżnienie przyznawane jest rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na krajowym rynku nieruchomości. Nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że najwyższa jakość zawsze powinna być priorytetem.

Zobacz więcej
Zwiń

Mały geniusz dostał wymarzony instrument.

12-letni Grzegorz Pentner jest dzieckiem autystycznym, mającym zadatki na muzycznego geniusza. Za sprawą naszej publikacji, a przede wszystkim hojności znanego kaliskiego przedsiębiorcy, Marka Antczaka, Grześ w ub. tygodniu otrzymał upragniony instrument.

Zobacz więcej
Zwiń

Tanie mieszkania od dewelopera

(...)Zdaniem Marcina Antczaka, wiceprezesa FB Antczak, klienci w miastach regionalnych są dziś na uprzywilejowanej pozycji.

Zobacz więcej

- To oni będą największymi beneficjentami programu MdM. W przypadku rynków lokalnych większość dostępnych działek już dziś pozwala realizować inwestycje, gdzie cena mkw. nie przekracza 4 tys. zł - tłumaczy Marcin Antczak. - Oznacza to, że poszukujący mieszkań w mniejszych miastach będą mogli korzystać z rządowych dopłat, kupując lokale o dobrym standardzie, w dobrych lokalizacjach. Klienci z dużych miast, chcąc skorzystać z MdM, będą skazani na peryferyjne lokalizacje i niższą jakość - ocenia wiceprezes FB Antczak.

Jego zdaniem mieszkań w cenach do 4,5 tys. zł będzie przybywać. - Specyfika tego przyrostu będzie jednak inna w dużych miastach, a inna na rynkach lokalnych. W pierwszym przypadku deweloperzy, chcąc zaoferować niedrogie mieszkania, będą zmuszeni poszukiwać tanich gruntów na peryferiach oraz oszczędzać na materiałach budowlanych -ocenia Marcin Antczak.

Zwiń

Wykończone lokale to gorący towar

Klienci w 2013 roku najchętniej wybierali gotowe do zamieszkania lokale. Wielu kupowało parterowe mieszkania z ogródkami. Wciąż najważniejsza była cena.

Zobacz więcej

(...) Marcin Antczak wiceprezes FB Antczak do hitów tego roku zalicza podobnie jak w latach poprzednich, trzypokojowe, parterowe, zwykle 70-metrowe z ogródkiem. - Przewiduję, że będą one równie chętnie wybierane w 2014 roku, zwłaszcza że nabywcy będą mogli skorzystać z programu ?Mieszkanie dla Młodych" - mówi Marcin Antczak - Ostatnio wzrosło także zainteresowanie mniejszymi mieszkaniami, o powierzchni ok. 50 mkw. Ma to związek z sytuacją na rynku kredytów hipotecznych. Wielu klientów, chcąc uniknąć konieczności wnoszenia wkładu własnego, decyduje się na zakup mniejszych, a zatem tańszych lokali na starych warunkach - zauważa wiceprezes FB Antczak Potwierdza, że klienci nie boją się kupować niegotowych jeszcze mieszkań. - Większość mieszkań znajdowała nabywców niemal w momencie wprowadzenia do oferty. Ok. 75 proc. lokali sprzedawaliśmy jeszcze w trakcie realizacji inwestycji - podaje Marcin Antczak (...)

Zwiń

Startuje bieg po dopłaty

Mieszkanie dla Młodych z dopłatą państwa będzie można kupić już od i stycznia. Już w najbliższy czwartek pierwsze osoby, które będą chciały skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, mogą rozpocząć załatwianie kredytu na swoje pierwsze M.

Zobacz więcej

Aby otrzymać dopłatę państwa do kredytu na zakup mieszkania, trzeba spełnić jednak kilka warunków. Podstawowy to wiek. Z programu będę mogły skorzystać jedynie osoby] które nie ukończyły jeszcze 35 lat. Przynajmniej połowę ceny nieruchomości muszą sfinansować przy pomocy kredytu hipotecznego zaciągniętego na minimum 15 lat.

(...) W ramach programu można kupić jedynie nieruchomości na rynku pierwotnym, a to jest korzystne dla deweloperów -przyznaje Marcin Antczak, wiceprezes firmy FB Antczak, budującej osiedla mieszkaniowe m.in. w Kaliszu. - Jednak limity cenowe stanowić będą wyzwanie. Tam, gdzie koszty budowy są niskie, nie będzie potrzeby, by wprowadzać zasadnicze zmiany w ofercie. W przypadku miast wojewódzkich, gdzie koszty związane z budową są wyższe, deweloperzy będą musieli szczególnie zadbać o swój rachunek ekonomiczny - podkreśla. (...)

Zwiń

Nie wszędzie będzie drożej

(...) Powolny wzrost cen w drugiej połowie 2014 roku przewiduje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. - Najpierw spadek cen spowolni prognozowane zmniejszenie podaży nowych mieszkań.

Zobacz więcej

Potem, w związku z wyższymi cenami   materiałów budowlanych i ożywieniem popytu, spowodowanym przez MdM, ceny będą wzrastać. Zmiany będą odczuwalne zwłaszcza na dużych rynkach największych aglomeracji. Rynki lokalne pozostaną stabilne - przewiduje Marcin Antczak. Według niego powoli drożeć będą mieszkania o powierzchni poniżej 75 mkw., spełniające wymogi programu MdM.

Zwiń

Coraz bardziej zielone

Energooszczędne oświetlenie, "szara" woda w toaletach, regulacja nasłonecznienia. Biurowce XXI wieku są coraz bardziej ekologiczne.

Zobacz więcej

(...) Także Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA, stwierdza, że nowoczesny biznes uwzględnia wpływ swojej działalności na środowisko. - Zielone budownictwo stanie się niedługo ogólnie obowiązującym standardem. Ekologiczne rozwiązania są nie tylko wyrazem dbałości o przyszłość planety, ale przede wszystkim zapewniają wymierne oszczędności - podkreśla Marcin Antczak.

- Deweloperzy działający na rynku biurowym, chcąc sprostać oczekiwaniom klientów, stają przed coraz to nowymi wyzwaniami. Od 2021 roku wszystkie budynki będą musiały się charakteryzować niemal zerowym zużyciem energii. Choć na razie wymogi nie są tak restrykcyjne, już dziś wprowadzamy rozwiązania, które pozwalają znacząco zredukować zużycie prądu, wody i ciepła - dodaje. Antczak zaznacza, że zielonym biurowcem będzie powstający na warszawskim Żoliborzu budynek Garden Plaza. - Biurowiec klasy A zostanie wyposażony w zintegrowany system zarządzania instalacjami, który pozwoli m.in. zminimalizować zużycie wody i energii oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie - tłumaczy.

Zwiń

Zamówienia w portfelu

Krzysztof Ścisły - Sytuacja w branży budowlanej na kaliskim rynku jest dramatyczna. Niektóre firmy ledwie wiązą koniec z końcem. Czy grozi nam krach i brak mieszkań? Marek Antczak - Wiem o kłopotach niektórych firm, ale myślę, że przesadzone są opinie o krachu na rynku. Moja firma ma pełen portfel zamówień, konsekwentnie realizuje powierzone inwestycje, sprzedaje mieszkania, planuje budowę nowych, przygotowuje strategię na przyszłość.

Zobacz więcej

Oznacza to, że nie macie kłopotów?

Budownictwo to bardzo ważny ale jednocześnie trudny, kapryśny segment gospodarki, bardzo wrażliwy na koniunkturę, silną niekiedy dzika konkurencję i warunki atmosferyczne. Nasza firma swoją działalność opiera na kilku filarach ? jest to budownictwo mieszkaniowe, realizacja inwestycji w systemie generalnego wykonawstwa oraz produkcja i sprzedaż wysokiej jakości betonu towarowego. Taka strategia sprawdza się. Aktualnie rzeczywiście nie mamy żadnych problemów realizacyjnych i finansowych. Utrzymujemy w sposób ciągły płynność finansową. Mimo spowolnienia gospodarczego nie możemy przyjąć wielu zamówień ze względu na brak mocy przerobowych. Niektórzy klienci godzą się na przesunięcie terminu realizacji inwestycji za cenę jej realizacji przez naszą firmę. To jest ujmujące. (...)

Zwiń

Mieszkania dla Młodych szansą i wyzwaniem dla deweloperów

Rządowy projekt "Mieszkanie dla Młodych", który najprawdopodobniej ruszy w styczniu 2014 roku to dla deweloperów szansa na jeszcze lepsze wyniki sprzedaży. Jednocześnie, zaspokojenie potrzeb beneficjentów programu stanowić będzie dla branży niemałe wyzwanie.

Zobacz więcej

Przyjęty 17 września przez  Senat projekt rządowego programu "Mieszkanie dla Młodych" przewiduje dopłaty wyłącznie dla osób, które zdecydują się na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym. Chociaż program w obecnie proponowanym kształcie jest korzystny dla deweloperów, limity cenowe i warunki obliczania wysokości dopłat stanowić będą również wyzwanie. Firmy deweloperskie będą musiały zaoferować mieszkania o metrażach i cenach pozwalających klientom uzyskać rządowe dopłaty, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości wykonania i atrakcyjnych lokalizacji.

Niewątpliwym atutem "MdM" jest to, że skorzystać z niego będą mogły również osoby decydujące się na zakup lub budowę domu. To dobra wiadomość dla deweloperów działających w tym segmencie rynku, lecz podobnie jak w przypadku budownictwa wielorodzinnego, rządowy program będzie miał wpływ na przyszłą ofertę.

Zwiń

Komfort priorytetem dla najemców

Najemcy zgodnie podkreślają, że biuro to już nie tylko pomieszczenia, ale przede wszystkim inwestycja w najcenniejszy kapitał przedsiębiorstwa - kadrę pracowniczą.

Zobacz więcej

Najemcy zgodnie podkreślają, że biuro to już nie tylko pomieszczenia, ale przede wszystkim inwestycja w najcenniejszy kapitał przedsiębiorstwa ? kadrę pracowniczą.

Strategiczne położenie obiektu biurowego było dotychczas kluczowym kryterium, jakim kierowali się najemcy poszukując nieruchomości. Obecnie jednak klienci coraz częściej zwracają uwagę na dodatkowe walory budynku: bliskość zieleni, certyfikaty ekologiczne, indywidualne rozwiązania, czy bogactwo zaplecza gastronomiczno-usługowego. Udogodnienia te mają zapewniać pracownikom odpowiedni komfort podczas wykonywania codziennych obowiązków i uczynić pracę przyjemniejszą, a tym samym bardziej efektywną. Najemcy zgodnie podkreślają, że biuro to już nie tylko pomieszczenia, ale przede wszystkim inwestycja w najcenniejszy kapitał przedsiębiorstwa - kadrę pracowniczą.

Biznes otacza się zielenią

Wielu najemców przy wyborze lokalu biurowego zwraca szczególną uwagę na jego zieloną okolicę, która osłoni obiekt od zgiełku dużego miasta Roślinność doskonale izoluje obiekt od miejskiego zgiełku, a pracownicy mogą w przerwach odpocząć w przyjaznym otoczeniu i nabrać sił do dalszej pracy. Doskonałym rozwiązaniem jest patio, gdzie biurowy charakter miejsca łączy się z otaczającym je środowiskiem naturalnym. Przestrzeń ta sprzyja integracji pracowników, 
a także stanowi doskonałe miejsce do mniej formalnych spotkań biznesowych.

Eko-trend w budownictwie biurowym

Rosnąca świadomość ekologiczna Polaków oraz firm powoduje, iż najemcy coraz częściej szukają rozwiązań przyjaznych naturze i człowiekowi. Realizacja obiektów z certyfikatami ekologicznymi niesie za sobą szereg zobowiązań dotyczących jakości środowiska wewnętrznego, efektywności energetycznej, dostępności różnorodnych środków transportu i prawidłowego gospodarowania wodą oraz odpadami. Ponadto, wymagane jest użycie naturalnych materiałów budowlanych. Dla najemców najważniejsze jest to, iż dzięki wszystkim zastosowanym rozwiązaniom mogą znacząco - nawet do 15% - obniżyć zużycie wody oraz energii elektrycznej, a co za tym idzie widocznie zmniejszyć koszty eksploatacyjne.

Indywidualne rozwiązania coraz ważniejsze!

Oczekiwania najemców stale rosną. Poszukują oni coraz lepszych rozwiązań umożliwiających dostosowanie obiektu do ich indywidualnych potrzeb. Każdy kto spędza co najmniej osiem godzin w zamkniętym pomieszczeniu biurowym wie jak istotnym jest to by było ono przyjazne 
i komfortowe. Klienci poszukują biur niemal ?szytych na miarę?. Najnowsze rozwiązania stosowane dziś w budynkach biurowych zakładają możliwość samodzielnego regulowania temperatury przy stanowisku pracy, czy indywidualnej konfiguracji oświetlenia biurka. Ponadto standardem jest całodobowy dostępu do biura, szczególnie ważny dla osób ceniących elastyczne godziny pracy.

Bogactwo oferty gastronomiczno-usługowej w cenie

Zbudowanie obiektu biurowego obecnie nie sprowadza się wyłącznie do zapewnienia najwyższej jakości miejsca pracy, ale także przyjaznego otoczenia biznesowego z bogatą strefą gastronomiczno-usługową. Pracownicy spędzając większość swojego dnia w biurze oczekują, 
że będzie ono przestrzenią, która pozwoli zarówno na realizację obowiązków służbowych, 
jak również zaspokajanie osobistych potrzeb. Poza standardową strefą gastronomiczno-usługową, gdzie zwykle znajdują się restauracje, lunch bary oraz kawiarnie, coraz częściej zapewnia się placówki bankowe, sklepy, czy siłownię.

Deweloperzy muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom najemców, których wybory coraz częściej podyktowane są nie tylko własnymi preferencjami, ale również troską o pracowników. Obecne najistotniejsze jest zapewnienie komfortu użytkownikom obiektu w kompleksowy sposób, nie tylko poprzez dogodną lokalizację, ale także różnorodne, innowacyjne rozwiązania gwarantujące im należytą wygodę.

Zwiń

Garden Plaza już stoi

Zakończyły się prace nad stanem surowym otwartym biurowca Garden Plaza przy ul. Elbląskiej na warszawskim Żoliborzu.

Zobacz więcej

Generalny wykonawca firma FB Antczak pracuje nad stalową konstrukcją poziomu technicznego. W budynku zakładane są instalacje elektryczne, sanitarne i wentylacyjne. Trwa równiez montaż okien. Czterokondygnacyjny biurowiec klasy A będzie miał 13 tys. mkw. Pod budynkiem powstanie parking. Garden Plaza został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami systemu ekologicznej certyfikacji budynków BREEAM. Inwestorem jest SGB Fortune MA. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku w II kw. 2014 r.

Zwiń

Garden Plaza: Prace zgodnie z harmonogramem. Budynek już stoi.

Zakończono prace nad tzw. stanem surowym otwartym Garden Plaza. Biurowiec na Żoliborzu, który powstaje przy ulicy Elbląskiej dostarczy na stołeczny rynek ok 9 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej (GLA). Jeszcze we wrześniu rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym budynku.

Zobacz więcej

Realizacja obiektu Garden Plaza przebiega zgodnie z przyjętym przez inwestora - firmę SGB Fortune MA - harmonogramem. Dobiegły końca prace nad ostatnią kondygnacją budynku i widać już pełną bryłę biurowca. Generalny Wykonawca firma FB Antczak pracuje obecnie nad stalową konstrukcją poziomu technicznego. W budynku zakładana jest instalacja elektryczna, sanitarna i wentylacyjna. Trwa również montaż stolarki okiennej. W połowie września br. rozpoczną się prace nad pokryciem dachowym.

Najemcy powierzchni biurowej coraz chętniej szukają na mapie Warszawy miejsc nie tylko dobrze zlokalizowanych i skomunikowanych, ale także nieco spokojniejszych oraz posiadających dodatkowe atuty, jak choćby zielone otoczenie obiektu - podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA. - Nowym kierunkiem dla najemców jest także Żoliborz, który ze względu na duży potencjał ponownie staje się celem inwestorów.-

Zwiń

Gorące lokalizacje dla biurowców

W Warszawie, podobnie jak w każdej światowej metropolii, biznes skupia się tam, gdzie instytucje finansowe. W stolicy Polski centralny obszar biznesu pokrywał się dotychczas ze ścisłym centrum miasta. Ta lokalizacja od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem najemców i ten trend w najbliższych latach nie ulegnie zmianie.

Zobacz więcej

Deweloperzy w odpowiedzi na potrzeby odbiorców realizują kolejne inwestycje w nowych punktach Warszawy. Największy potencjał mają dzielnice usytuowane w sąsiedztwie Śródmieścia, takie jak Wola, która dynamicznie się rozwija. Nowym kierunkiem jest także Żoliborz, który ze względu na duży potencjał ponownie staje się celem inwestorów. Jeszcze kilka lat temu w żoliborskich willach swoje siedziby miało wiele małych oraz średnich przedsiębiorstw. Wraz z ich rozwojem i brakiem nowoczesnej powierzchni biurowej, biznes przeniósł się w inne rejony miasta, a Żoliborz na wiele lat pozostał willową dzielnicą mieszkaniową.

Zwiń

Nowe ciekawe kontrakty w portfolio FB Antczak

FB ANTCZAK kaliski deweloper i generalny wykonawca obiektów budowlanych, poszerzył katalog realizowanych inwestycji o kompleksowe wykonawstwo dwóch nowych projektów. Przedsiębiorstwo wybuduje halę magazynowo - chłodniczą w Jankowie Trzecim koło Kalisza dla CHAMPINI sp. z o.o., a także kolejny obiekt z kompleksu parafialnego im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie. Oprócz właśnie podpisanych kontraktów firma realizuje obiekty biurowe i przemysłowe w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu.

Zobacz więcej
Zwiń

Hala w Jankowie Trzecim rośnie

FB ANTCZAK kaliski deweloper i generalny wykonawca obiektów budowlanych, poszerzył katalog realizowanych inwestycji o kompleksowe wykonawstwo dwóch nowych projektów.

Zobacz więcej

Przedsiębiorstwo wybuduje halę magazynowo - chłodniczą w Jankowie Trzecim koło Kalisza dla CHAMPINI sp. z o.o., a także kolejny  obiekt z kompleksu parafialnego im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie.  Oprócz właśnie podpisanych kontraktów firma realizuje obiekty biurowe i przemysłowe w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu.

Kaliski deweloper zrealizuje dla  CHAMPINI sp. z o.o., halę magazynową w Kaliszu. Obiekt będzie służył do składowania oraz bezpiecznego przechowywania zbiorów owocowych, a także warzyw. Inwestycja jest istotna z punktu widzenia rozwoju lokalnego biznesu oraz miejscowej przedsiębiorczości. Realizacja tego typu obiektów wymaga nie tylko doświadczenia, ale także znajomości różnorodnych rozwiązań, pomagających dostosować budynek do pełnionej funkcji oraz sposobu funkcjonowania. Priorytetem przy budowie tego typu hal jest zapewnienie możliwości przechowywania, sortowania oraz ekspedycji produktów, bez  uszczerbku na walorach smakowych oraz jakości  - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Antczak buduje dla hurtowni i parafii

FB ANTCZAK kaliski deweloper i generalny wykonawca obiektów budowlanych, poszerzył katalog realizowanych inwestycji o kompleksowe wykonawstwo dwóch nowych projektów.

Zobacz więcej

Przedsiębiorstwo wybuduje halę magazynowo - chłodniczą w Jankowie Trzecim koło Kalisza dla CHAMPINI sp. z o.o., a także kolejny  obiekt z kompleksu parafialnego im. błogosławionego Edmunda Bojanowskiego na warszawskim Ursynowie.  Oprócz właśnie podpisanych kontraktów firma realizuje obiekty biurowe i przemysłowe w Warszawie, Wrocławiu i Kaliszu. 

Kaliski deweloper zrealizuje dla  CHAMPINI sp. z o.o., halę magazynową w Kaliszu. Obiekt będzie służył do składowania oraz bezpiecznego przechowywania zbiorów owocowych, a także warzyw. Inwestycja jest istotna z punktu widzenia rozwoju lokalnego biznesu oraz miejscowej przedsiębiorczości. Realizacja tego typu obiektów wymaga nie tylko doświadczenia, ale także znajomości różnorodnych rozwiązań, pomagających dostosować budynek do pełnionej funkcji oraz sposobu funkcjonowania. Priorytetem przy budowie tego typu hal jest zapewnienie możliwości przechowywania, sortowania oraz ekspedycji produktów, bez  uszczerbku na walorach smakowych oraz jakości  - komentuje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Kto kupuje gotowe lokale

Decydując się na mieszkanie na wczesnym etapie budowy możemy wybrać lokal o najlepszym układzie, z najciekawszym widokiem czy największym tarasem.

Zobacz więcej

Rynki regionalne różnią się strukturą sprzedaży od największych metropolii. Przykładowo w Kaliszu ceny mieszkań są widocznie niższe niż w Poznaniu czy Warszawie. Dlatego klienci zdecydowanie częściej decydują się na zakup większych mieszkań. Sprzyjają temu także ostatnie decyzje RPP, która regularnie obniża stopy procentowe, wpływając na spadek oprocentowania kredytów.

 

Zwiń

Graden Plaza startuje!

5 czerwca 2013 r. wmurowano kamień węgielny pod budowę biurowca Garden Plaza na warszawskim Żoliborzu.

Zobacz więcej

Prace budowlane trwają od styczniu 2013 r., a pierwsi najemcy wprowadzą się w II kw. 2014 r. Biurowiec będzie miał cztery kondygnacje naziemne i garaż podziemny. Biura klasy A zajmą 9 tys. mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM. Inwestorem jest spółka SGB Fortunę MA, a generalnym wykonawcą FB Antczak. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialne są agencje Savills i Nuvalu.

Zwiń

Firma, którą omija kryzys

Jak to się dzieje, że mieszkania wybudowane przez Firmę Budowlaną Antczak bez kłopotów sprzedają się w cenie około 3.500 zł za m2, a wybudowane przez innych deweloperów, mimo niższej ceny- ok. 2.500 zł za m2, nie mogą znaleźć nabywców?

Zobacz więcej

Jak to się dzieje, że mieszkania wybudowane przez Firmę Budowlaną Antczak bez kłopotów sprzedają się w cenie około 3.500 zł za rn2, a wybudowane przez innych deweloperów, mimo niższej ceny -ok. 2.500 zł za m2, nie mogą znaleźć nabywców Jak to się dzieje, że niektóre przedsiębiorstwa budowlane bankrutują z powodu kryzysu, a w tym samym czasie FB Antczak rozwija się, realizując coraz to nowe inwestycje w wielu miastach

Właśnie w minionym tygodniu w Warszawie odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowoczesny biurowiec o nazwie Garden Plaza. Inwestycja o wartości 64 mln zł jest rozplanowana na 3 etapy i stanowi wspólne przedsięwzięcie FORTUNĘ SA i FB Antczak w postaci spółki celowej o nazwie SGB Fortunę MA. Cała inwestycja zlokalizowana jest w sercu Żoliborza i dość dobrze skomunikowana: zaledwie 1,5 km od autostrady i tyleż samo od metra.

Zwiń

Kaliszanie budują Warszawę

Garden Plaza to pierwszy projekt na Żoliborzu łączący nowoczesność i funkcjonalność z rozwiązaniami pro-ekologicznymi. Generalnym wykonawcą projektu jest FB Marek Antczak.

Zobacz więcej

W środę odbędzie się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod warszawską inwestycję kaliskiej firmy budowlanej. Wyróżniający się na tle otoczenia, unikalny projekt architektoniczny nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Dużo miejsca poświęcono również otoczeniu inwestycji. Wspólna przestrzeń ze specjalnie zaprojektowaną roślinnością i elementami małej architektury stanowi dodatkowe uzupełnienie komfortowych przestrzeni biurowych.

Zwiń

Warszawska Garden Plaza Antczaka

5 czerwca przedstawiciele FB Antczak oraz SGB Fortune MA, a także Zastępca Burmistrza dzielnicy Żoliborz i zaproszeni goście, zebrali się, aby dokonać uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod biurowiec Garden Plaza. Obiekt realizowany jest w dzielnicy Żoliborz w Warszawie, przy ul. Elbląskiej 15/17.

Zobacz więcej
Zwiń

Nowa fabryka w Kaliszu

Novamedia innovision jest pierwszą spółką, która oficjalnie otworzyła swój zakład w kaliskiej specjalnej podstrefie ekonomicznej.

Zobacz więcej

Nowoczesny zakład powstał przy ulicy Złote j w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Novamedia właśnie tutaj postanowiła wybudować hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni 5000 metrów kwadratowych. Zakład został wybudowany przez znaną kaliską firmę Marek Antczak. Inwestycja kosztowała blisko 7 mln złotych.

Zwiń

W tym roku klient może liczyć na więcej

Ze względu na dużą wartość finansową i emocjonalną zakup mieszkania jest sporym wyzwaniem, wymagającym wnikliwej analizy rynku, czasu i cierpliwości.

Zobacz więcej

Zanim udamy się do pośrednika lub zaczniemy szukać na własną rękę, warto jasno odpowiedzieć sobie na pytanie - czego dokładnie poszukujemy - komentuje Marcin Antczak. Poruszenie na rynku nieruchomości związane z wygaśnięciem programu państwowych dopłat Rodzina na Swoim oraz niepewność związana z nowym projektem dotacji Mieszkanie dla Młodych sprawiły, że liczni deweloperzy tworzą i oferują własne programy wypełniające rządową lukę. Obejmują one zarówno atrakcyjne rabaty cenowe, jak i bogate pakiety dodatkowych korzyści dostępnych w ramach zakupu.

Zwiń

Mieszkaniówka ciągle w dołku

Na rynku mieszkań w Polsce z problemami borykają się i kupujący, i deweloperzy.

Zobacz więcej

Największym problemem dla Polaków, zainteresowanych zakupem własnego mieszkania, jest uzyskanie kapitału. Jak wynika z obserwacji Marcina Antczaka, wiceprezesa firmy FB Antczak, proces uzyskania finansowania w ostatnim czasie wydłużył się, a wymagania wobec kredytobiorców wzrosły.
- Obecna sytuacja gospodarcza, rosnące bezrobocie i niepewność na rynku pracy powodują, że deweloperzy wstrzymują się z kolejnymi inwestycjami - dodaje Marcin Antczak. Problemów przysporzyła spółkom także Ustawa deweloperska, która weszła w życie w 2012 r.

Zwiń

Tańsze mieszkanie pod miastem

Deweloperzy coraz chętniej budują osiedla w mniejszych miejscowościach, gdzie łatwiej o grunt.

Zobacz więcej

Klientów przyciągają tam niższe ceny. Zdaniem Marcina Antczaka, wiceprezesa FB Antczak, podmiejskie osiedla wybierają głównie młode pary i rodziny z dziećmi, doceniając m.in. bliskość zielonych terenów. Z kolei Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development, ocenia, że mieszkania pod dużymi miastami kupują także klienci, którzy już mieszkają albo pracują w danej miejscowości. - Wybierają je także nabywcy z mniejszym budżetem. Ceny są bowiem niższe nawet o 15-20 proc. - szacuje dyrektor z Ronsona

Zwiń

Cena wygrywa z ekologią

Polacy nadal sceptycznie podchodzą do budownictwa energooszczędnego, jednak wkrótce może się to zmienić.

Zobacz więcej

Za kilka lat Polacy będą jednak musieli się przekonać do "zielonych technologii". Zgodnie z dyrektywą UE, od 2020 r. wszystkie budowane domy i obiekty wielorodzinne będą musiały spełnić rygorystyczne standardy energooszczędności. Choć to odległy termin, część deweloperów już się szykuje na zmiany.
Prowadzimy wstępne analizy projektów zgodnych z wymaganiami UE. Rozpoczęliśmy także współpracę ze specjalistą od budownictwa energooszczędnego, który prowadzi dla nas audyt i doradza w kwestiach projektowych - tłumaczy Marcin Antczak, wiceprezes firmy FB Antczak. Firma stara się także upowszechniać ekologiczne myślenie wśród swoich klientów. Podkreślamy, że energooszczędne rozwiązania budowlane to kolejny krok w kierunku harmonijnego współistnienia człowieka z naturą. Za stosowaniem innowacyjnych technologii przemawiają także możliwość zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego oraz walory zdrowotne - dodaje Marcin Antczak.

Zwiń

Internauci postawili na Panoramę

Kaliskie osiedle Panorama wybudowane przez firmę FB Antczak zostało Inwestycją Deweloperską Roku w plebiscycie przeprowadzonym wśród internautów przez portale Otodom oraz a Bankier.

Zobacz więcej

Osiedla Słoneczne otrzymało 180 tysięcy głosów i zdystansowało 103 inne inwestycje  na terenie całego kraju. Zdaniem jury o takim wyborze zadecydował fakt, że osiedle Panorama to odzwierciedlenie marzeń Polaków o kameralnym osiedlu z tradycyjną polską architekturą. Domy jednorodzinne składające się na Panoramę. Głosujący docenili tradycyjną architekturę osiedla ramę swoim wyglądem nawiązują do staropolskich dworków. Marek Antczak, prezes firmy deweloperskiej, podkreśla, że wyróżnienie to nie tylko radość, ale także zobowiązanie do utrzymania poziomu realizacji kolejnych inwestycji. Zależało nam, by osiedle Panorama było miejscem, w którym po prostu chce się żyć - wkomponowane w otaczającą przyrodę, wygodne i ładne - mówi. - Dlatego tak dużą wagę przykładaliśmy do detali: doboru kolorystyki czy aranżacji zieleni. Szczególnie cieszy mnie fakt, że takie podejście docenili nie tylko mieszkańcy Kalisza, ale również głosujący internauci z całej Polski - podkreśla.
Plebiscyt, w którym głosy można było oddawać przez cały luty 2013, przebiegał w wyjątkowy sposób. Internauci głosowali w formie gry karcianej -wojny. Każdy z nich oglądał kolejno pary kart, prezentujących poszczególne inwestycje i zgodnie z osobistymi preferencjami wybierał tę, w której chciałby zamieszkać. Najczęściej doceniane w "Wojnie Domowej 2013" atrybuty nowych nieruchomości to oryginalna aranżacja terenu i kameralny charakter.

Zwiń

Deweloperzy nie unikają dawania bonusów

Silna konkurencja na rynku i rosnące wymagania klientów zmuszają spółki deweloperskie do opracowywania ofert specjalnych.

Zobacz więcej

Zakończenie programu Rodzina na swoim i niepewność związana z nowym programem Mieszkanie dla młodych sprawiły, że Polacy zaczęli oczekiwać od firm deweloperskich wyjątkowych propozycji.
Osoby finansujące zakup kredytem zwracają przede wszystkim uwagę na obniżki cenowe, które przy obecnych trudnościach w kredytowaniu nieruchomości są dla nich najważniejsze. Z kolei dla klientów mających większą zdolność finansową liczą się przede wszystkim dodatkowe korzyści: komórka lokatorska, miejsce parldngowe, pomoc architekta wnętrz czy wykończenie pod klucz - tłumaczy Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Wojna domowa 2013 zakończona. Internauci wybrali najlepsze inwestycje mieszkaniowe

O jakich mieszkaniach marzą Polacy? Co jest ważniejsze: spokojna okolica czy szybki dojazd do centrum?

Zobacz więcej

Mieszkaniowe aspiracje Polaków sprawdzili organizatorzy plebiscytu Wojna Domowa 2013. W zakończonym właśnie konkursie internauci wybierali najlepsze ich zdaniem inwestycje mieszkaniowe. O jakich mieszkaniach marzą Polacy? Co jest ważniejsze: spokojna okolica czy szybki dojazd do centrum? Mieszkaniowe aspiracje Polaków sprawdzili organizatorzy plebiscytu Wojna Domowa 2013. W zakończonym właśnie konkursie internauci wybierali najlepsze ich zdaniem inwestycje mieszkaniowe. Tytuł Inwestycji Deweloperskiej Roku 2013 zdobyło Osiedle Panorama w Kaliszu, pokonując tym samym 103 konkurencyjne obiekty. Głosy internautów Panorama zdobyła przede wszystkim dzięki bliskości terenów zielonych i oryginalnej aranżacji terenu.

Zwiń

Antczak buduje biurowiec ze spółdzielcami

Przy ul. Elbląskiej na warszawskim Żoliborzu powstanie biurowiec Garden Plaza o powierzchni 9000 mkw.

Zobacz więcej

Projekt jest realizowany przez firmę SGB Fortunę MA, a generalnym wykonawcą jest firma PB Marek Antczak. Gmach będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla ponad 130 pojazdów. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów. Budynek w kształcie pięciokąta o nierównych bokach będzie miał wewnętrzne patio. W projekcie zapewniono również miejsce na lokale handlowo-usługowe, takie jak: placówka banku, restauracje, przedszkole czy klub fitness. Gmach zaprojektowany został zgodnie z wymaganiami BREEAM. Koncepcję architektonicznąGarden Plaza przygotowała pracownia MODO architektura. Pierwsi najemcy mają się wprowadzić do nowych biur w trzecim kwartale 2014 r.

Zwiń

Garden Plaza

Warszawski Żoliborz wzbogaci się o 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej.

Zobacz więcej

W sąsiedztwie trasy S8, przy ul. Elbląskiej powstaje czteropiętrowy budynek o standardzie klasy A. Projekt jest realizowany przez firmę SGB Fortunę MA. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowych biur w III kwartale 2014 r. Garden Plaza będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego z miejscami parkingowymi dla ponad 130 pojazdów. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów. Całkowita powierzchnia najmu (GLA) wyniesie ok. 9 tys. mkw. Projekt architektoniczny, nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. W projekcie zapewniono również miejsce na lokale handlowo- usługowe. Generalnym wykonawcą projektu jest FB Marek Antczak.

Zwiń

Budują się w Ostrowie

Mimo kryzysu na wtórnym rynku nieruchomości, w Ostrowie powstają nowe mieszkania i domy.

Zobacz więcej

 Deweloperzy zapewniają, że zainteresowanie ostrowian kupnem jest. Obecnie w mieście nadal realizowane są kolejne etapy nowych osiedli mieszkaniowych, pną się też mury nowych domów na sprzedaż. Co nowego na pierwotnym rynku nieruchomości w Ostrowie:

FB Antczak: Il etap Słonecznego Osiedla przy ul. Zębcowskiej. W nowym budynku powstaną głównie mieszkania dwu- i trzypokojowe o metrażach od 45 do 63 m kw., w ofercie są także apartamenty o pow. ok. 100 m.kw.

Zwiń

Zielony biurowiec na Żoliborzu

W pobliżu siedziby Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powstanie jedna z największych i najbardziej nowoczesnych inwestycji biurowych na Żoliborzu.

Zobacz więcej

Budynek będzie mieć kształt pięciokąta. Wewnątrz architekci z pracowni Modoarchitektura zaplanowali patio, które ma być miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych. Dużo miejsca poświęcono również otoczeniu inwestycji. Wspólna przestrzeń ze specjalnie zaprojektowaną roślinnością i elementami małej architektury ma uzupełniać biura. Budynek zaoferuje ok. 9 tys. m kw. powierzchni najmu, oprócz biur będą to także lokale handlowo-usługowe. W podziemnym parkingu będzie mogło zaparkować 130 aut.

Inwestor, którym jest spółka powołana przez Spółdzielczą Grupę Bankową, zapewnia, że biurowiec będzie mieć elegancki charakter dzięki materiałom wykończeniowym, takim jak granit, marmur, stal oraz szkło. Przeszklona fasada sprawi, że biurowiec będzie dobrze doświetlony, a otwierane okna zapewnią dostęp świeżego powietrza, gwarantując przyjazne środowisko pracy.  Ponadto wszystkie nowoczesne rozwiązania budowlane pozwolą na elastyczny podział powierzchni. Garden Plaza stara się o ekologiczną certyfikację BREEAM, świadczącą o jakości środowiska wewnętrznego, efektywności energetycznej oraz odpowiednim zarządzaniu eksploatacją budynku. Jako atut projektu inwestor przedstawia zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Obiekt zostanie wyposażony w zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami, który pozwoli m.in zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. Biurowiec ma być gotowy jesienią 2014 r. Będzie jedną z większych inwestycji biurowych na Żoliborzu. Na razie największym powstającym w tym rejonie biurowcem jest dziewięciopiętrowy Żoliborz One, który hiszpańska firma Apricot Capital Group, buduje przy ul. Szamockiej. Będzie gotowy w lipcu 2013 r., zaoferuje ok.7,5 tys. m kw biur.

Zwiń

Syrenka w Kaliszu

Figura polskiej syrenki, promująca reprezentację naszego kraju podczas EURO 2012 dotarła do naszego miasta, gdzie chwilowo zajęła honorowe miejsce przed siedzibą firmy na ulicy Metalowców.

Zobacz więcej

Posąg został wylicytowany na tegorocznej aukcji WOŚP przez kaliskie przedsiębiorstwo FB Antczak.
Figura polskiej syrenki, promująca reprezentację naszego kraju podczas EURO 2012 dotarła do naszego miasta, gdzie chwilowo zajęła honorowe miejsce przed siedzibą firmy na ulicy Metalowców. Posąg został wylicytowany na tegorocznej aukcji WOŚP przez kaliskie przedsiębiorstwo FB Antczak.
Docelowo figura zostanie przetransportowana do Kościelnej Wsi, gdzie stanie się ozdobą Osiedla Panorama wybudowanego przez dewelopera. Zwycięstwo w zaciętej licytacji polskiej syrenki na aukcji WOŚP ma dla nas wymiar symboliczny i sentymentalny. Nasza firma od lat wspiera działalność Jurka Owsiaka, jednak okazja, aby połączyć to z naszym silnym zamiłowaniem do piłki nożnej nadarzyła się po raz pierwszy. Nie mogliśmy jej nie wykorzystać, tym bardziej, że sami czynnie kibicowaliśmy naszej drużynie podczas EURO 2012, a cel licytacji był szczytny - mówi Marek Antczak, Prezes FB Antczak.

Zwiń

Rynek kupującego

Mieszkań wystawionych na sprzedaż jest coraz więcej, a ceny za własne M spadają -wtórny rynek mieszkaniowy jest rynkiem kupującego. To on dyktuje warunki, co z tego jednak, skoro ma gorsze możliwości uzyskania kredytu niż jeszcze kilka miesięcy temu. To, czy i co kupi, rozbija się więc o zasobność jego portfela.

Zobacz więcej

W Ostrowie nadal można skorzystać z oferty deweloperów, jak np. FB Antczak, która buduje Słoneczne Osiedle przy ul. Zebrowskiej. Obecnie realizujemy II etap Słonecznego Osiedla. W nowym budynku powstaną głównie mieszkania dwu- i trzypokojowe o metrażach od 45 do 63 m.kw. W naszej ofercie znalazły się także przestronne apartamenty o powierzchni ok. 100 m kw. - mówi Marta Kuroszczyk z firmy FB Antczak. - Ostatni kwartał minionego roku na rynku nieruchomości minął pod znakiem kończącego się programu rządowych dopłat "Rodzina na Swoim". Można było wtedy zaobserwować wzmożone zainteresowanie klientów i znaczny wzrost sfinalizowanych transakcji zakupu. Zakończenie RnS i niepewność związana z nowym programem "Mieszkanie dla Młodych" z całą pewnością wpłynie na decyzje zakupowe wybranych klientów. Nasza firma zadbała, aby w okresie przejściowym, kiedy nie mogą oni skorzystać z dopłat od państwa, zapewnić im specjalne warunki na poziomie dewelopera. Właśnie mijają dwa miesiące od wdrożenia naszej nowej oferty i rozpoczęcia sprzedaży drugiego etapu inwestycji, a my mamy już pierwszych klientów. Szczególnie entuzjastycznie postrzegają oni pakiet dodatkowych korzyści, który proponujemy przy zakupie mieszkania - dodaje Marta Kuroszczyk z FB Antczak.

Zwiń

Spełniony człowiek i przedsiębiorca

Marek Antczak został "Człowiekiem Roku 2012".

Zobacz więcej

Kaliski przedsiębiorca budowlany od ponad 30 lat prowadzi własną firmę, ale jego zainteresowania sięgają znacznie dalej. Pierwszy blok postawił dla spółdzielni "Winiary". Kolejne zamawiały spółdzielnie. Kolejnym impulsem dla rozwoju przedsiębiorstwa była budowa pierwszego w regionie a szóstego w Polsce hipermarketu "Hit". Inwestor rozmawiał z wieloma potencjalnymi wykonawcami jednocześnie w kilku pokojach, a negocjacje ciągnęły się do późna w nocy. Udało się. Antczak wspomina tę budowę, jako jedną z najlepszych, najciekawszych i najtrudniejszych w życiu. Terminy goniły, więc robotnicy pracowali na trzy zmiany, przez całą dobę. Zleceniodawcy płacili od ręki, więc robota szła świetnie. Gdy skończył, okazało się, że jako pierwszy z dotychczasowych współpracowników HIT-a wykonał pracę w terminie. Inwestor zaproponował mu, więc budowę kolejnych hipermarketów w innych częściach kraju, której jednak się nie podjął. Wyjście poza kaliskie opłotki zawdzięcza namowom syna, który jako absolwent Politechnik Warszawskiej nakłonił ojca do wejścia na stołeczny rynek. Zaczęło się od kupna działki na Białołęce. Tam stanął jego pierwszy warszawski blok. Wkrótce powstały kolejne inwestycje. Konkurował z lokalnymi deweloperami głównie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości wykonania. -Sprzedawałem mieszkania w blokach jeszcze przed wylaniem fundamentów - wspomina.

Zwiń

Roszczeniowy jak klient

Obojętne, czy po mieszkanie przychodzi singiel z kredytem czy emeryt z gotówką: od razu pyta o rabat - mówią deweloperzy. Zdaniem Marcina Antczaka, wiceprezesa firmy FB Antczak, bez względu na koniunkturę, kupujący zawsze szukają najlepszych cen.

Zobacz więcej

- Dziś klient przychodzi na spotkanie z deweloperem bardzo dobrze przygotowany, z konkretnymi pytaniami co do zapisów w umowie oraz oczekiwaniami odnośnie ceny - mówi Marcin Antczak - Zdarza się, że dochodzi do paradoksu, kiedy ktoś, kto jeszcze nie widział nieruchomości, czyli nie jest w stanie określić, czy cena jest adekwatna do jakości, a już wchodząc do biura sprzedaży, pyta o rabat.

Zwiń

Wybudują jak zechcesz

Kupujący jednorodzinne budynki na deweloperskich osiedlach mogą sami wybierać i projekt, i wielkość działki.

Zobacz więcej

Według Marcina Antczaka, wiceprezesa FB Antczak, osiedla nowych domów jednorodzinnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem. - Jeszcze kilka lat temu Polacy preferowali budowanie domów na własną rękę, co wymaga czasu, zaangażowania oraz konieczności stałego nadzorowania inwestycji - mówi Marcin Antczak. Dodaje, że dziś klienci wolą wybrać dom od dewelopera. - Inwestycja deweloperska to przede wszystkim gwarancja powstania pełnej infrastruktury osiedlowej: dróg i kanalizacji - podkreśla Marcin Antczak. -Klienci mają możliwość realizacji własnych projektów -zapewnia Marcin Antczak. Jego zdaniem nabywcy zwracają dziś uwagę na układ osiedla, dopasowanie projektu do kształtu działki, skomunikowanie z centrum. - Ostatnio popularnością cieszą się mniejsze budynki. Klienci coraz częściej decydują się na zakup domów wykończonych pod klucz -zauważa wiceprezes FB Antczak.

Zwiń

Lotnicze kontrakty FB Antczak

Kaliskie przedsiębiorstwo FB Antczak zostało generalnym wykonawcą dwóch inwestycji budowlanych w branży lotniczej.

Zobacz więcej

Spółka rozpoczęła prace na terenie nowej inwestycji we Wrocławiu. Chodzi o projekt Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems polegający na budowie nowoczesnego budynku biurowego o powierzchni blisko 4,3 tys. mkw. oraz hali testowej o powierzchni ponad 1,24 tys. mkw. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Bierutowskiej na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral). Obiekt ubiega się o certyfikat LEED. Natomiast w Kaliszu, na przedłużeniu A1. Wojska Polskiego, spółka zbuduje halę produkcyjną (o łącznej powierzchni blisko 4,7 tys. mkw.) dla firmy Meyer Tool Poland, której siedziba mieściła się dotychczas przy ul. Elektrycznej 6. FB Antczak odpowiada nie tylko za budowę obiektu, ale i za przygotowanie infrastruktury drogowej oraz parkingów na terenie inwestycji.

Zwiń

Rusza drugi etap budowy Słonecznego Osiedla

Firma FB Antczak rozpoczęła budowę drugiego etapu kaliskiego Słonecznego Osiedla. Powstanie w nim budynek z 32 mieszkaniami o powierzchni od 45 do 63 mkw. Słoneczne Osiedle docelowo będzie się składało z ośmiu trzypiętrowych budynków z 200 mieszkaniami.

Zobacz więcej
Zwiń
w górę