Aktualności
wstecz

Aktualności

FB ANTCZAK z nowym logotypem

Wraz z nową strategią rozwoju firmy, FB ANTCZAK - kaliski deweloper i generalny wykonawca - odświeża logotyp i wprowadza marki dedykowane głównym segmentom swojej działalności biznesowej.

Strategia firmy, która od blisko 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne i logistyczno ? przemysłowe zakłada rozwój w trzech komplementarnych segmentach działalności, za które odpowiadają nowe dedykowane marki:
  • ANTCZAK Residential (Budownictwo mieszkaniowe),
  • ANTCZAK Construction (Generalne wykonawstwo), 
  • ANTCZAK Investments (Inwestycje własne).
     
     
    Więcej o zmianach w naszej firmie w naszym interaktywnym biurze prasowym - TUTAJ
 

Antczak Construction buduje dla Goodman Group we Wrocławiu

Antczak Construction - marka FB Antczak dedykowana sektorowi generalnego wykonawstwa - podpisała pierwszy kontrakt na realizację inwestycji dla Goodman Group w Polsce. W ramach umowy firma odpowiada za rozbudowę budynku magazynowego zlokalizowanego w Goodman Wrocław IV Logistics Centre.

Rozbudowywany magazyn należy do firmy Gestamp - międzynarodowej grupy zajmującej się projektowaniem, opracowywaniem i produkcją części metalowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Prace przy realizacji budynku o powierzchni użytkowej ok 21 000 mkw. rozpoczeły się w listopadzie 2018 r. Ich zakońćzenie przewidziano na czerwiec 2019 r.

 

Nowa inwestycja w Warszawie

Bluszczowe Wille to nowa inwestycja Antczak Residential zlokalizowana na warszawskiej Białołęce, u zbiegu ulic Zdziarskiej i Kroczewskiej.

Osiedle 38 dwulokalowych willi z przestronnymi ogrodami i tarasami zostało usytuowane tuż przy granicy z rezerwatem przyrody Puszcza Słupecka i Łęgi Czarnej Strugi. Ta wyjątkowa lokalizacja to propozycja dla tych, którzy cenią dostęp do natury na wyciągnięcie ręki. Budowa pierwszego etapu inwestycji startuje w listopadzie 2018 r., a termin jego oddania do użytku to II kwartał 2020 r. 

Więcej informacji o inwestycji znajdą Państwo TUTAJ.

Kontakt do biura sprzedaży: +48 785 233 233

Nowy Korczak na kolejnym etapie realizacji

W ramach realizowanego przez FB Antczak w centrum Kalisza osiedla Nowy Korczak ruszyła sprzedaż IV etapu inwestycji.

 Z końcem sierpnia przekazano nowym mieszkańcom klucze do  wszystkich lokali z II etapu, a w tej chwili prowadzone są prace przy realizacji budynków B3 i B4. Mimo, że ich budowa zakończy się w połowie przyszłego roku, blisko 90% mieszkań ma już swoich właścicieli.
 
Izabela Płóciennik z biura sprzedaży inwestycji Nowy Korczak podkreśla, że to co przyciąga kupujących to przede wszystkim marka dewelopera, świetna lokalizacja inwestycji oraz fukcjonalny rozkład pomieszczeń:
 
FB Antczak to firma bardzo dobrze znana na lokalnym rynku nieruchomości. Wielu klientów kupuje u nas już kolejne mieszkania lub zna kogoś, kto mieszka w zrealizowanych przez nas obiektach. To najlepsza rekomendacja. Atutem inwestycji jest także nowoczesna stylistyka budynków i rozkład lokali - funkcjonalny i ustawny.

 

FB Antczak wprowadza wyjątkową letnią promocję na osiedlu Botaniczna House!

Kolejne osiedle domów jednorodzinnych w portfolio FB Antczak nabiera kształtów.

Na terenie inwestycji Botaniczna House, w podkaliskiej Wojciechówce stoi już 8 z 24 zaplanowanych w I etapie budynków. W najbliższych tygodniach klientom zostanie udostępniony specjalny dom pokazowy. Z tej okazji w przypadku podpisania umowy do końca września, nabywcy otrzymają rabat w wysoksoci nawet do 60 000 zł.

Lato na specjalnych warunkach

Już niedługo na osiedlu zostanie oddany do użytku dom pokazowy. Z tej okazji deweloper uruchomił specjalną promocję - podpisując umowę do końca września można otrzymać nawet do 60 000 zł rabatu. Prawda, że idealny prezent na wykończenie wnętrza? Szczegóły w biurze sprzedaży inwestycji.

Marek Antczak mecenasem kultury Kalisza 2018

19 października w Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu odbyła się miejska inauguracja roku kulturalnego w Kaliszu 2018/2019. Podczas uroczystości nagrodzeni i wyróżnieni zostali artyści oraz mecenasi, którzy odnieśli sukcesy i ciężko pracowali na rzecz kultury w minionym sezonie. Jednym z wyróżnionych jest prezes FB Antczak - Marek Antczak.

Panorama Park II - FB Antczak wprowadza do oferty mieszkania z antresolą.

Antczak Residential na osiedlu Panorama Park II wprowadza wyjątkową ofertę: dwu- i trzy- pokojowe lokale można powiększyć o antresolę. Jak skutecznie zaaranżować dodatkową przestrzeń można sprawdzić w mieszkaniu pokazowym dostępnym dla klientów biura sprzedaży.

Realizowane przez FB Antczak mieszkania, niezależnie od ich wielkości zawsze wyróżnia funkcjonalny układ przestrzeni. W wybranym na mieszkanie pokazowe 48-metrowym lokalu znajdziemy m.in. 26-metrowy salon z aneksem kuchennym, w którym oprócz części wypoczynkowej udało się także zmieścić kącik jadalny. Nawet konieczność wpisania  w tę przestrzeń schodów nie zmniejszyła jej walorów funkcjonalnych.

Więcej informacji w materiałach prasowych: TUTAJ

 

Praca w FB ANTCZAK

Dział przemysłowo-magazynowy FB Antczak rekrutuje.Szukamy: KIEROWNIKA BUDOWY Z DOŚWIADCZENIEM PRZY REALIZACJI DUŻYCH OBIEKTÓW PRZEMYSŁOWYCH.

Więcej informacji: tutaj

Botaniczna House

Czy osiedla domów jednorodzinnych to dobry kierunek dla deweloperów? My uważamy, że tak. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na ten temat w portalu housemarket.pl

https://lnkd.in/gjFTmvC

FB Antczak Firmą Godną Zaufania 2017

Spośród 61 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2018 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2017 uzyskało 1406 firm branży budowlanej, bo rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania. Wśród nich jesteśmy i my :)

FB ANTCZAK dla British Automotive Centrum

Realizujemy właśnie prace remontowe warszawskiego Salonu British Automotive Centrum - wyłącznego przedstawiciela na Polskę marek samochodów Aston Martin, Jaguar oraz Land Rover.

Specyfika tego zlecenia polega na wykonywaniu wszystkich prac tak, aby w minimalnym stopniu zakłócić działanie salonu oraz serwisu. W trakcie budowy prowadzona jest normalna sprzedaż, wydawanie zamówionych wcześniej samochodów oraz serwis na 14 stanowiskach.

Zakończenie remontu planujemy na koniec I kwartału 2018 roku.

Startujemy z budową kolejnego etapu Panorama Park II

Budowa kolejnego etapu popularnej inwestycji FB ANTCZAK wciąż przyciąga zainteresowanych. Oficjalnie sprzedaż lokali w kolejnych budynkach osiedla Panorama Park II rusza na dniach ? tymczasem ponad połowa mieszkań jest już wstępnie zarezerwowana.

Mieszkańcy Kalisza mają w ostatnim czasie do wyboru wiele inwestycji deweloperskich realizowanych w mieście i jego okolicach. Jednak nasze osiedle w Kościelnej Wsi cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem.

Panorama Park II to 9 budynków, w których znajdzie się ponad 145 mieszkań o zróżnicowanych metrażach - od 28 do 75 mkw. Dla lokali położonych na parterze zaplanowano ogródki, a te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach mają zaprojektowane tarasy. Część z lokali ma do dyspozycji także antresolę. Na terenie osiedla zabezpieczono też 340 miejsc parkingowych oraz 18 garaży. Oprócz wysokiej jakości mieszkań, na osiedlu powstanie także 14 lokali handlowo-usługowych, które odpowiadać będą na najważniejsze potrzeby mieszkańców. Ich powierzchnia wyniesie od 30 do 900 mkw.

Diamentowy FB Antczak

Diamentowa Statuetka "Przedsiębiorstwo Fair Play" trafiła w nasze ręce. Otrzymują ją te przedsiębiorstwa, którym Kapituła przyznała certyfikat w piętnastu kolejnych edycjach programu.

FB Antczak generalnym wykonawcą Color Park

Nasza firma została Generalnym Wykonawcą największej galerii handlowo-rozrywkowej na Podhalu. Zlokalizowany w Nowym Targu, tuż przy Zakopiance obiekt zostanie oddany do użytku na przełomie III i IV kwartału 2018 roku.

Szukamy kierowników budowy!

Uwaga Praca! W związku z podejmowaniem nowych wyzwań inwestycyjnych poszukujemy: kierowników projektu, budowy, robót i inżynierów budowy do lokalizacji - Warszawa, Wrocław oraz Nowy Targ. Aplikacje prosimy kierować na adres - sekretariat@antczak.pl Czekamy na Twoje CV!

Botaniczna House w 3D

W Wojciechówce przy ulicy Botanicznej na granicy z Kaliszem, Deweloper FB "Marek Antczak" rozpoczyna budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego tworzonego w duchu zrównoważonego budownictwa.

Osiedle Botaniczna House to 44 kameralne domy dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających nabywców. Aby zaprezentować w pełni potencjał i urok nowej realizacji stworzyliśmy niezwykłą makietę osiedla Botaniczna House. Wszyscy zainteresowani będą mogli odbyć wirtualny spacer po osiedlu . Dzięki technologii Virtual Reality, jeszcze przed budową chodników i uliczek przyszli mieszkańcy zobaczą wizualizacje osiedla w 360 stopniach i technologii 3D.

Generalne wykonawstwo w Sieradzu

FB Antczak generalnym wykonawcą hali produkcyjno - magazynowej wraz z zapleczem socjalnym w Sieradzu.

Projekt realizowany jest w dwóch etapach. Łącznie dla etapu I i II powierzchnia produkcyjno-magazynowa z pomieszczeniami technicznymi to ponad 4600 m2, powierzchnia biurowa to prawie 500 m2. Prace rozpoczęły się w lipcu 2016 roku, budowa zakończyła się w marcu 2017 obecnie zaś trwają odbiory techniczne obiektów. 

FB Antczak buduje w Kamiennej koło Namysłowa

FB Antczak generalnym wykonawcą budynku handlowo-ekspozycyjno-magazynowego "Majster" w Kamiennej koło Namysłowa. Projekt obejmuje całość prac budowlanych oraz stworzenie infrastruktury komunikacyjnej i wystawienniczej na terenie obiektu.

Projekt obejmuje całość prac budowlanych oraz stworzenie infrastruktury komunikacyjnej i wystawienniczej na terenie obiektu. Powstający na terenie prawie 10 000 m2, jednokondygnacyjny pawilon ?Majster? w Kamiennej koło Namysłowa to obiekt o funkcji handlowo ? usługowej z częścią magazynową. Pawilon będzie przestrzenią ekspozycyjną dla materiałów dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz jak również dobrze zaopatrzony w produkty budowlane i wykończeniowe.

Biurowiec CALISIA ONE rewitalizowany zgodnie z systemem certyfikacji BREEAM

Dawna fabryka fortepianów Calisia rewitalizowana jest zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

Dawna fabryka fortepianów Calisia rewitalizowana jest zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego. Powstający biurowiec, będący częścią kompleksu hotelowo-biznesowo-kulturalnego CALISIA ONE, jest jedną z pierwszych inwestycji w Polsce, budowaną z uwzględnieniem rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM RFO przeznaczonego dla budynków podlegających rewitalizacji (Breeam International Non-domestic Refurbishment and Fit-out).

FB Antczak z tytułem Geparda Biznesu 2016

Miło nam poinformować, że FB Antczak otrzymała tytuł Geparda Biznesu 2016, przyznawany przez Instytutu Europejskiego Biznesu, dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwom. Dziękujemy za wyróżnienie i obiecujemy nie spoczywać na laurach!

Osiedle w Kościelnej Wsi będzie samowystarczalne

FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodzą inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnią dostęp dla podstawowych usług mieszkańcom osiedla i okolic.

FB Antczak finalizuje swój flagowy projekt w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza. Osiedle mieszkaniowe, w którego skład wchodzą inwestycje Panorama, Panorama Park i najnowsze Panorama Park II zyska lokale usługowe, które zapewnią dostęp dla podstawowych usług mieszkańcom osiedla i okolic.

Osiedle Panorama Park II dostarczy na rynek wysokiej jakości mieszkań. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, ale także 14 lokali usługowych o zróżnicowanych powierzchni od 30 do 900 mkw. Budowana przestrzeń handlowo-usługowa będzie miejscem zakupów oraz realizacji codziennych potrzeb dla mieszkańców osiedli przy ul. Poligonowej oraz okolicznych mieszkańców. Komercjalizacja obejmie między innymi usługi z zakresu opieki lekarskiej i stomatologicznej. Poza powierzchniami handlowymi znajdzie się również przestrzeń dostosowana pod działalności biurową.

CALISIA ONE - biznesowy adres w prestiżowej lokalizacji

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin "Calisia" zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. CALISA ONE to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Zabytkowa fabryka fortepianów i pianin "Calisia" zmienia swoje oblicze. W tej wyjątkowej przestrzeni, inwestor FB Antczak realizuje kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny tworząc nową tkankę miejską w jednej z najbardziej eksponowanych lokalizacji w samym sercu Kalisza. CALISA ONE to kameralny biurowiec rewitalizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa.

Eleganckie lobby i foyer, wielofunkcyjny ogólnodostępny dziedziniec wewnętrzny, zintegrowanie wybranych powierzchni wspólnych oraz dbałość o wykończenie zabytkowych detali to elementy, które składają się na nowy kompleks hotelowo-biznesowo-kulturalny w Kaliszu. Rewitalizacja budynku jest realizowana zgodnie z rygorystycznymi wymogami nadzoru konserwatorskiego. Prace budowlane rozpoczęły się jesienią 2015, planowane zakończenie to III kwartał 2018 roku.

FB Antczak generalnym wykonawcą rozbudowy hali w parku MLP Pruszków II

FB Antczak wybrany generalnym wykonawcą rozbudowy istniejącej już hali w parku MLP Pruszków II. Inwestorem projektu jest MLP Group - jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Pracę rozpoczęły się w styczniu, planowane zakończenie projektu to czerwiec bieżącego roku.

FB Antczak wybrany generalnym wykonawcą rozbudowy istniejącej już hali w parku MLP Pruszków II. Inwestorem projektu jest MLP Group - jeden z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Pracę rozpoczęły się w styczniu, planowane zakończenie projektu to czerwiec bieżącego roku. Projekt stanowi rozbudowę przestrzeni magazynowej na terenie parku MLP Pruszków II.  Zakres prac obejmuje wybudowanie dwóch funkcjonalnie powiązanych ze sobą budynków: hali magazynowej oraz budynku socjalno-biurowego, który został wyodrębniony ścianą oddzielenia pożarowego.

Oficjalne otwarcie Galerii Królewskiej w Sandomierzu

15 grudnia 2016 nastąpiło oficjalne otwarcie Galerii Królewskiej w Sandomierzu. Inwestycja to wspólny projekt FB Antczak i Adept Investment.

Galeria Królewska to ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, 20 butików, sklepów i punktów usługowych. W obiekcie docelowo znajdzie zatrudnienie 140 osób.

Prace na placu budowy rozpoczęły się w drugim kwartale 2015 roku. Przy realizacji zwrócono szczególną uwagę na maksymalizację komfortu przyszłych użytkowników obiektu ? zarówno klientów, jak również pracowników. Na dachu budynku zagospodarowano parki udostępniający 200 miejsc parkingowych. Dodatkowo w obiekcie i jego najbliższej okolicy udostępniono m.in. pokój dla rodzica z dzieckiem, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, bezpłatne stojaki na rowery oraz zewnętrzną strefę rekreacji z placem zabaw dla dzieci.

Nowe projekty FB Antczak z zakresu generalnego wykonawstwa

Firma odpowiada za kompleksową realizację budynku Verbel na osiedlu Soho Factory w Warszawie oraz kontynuację projektu Malta Nowa 2 w Poznaniu.

Malta Nowa 2 to kontynuacja cieszącej się dużym powodzeniem inwestycji UWI na poznańskich Ratajach. FB Antczak odpowiada za realizację dwóch siedmiokondygnacyjnych budynków, które dostarczą na rynek łączenie 148 mieszkań (budynek A - 78, budynek B - 70) o zróżnicowanych układach i powierzchniach od 26  do 150 mkw. Zakończenie prac zaplanowano na końcówkę 2017 roku.

Równolegle FB Antczak będzie prowadzić także prace na placu budowy w Warszawie, gdzie odpowiada za realizację budynku Verbel, stanowiącego kolejny etap projektu Soho Factory zlokalizowanego przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie. Na 12 kondygnacjach naziemnych znajdą się 63 lokale mieszkalne oraz 4 lokale usługowe. Planowana data zakończenia budowy budynku Verbel to styczeń 2018 r.

FB Antczak kolejny raz z tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play"

Finał każdej edycji programu to wielkie święto społecznie odpowiedzialnego biznesu. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się w Warszawie 25 listopada w EXPO XXI.

Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" realizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Konkurs jest inicjatywą stworzoną dla firm, które hołdując zasadom społecznej odpowiedzialności nie wahają się poddać obiektywnej weryfikacji niezależnej instytucji. FB Antczak wyróżniane jest tym tytułem już od wielu lat. 

Galeria zdjęć z gali: http://przedsiebiorstwo.fairplay.pl/galeria-zdjec-gala-2016.html

Wiecha na osiedlu Nowy Korczak

Inwestycja Nowy Korczak realizowana przez FB Antczak w Kaliszu osiągnęła właśnie stan surowy.

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt mieszkaniowy powstający przy zbiegu ulic Korczak i Wysokiej w Kaliszu. W ramach pierwszego etapu budowy powstał ośmiokondygnacyjny budynek, który dostarczy na kaliski rynek 70 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 70,5 mkw.

Pierwszy etap budowy osiedla rozpoczął się w czwartym kwartale 2015 r. Oddanie do użytkowania pierwszego z budynków planowane jest na drugi kwartał 2017 r. Sprzedaż lokali osiągnęła poziom 78 proc. - swoich nabywców znalazło już 55 z 70 dostępnych mieszkań.

Historyczna Calisia odzyska blask jako centrum biznesowe

Zabytkowa nieruchomość, w której siedzibę miała Fabryka Fortepianów i Pianin "Calisia", odzyska swój blask jako centrum wspierające rozwój biznesu. Znajdą się tam biura, lokale handlowo-usługowe oraz hotel Hampton by Hilton Kalisz. Prace na placu budowy już wystartowały.

Obiekt został nabyty przez FB Antczak jesienią ubiegłego roku. Od tego czasu trwały prace projektowe nad jak najefektywniejszym wykorzystaniu przestrzeni, przy zachowaniu jej unikalnego charakteru. W lipcu 2016 FB Antczak podpisało umowę franczyzową z liderem branży hotelarskiej - siecią Hilton Worldwide. Pod opieką marki znajdzie się hotel Hampton by Hilton Kalisz dysponujący 96 pokojami, salami konferencyjnymi, centrum fitness, SPA oraz basenem.

Oprócz części hotelowej, na projekt Calisia składać się będzie także przestrzeń biurowo-usługowa o łącznej powierzchni 4000 mkw. Uzupełnieniem kompleksu będzie zrewitalizowany dziedziniec fabryki, który stanie się zieloną przestrzenią publiczną dostępną dla mieszkańców, gdzie w przyjaznej atmosferze będą mieli okazję skorzystać z oferty restauracji i showroom-ów.

Autorem koncepcji architektonicznej jest pracownia MODOarchitektura z Poznania.  

Trzy tytuły Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski dla FB Antczak

Firma została doceniona za projekty zrealizowane w 2015 roku.

Tytuł Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski to wspólna inicjatywa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, Rady Federacji SNT NOT oraz Wielkopolskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Jej celem jest uhonorowanie firm z branży budowlanej, które w swoich realizacjach zachowują najwyższe standardy. W tegorocznej edycji, FB Antczak zostało wyróżnione aż trzema tytułami za projekty: Panorama Park, Przychodnię Medix oraz MTM Industries. 

Dzień otwarty na osiedlu Siedem Klonów w Łodzi

Niezwykła okazja, aby poznać lepiej osiedle i jego otoczenie już w najbliższą sobotę, 24 września 2016 w godz. 10:00 - 18:00.

Osiedle Siedem Klonów, zlokalizowane przy ul. Podchorążych w Łodzi w najbliższy weekend otwiera swoje bramy dla osób, które szukają swojego miejsca na ziemi, a liczą się dla nich takie wartości jak: najwyższa jakość, dbałość o detale, estetyka i komfort. 

Na przybyłych gości czekają liczne atrakcje, w ramach których będą mogli poznać lepiej osiedle i jego okolicę. Na wszystkich czeka darmowa kawa, a każda osoba, która odbędzie spotkanie z doradcą z biura sprzedaży, będzie mogła zaspokoić apetyt burgerem przygotowywanym na miejscu. 

Inwestycja jest projektem dedykowanym rodzinom z dziećmi, dlatego na potrzeby wydarzenia, w ogrodzie domu pokazowego powstanie mini plac zabaw oraz kącik zabaw z animatorkami, które umilą czas spędzony na osiedlu Siedem Klonów. Dodatkową atrakcją będzie także Sweetcar z lodami i goframi. 

Serdecznie zapraszamy! 

 
 

Terminale DHL w Ełku i Łomży wybuduje FB Antczak

Firma DHL, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, wybrał FB Antczak na generalnego wykonawcę dwóch nowych terminali przesyłek kurierskich, które powstaną w Ełku i Łomży.

W obu miastach powstaną bliźniacze obiekty o powierzchni użytkowej przekraczającej 1300 mkw. HB Holding sp. z o.o. będące głównym inwestorem, powierzyło FB Antczak kompleksową realizację obu terminali wraz z przygotowaniem sieci komunikacyjnej i parkingów na terenie kompleksów.

Realizację obiektów zaplanowano w okresie lipiec ? listopad 2016. 

Kaliski "Gołębnik" odżyje dzięki Hedkom i FB Antczak

Kaliski "gołębnik", czyli zabytkowa nieruchomość przy ulicy Górnośląskiej 71, która od lat niszczała, ma nowego gospodarza, który zadba o przywrócenie budynkowi jego dawnej świetności. Pomoże mu w tym FB Antczak, które zostało generalnym wykonawcą modernizacji i rewitalizacji obiektu.

Właścicielem zabytkowej kamienicy została firma HEDKOM sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nabyła ona nieruchomość na drodze licytacji za kwotę 311 000 złotych. Docelowo budynek ma łączyć w sobie piękno starego, zabytkowego budynku oraz nowoczesnej formy z wykorzystaniem szkła i aluminium.

Kompleksową rewitalizacją obiektu, zgodnie z wymogami inwestora zajmie się FB Antczak. 30 czerwca 2016 symbolicznie rozpoczęto prace na placu budowy. Koszt inwestycji to ok. 3-4 mln zł. Prace mają zakończyć się w maju przyszłego roku.

Maszt Wolności z tytułem Budowa Roku 2015!

Maszt Wolności - konstrukcja upamiętniająca Powstanie Warszawskie, zrealizowana przez FB Antczak na Rondzie Radosława w Warszawie, została wyróżniona tytułem ?Budowa Roku 2015? w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Za kompleksową realizację projektu i przystosowanie terenu do budowy odpowiedzialne było FB Antczak, które prace rozpoczęło latem 2014 roku.

Maszt Wolności jest największym tego typu konceptem w Polsce. 60 metrowa konstrukcja ze stali o wadze ponad 40 ton do Warszawy trafiła z Poznania. Na maszcie zawisła flaga polska państwowa o pow. 100 mkw. W tym celu konstrukcję wyposażono w specjalny system elektryczny wciągający flagę, a zastosowanie obrotowego uchwytu, do którego jest ona mocowana, zapobiega owijaniu się materiału. 

Kaliscy kajakarze ze wsparciem FB Antczak

125 kilometrów w pięć dni przepłyną kaliscy kajakarze z ekipy "Prosny od źródeł". W tym roku śmiałkowie chcą pokonać górny odcinek Nysy Łużyckiej. FB Antczak jest jednym ze sponsorów wyprawy.

To trzecia wyprawa kajakarskiej ekipy pod kierownictwem olimpijczyka, Roberta Chwiałkowskiego. Śmiałkowie pokonali już Prosnę od jej źródeł do Kalisza, a w zeszłym roku przepłynęli rzekę Bóbr. Tym razem chcą poznać uroki Nysy Łużyckiej. Startują 27 kwietnia w okolicach czeskiego Jablońca nad Nysą. 

W zespole znalazł się także bardzo wyraźny akcent FB Antczak - jej uczestnikiem jest Maciej Garbowicz, Dyrektor Marketingun FB Antczak, któremu bardzo kibicujemy!

Projekt wspierają firmy: Antczak, Impekstir Operation, Robert Chwiałkowski - dietcoach24.pl oraz kajakiprosna.pl. Kajakarzy ubezpiecza Agencja Alianz Paweł Wzgarda. Wyprawę i przygotowania można śledzić na bieżąco na profilu: facebook.com/prosnaodzrodel.

Generalne wykonawstwo dla Zentex w Kaliszu

FB Antczak na zlecenie firmy Zentex - producenta rozwiązań do gospodarowania odpadami, wybuduje nową halę produkcyjną z zapleczem socjalnym. Prace wystartowały pod koniec marca, a ich zakończenie planowane jest na przełom października i listopada 2016.

Na działce przy ul. Metalowców 36-44 FB Antczak wybuduje halę do montażu i serwisowania pras hydraulicznych w kontenerach komunalnych wraz z częścią socjalną dla pracowników. Powierzchnia użytkowa całego obiektu to 1816 mkw. Generalny wykonawca odpowiada także za przygotowanie podjazdów z istniejącego układu drogowego na terenie zakładu oraz przeprowadzenie niewielkich modyfikacji w wewnętrznych sieciach kanalizacji deszczowej oraz sieci gazowej w zakresie kolidującym z lokalizacją hali. Projekt obiektu przygotowała Pracownia Projektowa mgr inż. Ryszarda Laleko z Kalisza.  

Zentex to kaliska firma działająca na rynku od 1991 roku. Od 25 lat dostarcza rozwiązania służące segregacji i kompensacji odpadów, wspierając swoich klientów w osiągnięciu sukcesu ekologicznego i ekonomicznego. Do ich grona należą przede wszystkim: sieci handlowe takie jak Auchan, Carrefour, Kaufland, Tesco, firmy branży surowcowej takie jak Stena, firmy branży komunalnej takie jak Remondis, Veolia, Sita, Grupa Alba, jak również firmy komunalne działające na rynkach lokalnych. Najbliższe plany firmy obejmują intensyfikację działań na rynkach zagranicznych, co stało się przyczyną wdrożenia planów inwestycyjnych i realizacji nowej hali produkcyjnej.

FB Antczak z nowym GW w Sieradzu

Na zlecenie firmy z sektora przetwórstwa owocowo-warzywnego powstanie kompleks o powierzchni użytkowej przekraczającej 5000 mkw. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

W ramach inwestycji  na 3 hektarowym terenie powstanie zakład przetwórstwa owocowo-warzywnego. FB Antczak odpowiada za realizację hali produkcyjnej oraz części biurowej. W zakładzie produkowane będą głównie mieszanki suszonych owoców, owoce wysycane sokami i cukrem lub dodatkami. 

Galeria Królewska w Sandomierzu wkracza w kluczową fazę realizacji

Prace na placu budowy rozpoczęto w III kwartale 2015 roku, jednakże łagodna zima i sprzyjające warunki pogodowe pozwoliły na realizację wielu prac w terminie szybszym, niż to przewidziano w harmonogramie.

Aktualnie zakończono już wszystkie roboty ziemne. Trwają prace końcowe nad konstrukcją żelbetową, murami  oraz konstrukcjami stalowymi. Rozpoczęto już także prace instalacyjne wewnątrz budynku oraz sieci na zewnątrz. Plany na najbliższe tygodnie obejmują: położenie pokrycia dachu, przygotowanie posadzek oraz elewacji, a także rozpoczęcie prac na płycie parkingu.  

Zakończenie projektu zaplanowano na III kwartał 2016 roku. 

W fabryce Calisia powstanie centrum hotelowo-biznesowe

Była Fabryka Fortepianów i Pianin ?Calisia? zmieni się w nowoczesne centrum hotelowo-biznesowe. Przedstawiciele FB Antczak podpisali w tym celu list intencyjny z grupą Hilton Worldwide.

Hilton - jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek hotelowych jest zainteresowana inwestycją w Kaliszu. W ostatnich dniach, przedstawiciel FB Antczak i autor koncepcji rewitalizacji obiektu - Marcin Antczak, podpisał list intencyjny z siecią w sprawie współpracy przy rewitalizacji obiektu Calisia. 

Niszczejący budynek Fabryki Pianin i Fortepianów "Calisia" został nabyty przez FB Antczak jesienią tego roku. Naczelnym celem firmy jest przywrócenie obiektowi jego dawnej świetności. Od dnia nabycia, rozważano różne możliwości i scenariusze, które pozwoliłby na efektywne wykorzystanie obiektu przy zachowaniu jego unikalnego charakteru. Po uwzględnieniu licznych analiz i ekspertyz, podjęto decyzję o zagospodarowaniu przestrzeni na hotel oraz centrum kulturalno - biznesowe. W budynku znajdzie się także miejsce przeznaczone dla przedsięwzięć kulturalnych, a na dziedzińcu powstanie parking. 

Zielona Klecina na finiszu

Na wrocławskim osiedlu Zielona Klecina trwają właśnie prace wykończeniowe, które zgodnie z planem zakończą się w grudniu bieżącego roku. Na potencjalnych nabywców czeka ostatnie 11 lokali w tej inwestycji.

Zielona Klecina to unikalny projekt mieszkaniowy zlokalizowany przy ulicy Wałbrzyskiej 1-3 we Wrocławiu. Składa się na niego 85 lokali mieszkalnych o zróżnicowanych powierzchniach. Nieopodal osiedla znajdują się liczne tereny rekreacyjne oraz wciąż kameralny i spokojny Park Kleciński. 

Projekt realizowany przez TIM Development i FB Antczak cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia, o czym świadczą 74 sfinalizowane z sukcesem procedury zakupu. W inwestycji zostało zaledwie 11 mieszkań na sprzedaż, przy czym nie spada zainteresowanie ich potencjalnym nabyciem. 

Obecnie na placu budowy trwają prace wykończeniowe. Zgodnie z harmonogramem ich zakończenie zaplanowano na końcówkę grudnia 2015 roku. Na tym etapie wykańczane są klatki schodowe oraz porządkowane jest oświetlenie i ścieżki na wewnętrznym dziedzińcu. Trwa także ogradzanie ogródków przynależących do mieszkań na parterze i monotowanie szklanych balustrad na balkonach. 

Więcej informacji: www.zielonaklecina.pl

Garden Plaza zmieni się w szpital!

Biurowiec Garden Plaza położony w pobliżu skrzyżowania ulic Elbląskiej i Szamockiej w Warszawie został nabyty pod koniec października przez Grupę Lux Med. Obiekt zostanie przekształcony na kolejny prywatny szpital spółki w stolicy. Gruntowną przebudowę obiektu i dostosowanie do nowego przeznaczenia powierzono FB Antczak.

Obiekt nabyty przez Grupę Lux Med składa się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi blisko 9 tys. mkw. Pierwotnie w Garden Plaza miały znaleźć się biura klasy A z częścią handlowo-usługową. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu i rozpoczęto poszukiwania nabywcy, rozważającego zakup całego obiektu z możliwością kompleksowego dostosowania do jego potrzeb. 

Na zakup zdecydowała się Grupa Lux Med, która postanowiła stworzyć w biurowcu kolejny prywatny szpital w Warszawie. Obiekt wymaga jednak przebudowy i dostosowania do nowego przeznaczenia. FB Antczak zostało generalnym wykonawcą prac, które zgodnie z planem zakończą się w 2017 roku. Wartość zamówienia to blisko 30 mln. złotych. 

Certyfikat Dewelopera kolejny raz dla FB Antczak

PZPB przyznał FB Antczak kolejny Certyfikat Dewelopera z dwuletnim okresem ważności.

Certyfikat Dewelopera to wyróżnienie przyznawane cyklicznie przez PZPB. Główne kryteria brane pod uwagę przy ocenie firmy to: ustabilizowana pozycja na rynku, rzetelność, gwarancje finansowe dla klientów, doskonała sytuacja finansowa firmy oraz bezpieczeństwo prawne.

FB Antczak wypełnia najwyższe standardy w zakresie tych norm. Taka postawa już od wielu lat spotyka się z uznaniem branży budowlanej, czego wyrazem są przyznawane nagrody i wyróżnienia, takie jak np. Certyfikat Dewelopera. 

Fabryka Calisia w rękach FB Antczak

Firma jest nowym właścicielem dawnej Fabryki Fortepianów i Pianin "Calisia" w Kaliszu.

Funkcjonująca w Kaliszu przez 130 lat fabryka fortepianów i pianin była ikoną miasta, niestety nie wytrzymała konkurencji na wolnym rynku. Wykupiona razem ze swoim debetem w 2000 r. przez zakłady UNITRA, nie zdołała wyjść z długów z powodu zbyt silnej konkurencji z Chin i po 7 latach zbankrutowała. Prawa do marki zostały wykupione przez firmę z Azji, natomiast mienie fabryki -pozbawione właściciela, było skazane na powolne niszczenie. 

FB Antczak nabyło nieruchomość w przetargu i obecnie rozważa dwie koncepcje zagospodarowania obiektu. Najprawdopodobniej do końca roku zapadnie w tej sprawie ostateczna decyzja. Bez względu na ostateczną funkcję obiektu powstanie tam specjalnie wydzielona sala pamięci poświęcona historii firmy oraz rodziny Fibigerów.

Park handlowy Tomasovia - nowy projekt FB Antczak w Tomaszowie Lubelskim

Firma odpowiada za realizację obiektu handlowo - usługowego o powierzchni 802 mkw. oraz parkingu o powierzchni 412 mkw.

Park handlowy Tomasovia to nowy kompleks usługowo-handlowy zlokalizowany w Tomaszowie Lubelskim u zbiegu ul. Lwowskiej i ul. Hallera, nieopodal drogi krajowej nr 17. Kompleks docelowo będzie się składał z trzech budynków. Pierwszy z nich został oddany do użytku w maju bieżącego roku, a jego najemcą został Lidl Polska. Kolejne dwa budynki będą oferowały przestrzenie m.in.: dla marketu z branży RTV-AGD, salonów obuwniczych, odzieżowych i sklepu sportowego.  

FB Antczak odpowiada za realizację trzeciego budynku wraz z parkingiem. W tym roku jest to kolejna, po generalnym wykonawstwie MLP Lublin oraz odbudowie hali na Broniszach, realizacja firmy w oddalonej lokalizacji. 

Realizacje FB Antczak wyróżnione tytułem "Mister Budownictwa"

Firma po raz kolejny została laureatem plebiscytu organizowanego przez Zarząd Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Kaliszu

Konkurs "Mister Budownictwa" został rozstrzygnięty po raz 41.  Co roku w ramach przedsięwzięcia, wybierane są najlepiej zrealizowane obiekty na terenie południowej Wielkopolski. W gronie nagrodzonych projektów znalazł się między innymi projekt Teknia Kalisz, realizowany przez FB Antczak. Kompleks o powierzchni 12 tys. mkw. realizowany był na terenie gminy Gołuchów. W jego skład weszły: hala produkcyjna zajmująca bszar 9 tys. mkw.  oraz dwukondygnacyjny budynek biurowy przeznaczony dla kierownictwa i pracowników administracyjnych. FB Antczak przygotowało także infrastrukturę komunikacyjną kompleksu.

Napraw rower na ul. Poligonowej!

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców osiedli Panorama i Panorama Park przy ul. Poligonowej udostępniono stację umożliwiającą drobne naprawy rowerów.

Stacja wyposażona jest w narzędzia niezbędne do utrzymania swojego dwukołowca w dobrej kondycji: klucze, pompkę, śrubokręty itp.. Zachęcamy mieszkańców do korzystania ze stacji i naprawiania rowerów bez konieczności opuszczania granic osiedla. 

Panorama Park II - nowy projekt FB Antczak startuje już wiosną 2016!

148 nowych mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 28 do 75 mkw. oraz 14 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od 30 do 900 mkw. powstanie w ramach projektu Panorama Park II realizowanego w Kościelnej Wsi nieopodal Kalisza.

Panorama Park II to nowoczesne osiedle, które spójnie łączy w sobie kameralność i wygodę. Projekt opiera się nie tylko na założeniu dostarczenia na rynek wysokiej jakości lokali, ale także uzupełnienia oferty osiedla o niezbędną ofertę handlowo-usługową, która wypełni najważniejsze potrzeby mieszkańców. W dziewięciu zaplanowanych budynkach znajdzie się od 13 do maksymalnie 30 mieszkań, co zagwarantuje maksymalny komfort mieszkańców. W zaplanowanej przestrzeni handlowo-usługowej miejsce dla swojego biznesu będzie mogło znaleźć 14 najemców. Planowany start inwestycji - wiosna 2016. 

Kaliski Klub Sportowy kolejny rok ze wsparciem FB Antczak

Firma Budowlana Marek ANTCZAK będzie przez kolejny sezon sponsorem strategicznym Kaliskiego Klubu Sportowego.

Współpraca między KKS a FB Antczak trwa już ponad dwa lata. Ku zadowoleniu obu stron przynosi wymierne efekty, a ich najlepszym potwierdzeniem jest miniony, niezwykle udany sezon zwieńczony awansem seniorskiej drużyny do III ligi i zdobyciem pucharów na szczeblu okręgu i województwa. 

Umowa została podpisana na sezon piłkarski 2015/2016. Podobnie jak w ubiegłych latach, logo ANTCZAK trafi na koszulki meczowe, plakaty i bilety. Na stadionie umieszczony zostanie także duży baner firmy.  

FB Antczak wyróżnione przez Euler Hermes

FB Antczak otrzymało certyfikat Złotego Płatnika 2014.

Certyfikat Złoty Płatnik to wyróżnienie przyznawane firmom za zachowanie najwyższych standardów płatniczych w 2014 roku. Tytuł nadawany jest firmom na podstawie informacji księgowych płynących bezpośrednio od ich kontrahentów. Trafia do przedsiębiorstw wykazujących się rzetelnością, terminowością i uczciwością w kontaktach biznesowych. Potwierdza wiarygodność przedsiębiorstwa w relacjach z partnerami biznesowymi. 

Certyfikat Złoty Płatnik przyznawany jest przez Euler Hermes - wiodącego dostawcę rozwiązań w zakresie ubezpieczeń należności. Firma działa na polskim rynku od 1998 roku, wspierając przedsiębiorców w ubezpieczaniu należności, windykacji wierzytelności i windykacji sądowej, gwarancjach ubezpieczeniowych oraz ocenie kondycji finansowej podmiotów gospodarczych. 

Generalne wykonawstwo dla MLP Group S.A w Lublinie

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą części centrum logistycznego w specjalnej strefie ekonomicznej Euro-Park Mielec w Lublinie. Inwestorem jest MLP Group S.A. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Erazma Plewińskiego 18 w Lublinie, w bliskiej okolicy obwodnicy miasta. W ramach projektu powstanie hala o powierzchni 5650 mkw., jednokondygnacyjny budynek biurowy o pow. 334 mkw. oraz infrastruktura komunikacyjna w postaci dróg, placów manewrowych i parkingów o łącznej powierzchni 7500 mkw. Autorem koncepcji architektonicznej jest firma DST sp. z o.o. z Bielska-Białej. Prace na placu budowy wystartowały na początku lipca, a ich zakończenie planowane jest na grudzień 2015 roku. 

FB Antczak dokończy Kaliskie TBS

Przedsiębiorstwo dokończy budowę bloków należących do Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. H. Sawickiej 49 - 51.

W bloku znajdują się 84 lokale mieszkalne, w tym jeden duży - składający się z trzech połączonych pomieszczeń. Zakres prac obejmuje kompleksowe wykończenie lokali i powierzchni wspólnych, obejmujące również uchybienia, jakich dopuścił się poprzedni wykonawca obiektu. FB Antczak, jako nowy podmiot odpowiadający za zakończenie projektu, przystąpił do prac zaraz po podpisaniu umowy, czyli z początkiem lipca. Do końca września planowane jest udostępnienie pierwszych mieszkań lokatorom. 

Nowa inwestycja mieszkaniowa FB Antczak w Kaliszu!

Nowy Korczak to projekt zlokalizowany przy ul. Korczak 15-19, który dostarczy na kaliski rynek blisko 400 lokali mieszkalnych. Prace na placu budowy ruszają jesienią. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest FB Antczak.

Osiedle Nowy Korczak to nowoczesny projekt odpowiadający na potrzeby mieszkańców Kalisza i okolic, którzy poszukują wielkomiejskiego stylu w dobrej cenie. Pierwszy budynek to osiem kondygnacji naziemnych, na których zaplanowano 71 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 140 mkw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 3700 mkw. 

Autorem projektu jest GPA Gurbiel Pracownia Architektoniczna z Lublina, która została wybrana w konkursie ofert. Zakończenie pierwszego obiektu planowane jest na III kwartał 2016 roku. 

Tytuł "Budowa Roku 2014" dla Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems!

Inwestycja została wyróżniona tytułem "Budowa Roku 2014" w plebiscycie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Generalnym wykonawcą inwestycji było FB Antczak, które całość prac wykonało w zaledwie 21 miesięcy.

Tytuł "Budowa Roku" przyznawany jest inwestycjom, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne. Przy ocenie projektu brane są pod uwagę takie czynniki jak: organizacja budowy i czas jej realizacji, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy oraz bezpieczeństwo pracy i ochrona zdrowia. Realizacja Globalnego Centrum Inżynieryjnego zdobyła wysokie noty w większości z ocenianych czynników.

Nagrodzona inwestycja składa się z grupy połączonych ze sobą obiektów kubaturowych: czterokondygnacyjnego biurowca, hali badań, hali testowej i łącznika. Powierzchnia zabudowy wynosi 2496,31 mkw., a powierzchnia użytkowa to ponad 5,5 tys. mkw. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

Budromex inwestuje, FB Antczak buduje

FB Antczak na zlecenie firmy Budromex wybuduje kameralny apartamentowiec przy ul. Harfowej 4 na warszawskiej Ochocie.

Apartamenty przy ul. Harfowej 4 na warszawskiej Ochocie to nowa inwestycja mieszkaniowa, której generalnym wykonawcą zostało FB Antczak. Kameralny budynek będzie dysponował 26 lokalami o powierzchni od 32 do 78 mkw. Autorem minimalistycznego projektu jest pracownia AD3 Architektura Design z Warszawy. Przekazanie kluczy planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

FB Antczak generalnym wykonawcą hali w Broniszach

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą projektu odbudowy hali Warszawskiego Rolno - Spożywczego Rynku Hurtowego w Broniszach.

Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy zlokalizowany jest przy głównej drodze z Warszawy do Poznania. Jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. W wyniku ubiegłorocznego pożaru hala targowa o powierzchni prawie 8000 mkw. została w znacznym stopniu zniszczona, a ponad 70 hurtowników straciło swoje stanowiska pracy i zapasy. Zakres prac FB Antczak obejmuje kompleksową odbudowę obiektu OW-2 o powierzchni 7400 mkw. oraz wykonanie robót naprawczych na 2600 mkw. hali, które nie uległy zniszczeniu w wyniku pożaru. Remontowana część obiektu będzie gotowa już w lipcu, a na stanowiska w nowo powstającej części hurtownicy będą mogli wrócić już w grudniu. 

Osiedle Siedem Klonów trzecie w Rankingu Inwestycji Deweloperskich Otodom 2015

Luksusowe osiedle domków jednorodzinnych Siedem Klonów położone na łódzkim Polesiu zajęło wysokie, trzecie miejsce spośród blisko 350 inwestycji zgłoszonych z całej Polski.

W tegorocznej edycji poszukiwań "Inwestycji Marzeń Internautów" oddano rekordową liczbę aż 280 tysięcy głosów.Osiedle Siedem Klonów zdobyło aż 78 proc. pozytywnych ocen, dając wyprzedzić się o zaledwie 1 proc. inwestycji "Ramiszów?", która zajęła drugie miejsce oraz projektowi "Dom dla każdego" zwyciężającemu w rankingu z wynikiem 81 proc. Wszystkie zgłoszone inwestycje zostały także poddane ocenie jury, które główną nagrodę, tytuł "Inwestycja Roku 2015" przyznało osiedlu "Fi" w Krakowie. 

Wyniki rankingu: http://ranking.otodom.pl/index.php?mod=results&act=info

Marek Antczak odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP

Podczas obchodów 20-lecia Wolności Gospodarczej zainicjowanych przez Krajową Izbę Gospodarczą Marek Antczak został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi RP.

Obchody 20-lecia istnienia Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu stały się okazją do wyręczenia odznaczeń przesiębiorcom, którzy mają szczególny wkład w biznesowy rozwój regionu. Uroczystość odbyła się 14 maja w kompleksie gastronomicznym "Margo" w Kaliszu.  Złoty Krzyż Zasługi z rąk Andżeliki Możdżanowskiej - Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - odebrał Marek Antczak, Prezes FB Antczak. Odznaczenie przyznawane  jest osobom, które zasłużyły się dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków.

Ponadto liczna grupa przedsiębiorców - członków Izby Gospodarczej, otrzymała odznaczenia państwowe, odznaki Ministra Gospodarki, odznaki Marszałka Województwa oraz wyróżnienia Krajowej Izby Gospodarczej. Podczas uroczystości podsumowano także dotychczasową rolę Samorządu Gospodarczego w procesie transformacji gospodarki w regionie.

 

 

Zielona Klecina - ponad połowa mieszkań sprzedana!

Inwestycja Zielona Klecina znalazła się na półmetku sprzedaży.

Projekt realizowany przez TIM Development i FB Antczak cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia, o czym świadczy 47 sfinalizowanych z sukcesem procedur zakupu oraz spore zainteresowanie inwestycją podczas ostatnich Targów Mieszkań i Domów w Hali Stulecia. Zainteresowani mają jeszcze ostatnią szansę na nabycie najbardziej pożądanych lokali w inwestycji - dwupokojowych o powierzchni do 43 mkw. oraz trzy- i czteropokojowych od 55 do 71 mkw. Przyszli mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do lokali jeszcze przed końcem roku. 

Na osiedlu Panorama Park rusza realizacja budynku F

Budynek F o podwyższonym standardzie będzie ostatnim w ramach inwestycji Panorama Park. Zakończenie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku.

Ruszający właśnie budynek F o podwyższonym standardzie odpowiada na zapotrzebowanie na tego typu inwestycje w Kaliszu i jego najbliższych okolicach. Nowy obiekt będzie najbardziej oddalony od ulicy, co zagwarantuje przyszłym mieszkańcom spokój i wyciszenie. W budynku powstanie 20 mieszkań o metrażach od 30 do 86 mkw. z możliwością łączenia lokali. Każde z mieszkań będzie posiadało taras o powierzchni od 14 do 30 mkw. Na nabywców czekają również udogodnienia w postaci windy z poziomu garażu oraz wykończenie w najwyższej jakości materiałach. 

 

FB Antczak rozbuduje salon Audi Volkswagen Ignaszak

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą rozbudowy salonu Audi Volkswagen Ignaszak w Kaliszu.

Na przełomie kwietnia i maja rozpocznie się rozbudowa salonu Audi Volkswagen Ignaszak położonego przy Al. Wojska Polskiego 5 w Kaliszu. Dzięki inwestycji obiekt powiększy się m.in. o serwis samochodowy i stację kontroli pojazdów. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2015 roku.

Antczak firmą Fair Play

31 marca 2015 odebraliśmy z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego - Marka Woźniaka, wyróżnienie PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY 2014.

Uroczyste spotkanie laureatów programu FAIR PLAY 2014 odbyło się w Domu Żołnierza w Poznaniu. Wydarzenie było wspólną inicjatywą MarszałkaWojewództwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Regionalnej Komisji Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Firmy i podmioty z Wielkopolski, które promowały etykę w swojej działalności odebrały wyróżnienia: "PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY" 2014, "GMINA FAIR PLAY" 2014 i "PRZYJAZNA POLSKA" 2014. 

Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" prowadzony jest przez Instytut Badań nad Demokracją działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Celem programu jest propagowanie etyki w biznesie oraz promowanie i wyróżnianie firm, które działają zgodnie z tymi zasadami. 

Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy dla FB ANTCZAK

FB ANTCZAK otrzymało kolejne wyróżnienie. Tym razem zostaliśmy laureatem konkursu "Buduj Bezpiecznie 2014" organizowanego przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu.

Nagrodę w imieniu firmy odebrał, podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BUDMA 2015, Marcin Antczak. To nie koniec dobrych wieści, ponieważ specjalną nagrodą dla kierownika budowy został uhonorowany pracownik FB Antczak, Krzysztof Wach.

 

Scho­la Can­to­rum z FB ANTCZAK

Ze­spół Mu­zy­ki Daw­nej Ef­fa­sci­na­to z Rasz­ko­wa (Wiel­ko­pol­skie) zdo­był Grand Prix 37. Ogól­no­pol­skie­go Fe­sti­wa­lu Ze­spo­łów Mu­zy­ki Daw­nej "Scho­la Can­to­rum", który po raz 37 odbywał się w Ka­li­szu. FB Antczak było partnerem wydarzenia, w którym udział wzięło ponad 400 muzyków.

Ćwiczenia OSP w zakładach Teknia Kalisz

Spektakularne ćwiczenia lokalnych jednostek OSP pod dowództwem PSP Pleszew odbyły się wczoraj w zakładach Teknia Kalisz w gminie Głuchów.

Strażacy przeprowadzili  m.in. pozorowaną akcję gaszenia pożaru magazynu olejów, czy ratownictwa medycznego. Widowiskowe ćwiczenia, w których udział wzięło ponad 8 wozów bojowych, spotkały się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców. Akcja strażaków była elementem odbiorów technicznych inwestycji, za której budowę odpowiadało FB ANTCZAK.

FB ANTCZAK z nagrodami Buildera

FB ANTCZAK otrzymało tytuł Firma Budowlana Roku 2014 w plebiscycie Magazynu Builder.

Pan Marek Antczak otrzymał z kolei tytuł Osobowość w Branży 2014. Nagrody magazynu Builder to dla nas duże wyróżnienie i motywacja do dalszej wytężonej pracy!!! Dziękujemy!

 

FB ANTCZAK wspiera inicjatywę Prosna na Bobrze!

W ubiegłym roku zaangażowaliśmy się w realizację wyprawy Prosna od źródeł. Teraz kontynuujemy te działania i wspieramy inicjatywę Prosna na Bobrze.

W kwietniu  kajakarze - podróżnicy przepłyną tę niezwykle malowniczą rzekę od czeskiej granicy do Bolesławca i pokażą Wam najbardziej urokliwe i niezwykłe zakątki dolnośląskiej Krainy Wygasłych Wulkanów. Wśród nich także nasz przedstawiciel - Maciej Garbowicz. Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy!

FB ANTCZAK Generalnym Wykonawcą Galerii Królewskiej

Już na początku 2016 roku mieszkańcy Sandomierza będą mogli robić zakupy w nowym obiekcie - Galerii Królewskiej. FB Antczak zostało generalnym wykonawcą centrum, które powstanie u zbiegu ulic Armii Krajowej i Słowackiego. Prace budowlane rozpoczniemy jeszcze w tym kwartale.

Królewski rodowód osiedla Panorama

Drodzy mieszkańcy osiedla Panorama i Panorama Park - mamy dla Was bardzo ciekawą informację!

Czy wiecie, że teren, na którym położone są Wasze domy i mieszkania, w pierwszej połowie XIX wieku należał do majątku króla Bawarii Maksymiliana I Józefa, a także jego syna Ludwika I, który jest twórcą słynnego festynu piwa Okroberfest? Nie da się ukryć, że mieszkacie na osiedlach z prawdziwie królewskim rodowodem.

 

FB Antczak z certyfikatem

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że FB Antczak otrzymało certyfikat Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2014.

Po raz kolejny nasza firma została wyróżniona za swój profesjonalizm i jakość realizowanych inwestycji. Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" jest organizowany przez przez Fundację "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym", a afiliowany przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Podczas uroczystej Gali "Przedsiębiorstwo Fair Play" w Warszawie, Pan Prezes Marek Antczak odebrał nagrodę w imieniu całej załogi FB Antczak. 

Mieszkanie na Bank!

FB Antczak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów zaprasza wszystkich planujących zakup nieruchomości na serię otwartych spotkań z pracownikami banku PKO BP.

Podczas konsultacji odbywających się w okresie od 8 do 13 grudnia potencjalni nabywcy będą mogli porozmawiać z doradcami kredytowymi o finansowaniu wymarzonego M oraz zapoznać się z ofertą mieszkań powstałych w najnowszym etapie osiedla Panorama Park pod Kaliszem.

Spotkania z doradcami FB Antczak i pracownikami banku PKO BP będą odbywały się w dniach 8.12 - 13.12.2014r. w siedzibie firmy przy ulicy Hanki Sawickiej 2b w Kaliszu. 

 

Ruszyła budowa Patio House we Wrocławiu

Ruszyła budowa kolejnej inwestycji firmy Vantage Development we Wrocławiu. Tym razem spółka wybuduje budynek mieszkalny Patio House, który powstanie przy ulicy Lotniczej na wrocławskich Pilczycach. Wykonawcą projektu została firma budowlana Antczak.

Patio House będzie 5-kondygnacyjnym budynkiem, który powstaje przy skrzyżowaniu ulicy Rękodzielniczej i ulicy Bednarskiej. Łącznie obiekt zaoferuje 65 lokali o powierzchni od od 30 do 71 mkw. 

Dodatkowym atutem inwestycji będzie wewnętrzny dziedziniec.

Oddanie budynku do użytku zaplanowano na listopad przyszłego roku.

Garden Plaza z BREEAM na piątkę

Realizowany przez FB Antczak biurowiec Garden Plaza uzyskał certyfikat BREEAM. Oficjalnie stał się pierwszym zielonym budynkiem biurowym na warszawskim Żoliborzu.

Garden Plaza, obiekt biurowy o standardzie klasy A, jest pierwszym ekologicznym biurowcem na warszawskim Żoliborzu zaprojektowanym zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM. Po uwzględnieniu rygorystycznych kryteriów międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej zakończył proces oceny standardów z wynikiem bardzo dobrym (Very Good). Proces certyfikacji budynku BREEAM przeprowadziła firma BuroHappold.

Warszawski Maszt Wolności już gotowy!

FB Antczak właśnie zakończyło realizację Masztu Wolności w Warszawie. 10 listopada 2014 r., przy udziale inwestorów, wykonawców i władz miejskich dokonano oficjalnego odsłonięcia konstrukcji.

Stolica zyskała ważny symbol narodowy, dorównując tym samym najważniejszym ośrodkom europejskim ? Berlinowi, Paryżowi, Lizbonie. W porannej uroczystości odsłonięcia masztu uczestniczyła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. W swoim przemówieniu prezydent podziękowała za taki prywatny dar dla stolicy. Poniedziałkowa uroczystość to jedno z pierwszych tak ważnych wydarzeń celebrowanych w ramach obchodów tegorocznej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 r.

FB Antczak jak generalny wykonawca projektu było odpowiedzialne za kompleksową realizację Masztu Wolności. Nieopodal konstrukcji powstały trzy tablice informacyjne w formie ławek nawiązujące do wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim. W związku z bliskością linii tramwajowej FB Antczak odpowiadało także za przebudowę infrastruktury technicznej: słupów i sieci trakcyjnej oraz kanalizacji deszczowej odwadniającej tory tramwajowe. 

Zainspiruj się: skandynawski minimalizm na Słonecznym Osiedlu

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych w aranżacji współczesnych wnętrz. Wydawałoby się, że urządzenie mieszkania w taki sposób jest łatwe, jednak nic bardziej mylnego.

Na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim powstało nowe mieszkanie pokazowe utrzymane w tym stylu. Na 55 mkw. zrealizowano wiele ciekawych koncepcji architektonicznych. Mieszkanie zlokalizowane jest przy ulicy Zębcowskiej 53c/13 w Ostrowie Wielkopolskim. Aby je obejrzeć, wystarczy umówić się na spotkanie.

Więcej zdjęć można znaleźć tutaj

FB Antczak wybuduje nową siedzibę dla MTM Industries

Nasza firma wygrała przetarg na budowę hali przemysłowej dla producenta kosmetyków samochodowych, MTM Industries.

Obiekt o powierzchni 3,5 tys. m. kw. i kubaturze 30 tys. m. sześc. powstanie w kaliskiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ?INVEST ? PARK?. Bryła budynku, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, ma być gotowa jeszcze w tym roku. Dzięki temu prace budowlane w jego wnętrzu będą mogły być kontynuowane zimą.

Już ponad 150 sprzedanych mieszkań na osiedlu Panorama Park

FB Antczak rozpoczęło przekazywanie kluczy właścicielom lokali w kolejnym etapie osiedla Panorama Park w Kościelnej Wsi obok Kalisza.

W dwóch nowo powstałych budynkach zrealizowano 41 mieszkań, z których 73% znalazło już nabywców. Budowa IV etapu popularnego wśród Kaliszan osiedla rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku. W IV etapie osiedla powstały lokale o metrażach od 29 do 101 m kw. 

FB Antczak zakończyło realizację UTC Aerospace Wrocław

FB Antczak zakończyło realizację Inżynieryjnego Centrum Badawczo ? Rozwojowego UTC Aerospace Systems we Wrocławiu. Nowy ośrodek badawczy zajmuje powierzchnię ponad 3 700 mkw. i już od połowy lipca 2014 służy inżynierom lotniczym współpracującym z amerykańską spółką.


FB Antczak prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczął w grudniu 2012 roku. Nowo powstałe Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems to budynek o powierzchni blisko 3700 mkw., z czego ponad 1000 mkw. przeznaczono na laboratoria badawcze. Kompleks jest zlokalizowany przy ul. Bierutowskiej we Wrocławiu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral).

FB Antczak uzykało tytuł Mocnej Firmy Godnej Zaufania 2013

Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania jest przyznawany na podstawie wyników finansowych podawanych przez przedsiębiorstwa do Krajowego Rejestru Sądowego, a więc opiera się na wiarygodnych informacjach.

Wyróżnienie jest przyznawane firmom dynamicznym i efektywnym, czyli takim, które w jednym roku jednocześnie uzyskały tytuł Gepard Biznesu i Efektywna Firma na podstawie kilkuletnich wyników finansowych. Jest nam miło poinformować, że Firma Budowlana Marek Antczak znalazła się w ich gronie. 

Osiedle Siedem Klonów rośnie w oczach

Łódzkie osiedle luksusowych domków jednorodzinnych Siedem Klonów jest już na etapie fundamentów. Realizowany właśnie pierwszy etap inwestycji zakłada powstanie 27 domów o metrażach od 125 do 180 mkw. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do lokali już w IV kwartale 2015 roku.

Prace na osiedlu Siedem Klonów są coraz bardziej zaawansowane. Budynki w segmentach H i F posiadają już mury na poziomie parteru. Ponadto w segmentach B, C i G zakończono realizację fundamentów i trwają tam dalsze prace budowlane. Nowością na terenie inwestycji jest także biuro sprzedaży, które mieści się pod adresem Podchorążych 60 A. 

Więcej informacji: www.siedemklonow.pl

FB Antczak z kolejnym GW w Warszawie

FB Antczak rozpoczyna realizację pralni wraz z kompleksem biurowym na warszawskim Ursusie.

Projekt realizowany jest na zlecenie spółki Perfect Clean sp. z o.o., lidera usług pralniczych na polskim rynku. Właśnie rozpoczęto prace przygotowawcze do realizacji projektu. Planowany czas zakończenia inwestycji to koniec września 2015 r.  

Wyjątkowe GW na Rondzie Radosława

FB Antczak zostało generalnym wykonawcą pamiątkowego masztu na Rondzie Radosława w Warszawie.

Projekt realizowany będzie na styku trzech warszawskich dzielnic, na których terenie miały miejsce kluczowe wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskiem: Śródmieścia, Żoliborza i Woli. Pomysłodawcą i fundatorem masztu z flagą Powstania Warszawskiego jest Artur Nowakowski, Prezes Green Property Group. Projekt przygotowała pracownia JSK Architekci.

Kongres Deweloperski

Jako członek Polskiego Związku Firm Deweloperskich już dziś zapraszamy Was na Kongres Mieszkaniowy ? Dni Dewelopera, który odbędzie się 7 i 8 października we Wrocławiu.

W trakcie spotkania, eksperci rynku mieszkaniowego opowiedzą m.in. o rozwoju obszaru mieszkalnictwa w Polsce. W pierwszym dniu wydarzenia poznamy również zwycięzców Rankingu Miast, w którym nagrodzimy aglomeracje najsprawniej prowadzące formalności związane z inwestycjami mieszkaniowymi.

Przy okazji zapraszamy do lektury
http://www.wroclaw.pl/sprawdz-dewelopera.

Wakacyjna promocja na osiedlu Panorama Park!

Przygotowaliśmy dla naszych Klientów wyjątkową i bardzo wakacyjną ofertę specjalną. Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup mieszkania na osiedlu Panorama Park pod Kaliszem do 31.08.2014r. otrzymają od FB Antczak równowartość zagranicznych wakacji dla dwóch osób*.

 

Więcej szczegółów: http://www.antczak.pl/oferta-deweloperska/koscielna-wies/osiedle-panorama-park

*Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Marek Antczak prezesem Regionalnej Izby Gospodarczej na kolejną kadencję

Pod koniec czerwca br. odbyło się Walne Sprawozdawczo - Wyborcze zebranie członków Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu, podczas którego zostało przedstawione sprawozdanie z działalności w roku ubiegłym oraz zostały wybrane władze na kolejną, trzyletnią, kadencję.

Wmurowano akt erekcyjny pod inwestycję Teknia Kalisz

W środę, 4 czerwca 2014r. Prezes FB Antczak, Marek Antczak oraz Wiceprezes Zarządu Teknia Kalisz, Robert Wdowczyk wraz z zaproszonymi gośćmi dokonali uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod realizowany przez firmę FB Antczak kompleks przemysłowy Teknia Kalisz. Planowany termin oddania inwestycji do użytku to pierwszy kwartał 2015 r.

Nowoczesny kompleks Teknia Kalisz to blisko 12 tys. mkw. całkowitej powierzchni użytkowej. Największy budynek - hala produkcyjna - będzie zajmował obszar 9 tys. mkw. Znajdzie się w nim linia technologiczna przeniesiona z obecnego zakładu przy ul. Złotej rozbudowana o dodatkowe maszyny oraz nowe suwnice i wiatę, służące do produkcji komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego i metalowego. Przy hali produkcyjnej powstanie budynek biurowy przeznaczony dla kierownictwa i pracowników administracyjnych. Będzie to dwukondygnacyjny obiekt z recepcją i salami konferencyjnymi z widokiem na przestrzeń produkcyjną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FB Antczak wspiera III Międzynarodowe Regaty Windsurfingowe Kalisz 2014

FB Antczak działa na rzecz sportu wspierając kolejną edycję zawodów windsurfngowych.

W najbliższy weekend (31.05-01.06.2014) na zalewie w Szałem odbędą się III Międzynarodowe Regaty Windsurfingowe Kalisz 2014. Na uczestników wydarzenia czekają liczne atrakcje, m.in.: rywalizacja sportowa ponad 80 zawodników z całej Polski, kolejna edycja zmagań w ?Spływie na Byle Czem? oraz koncerty szantowe. Ponadto, imprezę uświetnią swoją obecnością windsurfingowi medaliści z olimpiady w Londynie ? Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński. Start zaplanowano na godzinę 11:00. Jako sponsorzy tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy!  

Więcej informacji: http://www.faktykaliskie.pl/weekend-z-windsurfingiem-1

Osiedle Panorama zajęło IV miejsce w konkursie Wojna Domowa

Osiedle domków jednorodzinnych Panorama po raz kolejny zajęło wysokie miejsce w konkursie Wojna Domowa portalu Otodom.pl.

Po ubiegłorocznym zwycięstwie, tym razem uplasowaliśmy się na 4 pozycji różnicą jedynie  1% głosów. Znacząco wyprzedziliśmy osiedla, które realizują czołowi polscy deweloperzy.  Tych, którzy jeszcze nie znają naszego osiedla zapraszamy na http://www.antczak.pl/oferta-deweloperska/koscielna-wies/osiedle-panorama

FB Antczak po raz kolejny działa na rzecz sportu

FB Antczak po raz kolejny działa na rzecz sportu wspierając Charytatywny Turniej Integracyjny RWE.

Jest to wspaniałe przedsięwzięcie, która poprzez wspólną zabawę, integruje wszystkich uczestników: dzieci, rodziców i trenerów. Rozgrywki odbędą się już w niedzielę 22 marca 2014 roku na hali sportowej WBS przy ulicy Kolegiackiej 1A w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania! 

Podstawą jest elastyczność, czyli klasa A również dla BPO. Komentarz Marcina Antczaka, prezesa SGB Fortune MA

W ostatnich latach Polska weszła do grona światowych liderów offshoringu usług biznesowych. W samej Warszawie znajduje się ponad 30 proc. wszystkich zasobów biurowych Europy Środkowej. Stolica Polski bardzo dynamicznie się rozwija i jak pokazują statystyki, szeroko rozumiany sektor BPO (ang. Business Process Offshoring) odgrywa w tym rozwoju kluczową rolę.

Nie call center, lecz consulting

Na wstępie warto podkreślić, że tzw. ?usługi dla biznesu? to współcześnie bardzo zróżnicowany sektor. Jeszcze 5 lat temu kojarzono BPO głównie z różnego rodzaju "call centers" i prostą księgowością. Obecnie jednak, w biznesie panuje trend polegający na outsourcingu wszelkiego rodzaju usług, również tych specjalistycznych. Mowa m.in. o IT, HR, czy consultingu. Coraz więcej firm, zwłaszcza oferujących usługi doradcze, wybiera najwyższej klasy obiekty biurowe, zlokalizowane w prestiżowych, łatwo dostępnych lokalizacjach. W tych okolicznościach rodzi się pytanie, czy oferowane obecnie na stołecznym rynku biura spełniają oczekiwania wymagających podmiotów z sektora BPO.

 "Open space" szyty na miarę

Przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na wydajności zasobów ludzkich poszukują coraz lepszych rozwiązań umożliwiających dostosowanie obiektu do swoich indywidualnych potrzeb. Choć firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych pracują zwykle w przestrzeniach typu ?open space?, poszukują biur ?szytych na miarę? ? idealnie dopasowanych do specyfiki prowadzonej działalności. Najnowsze rozwiązania stosowane dziś w budynkach biurowych zakładają możliwość samodzielnego regulowania temperatury przy stanowisku pracy, czy indywidualnej konfiguracji oświetlenia biurka. Standardem jest też całodobowy dostęp do budynku, niezwykle ważny dla firm pracujących na rzecz klientów mających siedziby w innych niż nasza strefach czasowych. Przedsiębiorstwa zajmujące się offshoringiem procesów biznesowych muszą nie tylko oferować rozwiązania tańsze niż realizacja analogicznych działań za pomocą zasobów wewnętrznych swoich klientów, ale również przewyższające je pod względem jakości. Przestrzeń biurowa musi temu sprzyjać.

Transport publiczny ważniejszy niż lokalizacja

Dla najemców ogromne znaczenie ma skomunikowanie obiektu z najważniejszymi strefami biznesowymi miasta, lotniskiem i dworcem kolejowym. Istotny jest też dostęp do transportu publicznego,  z którego na co dzień korzysta większość pracowników. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskał również dostęp do rowerów publicznych, np. Veturilo i innych udogodnień dla zwolenników aktywnego transportu. W sezonie letnim coraz więcej osób zamiast autobusu, czy tramwaju wybiera właśnie jednoślad. 

Więcej niż biuro

Najemcy oczekują, że biurowiec dostarczy im nie tylko wysokiej klasy spersonalizowanej przestrzeni roboczej, ale również ułatwi pracownikom zaspokajanie codziennych, potrzeb. Obiekty oferujące bazę usług dodatkowych, takich jak przedszkola, restauracje, urzędy pocztowe, czy pralnie chemiczne, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem klientów z sektora BPO. Tego rodzaju udogodnienia są szczególnie istotne w przypadku obiektów ulokowanych poza centrum miasta. Pracownicy, mając do dyspozycji dobre zaplecze usługowe, mogą się w pełni skupić na pracy. Zatopione w zieleni strefy wypoczynkowe stanowią dodatkowy, bardzo ceniony atut.

Uważna obserwacja trendów rynkowych i wsłuchiwanie się w potrzeby najemców, również tych z sektora BPO, pozwalają stwierdzić, że przy wyborze biura priorytetem firm jest dziś komfort pracowników. To oni generują dochód spółek i w znacznej mierze od ich wydajności zależy pozycja przedsiębiorstwa na tle konkurencji. Rozwiązania, jakich dostarcza zielone budownictwo zwiększają komfort zatrudnionych przy jednoczesnym obniżaniu kosztów eksploatacyjnych. Najnowsze prognozy wskazują, że sektor BPO pozostanie w 2014 roku głównym motorem rozwoju stołecznego rynku nieruchomości biurowych. W dobie wysokiej i stale rosnącej stopy podaży nowych powierzchni, najbardziej skorzystają na tym trendzie deweloperzy najcelniej identyfikujący potrzeby jak najszerszego grona klientów i najsprawniej na te potrzeby reagujący.   

Zielonym biurowcem przyjaznym BPO będzie Garden Plaza - pierwszy ekologiczny obiekt komercyjny na warszawskim Żoliborzu. Biurowiec klasy A zostanie wyposażony w zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w nim instalacjami, który pozwoli m.in zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale bieżącego roku.

Marek Antczak na misji gospodarczej do Mozambiku

Pan Marek Antczak, prezes FB Antczak, wziął udział w misji gospodarczej do Mozambiku. W niedzielę (12.01), delegacja reprezentująca Województwo Wielkopolskie dotarła do stolicy kraju - Maputo. Podczas pobytu w Afryce, przedstawiciele wielkopolskiego biznesu i administracji odbyli szereg spotkań z szefami resortów w Rządzie Republiki Mozambiku, lokalnymi politykami i reprezentantami miejscowej izby gospodarczej.

Misja zrealizowana została w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Jej organizatorem było Województwo Wielkopolskie. Delegacja miała na celu stworzenie możliwości promowania wielkopolskich przedsiębiorstw poprzez nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedsiębiorstwami i organizacjami gospodarczymi Mozambiku. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.umww.pl .

Panorama Park na Święta

W świątecznej atmosferze wznosimy mury IV etapu osiedla Panorama Park. Ciepła zima sprzyja postępom na budowie i prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Koniec roku to doskonały moment, by dokonać zakupu wymarzonego mieszkania i przyszłe Święta spędzić już w nowym "M". Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

ANTCZAK podwójnie fair!

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy tytuł i certyfikat "PRZEDSIĘBIORSTWO FAIR PLAY" 2013.

Wyróżnienia są przyznawane przez Kapitułę Programu "Przedsiębiorstwo Fair Play", Krajową Izbę Gospodarczą oraz Fundację "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym".  Ponadto, serdecznie gratulujemy Panu Markowi Antczakowi, który decyzją Kapituły nagrodzony został tytułem "AMBASADORA FAIR PLAY W BIZNESIE 2013". Dziękujemy!

Gala FairPlay 2013 www.gala2013.fairplay.pl

Biurowiec Garden Plaza osiągnął stan surowy zamknięty

Realizacja inwestycji Garden Plaza trwa. Budowa pierwszego zielonego biurowca na warszawskim Żoliborzu przebiega zgodnie z harmonogramem.

Budynek osiągnął stan surowy zamknięty. Zamontowano już stolarkę okienną i fasadę. Trwa montaż żaluzji elewacyjnych. W środku nadal prowadzimy prace instalacyjne. Bieżący etap realizacji planujemy zakończyć na początku przyszłego roku.

FB ANTCZAK po raz kolejny z Certyfikatem Dewelopera

Mamy przyjemność poinformować, że Kapituła Certyfikatu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa po raz kolejny przedłużyła nasz Certyfikat Dewelopera. Od 1999 r. wyróżnienie przyznawane jest rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na krajowym rynku nieruchomości. Nagroda utwierdza nas w przekonaniu, że najwyższa jakość zawsze powinna być priorytetem.

Certyfikat Dewelopara

Inspiracje

Dla tych, którzy szukają inspiracji i pomysłów na urządzenie swojego domu poniżej zdjęcia naszej ostatniej realizacji. Projekt domu w Rukoli o powierzchni 131 m2 powstał na osiedlu Panorama w Kościelnej Wsi.

Rusza sprzedaż kolejnego etapu osiedla Panorama Park

Rozpoczynamy kolejny etap inwestycji Panorama Park zlokalizowanej w Kościelnej Wsi, tuż pod Kaliszem. Do pięciu już ukończonych budynków dołączą dwa nowe, w których znajdzie się ok. 40 mieszkań o powierzchni od 29 do 87 m. kw. Lokale zostaną oddane do użytku w październiku 2014 r. Zainteresowanie mieszkaniami z inwestycji wciąż nie słabnie.

Garden Plaza już stoi!

Zakończyliśmy prace nad tzw. stanem surowym otwartym pierwszego zielonego biurowca na Żoliborzu. Garden Plaza, który powstaje przy ulicy Elbląskiej dostarczy na stołeczny rynek ponad 13 000 m. kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Jeszcze we wrześniu rozpoczniemy prace nad pokryciem dachowym budynku. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku w II kwartale 2014 roku.

FB Antczak po raz kolejny buduje dla Nestle Polska i T.EL

Nasza firma zrealizuje w Kaliszu kolejną halę produkcyjną dla Nestle Polska. Obiekt, w którym znajdzie się rozlewnia przypraw powstanie, przy ul. Łódzkiej 153. FB Antczak jest także generalnym wykonawcą kolejnej inwestycji polskiego oddziału włoskiej firmy T.EL., hali do produkcji części do sprzętu AGD. Powierzchnia użytkowa obydwu obiektów wyniesie ponad 7 000 m. kw.

Hala realizowana dla Nestle Polska jest częścią fabryki przypraw Nestle - Winiary w Kaliszu. Nowy budynek rozlewni powstanie w miejscu wyburzonej hali, która pełniła podobną funkcję,
ale wymagała rozbudowy i modernizacji.

FB Antczak jako generalny wykonawca buduje również halę produkcyjną dla T.EL. Poland. Na dwuhektarowej działce powstanie budynek o powierzchni ok. 5000 mkw. Obiekt zostanie oddany do użytku w IV kwartale 2013 r. Jest to kolejny budynek, którego realizację firma T.EL. powierzyła FB ANTCZAK.

Świeże, wiosenne wnętrza na Osiedlu Panorama Park!

Niezwykła propozycja na naszym osiedlu.

Jeśli marzycie o własnym M, a myśl o długotrwałym remoncie skutecznie zniechęca Was od podjęcia tego ważnego, życiowego kroku? mamy dla Was idealne rozwiązanie. Świeżo wykończone mieszkanie na osiedlu Panorama Park to wynik intensywnych, zimowych działań naszej ekipy. Na powierzchni blisko 60 mkw. spójnie połączono stonowane barwy z ciekawym akcentami kolorystycznymi. Mieszkanie jest gotowe do odbioru i czuć w nim nadchodzącą wiosnę, więc nie zwlekajcie.

Osiedle Panorama w Kaliszu wygrało Wojnę Domową 2013 pokonując 104 inne inwestycje!

Głosując w konkursie portalu OTOdom.pl i Bankier.pl internauci wybierali inwestycję, która najbliższa była ich wyobrażeniom o idealnym mieszkaniu.

Głosując w konkursie portalu OTOdom.pl i Bankier.pl internauci wybierali inwestycję, która najbliższa była ich wyobrażeniom o idealnym mieszkaniu.Na podstawie 180 tysięcy głosów wyłoniono zwycięzcę - nasze Osiedle Panorama w Kaliszu! Jak napisało Jury: "Osiedle Panorama to odzwierciedlenie marzeń Polaków o kameralnym osiedlu, zbudowanym myśl tradycyjnej polskiej architektury." Tytuł zawdzięczamy również bliskości terenów zielonych i oryginalnej aranżacji terenu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszystkie głosy! 

Więcej informacji:


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wojna-Domowa-2013-zakonczona-Internauci-wybrali-najlepsze-inwestycje-mieszkaniowe-2783992.html

Nowe domy, nie tylko dla ludzi!

Dzięki dobrym sercom darczyńców, czworonogi z kaliskiego schroniska miały lepszą zimę.

W ubiegłym tygodniu FB Antczak wsparła dobroczynną akcję Ciepły koc w zimową noc organizowaną przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Kaliszu. Celem akcji było zgromadzenie darów pomagających zwierzętom przetrwać trudny, zimowy okres. FB Antczak przekazała na rzecz schroniska budy oraz karmę dla zwierząt. Dzięki darom zgromadzonym w trakcie akcji, starsze szczeniaki otrzymały własny dach nad głową, a pozostałe zwierzęta pożywienie na kilka najbliższych miesięcy! Zachęcamy wszystkich do samodzielnego wsparcia schroniska, gdyż każda pomoc z pewnością się przyda i spotka się z ogromną wdzięcznością blisko 250 czworonogów. 

 

 

Różne oblicza 3 pokoi

Kilka porad okiem eksperta

Każda decyzja o wyborze nieruchomości jest wynikiem różnorodnych analiz. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem większego lokum, zachęcamy do zapoznania się z materiałem naszego architekta, Macieja Grabowicza, w którym opowiada o mieszkaniach 3-pokojowych dostępnych na Osiedlu Panorama Park. Znajdziecie tam wiele cennych rad i wskazówek! 

Polska syrenka z Euro 2012 już w Kaliszu!

Figura polskiej syrenki wylicytowana przez FB Antczak na tegorocznej aukcji WOŚP właśnie dotarła do Kalisza.

Figura polskiej syrenki wylicytowana przez FB Antczak na tegorocznej aukcji WOŚP dotarła do Kalisza. Chwilowo zajęła honorowe miejsce przed siedzibą firmy na ulicy Metalowców. Docelowo stanie się ozdobą Osiedla Panorama w Kościelnej Wsi.

Ozdobne figury syrenek powstały na zlecenie Miasta Stołecznego Warszawa z myślą o promocji uczestników piłkarskich mistrzostw EURO 2012 odbywających się w Polsce. Pod koniec ubiegłego roku władze Warszawy przekazały 16 syrenek narodowych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pół kobiety, pół ryby łudząco podobne do Warszawskiej Syrenki , trzymają w dłoniach piłki zamiast miecza, a ich cokoły i tarcze zdobią barwy państw uczestników mistrzostw.

Więcej informacji znajdą Państwo na naszym facebooku!

 

FB Antczak zbuduje pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Wyróżniający się na tle otoczenia, unikalny projekt architektoniczny nadający budynkowi kształt pięciokąta o nierównych bokach, pozwolił na stworzenie wewnętrznego patio, które będzie miejscem odpoczynku i spotkań biznesowych.

Garden Plaza to pierwszy projekt na Żoliborzu łączący nowoczesność i funkcjonalność z rozwiązaniami pro-ekologicznymi. Czteropiętrowy budynek o standardzie klasy A został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM. Całkowita powierzchnia najmu (GLA) wyniesie ok. 9000 mkw. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nowych biur już w III kwartale 2014 r. Generalnym wykonawcą projektu jest FB Marek Antczak.

 Po więcej informacji o naszej najnowszej realizacji zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku!
/www.facebook.com/pages/FB-Marek-Antczak/Specjalna oferta handlowa na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim!

Na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim gorący okres sprzedażowy trwa. Dzięki stałej współpracy z naszymi Klientami przygotowaliśmy specjalną ofertę dla kupujących.

W zależności od sposobu finansowania inwestycji otrzymują Państwo status Szmaragdowego lub Rubinowego Klienta, który umożliwia skorzystanie z bogatego wachlarza dodatkowych korzyści. Wśród nich znajdą Państwo m.in.: doradztwo i wsparcie w formalnościach niezbędnych do uzyskania kredytu, spotkania z projektantem wnętrz, czy też cieszące się ogromną popularnością wspólne zakup w salonie wyposażenia wnętrz Strefa Architekta w Kaliszu. Na preferencyjne warunki oraz szczególne traktowanie mogą liczyć także nasi stali Klienci, dla których przygotowaliśmy pakiet korzyści w ramach Diamentowego statusu Klienta.

Specjalna oferta dotyczy aktualnie powstającego budynku nr 8 z przestronnymi mieszkaniami dwu- i trzypokojowymi. W celu zapoznania z jej szczegółami zapraszamy na spotkania z konsultantami FB ANTCZAK w naszym biurze sprzedaży!

***
Biuro sprzedaży Ostrów Wielkopolski, ul. Zębcowska 53b/3. Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek,  od 09.00 do 17.00 po wcześniejszym telefonicznym potwierdzeniu spotkania.
***

Marek Antczak został Człowiekiem Roku 2012 Ziemi Kaliskiej!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Pan Marek Antczak, Prezes FB Antczak zwyciężył w plebiscycie "Człowiek Roku 2012" Ziemi Kaliskiej.

Plebiscyt Człowiek Roku Ziemi Kaliskiej prowadzony przez Głos Wielkopolski, docenia przedstawicieli regionu, którzy swoją działalnością przyczynili się do jego rozwoju. Na liście kandydatów do tytułu znaleźli się więc ludzie, dzięki którym Kalisz promuje się i rozwija gospodarczo, naukowo, sportowo, kulturalnie czy społecznie. Spośród nich, mieszkańcy za pomocą SMS-ów wybrali osobę, która według nich najbardziej zasługiwała na to wyróżnienie.  

Tegoroczne głosowanie było bardzo zacięte i niemal do końca nie było wiadomo, kto wygra plebiscyt. Na finiszu liczyły się już tylko dwa nazwiska i ostatecznie to właśnie Pan Marek wyprzedził swojego konkurenta, Andrzeja Rogowskiego o 128 głosów.

Pan Marek będzie reprezentował południową Wielkopolskę w dalszym etapie plebiscytu, czyli w wyborach "Człowieka Roku Wielkopolski 2012".  Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie!  

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/1703929,plebiscyt-marek-antczak-zostal-czlowiekiem-roku-2012,id,t.html#4140b3f5356983c1,1,3,5

 

Nasz Dom w Rukoli w magazynie Własny Dom z Konceptem

W styczniowym numerze czasopisma zamieszono inspirującą sesję zdjęciową domu pokazowego na Osiedlu Panorama w Kaliszu.

w styczniowym numerze  czasopisma zamieszono inspirującą sesję zdjęciową domu pokazowego na Osiedlu Panorama w Kaliszu. Sesji towarzyszy wywiad z Sylwią Antczak, która odpowiadała za projekt wnętrza. Pani Sylwia opowiedziała o inspiracjach i materiałach wykorzystanych przy realizacji Domu w Rukoli. Zachęcamy do lektury!

 

Marek Antczak nominowany do tytułu Człowieka Roku 2012 Ziemi Kaliskiej i Głosu Wielkopolski.

Od 4 do 26 stycznia 2013 roku trwa plebiscyt "Ziemi Kaliskiej" i portalu naszemiasto.pl "Człowiek roku 2012".

Poprzez smsowe głosowanie wybieramy ludzi, którzy w minionych dwunastu miesiącach wyróżniali się w swojej lokalnej społeczności sukcesami i osiągnięciami oraz postawą społeczną i zawodową

Więcej informacji o głosowaniu, a także sylwetkę Pana Marka Antczaka można znaleźć tutaj:

http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/1677111,czlowiek-roku-2012-kalisz-marek-antczak,id,t.html

FB Antczak - wiarygodni w biznesie

Zdobyliśmy w ostatnim czasie dwa ważne wyróżnienia biznesowe potwierdzające rzetelność i stabilność finansową naszej firmy.

Pierwszą z nich jest Certyfikat Wiarygodności Biznesowej. Przyznawany jest on przez międzynarodową wywiadownię gospodarczą Dun & Bradstreet Poland na podstawie badań wiarygodności finansowej i kondycji firm. Naszej firmie udało się spełnić ściśle określone kryteria rzetelności finansowej i potwierdzić stabilność firmy zgodnie z kryteriami D&B Poland. Firma po raz kolejny została także wyróżniona Certyfikatem Przedsiębiorstwa Fair Play. Tegoroczna nagroda jest szczególna, ponieważ FB Antczak otrzymało najcenniejszą, platynową statuetką. Zdobyte przez nas wyróżnienia potwierdzają, że przedsiębiorstwo dobrze radzi sobie na rynku zachowując jednocześnie wszelkie standardy etyki i rzetelności w swoim działaniu. 

Na zdjęciu Pan Marek Antczak z Certyfikatem Fair Play. Poniżej Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznany FB Antczak.

FB Antczak rozpoczyna realizację II etapu Słonecznego Osiedla w Ostrowie Wielkopolskim

Rozpoczęła się realizacja kolejnego etapu Słonecznego Osiedla w Ostrowie Wielkopolskim. W nowym budynku powstaną 32 funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach. Pierwsze z nich zostaną oddane do użytku w I kwartale 2014 roku.

Już teraz zapoznaj się z naszymi nowymi propozycjami i specjalną ofertą pełną korzyści. 

Zapraszamy do odwiedzenia mieszkania pokazowego oraz biura sprzedaży przy ul. Zębcowskiej 53b/3. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku  od 09.00 do 17.00 po wczesniejszym telefoniczym potwierdzeniu spotkania.


Przekazywanie mieszkań na osiedlu Panorama Park

Dzięki sprawnej finalizacji prac dekarskich, instalacyjnych oraz wykończeniowych, już 5 listopada klucze do swoich wymarzonych "M" otrzymają pierwsi właściciele nieruchomości etapu C1 i C2 na osiedlu Panorama Park w Kościelnej Wsi. Wszystkim jeszcze niezdecydowanym przypominamy o możliwości odwiedzenia mieszkania pokazowego!

Wszystkim jeszcze niezdecydowanym przypominamy o możliwości odwiedzenia mieszkania pokazowego!

 

panorama

 

Wmurowanie kamienia węgielnego - Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems

W dniu 23.10.2012r. przedstawiciele FB Antczak wzięli udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę siedziby Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems (części globalnej korporacji United Technologies Corp.) we Wrocławiu. Poza przedstawicielami koncernu na miejscu obecne były władze województwa dolnośląskiego.

W nowym kompleksie badawczo-rozwojowym, składającym się z 4000 m2 przestrzeni biurowej oraz z hali testowej o powierzchni 1000 m2, realizowane będą zadania związane z projektowaniem oraz ulepszaniem komponentów mechanicznych i systemów wykorzystywanych w lotnictwie. Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe powstaje na terenie dawnych zakładów
PZL- Wrocław (Hydral). FB Marek Antczak będzie generalnym wykonawcą tej niecodziennej inwestycji, która na przestrzeni kilku najbliższych lat, pozwoli na utworzenie setek nowych miejsc pracy dla specjalistów inżynierii.

 

 

Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski 2011

Firma Budowlana Marek Antczak uhonorowana została aż trzema wyróżnieniami w plebiscycie Mister Budownictwa Południowej Wielkopolski organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa w Kaliszu oraz Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Kaliszu.

W kategorii "budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne" Firma Budowlana Marek Antczak otrzymała wyróżnienie za budynek mieszkalny wielorodzinny B-1 z garażami na Osiedlu "Panorama Park" w Kościelnej Wsi.
W kategorii "budownictwo mieszkalne jednorodzinne" zostaliśmy nagrodzeni za III etap Osiedla Panorama" w Kościelnej Wsi.

W kategorii "Obiekty administracyjno - biurowe"  doceniono nas za budynek zrealizowany dla koncernu Energa przy al. Wojska Polskiego 25 w Kaliszu.
Nagrody otrzymali również kierownicy projektów oraz inspektorzy nadzoru  biorący udział w procesach budowy.

Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu, a jego celem jest promocja najlepiej zrealizowanych obiektów na terenie Południowej Wielkopolski. Obiekty te muszą cechować się ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i konstrukcyjno-architektonicznymi, dobrym i poprawnym wykonaniem z kompleksowym wykończeniem oraz zagospodarowaniem terenu.

 

mister

FB Antczak dostawcą betonu barytowego

Inwestycja - "Ośrodek Radioterapii" przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu

FB Antczak jest pierwszym w regionie producentem betonu barytowego (ciężkiego). W 2012 roku dla firmy Skanska S.A. zrealizowaliśmy dostawę 265 m3 takiej mieszanki na potrzeby realizacji Ośrodka Radioterapii przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Toruńskiej 7 w Kaliszu.

Beton ciężki wg PN-EN 206-1:2003 to mieszanka, której gęstość w stanie suchym jest większa niż 2600kg/m3. Ten typ betonu wykonywany jest przy zastosowaniu specjalnych kruszyw (barytowych, magnetytowych). Beton ciężki stosuje się, jako osłonę przed promieniowaniem np. w  komorach rentgenowskich lub reaktorach atomowych.

 

FB Antczak dostarcza beton na budowę Galerii Amber w Kaliszu

Fotorelacja z budowy.

Bardzo miło nam poinformować, że Firma Budowlana Antczak odegra znaczącą rolę w budowie Galerii Amber. Zgodnie z podpisaną umową firma jest dostawcą betonu towarowego klasy C 30/37 na potrzeby budowy. Łącznie, dostarczonych zostanie   ok. 42000 m3 materiału.

Galeria Amber, której generalnym wykonawcą jest Eiffage Budownictwo Mitex S.A., to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS. Galeria Amber, której otwarcie nastąpi w II kwartale 2013 roku będzie największym centrum handlowym w aglomeracji kalisko-ostrowskiej liczącej prawie 350 000 mieszkańców. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33 500 mkw.

 

 

 

 

 

 

 

Dom Pokazowy na osiedlu Panorama już otwarty!

Specjalnie dla Klientów FB Antczak przygotowaliśmy dom pokazowy na osiedlu Panorama w Kaliszu. Partnerem projektu jest Leroy Merlin, który dostarczył materiały wykończeniowe do jego realizacji.

Trzy przestronne pokoje oraz otwarty salon zaaranżowano w klimacie stylowej podmiejskiej rezydencji. Jasne i przestronne wnętrza łączą w sobie klasyczną elegancję z prostotą nowoczesnych rozwiązań.

Salon, zlokalizowany na parterze domu został utrzymany w ciepłej beżowo-kremowej kolorystyce, uzupełnianej przez biel mebli i brązowe akcenty ram oraz krzeseł.  Po przeciwnej stronie holu, znajduje się otwarta kuchnia. W pozostałych pomieszczeniach zaaranżowano sypialnię, pokój dziecięcy oraz pokój do pracy. W domu znajdują się dwie łazienki.

Dom pokazowy stanowić może inspirację dla klientów do realizacji własnych pomysłów dekoratorskich.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego osiedla!

 

Maciej Garbowicz na podium Wędkarskich Mistrzostw Kalisza Przedsiębiorców!

Maciej Garbowicz na podium Wędkarskich Mistrzostw Kalisza Przedsiębiorców o Puchar Prezydenta Miasta!

Na łowisku Lipka w podkaliskiej gminie Szczytniki rozegrano w sobotę Wędkarskie Mistrzostwa Kalisza Przedsiębiorców o Puchar Prezydenta Miasta. Nasz architekt, Maciej Garbowicz zajął w zawodach drugie miejsce, deklasując wielu rywali. Serdecznie gratulujemy Maciejowi dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Krystyna Czubówna głosem kampanii promocyjnej Osiedla Panorama w Kaliszu.

Od 4 czerwca na antenie radia Eska Kalisz-Ostrów oraz radia Centrum Kalisz emitowane będą 30 sekundowe spoty reklamowe przedstawiające walory osiedla "Panorama".

Swojego głosu na potrzeby spotów zgodziła się użyczyć wybitna lektorka programów przyrodniczych - Krystyna Czubówna.

III etap osiedla Panorama Park na finiszu

Trwają ostatnie prace dekarskie, instalacyjne oraz montaż stolarki okiennej. Ciesząca się dużym zainteresowaniem inwestycja zostanie oddana do użytku w październiku 2012 roku.

Kończymy kolejny etap inwestycji Panorama Park w Kościelnej Wsi, k. Kalisza. Trwają ostatnie prace dekarskie, instalacyjne oraz montaż stolarki okiennej. Ciesząca się dużym zainteresowaniem inwestycja zostanie oddana do użytku w październiku 2012 roku.  Dla osób planujących zakup mieszkania w maju przygotowaliśmy atrakcyjną promocję. Wszyscy, którzy zakupią w tym miesiącu mieszkanie zyskają komórkę lokatorską w cenie lokalu.

Na tym etapie prac widać już pełną bryłę obiektu. Rozpoczęte inwestycji działania wykończeniowe ostatecznie uwypuklą walory estetyczne powstającej nieruchomości. Elementy dekoracyjne elewacji zostaną wykonane z wysokiej jakości egzotycznego drewna, a klatki schodowe wykończone granitem. Całość optymalnie wpisuje się w zielone otoczenie. Na terenie osiedla można odwiedzić mieszkanie pokazowe i zobaczyć jak może wyglądać wnętrze zakupionego lokalu. Obecny na miejscu architekt udzieli nieodpłatnych porad w zakresie optymalnego wykorzystania przestrzeni oraz możliwości dopasowania jej do indywidualnych potrzeb kupującego. Umożliwi to każdemu zainteresowanemu swoim M dokonanie najlepszego wyboru.

Nowe Mieszkanie Pokazowe na Słonecznym Osiedlu!

Zapraszamy do naszego nowego mieszkania pokazowego przygotowanego dla Państwa na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Zębcowskiej 53b/3. Mieszkanie zostało zaprojektowane przez Monikę Łubniewską właścicielkę Strefy Architekta w Kaliszu.

Przy realizacji projektu mieszkania dla FB Antczak w pierwszej kolejności zastanawialiśmy się nad przestrzenią mieszkania i jego funkcjonalnością. Z drugiej strony chcieliśmy zaproponować klientom coś odważnego i pokazać, jak poprzez proste zabiegi można znaczącą uatrakcyjnić wnętrze mieszkania - komentuje projekt Pani Monika.

Osiedle Panorama laureatem konkursu Rzeczpospolitej

W finale ogólnopolskiego konkursu "Własny Dom. Wspaniałe Miejsce" zostali wyłonieni zwycięzcy, których działania zmierzają do tworzenia budynków mieszkalnych, pożądanych w Polsce.

Inwestycje wyłonione w rozstrzygnięciu regionalnym konkurowały o godło konkursu ?Własny Dom, Wspaniałe Miejsce". Na werdykt ostateczny wpłynęły oceny specjalistów, ekspertów, którzy osobiście odwiedzili każdy finałowy kompleks mieszkaniowy. Przede wszystkim specjaliści zwracali uwagę na estetykę wykonania budowli, architekturę zewnętrzną i wewnętrzna, koncepcje zagospodarowania terenu wokół inwestycji, funkcjonalność oraz jakość kompleksu mieszkaniowego.

 

FB Antczak Diamentem Forbesa!

FB Antczak znalazł się wśród tegorocznych laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika Forbes - zestawienia przedsiębiorstw mogących pochwalić się szybkim wzrostem swojej wartości rynkowej.

Rok 2011 był dla Firmy Budowlanej Marek Antczak szczególnie udany. Za swoją działalność  zostaliśmy wyróżnieni zarówno w konkursach branżowych, jak i biznesowych. Po Gazeli Biznesu przyznawanej w grudniu najbardziej dynamicznym małym i średnim firmom przyszedł czas na prestiżowe Diamenty Forbesa 2012.

FB Antczak znalazł się wśród tegorocznych  laureatów prestiżowego rankingu miesięcznika Forbes - zestawienia przedsiębiorstw mogących pochwalić się szybkim wzrostem swojej wartości rynkowej. Nagrody przyznawane są w ujęciu ogólnopolskim oraz dla poszczególnych województw.  Zostaliśmy sklasyfikowani w kategorii firm, o przychodach do 50 mln złotych. Najważniejsze dane uwzględnione w rankingu to: wartość aktywów trwałych, zysk netto, dynamika wzrostu sprzedaży, wolumen zapasów, należności oraz wielkość nakładów na inwestycje.

Obecność firmy w gronie Diamentów Forbesa 2012 jest dla nas bardzo prestiżowym wyróżnieniem, które potwierdza mocną pozycje naszej firmy na rynku i wskazuje na potencjał dalszego dynamicznego rozwoju - komentuje prezes firmy Marek Antczak.

 

 

FB MAREK ANTCZAK otrzymała Gazelę Biznesu 2012!

Zostaliśmy laureatem nagrody Gazele Biznesu -12 edycji prestiżowego rankingu przygotowywanego przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu, w którym nagradzane są najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy. Zajęliśmy 18 miejsce w rankingu wojewódzkim -w regionie Wielkopolski

Zostaliśmy  laureatem nagrody Gazele Biznesu - 12 edycji prestiżowego rankingu przygotowywanego przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu, w którym nagradzane są najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy. Zajeliśmy 18 miejsce w rankingu wojewódzkim - w regionie Wielkopolski

Rok 2011 był dla nas szczególnie udany.  Cieszę się, że właśnie w tym roku, kiedy przypada 30-lecie naszej działalności zostaliśmy wyróżnieni zarówno w konkursach branżowych, jak i biznesowych. To dla nas dobra wróżba na przyszłość. Tym bardziej, iż wiem, że to nie koniec wyróżnień ? będą następne, ale do czasu ich oficjalnego ogłoszenia nie mogę nic więcej powiedzieć - komentuje prezes firmy Marek Antczak.

FB ANTCZAK nagrodzona Platynowym Laurem "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2011.

Nasza firma po raz kolejny została wyróżniona w prestiżowym programie Krajowej Izby Gospodarczej oraz Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym - "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Certyfikat przedsiębiorstwa Fair Play otrzymujemy już po raz 8. W tym roku kapituła konkursu postanowiła wyróżnić nas również dodatkową nagrodą - Platynowym Laurem.


Program "Przedsiębiorstwo Fair Play" działający od 1998 r. ma na celu promowanie rzetelnych i etycznych firm w Polsce, które deklarując swój udział w programie i poddając się całorocznemu procesowi weryfikacji są w stanie spełnić wszystkie wymogi regulaminowe wykazując uczciwość i wierność zasadom "fair play" w biznesie.


"Przedsiębiorstwa Fair Play" to firmy, które na co dzień respektują wartości etyczne i wzorowo wywiązują się ze swoich zobowiązań zarówno wobec klientów jak i dostawców. Firmy te wyróżniają się zespołem zaangażowanych, kreatywnych i zadowolonych ze swojego miejsca pracy ludzi. Dla "Przedsiębiorstw Fair Play" społeczna odpowiedzialność biznesu, wrażliwość społeczna i dobroczynność mają zupełnie inne, niż przyjęte granice.


Gala wręczenia certyfikatu odbędzie się 2 grudnia 2012 w Warszawie.

FB Marek Antczak w nowej odsłonie

Podsumowując 30-lecie działalności postanowiliśmy odświeżyć nasz wizerunek. Nowoczesne logo wskazuje na stabilność i doświadczenie firmy jednocześnie podkreślając jej dynamiczny rozwój i nowatorskie podejście do realizowanych inwestycji.

Z radością chcielibyśmy poinformować naszych Klientów, Współpracowników i Partnerów Biznesowych, że od listopada 2011 r FB MAREK ANTCZAK będzie posługiwać się nowym logotypem. Nowy znak graficzny łączy w sobie doświadczenie trzech dekad działalności na terenie Kalisza i innych regionów Polski, a także plany dalszego rozwoju firmy.

Firma na przestrzeni tych 30 lat bardzo się zmieniła, rozwinęła. Zmieniły się także oczekiwania naszych klientów i ich podejście do inwestycji.  Zachowując pewne niezmienne zasady takie jak: solidność, terminowość czy pro klienckie nastawienie, staramy się podążać za potrzebami przyszłych użytkowników naszych inwestycji, a wręcz je wyprzedzać - podkreśla Marek Antczak, Prezes Firmy. Zmieniając nasze logo chcieliśmy pokazać, że jesteśmy gotowi na kolejną dekadę prężnej działalności i otwarci na nowe obszary działania - dodaje Wiceprezes Marcin Antcza.k

.

Realizacja naszej firmy scenerią dla filmu.

Hotel Ossa w Rawie Mazowieckiej, którego generalnym wykonawcą jest firma Marek Antczak jest scenerią wchodzącego właśnie do kin filmu "Wyjad Integracyjny". Akcja filmu toczy się podczas szalonego wyjazdu integracyjnego firmy produkującej lody. Zapraszamy do kin!

FB ANTCZAK na targach w Kielcach

Firma wzięła udział w VI kieleckich targach Twoje 4 Kąty i Piękne Wnętrze, które odbyły się w dniach 21-23 października, w Kielcach.

Przedstawiciele Firmy prezentowali na targach pierwszą kielecką inwestycję firmy  Osiedle Słoneczny Stok, które powstaje przy ul. Piłsudskiego.

Zainteresowanie naszym stoiskiem było duże. Wysoką frekwencję widać było zwłaszcza w niedziele, kiedy targi odwiedziło najwięcej Kielczan.  Odwiedzający targi zwracali uwagę na wyjątkowość osiedla Słoneczny Stok  ciekawy projekt architektoniczny i rozkład mieszkań. Najwięcej pytań dotyczyło mieszkań 2 pokojowych o powierzchni do 50 mkw  oraz większych a 3 pokojowych lokali o powierzchni ok. 63mkw z dużymi balkonami. Duże zainteresowanie mieszkańców Kielc cieszy nas tym bardziej, że jest to nasza pierwsza inwestycja w tym regionie Polski? podsumowuje Joanna Bielecka z FB ANTCZAK.

   

Dwa tytuły Mistera Budownictwa Południowej Wielkopolski dla FB ANTCZAK

Firma MAREK ANTCZAK została uhonorowana aż dwoma tytułami "Mister Budownictwa" za rok 2010r. Zdobyliśmy najwyższe wyróżnienia w Konkursie za inwestycję "Słoneczne Osiedle" w Ostrowie Wielkopolskim oraz za budynek produkcji majonezu realizowany dla NESTLE POLSKA S.A. ODDZIAŁ w Kaliszu.

Nasze obiekty wygrały w kategoriach "Budynki mieszkalne wielorodzinne" oraz "Obiekty produkcyjne dla przemysłu spożywczego".


Organizatorami konkursu są:

- Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Kaliszu,

- Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Kaliszu,

Konkurs przebiega pod honorowym patronatem Przewodniczącego Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Poznaniu a jego celem jest promocja najlepiej zrealizowanych obiektów na terenie Południowej Wielkopolski, cechujących się ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i konstrukcyjno-architektonicznymi oraz Dobrym i poprawnym wykonaniem z kompleksowym wykończeniem i zagospodarowaniem terenu. Tytuły Mister i Wicemister Budownictwa za 2010 rok przyznawane były w 10 kategoriach.

Osiedle Panorama w Finale Konkursu

Za nami I etap konkursu "Własny Dom, Wspaniałe Miejsce". Kapituła konkursu wy­łoniła najlepsze, zrealizowane inwestycje bu­dowlane w poszczególnych regionach Polski. Wytypowane projekty mieszkaniowe bedą rywalizować o godło konkursu "Własny Dom, Wspaniałe Miejsce".

Celem konkursu jest uka­zanie ciekawego pod względem rozwiązań kon­strukcyjnych i technologicznych budownictwa mieszkaniowego w Polsce, z uwzględnieniem jakości oraz estetyki jego wykonania, funkcjo­nalności, zagospodarowania terenu wokół za­budowań.

Konkurs będzie trwał do końca września 2011 roku. W drugim etapie konkursu fianłowe in­westycje odwiedzą eksperci. Przy ocenie inwe­stycji pod uwagę brana jest opinia mieszkańców na temat jakości budynków, mieszkań oraz oto­czenia. Nagrody zostaną przyznane inwestorom zwycięskich osiedli w kategorii ogólnopolskiej. Będą stanowić one uhonorowanie efektywnego połączenia w budownictwie mieszkaniowym polskiej myśli technicznej, wysokiej jakości i estetyki wykonania oraz ekologicznych roz­wiązań.

 

 

 

 

Rusza sprzedaż mieszkań III etapu osiedla Panorama Park.

W ramach kolejnego etapu cieszącej się dużym zainteresowaniem inwestycji Panorama Park powstają zarówno mieszkania typu studio, o powierzchni 29 mkw., lokale dwupokojowe o metrażu 50 mkw., jak i mieszkania, których powierzchnia sięga 100 mkw.

Wszystkie mieszkania posiadają własne tarasy, a lokale na parterze także przydomowe ogródki, które deweloper zapewnia w cenie lokalu. 

Dostępne w naszej inwestycji mieszkania typu studio przygotowaliśmy z myślą o "singlach", którzy od 31 sierpnia br. po raz pierwszy mogą korzystać z rządowego programu Rodzina na Swoim. W ofercie mamy też cieszące się największą popularnością mieszkania o metrażu ok. 50 metrów z funkcjonalnym rozkładem przestrzeni, jak i 100-metrowe przestronne apartamenty dla najbardziej wymagających Klientów - mówi Marcin Antczak, wiceprezes FB Marek Antczak.

W jednym ze zrealizowanych dotychczas budynków firma udostępnia Klientom mieszkanie pokazowe. Przygotowane przez współpracującego z firmą architekta wnętrz pomieszczenia pozwalają Klientom poczuć się jak we własnym domu i wyobrazić sobie jak rzeczywiście będzie wyglądało ich przyszłe M. Zainteresowani zakupem mogą też przyjrzeć się ciekawym rozwiązaniom przestrzennym, które pozwalają efektywnie wykorzystać powierzchnię mieszkania. Architekt nieodpłatnie pomaga też klientom indywidualnie rozplanować powierzchnię mieszkań, zgodnie z ich oczekiwaniami.

 

HS Poland Holdings sp. z o.o. - modernizacja zakładów

Kaliszu Wrocław

FB "MAREK ANTCZAK" wygrała przetarg na przeprowadzenie kompleksowego remontu hal produkcyjnych oraz biurowców firmy HS Poland Holdings sp. z o.o.  w Kaliszu i Wrocławiu. Remont wrocławskich obiektów odbywa się przy nieprzerwanej pracy ciągów technologicznych znajdujących się wewnątrz hal.

W ramach kontraktu firma Antczak wykona kompleksowy remont biurowców oraz hal produkcyjnych zlokalizowanych w Kaliszu i Wrocławiu. Inwestycja obejmuje m.in. wymianę elewacji, wszystkich instalacji wewnętrznych, remont wnętrza biurowca oraz rozbudowę i remont hali produkcyjnej. Firma Antczak zadbała o przygotowanie procesu modernizacji budynków w sposób umożliwiający zachowanie ciągłości produkcji. Łączna powierzchnia użytkowa remontowanych budynków wynosi 16.875mkw, a ich kubatura to122.750 m3. Zakończenie inwestycji nastąpi w sierpniu 2012 roku.

 

Słoneczny Stok rośnie w oczach!

Kielce

Osiedle Słoneczny Stok - pierwsza inwestycja firmy Marek Antczak w Kielcach rośnie w oczach. W chwili obecnej  trwają prace nad wykonaniem stropów parteru.

Słoneczny Stok to czterokondygnacyjny, elegancki budynek mieszkalny usytuowany, przy ulicy Piłsudskiego, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio będzie składała się z 94 mieszkań. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 roku. W ofercie Firmy Antczak znajdują się lokale mieszkalne z możliwością aranżacji wg własnych  indywidualnych upodobań. Powstający budynek będzie się składał z IV pięter naziemnych oraz poziomu podziemnego, gdzie usytuowane będą komórki lokatorskie oraz garaże. W sprzedaży znajdują się lokale jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu (od 30 mkw do 79 mkw) i funkcjonalnym rozkładzie. Wszystkie mieszkania posiadają balkon (od 4 do 16 mkw.) z widokiem na okoliczne tereny zielone. Do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca parkingowe naziemne oraz wewnętrzne patio zaprojektowane z myślą o stworzeniu miejsca odpoczynku i rekreacji.

www.slonecznystok-kielce.pl

Słoneczne Osiedle - Ostrów Wielkopolski

Zakończenie pierwszego etapu.

W kameralnej dzielnicy Ostrowa Wielkopolskiego powstaje Słoneczne Osiedle.

Firma Marek Antczak zakończyła realizację pierwszego etapu inwestycji Słoneczne Osiedle w Ostrowie Wielkopolskim. W kameralnej dzielnicy Zębców przy ul. Zębcowskiej powstały dwa nowoczesne budynki.

Do użytku oddano dwa trzypiętrowe budynki, w ramach których powstało 60 mieszkań 1, 2, 3 i 4-pokojowych o pow. od 30 mkw do 82 mkw. Nieruchomość położona jest w spokojnej dzielnicy Ostrowa Wielkopolskiego, zlokalizowanej blisko centrum miasta. W okolicy występuje tylko niska, kameralna zabudowa. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się supermarket, przedszkole oraz restauracja. Osiedle jest także dobrze skomunikowane ze szkołą podstawową oraz boiskiem Orlik 2012. Sąsiedztwo Parku 3 Maja umożliwia mieszkańcom aktywny wypoczynek.

 "Słoneczne Osiedle to doskonałe miejsce dla osób ceniących spokój i otoczenie terenów zielonych, a jednocześnie chcących zamieszkać w bliskiej odległości od centrum miasta. Lokalizacja oraz inne walory inwestycji sprawiają, że jest to jedna z atrakcyjniejszych ofert mieszkaniowych w Ostrowie Wielkopolskim" - mówi Marcin Antczak, wiceprezes Firmy Budowlanej Marek Antczak.

 

Firma Marek Antczak po raz kolejny otrzymała Certyfikat Dewelopera

Certyfikat Dewelopera przyznawany jest przez POLSKI ZWIĄZEK PRACODAWCÓW BUDOWNICTWA rzetelnym i wiarygodnym firmom deweloperskim działającym na krajowym rynku nieruchomości.

Polski Związek Budownictwa przez dwa lata monitoruje działalność firmy, która uzyskała Certyfikat, zobowiązując ją do przekazywania co pół roku bieżących informacji o sytuacji finansowej firmy, a także o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na jej wiarygodność.

Certyfikat cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko firm deweloperskich, ale także banków, dla których stanowi dodatkowe potwierdzenie wiarygodności i rzetelności dewelopera ubiegającego się o przyznanie kredytu budowlanego, jak również indywidualnych inwestorów, dla których stanowi gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Firma Marek Antczak otrzymała certyfikat już po raz czwarty. 

Osiedle Panorama Park - budynek B1

Zakończenie budowy .

 Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, zakończył realizację II etapu Osiedla Panorama Park w Kaliszu. W ramach tego etapu powstał trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 38 mieszkań. Od 4 lipca nabywcy mogą już odbierać swoje mieszkania. Do dyspozycji zainteresowanych pozostało już tylko 9 lokali.

Kalisz, 7 lipca 2011 r. - Osiedle Panorama Park to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana na obrzeżach Kalisza przy ul. Osiedle Złote Łąki. W ramach całego kompleksu do dyspozycji klientów oddane będzie 238 mieszkań o funkcjonalnym układzie przestrzennym. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli korzystać z 58 garaży oraz
225 miejsc parkingowych. Docelowo w sześciu etapach projektu powstanie
10 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Z myślą o bezpieczeństwie przyszłych użytkowników całe osiedle będzie ogrodzone i wyposażone w system oświetleniowy.

Osiedle Panorama Park jest jedną z trzech naszych inwestycji w tej lokalizacji.
W sąsiedztwie istnieją już kameralne Osiedle Złote Łąki i wciąż rozwijający się kompleks domów jednorodzinnych Panorama. Mieszkania na nowym osiedlu są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które wybierają mieszkanie w bloku, a zarazem zależy im na bliskości przyrody? -
mówi Marcin Antczak, wiceprezes Firmy Budowlanej Marek Antczak.

W aktualnie zakończonym drugim etapie Osiedla Panorama Park zrealizowano 38 mieszkań
o powierzchni od 27 do 96,7 mkw. Ilość pokoi (od 1 do 4) i układ pomieszczeń w lokalach są dostosowane do zróżnicowanych potrzeb klientów. Wszystkie mieszkania są wyposażone w tarasy, a właściciele parterowych lokali mają do dyspozycji przydomowe ogródki. Przygotowano również 42 miejsca postojowe.

?Najnowszy budynek Osiedla Panorama Park powstał z myślą o najbardziej wymagających Klientach. Wyróżnia go niepowtarzalny i urozmaicony układ pomieszczeń. Poprzez szeroki wybór lokali o różnorodnej aranżacji przestrzeni chcieliśmy umożliwić Klientom zakup najlepiej dostosowanego do ich potrzeb mieszkania - dodaje Marcin Antczak.

W realizacji budynku zostały wykorzystane wysokiej jakości materiały wykończeniowe,
tj. drewno egzotyczne, użyte jako element dekoracyjny elewacji oraz granit na klatkach schodowych. Kolorystyka budynku została utrzymana w eleganckiej bieli, stanowiącej doskonałe tło dla zielonych i drewnianych fragmentów elewacji. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań całość idealnie komponuje się z zielenią otaczającej przyrody.

Inwestycję wyróżnia bardzo dobra lokalizacja. Bezpośrednie sąsiedztwo terenów zielonych pozwoli na komfortowy wypoczynek w domowym zaciszu. Atutem inwestycji jest również dobra komunikacja z centrum miasta. Bliskość ulicy Poznańskiej, przy której znajduje się linia autobusowa gwarantuje szybki dojazd do śródmieścia. Ponadto osiedle położone jest
w odległości 1 km od Centrum Handlowego ?Galeria Kaliska? oraz 400 m od studenckiego campusu z salą gimnastyczną, siłownią oraz salami do tenisa stołowego.

Sprzedaż nieruchomości w ramach II etapu inwestycji Panorama Park nadal trwa. Dodatkowych informacji udziela biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy H. Sawickiej 2b w Kaliszu, tel. (62) 764 05 69.Osoby zainteresowane protokolarnym odbiorem mieszkania mogą od dnia 04.07.2011 r. zgłaszać się do biura kierownika budowy, znajdującego się na terenie osiedla.

Firma Budowlana "MAREK ANTCZAK" specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań, obiektów biurowych, obiektów użyteczności publicznej, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma realizuje liczne inwestycje mieszkaniowe i budowlane w różnych regionach Polski, m.in. w Kaliszu, Warszawie oraz Poznaniu. Obecnie Firma Budowlana ?MAREK ANTCZAK? zatrudnia ok. 250 wysoko wykwalifikowanych specjalistów branży budowlanej.

Za swoją działalność deweloper był wielokrotnie doceniany w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Platynowe Wiertło, Mister Budownictwa, Złota Kielnia
z różą. W 2006 roku został nagrodzony przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu. Firmie wielokrotnie przyznano także liczne certyfikaty: Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play, Certyfikat Dewelopera, czy Certyfikat Dobrej Roboty. Firma jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Elwira Bobowska

On Board Public Relations

Tel. +48 (22) 321 51 00

Tel. kom. 501 556 121

e-mail: ebobowska@onboard.pl

                                                                                                    

Słoneczny Stok - nowa inwestycja mieszkaniowa

Kielce

Firma Budowlana "Marek Antczak" (www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się
w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów w całej Polsce, realizuje pierwszą inwestycję mieszkaniową w Kielcach. Słoneczny Stok to czterokondygnacyjny elegancki budynek mieszkalny usytuowany, przy ulicy Piłsudskiego, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku. Nowoczesna inwestycja z wewnętrznym patio będzie składała się z 94 mieszkań. Całość zostanie oddana do użytku w grudniu 2012 roku.
W ofercie Firmy Antczak znajdują się lokale mieszkalne z możliwością aranżacji wg własnych  indywidualnych upodobań

 1 czerwca 2011 r. ? Powstający budynek będzie się składał z IV pięter naziemnych oraz poziomu podziemnego, gdzie usytuowane będą komórki lokatorskie oraz garaże. W sprzedaży znajdują się lokale jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu (od 30 mkw do 79 mkw) i funkcjonalnym rozkładzie. Wszystkie mieszkania posiadają balkon (od 4 do 16 mkw.) z widokiem na okoliczne tereny zielone. Do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca parkingowe naziemne oraz wewnętrzne patio zaprojektowane z myślą o stworzeniu miejsca odpoczynku i rekreacji.

We wszystkich realizowanych przez nas inwestycjach, staramy się odpowiadać na potrzeby Klientów. Na rynku lokalnym wciąż najbardziej popularne są mieszkania mniejsze, ale zapewniające optymalne wykorzystanie przestrzeni. Lokale w Słonecznym Stoku zostały zaprojektowane z myślą o jak największej funkcjonalności i wygodzie. Jesteśmy też gotowi dopasować projekty do indywidualnych oczekiwań przyszłych mieszkańców. ? mówi Marcin Antczak z Firmy Budowlanej Marek Antczak.

Realizację Firma Antczak rozpoczęła w kwietniu 2011 r. Teren, na którym powstaje budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie istniejącego osiedla, co zapewnia wygodną komunikację z centrum miasta oraz rozbudowaną infrastrukturę. W otoczeniu inwestycji znajdują się szkoły, basen, centra handlowe oraz wiele instytucji użyteczności publicznej. Przyszli mieszkańcy "Słonecznego Stoku"będą mogli korzystać z zalet wewnętrznego patio, nadającego inwestycji atmosferę prywatności i ekskluzywności. Elegancki budynek będzie wyposażony w całodobowy monitoring oraz ogrodzenie z systemem domofonowym, zapewniające spokój i bezpieczeństwo. Aktualnie prowadzone są prace ziemne  oraz  fundamentowe.

Do wykończenia inwestycji będą wykorzystane najwyższej jakości materiały zapewniające wysoki standard techniczny mieszkań. Elementy silikatowe gwarantują wysoki komfort akustyczny, a zastosowany system wentylacji hybrydowej dba o dobrą cyrkulację powietrza. Każda z pięciu klatek schodowych wyposażona będzie w cichobieżne windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na parterze budynku znajdą się pomieszczenia usługowo - handlowe.


Mimo dopiero rozpoczętej sprzedaży, podpisaliśmy już umowy na blisko 15% mieszkań. Bardzo nas to cieszy, ponieważ świadczy o dużym zaufaniu do marki Marek Antczak. Słoneczny Stok cieszy się dużym zainteresowaniem Kielczan, gdyż mieszkania dostosowane są do preferencji, mają dobry układ przestrzenny, a jednocześnie uwzględniają możliwości finansowe nabywców
? mówi Arkadiusz Szcześniak, odpowiedzialny za realizację inwestycji.

Szczegółowych informacji o cenach i metrażu udziela lokalne biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy Piłsudskiego (przy placu budowy), czynne od poniedziałku do piątku, w godz. 8: 00 - 19: 00 oraz w soboty , w godz. 8: 00 - 16: 00, tel. +48 601 221 166

 Firma Budowlana "MAREK ANTCZAK" specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań, obiektów biurowych, obiektów użyteczności publicznej, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma realizuje liczne inwestycje mieszkaniowe i budowlane w różnych regionach Polski, m.in. w Kaliszu, Warszawie, Poznaniu oraz Kielcach. Obecnie Firma Budowlana "MAREK ANTCZAK" zatrudnia ok. 250 wysoko wykwalifikowanych specjalistów branży budowlanej.

Za swoją działalność deweloper był wielokrotnie doceniany w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Platynowe Wiertło, wielokrotnie tytułem Mister Budownictwa, Złota Kielnia
z różą. W 2006 roku został nagrodzony przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu. Firmie wielokrotnie przyznano także liczne certyfikaty: "Solidna Firma", "Przedsiębiorstwo Fair Play", "Certyfikat Dewelopera", czy "Certyfikat Dobrej Roboty". Firma jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Elwira Bobowska

On Board Public Relations

Tel. +48 (22) 321 51 00

Tel. kom. 501 556 121

e-mail: ebobowska@onboard.pl

 

 

Domy szyte na miarę.

rozpoczęcie IV etap osiedla Panorama

Firma Budowlana "Marek Antczak"(www.antczak.pl), kaliski deweloper specjalizujący się
w budowie wysokiej jakości mieszkań i domów, rozpoczął realizację IV etapu osiedla domów jednorodzinnych ?Panorama? w Kaliszu.  Bieżący etap inwestycji obejmuje działki zlokalizowane przy ul. Tęczowej i Krajobrazowej, gdzie na łącznej powierzchni 7365 mkw. powstanie 9 domów. Wyróżnikiem inwestycji jest fakt, że klienci dewelopera mają możliwość realizacji własnych projektów lub skorzystania z dwóch dostępnych w ofercie projektów firmy Archon: "Dom w Aksamitkach" i "Dom w Rukoli".

Kalisz, 18 maja 2011 r.  Budowa osiedla "Panorama" została podzielona na V etapów, których realizację rozpoczęto w 2005 roku. Osiedle zlokalizowane jest na obrzeżach Kalisza między ulicami Horyzontową i Poligonową.  Docelowo inwestycja zakłada budowę 95-100 domów. Obecnie zrealizowano już blisko 60 projektów. Kompleks wolnostojących domów jednorodzinnych został umiejscowiony w spokojnej, zielonej okolicy i wkomponowany
w otoczenie lasu.  W ramach osiedla Firma Antczak przewiduje także możliwość realizacji rezydencji o powierzchni 250-450 mkw. oraz innych projektów na specjalne zamówienie.

Firma Antczak rozpoczęła już realizację pierwszych dwóch z dziewięciu planowanych
w IV etapie inwestycji domów. Klienci oprócz dostępnego wcześniej "Domu
w Aksamitkach" (pow. 139 mkw.) zyskali teraz możliwość wyboru nowego projektu z oferty firmy Archon "Dom w Rukoli" (pow. 131 mkw.) Domy powstaną na działkach
o powierzchni od 720 do 920 mkw. Wszystkie działki posiadają węzeł sanitarny, elektryczny oraz kanalizację. Każda z nieruchomości jest też ogrodzona i wyposażona w instalację domofonową.

"Dom w Rukoli" idealnie wkomponowuje się w wymiary i kształt działek dostępnych na tym etapie inwestycji. Projekt podstawowy, z użytkowym poddaszem zawiera 4 pokoje
o wymiarach od 9,20 do 28,40 mkw., kuchnię, 2 łazienki, kotłownię, garderoby oraz ponad dwudziestometrowy garaż. Na życzenie klientów rozkład pomieszczeń można dopasować
do indywidualnych oczekiwań. Elewacje budynków utrzymane są w ciepłych beżach
i kremach, które harmonijnie współgrają z zieloną okolicą.

Osiedle Panorama zostało zaprojektowane z myślą o osobach, które cenią sobie spokój
i bliskość natury, a jednocześnie nie chcą wyprowadzać się zbyt daleko od centrum miasta. Naszą ideą była realizacja domów ?szytych na miarę? - idealnie dopasowanych do oczekiwań i wyobrażeń naszych Klientów, wkomponowanych w piękną leśną okolicę tak, by stworzyć przyjazne miejsce do życia w otoczeniu przyrody.  
- mówi Marcin Antczak, pełnomocnik właściciela Firmy Budowlanej Marek Antczak

Osiedle Panorama zlokalizowane jest w bliskiej odległości od drogi wylotowej z miasta
(ul. Poznańska), ok. 1,5 km od centrum handlowego Galeria Kalisz. W niedalekiej przyszłości na osiedlu "Panorama" ma powstać także kompleks rekreacyjno-sportowy, gdzie mieszkańcy będą mogli skorzystać między innymi z siłowni, zajęć fitness oraz basenu.

Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kalisza, którzy doceniają jej atrakcyjne położenie, optymalne wykorzystanie przestrzeni i dopasowanie projektów
do wymiarów poszczególnych działek i indywidualnych oczekiwań Klientów -
dodaje Marcin Antczak

Trwa sprzedaż nieruchomości w ramach IV etapu inwestycji. Dodatkowych informacji udziela biuro sprzedaży Firmy Budowlanej Marek Antczak przy ulicy H. Sawickiej 2b w Kaliszu, tel. (62) 764 05 69.

Firma Budowlana "MAREK ANTCZAK" specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań, obiektów biurowych, obiektów użyteczności publicznej, a także hal przemysłowo-magazynowych. Firma realizuje liczne inwestycje mieszkaniowe i budowlane w różnych regionach Polski, m.in. w Kaliszu, Warszawie oraz Poznaniu. Obecnie Firma Budowlana "MAREK ANTCZAK" zatrudnia ok. 250 wysoko wykwalifikowanych specjalistów branży budowlanej.

Za swoją działalność deweloper był wielokrotnie doceniany w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Platynowe Wiertło, Mister Budownictwa, Złota Kielnia
z różą. W 2006 roku został nagrodzony przez dziennik Puls Biznesu tytułem Gazeli Biznesu. Firmie wielokrotnie przyznano także liczne certyfikaty: Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play, Certyfikat Dewelopera, czy Certyfikat Dobrej Roboty. Firma jest też członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

 

Osiedle Panorama_informacja prasowa.doc

 

Dodatkowych informacji udziela:

Elwira Bobowska

On Board Public Relations

Tel. +48 (22) 321 51 00

Tel. kom. 501 556 121

e-mail: ebobowska@onboard.pl

Mieszkanie ekspozycyjne.

Słoneczne Osiedle - Ostrów Wielkopolski

Kolejnym projektem naszej firmy jest realizacja mieszkania pokazowego na ?Słonecznym Osiedlu? w Ostrowie Wielkopolskim . Przedsięwzięcie to jest jednym z elementów mającym na celu pokazanie potencjału i atrakcyjności naszych inwestycji nowym klientom.
Zrealizowany lokal znajduje się w wielorodzinnym budynku przy ul. Zębcowskiej i ma 67,3  m 2. Składa się z: salonu, 2 sypialni, aneksu kuchennego, łazienki , wc i przedpokoju. Projekt oparty o pierwotną strukturę lokalu demonstruje potencjał przestrzeni przy użyciu niewielkich środków wyrazu . Pokazuje jak można w prosty sposób zaaranżować wnętrze swojego mieszkania. W adaptację pomieszczeń włączyli się nasi stali partnerzy, dostawcy usług i materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz m.in.: Vernotti, Cermag Poznań oraz Intar .

Już dziś zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego mieszkania pokazowego. W budynku przy ul. Zębcowskiej 53a/24 (trzecia klatka, I piętro) mogą Państwo nie tylko zobaczyć przygotowaną propozycję aranżacji wnętrza ale również porozmawiać i uzyskać wszelkich informacji na temat realizacji zespołu budynków wielorodzinnych ?Słoneczne Osiedle?. Biuro Sprzedaży czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach : pon-wt. Od 10:00-18:00, śr.- pt. od 8:00 do 16:00.

Żywię nadzieję , że zaprezentowana aranżacja w połączeniu z interesującą architekturą osiedla, oraz ciekawą lokalizacją, uczyniły naszą inwestycję ze wszech miar atrakcyjną .


Maciej Garbowicz
architekt wnętrz

 

 

 

International Building and Decoration Materials & Hardware Fair 2010

HKTDC Hong Kong International Building and Decoration Materials & Hardware Fair 2010

Mamy przyjemność poinformować , że nasza firma była obecna na jesiennej edycji imprez wystawienniczych organizowanych w Hong Kongu . Reprezentacja FB Marek Antczak zapoznała się z ofertą przedsiębiorstw z branży budowlanej , dekoracji wnętrz oraz oświetleniowej . Należy zwrócić uwagę , że o ile targi budowlane nie przytłoczyły swoją wielkością to dla branży producentów źródeł światła była to druga co do wielkości impreza na świecie . Hongkońskie targi były znakomita okazją, żeby zapoznać się z ofertą wiodących azjatyckich producentów, a także przyjrzeć się światowemu rynkowi . Całością przedsięwzięć wystawienniczych zarządza Rada Rozwoju Biznesu Hong Kongu (HKTDC ) a jej polskim reprezentantem jest firma Dragon& Eagle . Wszystkie  elementy targów były świetnie zorganizowane o czym osobiście miał przyjemność się przekonać ... niżej podpisany .


Maciej Garbowicz

 

 

 

 

 

 

   

 

 

MISTER BUDOWNICTWA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2010

MISTER BUDOWNICTWA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2010

Z końcem września 2010 roku nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu MISTER BUDOWNICTWA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI, adresowanego do inwestorów i wykonawców obiektów budowlanych w różnych kategoriach. Mister Budownictwa jest jednym z najstarszych tego typu konkursów w Polsce i cieszy się dużym uznaniem w środowisku budowlańców. Pierwszy konkurs odbył się w 1975 roku.

W obecnej edycji nasza firma zdobyła kolejne  dwa tytuły MISTER BUDOWNICTWA dla głównego wykonawcy i inwestora . Pierwszy w kategorii "Budownictwo mieszkaniowe" dla Zespołu budynków mieszkalnych z garażami OS. PANORAMA PARK przy Ul.Złote łąki 7-8 w Kościelnej Wsi . W kategorii "Budownictwo oświatowe" drugi tytuł uzyskała rozbudowa obiektu wielofunkcyjnego , powojskowego na budynek dydaktyczny wraz z salą audytoryjną dla PWSZ z Kalisza.

 


Nowe Inwestycje

Kielce ul.Piłsudzkiego

Miło nam poinformować, że w jeszcze w 2010r nasza firma rozpocznie nowy  projekt deweloperski. Przedmiotem inwestycji jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami - pomieszczeniami handlowymi w poziomie parteru wraz z wbudowanymi garażami w poziomie piwnic oraz zjazdem z ulicy i miejscami postojowymi. Planowana realizacja zlokalizowana będzie w województwie świętokrzyskim, na terenie powiatu kieleckiego w mieście Kielce przy ulicy Piłsudskiego. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nasza ofertą na stronie

www.slonecznystok-kielce.pl

PARAMTERY INWESTYCJI :

projektowany budynek (etap I) - pow. zabudowy - 1586,61 m2
pow. użytkowa - 8 962,22 m2
projektowana droga wewnętrzna - pow. zabudowy - 1397,72 m2
projektowany parking  - pow. - 482,50 m2

 

 

Nestle - hala produkcyjna z częścią magazynową

Zakończenie inwestycji.

Mamy przyjemnośc poinformować , że z  końcem II kwartału 2010r. nasze przesiębiorstwo przekazało do ekspleatacji firmie Nestle Polska nową halę produkcyjną . Jako Generalny Wykonawca zrealizowaliśmy dwukondygnacyjny obiekt z pomieszczeniami technicznymi , labolatorium badania produktów gotowych , częścią magazynową oraz socjalno - biurową .Zakres prac obejmował również budowę estakady przemysłowej pod rurociągi instalacji technologicznych oraz wykonanie przyłączy pary , sprężonego powietrza , wody lodowej i technologicznej .

Parametry inwestycji :

pow. użytkowa - 11200 m2

kubatura - 96800 m3

place utwardzone - 4620 m2

droga p.poż - 980 m2

estakada przemysłowa - dł. 250 m

 

Słoneczne Osiedle - Ostrów Wielkopolski

II etap.

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż z początkiem kwietnia rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w drugim już bloku Inwestycji Słoneczne Osiedle w Ostrowie Wielkopolskim. Podobnie do budynku pierwszego mieszkania na parterze mają przydomowe ogródki . W ofercie pojawiły się także nowe mieszkania dwupokojowe. Przewidywany termin przekazania mieszkań to początek III kwartału 2011r. Zapraszam do zapoznania się z ofertą.

 Mieszkanie pokazowe.

Panorama Park

 W imieniu Firmy Budowlanej ?Marek Antczak? mam przyjemność zaprezentować naszym klientom kolejne już .... mieszkanie pokazowe. Tym razem, projekt został zrealizowany na terenie  najnowszej inwestycji, Osiedla ?Panorama Park? i jest jednym z elementów potwierdzających atrakcyjność naszych inwestycji na rynku nieruchomości.

Modelowo wyposażone mieszkanie znajduje się w budynku A 2 przy ul. Poligonowej i ma 56,7 m 2. Składa się z: salonu, 2 sypialni, aneksu kuchennego, łazienki i przedpokoju. Projekt oparty o pierwotną strukturę lokalu pokazuje, jak można połączyć subtelny i elegancki design z odważną kolorystyką i nowocześnie zaaranżować wnętrze swojego mieszkania. Zobaczycie tutaj Państwo jak elementy europejskiego stylu i wzornictwa doskonale współgrają z geometrycznymi elementami podświetleń zabudowy sufitów.
W zaaranżowanie mieszkania włączyli się nasi partnerzy, uznani dostawcy usług i materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia wnętrz m.in.: Vernotti, Cermag Poznań, Allegro, Entra oraz Faber, którym teraz dziekuję za wspólny projekt.
Jestem przekonany, że zrealizowana aranżacja mieszkania pokazowego w połączeniu z projektem nowoczesnego osiedla, funkcjonalnym rozkładem mieszkań oraz ciekawą lokalizacją, uczyniły z naszej inwestycji najatrakcyjniejszą propozycję na kaliskim rynku nieruchomości.


Maciej Garbowicz 

architekt wnętrz

 

 

 

Panorama Park - B1

Rozpoczęcie sprzedaży - II etap.

Od 15.02.2010 r.  FB "Marek Antczak"  rozpoczęła  sprzdaż mieszkań w noworealizowanym budynku B1 na Os. Panorama Park . W pierwszej kolejności zostają finalizowane tranzakcje z osobami mającymi uprzednio wybrane i zarezerowane mieszkania .

Planowany termin realizacji budynku B1 - II kwartał 2011r.   

 

Certyfikat

PWSZ Kalisz - Collegium Oecologicum

W dniu 4.02.2010 r. nastapiło uroczyste przekazanie do użytku budynku dydaktycznego Collegium Oecologicum . Przy tej okazji władze PWSZ z Kalisza uchonorowały naszą firmę certyfilkatem "Dobrej Roboty" . Wyróżnienie to jest potwierdzeniem terminowego , zgodnego z umową oraz obowiązujacymi  normami wykonania całego zakresu prac .

 

 

 

Słoneczne Osiedle - Ostrów Wielkopolski

Odbiór budynku.

MIESZKAĆ NA SŁONECZNYM OSIEDLU.


Miło nam poinformować, iż w dniu 04.01.2010r. przekazaliśmy pierwsze klucze do mieszkania w budynku nr 1 „Słonecznego Osiedla”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biura Sprzedaży przy ul. Zębcowskiej w Ostrowie Wielkopolskim (teren osiedla), gdzie wraz z naszym pracownikiem istnieje możliwość zwiedzania dostępnych mieszkań. Biuro Sprzedaży czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: pon. -wt.: 10:00-18:00; śr.-pt.: 8:00-16:00.


Przedsiębiorstwo Fair Play 2009

Sala Kongresowa PKiN - Warszawa 4.12.2009

Przedsiębiorstwo Fair Play 2009


FB "Marek Antczak" w tym roku po raz kolejny została nagrodzona w programie Przedsiębiorstwo Fair Play i otrzymała tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play 2009 oraz Złoty Laur.
4 grudnia 2009 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników XII edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" organizowanego przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play" jest inicjatywą, stworzoną dla firm, które hołdując zasadom społecznej odpowiedzialności nie wahają się poddać obiektywnej weryfikacji niezależnej instytucji. Firmy, uzyskując certyfikat rzetelności wzmacniają swój wizerunek i prestiż.

Firma"Antczak" w tym roku po raz kolejny została nagrodzona w programie "Przedsiębiorstwo Fair Play" i otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play" 2009 oraz dodatkowo Złoty Laur, który jest dowodem na to, że już od wielu lat uczestniczy ona w programie i pozytywnie przechodzi weryfikację.

Tegoroczny tytuł to nagroda dla firmy  za to, że zawsze przestrzega reguł gry określonych w statucie Fair Play oraz w sposób uczciwy traktuje kontrahentów i pracowników. Jest on nie tylko wyróżnieniem, ale również zobowiązaniem do przestrzegania w przyszłości zasad fair play oraz jasną deklaracją stosowania przez firmę najwyższych standardów etycznych i rzetelności w działalności gospodarczej.


Słoneczne Osiedle - Ostrów Wielkopolski

I etap.

Dobiegają końca prace nad realizacją pierwszego budynku mieszkalnego na Słonecznym Osiedlu w Ostrowie Wielkopolskim . Trwają jeszcze roboty brukarskie i malarskie . Docelowo FB  Antczak wybuduje w tym rejonie blisko 200 mieszkań .

 

 

 

 

 

 

 
PWSZ - Kalisz ul.Poznańska 205

PWSZ - adaptacja i przebudowa budynku dydaktycznego .

W dniu 20.11.2009r. Firma Budowlana "Marek Antczak" przekazała do użytku  nowy obiekt  na Kampusie PWSZ przy ul. Poznańskiej . Przedmiotem adaptacji był powojskowy budynek wielofunkcyjny przekształcony na obiekt dydaktyczny z dobudowaną salą audytoryjną. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu - 2885 m2 , kubatura - 11 600 m3. 

 

 

 

 

 

 

Nestle - budowa nowego obiektu produkcyjnego.

Nestle- Winiary Kalisz

Rozpoczęła się budowa nowego obiektu produkcyjnego kaliskiej fabryki Nestlé. Miło nam poinformować, że nasza firma jest generalnym wykonawcą tej inwestycji . Przekazanie obiektu do użytku planowane jest na Wielkanoc 2010 r.

Powierzchnia budynku: 7.070 m2
Kubatura: 47.310 m3
Certyfikat Dewelopera 2009r.

Warszawa 29.09.2009r.

W dniu 29.09.09r w Warszawie Firma Budowlana "Marek Antczak"  została uhonorwana  wręczeniem Certyfikatu Dewelopera. Nasza firma posiada to wyróżnienie od 2003 roku  i jest obecnie jedynym przedsiębiorstwem  w Wielkopolsce mogącym się nim pochwalić. Uroczystego wręczenia na ręce Pana Marcina Antczaka dokonał Minister Transportu i Budownictwa Piotr Styczeń wraz przewodniczącym kapituły PZPB prof.Witoldem Wernerem.

Certyfikaty Dewelopera, przyznawane od 10 lat przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, są jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień na polskim rynku budowlanym. Swoją renomę zawdzięczają przede wszystkim przejrzystym kryteriom i wiarygodnym procedurom wyłaniania nagrodzonych firm. W chwili obecnej ważnym Certyfikatem Dewelopera mogą legitymować się 34 firmy deweloperskie realizujące budownictwo mieszkaniowe i biurowe. Firmy te są monitorowane przez Polski Związek Pracodawców Budownictwa, a w przypadku naruszenia przez nie warunków przyznania im Certyfikatu, Kapituła podejmuje odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia przyczyn zaistniałej sytuacji. W przeciągu tych dziesięciu lat Kapituła zawiesiła ważność Certyfikatu tylko w dwóch przypadkach, a w trzech przypadkach odebrała firmom prawo posługiwania się znakiem Certyfikatu. Kilka firm nie przystąpiło do przedłużenia jego ważności, ale wynikało to głównie z dokonujących się przekształceń firm w holdingi, czy grupy kapitałowe.
Polski Związek Budownictwa przez dwa lata monitoruje działalność firmy, która uzyskała Certyfikat, zobowiązując ją do przekazywania co pół roku bieżących informacji o sytuacji finansowej firmy, a także o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na jej wiarygodność. Ze swej strony Związek sprawujący patronat nad tym przedsięwzięciem udziela rekomendacji firmom, a także zapewnia posiadaczom Certyfikatu szeroko pojętą promocję w mediach oraz we własnych wydawnictwach rozprowadzanych na targach, imprezach wystawienniczych, konferencjach czy sympozjach, jak również wśród indywidualnych inwestorów, którzy zwracają się do Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa z prośbą o wskazanie rzetelnej i wiarygodnej firmy deweloperskiej.

źródło :  http://pzpb.internetdsl.pl/

 


MISTER BUDOWNICTWA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI 2009

25 września br. w piątek nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu MISTER BUDOWNICTWA POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI, adresowanego do inwestorów i wykonawców obiektów budowlanych w różnych kategoriach.

Mister Budownictwa jest jednym z najstarszych tego typu konkursów w Polsce i cieszy się dużym uznaniem w środowisku budowlańców. Pierwszy konkurs odbył się w 1975 roku.

W obecnej edycji nasza firma zdobyła dwa tytuły MISTER BUDOWNICTWA dla głównego wykonawcy i inwestora . Pierwszy w kategorii "Budynki mieszkalne wielorodzinne" dla Zespołu budynków mieszkalnych z garażami i pawilonem handlowym "Złote łąki" w Kościelnej Wsi . W kategorii budownictwa jednorodzinnego drugi tytuł uzyskało Osiedle domków "Panorama" .

Dodatkowo osoba Marka Antczaka została uchonorowana medalem pamiątkowym z okazji jubileuszu 75-lecia PZIiTB. 

 

 

 

Realizacje deweloperskie - Panorama Park

Zakończenie I etapu.

Dobiegają końca prace nad  realizacją dwóch pierwszych budynków  mieszkalnych na Osiedlu "Panorama Park" . Trwają jeszcze roboty brukarskie  i malarskie . Docelowo FB Marek Antczak wybuduje w tym rejonie blisko 300 mieszkań . 

Zgodnie z zawartymi umowami przekazywanie lokali mieszkalnych rozpocznie się od dnia 01.10.2009r.

 


 

 

Zespół sakralny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

Warszawa ul.Kokosowa

W chwili obecnej  jako generalny wykonawca  realizujemy  na terenie Warszawy zespół obiektów parafialnych  przy ul.Kokosowej . Docelowo zespół sakralny Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego będzie posiadał blisko 4000 m2 powierzchni całkowitej oraz kubaturę 20 000 m3.Termin zakończenia stanu surowego - IV kwartł  2009 r. 

 

 

TVN S.A.- Warszawa ul.Wiertnicza 159

TVN S.A.- Warszawa ul.Wiertnicza 159

W kwietniu 2009 r FB  "Marek Antczak" oddała do użytku  budynek  administracyjno-mieszkalny w Warszawie  przy ul.Wiertniczej 159 . Dodatkowo na zlecenie inwestora - TVN s.a. ,  firma  wykonała cały zakres prac adaptacjyno - wykończeniowych. O dobrze wykonanym zadaniu , zrealizowanym w dobrej atmosferze świadczą niżej zamieszczone referencje .

 

 

Wielkopolskie Targi Mieszkań - 18-19 kwietnia 2009

Wielkopolskie Targi Mieszkań - 18-19 kwietnia 2009

Wielkopolskie Targi Mieszkań ? 18-19 kwietnia 2009,
Poznań, Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33

Targi Mieszkań nowyadres.pl to jedna z nielicznych imprez konsumenckich, podczas których zwiedzający dokonują najważniejszego w swoim życiu wyboru przyszłego mieszkania, domu czy działki. Wydarzeniu towarzyszył cykl bezpłatnych seminariów i konferencji poświęconych zagadnieniom związanym z zakupem nieruchomości. Podczas imprezy można było skorzystać z indywidualnych porad specjalistów rynku.

FB Marek Antczak podczas imprezy miała okazję zaprezentować swoje inwestycje realizowane na terenie Wielkopolski m.in. Osiedle "Kaliniec" w Poznaniu , "Słoneczne Osiedle" w Ostrowie Wlkp. oraz kaliskie projekty "Panorama II" i "Panorama Park".

Wiosenna edycja Trójmiejskich Targów Mieszkań zgromadziła blisko 80 wystawców: deweloperów, banków i doradców finansowych. Tradycyjnie już wielkim zainteresowaniem cieszył się rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych ?Rodzina Na Swoim? ? na stoisku doradców operatora programu, Banku Gospodarstwa Krajowego przez oba dni targowe kłębił się tłum zainteresowanych . Organizator przyznawał deweloperom posiadającym w ofercie produkty spełniające warunki programu ?Rodzina na Swoim? specjalne certyfikaty .

 

Realizacje deweloperskie - kwiecień 2009r.

Realizacje deweloperskie - kwiecień 2009r.

Trwa realizacja Osiedla "Panorama Park" . Zostały zakończone prace murowe ,  jest już wykonywana więźba dachowa. Docelowo FB Marek Antczak wybuduje na tym osiedlu blisko 300 mieszkań. W I etapie zostanie oddanych do użytku ponad 40 lokali. Zakończenie prac pierwszych 2 budynków przewidziane jest na III kwartał 2009 roku.

 

 

Na osiedlu Panorama II trwają prace brukarskie . Wiele budynków których oddanie zaplanowano na II kwartał 2009 r. jest już w ostatniej fazie realizacji .

 

 

Równocześnie na terenie Ostrowa Wielkopolskiego trwają prace przy realizacji Słonecznego Osiedla . W bloku rozpoczynającym inwestycje powstają już ściany II piętra . Na terenie budowy  jest  uruchomione  biuro sprzedaży . ( tel. 691 93 93 93 ) . Termin realizacji I etapu - IV kwartał 2009 roku .

 

 

 

Nowe realizacje

Słoneczne Osiedle - Ostrów Wlkp. ul.Zębcowska , SM Mokotów Warszawa ul.Modzelewskiego róg al.Wilanowskiej

Z początkiem listopada 2008r ruszyły prace ziemne przy budowie Słonecznego Osiedla w Ostrowie Wlkp. Niebawem zostanie otwarte biuro sprzedaży na terenie budowy  Termin realizacji I etapu - IV kwartał 2009 roku .

 

 

 

Inną równolegle powstającą inwestycją jest obiekt  mieszkalno - usługowy  przy ul.Modzelewskiego w Warszawie .   Budynek o pow. całkowietej  12 257,40 m2 jest realizowany  dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Mokotów" w sytemie generalnego wykonawcy.

 

 

 

 

 

" Łupek w architekturze " - Ourense - Hiszpania - 27-31.10.2008 r.

Mission of Polish Architectos and Developers

W dniach 27-31.10.2008r delegacja reprezentowana przez FB Marek Antczak brała udział w wyjeździe studyjnym " Łupek w architekturze " . Konferencja miała na celu zapoznanie polskiej delegacji z branżą produkującą łupek . W trakcie  wizyty miało miejsce zwiedzanie kopalń , zakładów przetwarzających oraz dystrybutorów tego materiału.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wręczenie tytułu

 

Zgodnie z wolą kaliskich radnych w dniu 14.06.2008 r.  Marek Antczak został uhonorowany tytułem " Zasłużony dla Miasta Kalisza". W uzasadnieniu  wyróżnienia Rada Miasta Napisała :

"Mareka Antczak -  jako przedsiębiorca budowlany wykazał się dużymi zdolnościami menedżerskimi tworząc prężną i nowoczesną firmę budowlaną największą w Kaliszu, która nie tylko w naszym mieście, lecz również na terenie kraju odnosi liczne sukcesy. Jest uosobieniem solidności i wysokiej jakości świadczonych usług, czego dobitnym potwierdzeniem są liczne wyróżnienia i medale otrzymywane w konkursach o randze krajowej.
Zaangażowanie Pana Marka Antczaka w życie społeczne i gospodarcze miasta i regionu sprawia, że jest postacią powszechnie znaną, szanowaną i lubianą. Aktualnie sprawuje funkcje prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Kaliszu, jest aktywnym członkiem Wielkopolskiej Izby Budownictwa oraz członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich jako jedyny w Wielkopolsce Południowej. Szczególnie dużą hojność wykazuje sponsorując wszelkie akcje charytatywne i organizacje pozarządowe, a także wspiera finansowo i organizacyjnie liczne imprezy kulturalne i sportowe na terenie Kalisza.
Uhonorowanie Pana Marka Antczaka stanowić będzie wyraz uznania dla Jego dotychczasowych zasług oraz podziękowanie, jak tez świadectwo poparcia dla człowieka, który swym życiem i działalnością ukazuje jak łączyć pomysłowość, operatywność oraz wrażliwość na potrzeby innych, a jednocześnie promować najlepsze wzorce obywatelskie i humanitarne."

 

 

Ekologiczny park edukacji i rozrywki - Ossa k/Białej Rawskiej

Ekologiczny park edukacji i rozrywki

Dobiegły końca prace przy budowie Centrum konferencyjno-hotelowego "Ossa" w Białej Rawskiej . Inwestycja została zakończona przed planowanym terminem oddania. Pierwsi hotelowi goście zostali przyjęci jeszcze w starym - 2007 roku .Należy dodać , ze wraz z głównym budynkiem hotelowym zostały przekazane do użytku dodatkowe elementy kompleksu jak karczama oraz korty wraz zaplecze parkingowym.


Podstawowe dane inwestycji :

pow. zabudowy - 5386 m2
pow. użytkowa - 14038 m2
pow. calkowita - 18217 m2
kubatura - 57000 m3

Członkostwo w Polskim Związku Firm Deweloperskich

Firma Budowlana "Marek Antczak" została wpisana na listę członków PZFD .

 

 

Polski Związek Firm Deweloperskich istnieje od 2002 roku. Skupia ponad 80 firm ? głównie liderów rynku z całej Polski. Członkowie Związku budują rocznie ok. 10 tysięcy mieszkań w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i innych miastach. Pełna lista firm członkowskich znajduje się na naszej stronie internetowej www.pzfd.pl.

PZFD został powołany w celu:

stwarzania warunków rozwoju rynku mieszkaniowego w Polsce i ułatwienie dostepu do własnego mieszkania
troska o stałe doskonalenie relacji klient-deweloper ?Kodeks Dobrych Praktyk?
reprezentowania środowiska deweloperów wobec organów władzy, administracji państwowej i samorządowej
reprezentowania polskiego środowiska deweloperskiego w relacjach międzynarodowych
wzmacniania pozytywnego wizerunku firm deweloperskich
PZFD w bieżącej działalności realizuje następujące zadania:

kształtuje wysoki poziom obsługi klienta wsród swoich członków ( przestrzeganie zapisów Kodeksu, monitoring poprawności umów deweloperskich itd.) prezentuje opinie w sprawach związanych z budownictwem mieszkaniowym, gospodarką i prawem
występuje do przedstawicieli organów władzy i administracji w sprawach związanych z interesami pracodawców branży deweloperskiej
opiniuje założenia, projekty ustaw, aktów wykonawczych w zakresie budownictwa mieszkaniowego
inspiruje inicjatywy gospodarcze, prowadzi doradztwo organizacyjne, świadczy pomoc merytoryczną organizując seminaria, konferencje; powołuje ekspertów .


PZFD jest członkiem:

Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych
Europejskiej Unii Deweloperów Nieruchomości
(vice-prezesem UEPC jest prezes PZFD Jarosław Szanajca)

w górę